Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Klima pełna a nie włącza się sprężarka!!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
311 odpowiedzi na ten temat

#281 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 lipca 2014 - 18:08

Proponuję wrócić do sedna sprawy a nie nabijać się z kolegi.Nie mieszka w kraju i to go usprawiedliwia.

#282 OFFLINE   waldek 84

waldek 84
  • 9 postów
  • Dołączył: 22-09-2011
  • Skąd: Kiel Niemcy
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 30 lipca 2014 - 18:45

Dzieki kolego za usprawidliwienie. I pozostanimy przy temacie klimy sprawdzilem te przekazniki i jak ich wyciagnolem i podlonczylem jak kolega mi podpowiedzal to na jednym pinie sie zalanczaja wentylatory a na drugim to nie dopiero jak ten przekaznik wlorzylem z powrotem do polowy i wtedy podlonczylem to wtedy sie zalonczyly.Co moze byc dalej ze sprerzarka sie nie zalancza.

#283 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 30 lipca 2014 - 20:56

Może spróbuj na niemieckim forum?

#284 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 31 lipca 2014 - 01:20

Może spróbuj na niemieckim forum?

to jest dobra propozycja,bo oczy bola i ciezko ten szyfr sie czyta :masakra:

#285 OFFLINE   rukcug

rukcug

    omega i s klasa

  • 1 062 postów
  • Dołączył: 07-04-2008
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 31 lipca 2014 - 09:35

Dzieki kolego za usprawidliwienie. I pozostanimy przy temacie klimy sprawdzilem te przekazniki i jak ich wyciagnolem i podlonczylem jak kolega mi podpowiedzal to na jednym pinie sie zalanczaja wentylatory a na drugim to nie dopiero jak ten przekaznik wlorzylem z powrotem do polowy i wtedy podlonczylem to wtedy sie zalonczyly.Co moze byc dalej ze sprerzarka sie nie zalancza.


POCZYTAJ:
Aby zadziałała sprężarka klimatyzacji muszą zostać spełnione pewne warunki.
Pierwszym z nich jest prawidłowe ciśnienie w układzie. Jeśli nabiliśmy klimatyzacje a ona nadal się nie załącza i jesteśmy pewni wszystkich bezpieczników to zaczynamy szukać usterki.
Całą akcję zaczynamy od sprawdzenia przekaźnika klimatyzacji. Jest to zielony przekaźnik w trójkątnej skrzynce. Aby poprawnie zlokalizować przekaźnik bo niestety nie jest to jedyny zielony przekaźnik tam, szukamy takiego do którego przychodzi fioletowo-brązowy przewód, jest to właśnie sygnał załączający przekaźnik czyli prościej mówiąc +12V do sterowania przekaźnikiem.
Wyciągamy przekaźnik i sprawdzamy czy na tym przewodzie mamy +12V. Jeśli jest to oznacza to że nie działa nasz przekaźnik (ale to bardzo optymistyczna wersja) jeśli nie ma tam 12V to robimy zworę między pinami odpowiadającymi pinowi 30 i 87. Jeśli z tą zworą wystartowała klimatyzacja i wentylatory to oznacza że mamy problem z presostatem. Jeśli tylko wentylatory pracują a klimatyzacja nie załączyła się to mamy problem ze sprzęgłem.

Omega ma 2 presostaty (czujniki) jeden załącza klimatyzacje w momencie wystarczającego ciśnienia w układzie oraz wyłącza klimatyzacje gdy temperatura czynnika jest za wysoka.
Drugi rozłącza układ w momencie zbyt wysokiego ciśnienia.
Aby wystartowała sprężarka presostat 4 pin musi być zwarty między pinem 1-2 a presostat 2 pinowy rozwarty.
Aby upewnić się kto jest winowajcą zdarzenia jest presostat 4 pin wyjmujemy z niego wtyczkę i zwieramy pin 1-2 jeśli po zwarciu klimatyzacja pracuje to czyścimy styki lub wymieniamy presostat, jeśli nie wystartowała odpinamy kabel z presostatu 2pin i ponawiamy próbę. Jeśli wystartowała oznacza to że mamy zbyt wysokie ciśnienie w układzie.

Podczas wszystkich zabiegów zalecam ustawić temp 19 stopni, wentylator bieg 1 lub 2.

to jest dobra propozycja,bo oczy bola i ciezko ten szyfr sie czyta :masakra:


HM...a moze bez uszczypliwości?:masakra:

Może spróbuj na niemieckim forum?


hm, nie mogłes wkleic tego co ja?:masakra:
Życie jest chwilą - więc żyj i kochaj.

#286 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 31 lipca 2014 - 09:54

hm, nie mogłes wkleic tego co ja?:masakra:


Nie moglem poniewaz juz kilka razy bylo o tym pisane takze w tym watku.

#287 OFFLINE   waldek 84

waldek 84
  • 9 postów
  • Dołączył: 22-09-2011
  • Skąd: Kiel Niemcy
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 31 lipca 2014 - 18:10

Sprawdzilem tak jak kolega poliedzial wentylator sie zalancza. Jak mi klime nabita jest na nowo to w warsztacie powiedzieli mi ze jeden z przewodow nie ma 12V jak zmostkowali jakies przewody to zaczela dzialac a tu jest za drogo by oddac do servisu pytalem 1200€ jak beda musieli deske rozdzielcza wyciadac. Dzieki za wskazowki. I dobrze sie nabijac z oaoby ktora po 10 latach pisze znowo po Polsku niech karzdy sam tak po probuje to zobaczymy jak bedzie szla pisownia. Pozdrawiam.

