Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wymiana żarówek w desce rodzielczej.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
68 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   bartel89

bartel89
  • 275 postów
  • Dołączył: 01-02-2010
  • Skąd: ELC
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 lipca 2013 - 11:37

kolego ja lutowałem tak jak się udało włożyć, wszystko świeci i nie miałem z tym problemów. Tylko trzeba uważać na blaszki metalowe, aby ich nie wyjąć z plastiku.

#62 OFFLINE   driftboy

driftboy
  • 572 postów
  • Dołączył: 16-08-2009
  • Skąd: hiszpania
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 14 lipca 2013 - 12:47

Żaróweczki da się wylutować bez problemu, trzeba tylko robić to delikatnie, żeby nie rozwalić i nie stopić tej plastikowej obudowy. :)
Ktoś orientuje się jak to jest z biegunami w tych przyciskach, gdzie + gdzie -, bo tu raczej metoda prób i błędów słabo zadziała, jakoby rozbierać te przyciski po 2-3 razy, plastik nie wytrzyma :/


a nie myslales zagladnac do sprawdzonych porad??tam opisywal kolega jak zmienial podswietlenie;)

#63 OFFLINE   gustawson

gustawson
  • 17 postów
  • Dołączył: 26-12-2014
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 30 kwietnia 2015 - 18:53

Witam!
Mam jedną żarówke spaloną w podświetleniu zegarów w Omedze B FL, przez co świeci mi sie połowa tylko prawa połowa, drażni mnie to bardzo, ale jakoś nie miałem jak sie za to zabrać.
Jakiego typu tam jest żarówka? Oraz czy wymiana (dostanie się tam) jest jakaś trudna, w sensie czy trzeba dużo auta rozebrać aby się do niej dostac?

#64 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 kwietnia 2015 - 19:02

Witam!
Mam jedną żarówke spaloną w podświetleniu zegarów w Omedze B FL, przez co świeci mi sie połowa tylko prawa połowa, drażni mnie to bardzo, ale jakoś nie miałem jak sie za to zabrać.
Jakiego typu tam jest żarówka? Oraz czy wymiana (dostanie się tam) jest jakaś trudna, w sensie czy trzeba dużo auta rozebrać aby się do niej dostac?


żarówka W3W.Roboty na 10 min.

#65 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1 240 postów
  • Dołączył: 08-05-2014
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 30 kwietnia 2015 - 20:06

Trochę trzeba rozebrać wnętrza ale da się to zrobić dość sprawnie:p w razie czego mógłbym pomoc

#66 OFFLINE   GiluS

GiluS

    lubi bokiem

  • 21 postów
  • Dołączył: 15-12-2012
  • Skąd: Ostrów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 22 maja 2015 - 18:29

odkopię troche kotleta, ale wczoraj zmieniłem żarówki w podświetleniu zegarów na takie :

http://www.andartuni.../P1060035 1.JPG

i niestety nie działają .. przemieniłem je też o 180 stopni i także nie działają .. a przed tą zmianą działała tylko środkowa .

#67 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 22 maja 2015 - 19:54

może ścieżki na liczniku gdzieś poprzepalane ? ja w miejscach gdzie łączy się jeszcze żarówka z płytką podlutowałem troszkę aby było grubiej i działają bez problemu. ale najpierw podłacz te żarówki pod małą baterię i sprawdz czy one wogóle działaja.


 


#68 OFFLINE   vervesen

vervesen
  • 245 postów
  • Dołączył: 22-02-2013
  • Skąd: Niemcy.- SüW AL13
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 22 maja 2015 - 20:44

Włóż zwykłe żarówki i sprawdź czy działają by wyeliminować ścieżki popalone.
Jeśli zaświecą to znaczy ze nie stykają ci te nowe ( pozaginaj na nowo druciki żarowki by stykały w obudowie) lub popalone żarowki.


 

 


#69 OFFLINE   GiluS

GiluS

    lubi bokiem

  • 21 postów
  • Dołączył: 15-12-2012
  • Skąd: Ostrów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 maja 2015 - 13:35

założyłem stare, w żadnej konfiguracji nic się nie zaświeciło, nowe żarówki sprawdzone i działają lecz nie w liczniku. Ścieżki wyglądają jak nowe nie widać żadnego miejsca gdzie mogło by być coś przepalone itp. Sprawdziłem też dla świętego spokoju wszystkie bezpieczniki , wszystkie dobre.


edit# już działa ! :) po ponownym rozkręceniu postanowiłem pobawić się tymi wtyczkami od żarówek i zauważyłem że blaszki nie stykają się tak jak powinny i wykręciłem do połowy i działa :D