Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Mieszek dzwigni zmiany biegów


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
34 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   AdamS

AdamS
  • 36 postów
  • Dołączył: 17-10-2006
  • Skąd: Kwidzyn

Napisany 09 marca 2007 - 20:27

Słuchajcie czy kupował już ktoś z was na alegro takie mieszki,bo mój jest bardzo zniszczony i chciałbym kupić nowy ale żeby się nie odróżniał od mieszka hamulca ręcznego.
Może podrzucicie jakiś link. :wink:



#2 OFFLINE   Misiek_78

Misiek_78
  • 59 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: CZESTOCHOWA

Napisany 09 marca 2007 - 21:03

Zobacz tutajMIESZEK

#3 OFFLINE   AdamS

AdamS
  • 36 postów
  • Dołączył: 17-10-2006
  • Skąd: Kwidzyn

Napisany 09 marca 2007 - 21:39

Ale czy nie będzie się różnił kolorystycznie :?:

#4 OFFLINE   Misiek_78

Misiek_78
  • 59 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: CZESTOCHOWA

Napisany 09 marca 2007 - 21:59

Ale czy nie będzie się różnił kolorystycznie :?:

Nie wiem, ja mam w dobrym stanie, przeciez zawsze mozesz sie skontaktowac ze sprzedawca

#5 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 marca 2007 - 21:45

Kupowałem zestaw : mieszek na biegi i ręczniak w kolorze czarnym ze skórki śa świetnej jakości, GM niech sie schowie.
http://moto.allegro....tra_corsa_.html

#6 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 10 marca 2007 - 21:54

Kupowałem zestaw : mieszek na biegi i ręczniak w kolorze czarnym ze skórki śa świetnej jakości, GM niech sie schowie.
http://moto.allegro....tra_corsa_.html


cyknij mi fote jak to od strony wiazania wyglada




 


#7 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 marca 2007 - 20:15

NIe cykne bo bym musiał rozbierac ale tak: mieszek lewarka zmiany biegów na dole ma fajną gumke tak ze zakładasz i wciskasz na swoje miejsce u góry opaska zaciskowa.
Mieszek na ręczniaka trzenba przykleic na budapren na istniejący oryginalny plastik - 10 minut roboty.

#8 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 16 marca 2007 - 00:26

Witam !

Ja miałem przetarty na "lewarku" i od razu wymieniłem sobie od "ręcznego". Zamawiałem z allegro - OPEL, MIESZKI na BIEGI i RECZNY (komplet)

Troszkę się pobawiłem i ładnie wyszło :)

A co do wiązania, to sprzedający przewidział montowanie poprzez opaskę elektryczną. W przypadku "ręcznego" opaskę zastąpił zwykły rzemyk skórzany. Natomiast co do "lewarka" to została opaska, ale jest ona nie widoczna - tzn. zacisnąłem ją od wewnątrz mieszka.

Zamieszczam fotki przed i po:

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Pozdro !

EDIT: Dodałęm link do auckji

#9 OFFLINE   salem70

salem70
  • 17 postów
  • Dołączył: 11-03-2008
  • Skąd: Warszawa

Napisany 13 marca 2008 - 22:15

Witam,
nie bedę zakłaadać nowego tematu tylko rozwinę istniejący:
- co do mieszka dźwigni zmiany biegów to sprawa wygląda jasno, są rózni producenci i różne skóry, wybór tylko ...
- ale gorzej wygląda to z mieszkiem dzwigni hamulca ręcznego. Wszystkie widziane przezemnie na allegro mieszki sa jakgdyby przeznaczone do wersji bez podlokietnika. U mnie dzwignia jest jakgdyby wkomponowana w podlokietnik ze schowkiem i sam mieszek jest bardzo mały. Wiecie może gdzie dostać taki komplet? niestety u mnie w mieszku od dzwigni zmiany biegów są wypalone dziurki od peta :p
Pierwsze kombi, pierwsza Omega

#10 OFFLINE   arielekb

arielekb
  • 352 postów
  • Dołączył: 01-11-2007
  • Skąd: lubin

Napisany 13 marca 2008 - 22:21

Ja bylem ostatnio u tapicera i za 2 tj gajga od biegow i recznego zazyczyl sobie 50zl z jesnej skory

#11 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 marca 2008 - 22:22

U mnie mieszek ( od ręcznego) idealnie pasował choc mam podlokietnik. Nie wiem czemu sądzisz ze sa za małe te mieszki.