#288 OFFLINE   Kamcio1906

Kamcio1906
  • 3 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza

Napisany 15 sierpnia 2014 - 17:11

Podepnę się do tematu, mianowicie urwała mi się wtyczka od jednego z czujników klimy (2 piny) czy ma znaczenie który przewód gdzie podepnę??????

#289 OFFLINE   bimber1

bimber1
  • 50 postów
  • Dołączył: 28-06-2011
  • Skąd: kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 12 kwietnia 2015 - 18:15

Witam,mam szybkie pytanie, czy brak czujnika temp zewnętrznej (ten w zderzaku po lewej stronie auta) lub jego uszkodzenie (na wyświetlaczu pojawia się literka F zamiast temp) może być powodem niezałączającej się sprężarki klimatyzacji ?? W aucie jest klimatronik, omega b 96r. Z góry dziekuje za odpowiedz, Michał

#290 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 kwietnia 2015 - 21:44

Witam,mam szybkie pytanie, czy brak czujnika temp zewnętrznej (ten w zderzaku po lewej stronie auta) lub jego uszkodzenie (na wyświetlaczu pojawia się literka F zamiast temp) może być powodem niezałączającej się sprężarki klimatyzacji ?? W aucie jest klimatronik, omega b 96r. Z góry dziekuje za odpowiedz, Michał



Tak i taka usterka była wiele razy opisywana.

Podepnę się do tematu, mianowicie urwała mi się wtyczka od jednego z czujników klimy (2 piny) czy ma znaczenie który przewód gdzie podepnę??????


Niema znaczenia , czujniki termistory nie są spolaryzowane.

#291 OFFLINE   bimber1

bimber1
  • 50 postów
  • Dołączył: 28-06-2011
  • Skąd: kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 13 kwietnia 2015 - 11:44

Dzięki, trafiłem gdzieś na forum na taka odpowiedz, chciałem się tylko upewnić zanim zacznę grzebać głębiej w klimie. dzięki za pomoc. Pozdrawiam

#292 OFFLINE   Arnixpl

Arnixpl
  • 21 postów
  • Dołączył: 21-09-2013

Napisany 16 maja 2015 - 10:10

witam mam pytanie co moze byc spowodowane tym iz w ukladzie klimy kompresor dziala wemtylator sie zalacza gaz nabijalem a klima slabo chlodzi jaka to moze byc usterka prosze o podpowiedz dzieki i pozdrawiam

#293 OFFLINE   rukcug

rukcug

    omega i s klasa

  • 1 062 postów
  • Dołączył: 07-04-2008
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 16 maja 2015 - 11:19

witam mam pytanie co moze byc spowodowane tym iz w ukladzie klimy kompresor dziala wemtylator sie zalacza gaz nabijalem a klima slabo chlodzi jaka to moze byc usterka prosze o podpowiedz dzieki i pozdrawiam


a filtr kabinowy wymieniłes?
Życie jest chwilą - więc żyj i kochaj.

#294 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 maja 2015 - 11:46

witam mam pytanie co moze byc spowodowane tym iz w ukladzie klimy kompresor dziala wemtylator sie zalacza gaz nabijalem a klima slabo chlodzi jaka to moze byc usterka prosze o podpowiedz dzieki i pozdrawiam


Przetłumacz to na język Polski i napisz jeszcze raz.

#295 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 maja 2015 - 15:35

a filtr kabinowy wymieniłes?

A co ma filtr kabinowy do wydajności chłodzenia?

Pewnie ma zabity osuszacz albo sprezarka już zuzyta.

#296 OFFLINE   SScafe

SScafe

    Każdy ma swój mały fetysz

  • 416 postów
  • Dołączył: 17-01-2010
  • Skąd: Krakow

Napisany 16 maja 2015 - 17:26

oprócz samego układu klimy mogą ci jeszcze przednie wentylatory nie działać lub zawór trójdrożny nie pracować.

#297 OFFLINE   rukcug

rukcug

    omega i s klasa

  • 1 062 postów
  • Dołączył: 07-04-2008
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 16 maja 2015 - 18:34

A co ma filtr kabinowy do wydajności chłodzenia?

Pewnie ma zabity osuszacz albo sprezarka już zuzyta.

filtr kabinowy , nie wymieniany, ma mniejszą przepustowość...nie wiesz o tym???
próbowałes kiedys klimy bez filtra???
Życie jest chwilą - więc żyj i kochaj.

#298 OFFLINE   Arnixpl

Arnixpl
  • 21 postów
  • Dołączył: 21-09-2013

Napisany 16 maja 2015 - 21:58

tak wymienilem tylko nie wiem czy moze to byc spodowane mala iloscia czynnika nabitego jest taka mozliwosc ze malo nabil bo nie dal mi wydruku

#299 OFFLINE   rukcug

rukcug

    omega i s klasa

  • 1 062 postów
  • Dołączył: 07-04-2008
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 17 maja 2015 - 06:45

tak wymienilem tylko nie wiem czy moze to byc spodowane mala iloscia czynnika nabitego jest taka mozliwosc ze malo nabil bo nie dal mi wydruku


sprawdz naciskając [krótko]na zaworek, ten gorny, jest taki podobny jak w oponach, jak pokaze sie biały dymek , to jest ok.
Życie jest chwilą - więc żyj i kochaj.

#300 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 maja 2015 - 07:27

sprawdz naciskając [krótko]na zaworek, ten gorny, jest taki podobny jak w oponach, jak pokaze sie biały dymek , to jest ok.


tak to można sprawdzić czy wogóle jest czynnik.Nie sprawdzisz tak czy jest go dosyć czy mało.Trzeba odessać to co jest i nabić na nowo.Wtedu dopiero będzie widać czy ilość była OK.
Jeśli jest mało gazu to klima będzie chłodzić słabo i będzie szumiał zawór rozprężny pod deską.