#12 OFFLINE   salem70

salem70
  • 17 postów
  • Dołączył: 11-03-2008
  • Skąd: Warszawa

Napisany 13 marca 2008 - 22:38

http://www.allegro.p...a_b_reczny.html jakos nie wydaje mi sie zeby on byl az tak duzy to tylko kawalek skorki ktory zakrywa otwor w którym porusza się dźwignia..
Pierwsze kombi, pierwsza Omega

#13 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 14 marca 2008 - 07:26

Witam,
nie bedę zakłaadać nowego tematu tylko rozwinę istniejący:
- co do mieszka dźwigni zmiany biegów to sprawa wygląda jasno, są rózni producenci i różne skóry, wybór tylko ...
- ale gorzej wygląda to z mieszkiem dzwigni hamulca ręcznego. Wszystkie widziane przezemnie na allegro mieszki sa jakgdyby przeznaczone do wersji bez podlokietnika. U mnie dzwignia jest jakgdyby wkomponowana w podlokietnik ze schowkiem i sam mieszek jest bardzo mały. Wiecie może gdzie dostać taki komplet? niestety u mnie w mieszku od dzwigni zmiany biegów są wypalone dziurki od peta :p

http://www.allegro.p...a_b_reczny.html jakos nie wydaje mi sie zeby on byl az tak duzy to tylko kawalek skorki ktory zakrywa otwor w którym porusza się dźwignia..

U mnie mieszek ( od ręcznego) idealnie pasował choc mam podlokietnik. Nie wiem czemu sądzisz ze sa za małe te mieszki.

Tak jak pisze Jacek.
Nie było żadnego problemu z dopasowaniem, a nawet musiałem ucinać bo był za długi.

Nie wymyślaj :p

#14 OFFLINE   salem70

salem70
  • 17 postów
  • Dołączył: 11-03-2008
  • Skąd: Warszawa

Napisany 14 marca 2008 - 18:02

ok, nie bede juz cudowac :razz: jak sie uporam z rejestracja w przyszłym tygodniu zabiore sie za upiekszanie mojej omy :razz: dziekuje wszystkim za pomoc
Pierwsze kombi, pierwsza Omega

#15 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 grudnia 2008 - 01:40

U mnie też są dosyć mocno wytarte mieszki od ręcznego i lewarka skrzyni biegów (jeszcze oryginalne). Chcę sobie kupić i załorzyć nowe, ale nie wiem jakie. Przeglądałem allegro i większość jest dedtykowana do omegi B, natomiast nie spotkałem się z wersją do C z ramką plastikową, a tak w ogóle to może ktoś podeśle jakiś manual wymiany mieszków w aucie?

#16 OFFLINE   Dudek_v6

Dudek_v6
  • 84 postów
  • Dołączył: 23-05-2008
  • Skąd: Podlaskie

Napisany 21 grudnia 2008 - 13:01

i ewentualnie linka do sprzedawcy od którego ktoś kupił i jest zadowolony :)

#17 OFFLINE   Cinekkk

Cinekkk
  • 125 postów
  • Dołączył: 25-07-2006
  • Skąd: Białystok

Napisany 30 grudnia 2008 - 21:44

ja wymieniałem z jakieś 4-5 miesiecy temu mieszki - a brałem najtańsze :D za jakies niecałe 20 zł za komplet (można sobie dowolnie dobierać kolory skajki niezdzierajki :p i nici). Kupowałem od użytkownika "tunmar"
mieszki ładnie dopasowane były i jak do dnia dzisiejszego jest wsio ok. zero problemów
I to by było na tyle...

#18 OFFLINE   dominik82

dominik82

    tapicerka samochodowa

  • 85 postów
  • Dołączył: 29-11-2008
  • Skąd: pniewy

Napisany 30 grudnia 2008 - 23:21

Ja się też dołączę do tematu bo nie chce zakładać nowego. Mam wytartą gajge od biegów w automacie czy ktoś może demontował ją ( chodzi mi o tą część ze skórki ), a nie chce niczego tam popsuć.

A co do mieszków panowie jeżeli tylko wasze żony posiadają maszyny do szycia i trochę umiejętności to można coś takiego zrobić samemu wystarczy nabyć trochę skajki ( 0,5 metra bieżącego to jakieś 7 do 10 zł.) a mieszków z tego wyjdzie multum i na ręczny starczy.

Starą delikatnie rozpruwamy i według niej kroimy nową i zszywamy, do przeszyć na zewnątrz delikatnie przesmarowujemy oliwką żeby skaj miała poślizg podczas szycia.:)

#19 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 grudnia 2008 - 11:07

Ja wymieniłem jakieś 3 lata temu - kupiłem z Allegro i jest OK. Założyłem go trochę inaczej - na zewnątrz ramki wokół drążka zmiany biegów (oryg. jest od wewn strony) i moim zdaniem wygląda lepiej.

#20 OFFLINE   Dudek_v6

Dudek_v6
  • 84 postów
  • Dołączył: 23-05-2008
  • Skąd: Podlaskie

Napisany 11 marca 2009 - 10:43

kupował ktoś mieszki od tego sprzedawcy ?http://allegro.pl/it...gra_tuning.html
jak z wykonaniem tego jest? i ogólnie czy to nie badziewie?