Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

Przyciemnienie wszystkich szyb i ew. zdzieranie folii Opinie porady


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
100 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   schak

schak
  • 651 postów
  • Dołączył: 28-01-2009
  • Skąd: Maszewo -> Nowogard
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 marca 2010 - 19:59

schak... lustra nie mozna teraz miec.


O tym ja wiem, ale to nie było typowa folia aluminiowa tylko jakaś folia która ......hm...... nie wiem jak to określić - taka jak zwykła czarna ale odbijała prawie wszystko (na ciemno). W tygodniu będę u rodziców na kompie i jeżeli znajdę fotki z zlotu na którym jest ten golf to wkleję.

#22 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 marca 2010 - 20:45

Skoro nic nie zostaje to jutro jadę przyciemnić wszystkie i raczej zrobię ze stopniowaniem(tył ciemno, przód jaśniej).
Swoją drogą schak wrzuć te fotki jak będziesz miał chwilę, bo to ciekawe jest...;)

#23 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 marca 2010 - 21:18

Patryk a gdzie to robisz? U nas czy w stolycy WLKP? Podpytaj o jakiś bonus na klub. Mnie interesowałoby kombi ze stopniowaniem od samego przodu do tyłu.

#24 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 marca 2010 - 18:41

No i niestety nic dzisiaj z tego nie wyszło, dopiero w czwartek to załatwię jak wrócę z Poznania. Z tym rabatem powinno się dać załatwić i powinien być znaczny. Dam znać jak będę wiedział coś konkretnie...

#25 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 marca 2010 - 19:13

Mnie interesowałoby kombi ze stopniowaniem od samego przodu do tyłu.

Tak? Moje lustra w słońcu wyglądają genialnie. Ktoś pisał o problematycznym cofaniu w nocy, fakt, bez opuszczenia szyb ni rusz... Ale cóż, coś za coś :)
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#26 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 marca 2010 - 20:00

Jak się ostatnio przejechałem na taką luźną rozmowę to mi chyba zaproponował przednie drzwi na 20%, tylne drzwi na 50% i bagażnik chyba70%. Ale nie dam sobie ręki uciąć. Coś jak ma Jarqz. A ty masz lustra? Bo ktoś pisał wyżej, że już nie wolno?

#27 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 marca 2010 - 20:50

Jak się ostatnio przejechałem na taką luźną rozmowę to mi chyba zaproponował przednie drzwi na 20%, tylne drzwi na 50% i bagażnik chyba70%. Ale nie dam sobie ręki uciąć. Coś jak ma Jarqz. A ty masz lustra? Bo ktoś pisał wyżej, że już nie wolno?

Ja mam tył od pierwszego słupka na max, a przód delikatnie mniej. Wg. mnie super i tylko tak przyciemniać, ale to tylko moje zdanie :) Mam lustra, w słońcu można je podziwiać w pełnej okazałości, ślicznie wyglądają. W środku też nie ma tragedii, w miarę jasno jest, no i tak nie grzeje.
Jak jutro będzie słoneczko, to specjalnie gdzieś wyjadę, gdzie będzie można zrobić zdjęcie, żeby było widać jak to leży.

#28 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 marca 2010 - 21:45

a co z tymi wszystkimi którzy lustra montowali wcześniej zanim to zostało zabronione? Powinni to zrywać ? Wicek ja chętnie to sobie zobaczę bo jakby co jeszcze jest szansa na zmianę decyzji chociaż nie jest pewien czy do mojej będzie to pasowało... Jak ktoś ma sedana to może niech powie jakie u niego jest stopniowanie...

#29 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 marca 2010 - 22:02

Nie wiem Patryk, jak to jest z tymi, co robili wczesniej, pewnie jak maja papierek to jest si. Ja ci tylko mowie, co ci powie diagnosta na przegladzie. Lustr nie montuja juz, bo to moze oslepiac. U mnie np takich folii ci nie zaloza, tak jak nie dostaniesz papierka na oklejenie wszystkich szyb.

#30 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 08 marca 2010 - 23:46

Ehhh kolejny temat rzeka, co można a czego nie a co się robi każdy wie... Cokolwiek nie nakleimy na szyby to będzie powyżej minimalnej wartości (przepuszczalności światła) ustalonej prawem Patryk0490 masz ładną omę i stopniowanie przyciemnionych szyb IMO nie będzie pasowało. Na mój gust najlepiej przyciemnić wszystkie boczne szyby taka samo a tylną o stopień mocniej. Zrobi to efekt ciemniejszej tylnej bocznej części auta ale bez gwałtownego przejścia. Będzie tak ponieważ tylna szyba jest dość duża i ciemniejsza folia ograniczy większą ilość światła. Ja mam tak w poprzedniej omedze tylko, że mam ciemny kolor lakieru. Fotki do obejrzenie w tym temacie ==> http://forum.omegakl...strzanka&page=4 Mi zależało na zmianie wyglądu auta, większej "dyskrecji" :p i przede wszystkim o wiele mniejszym nagrzewaniu się środka latem (kto ma skórę wie OCB) Ale bez przesady z ciemnością żeby niebiescy się nie doczepili. Chociaż przy kontroli prawdopodobnie zabraliby mi DR. Z ciekawości byłem na stacji diagnostycznej i zmierzyłem tym specjalnym urządzeniem przepuszczalność światła. Pomimo tego, że szyby są raczej lekko ściemnione i tak były daleko poza normą. Co byś nie zrobił pochwal się efektem :)
Aha co do lustrzanki to chyba zależy od folii, bo ja na początku też chciałem ale jak zobaczyłem jak na przykładowych foliach to będzie wyglądać dałem sobie spokój. Zdecydowałem się na normalną folię i w nowej omie zrobię tak samo :D
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#31 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 marca 2010 - 00:05

Mnie się podoba tak jak ma BartoBartin. Ma też sedana w tym samym kolorze co ja... Mam nadzieję, że nie obrazi się za wstawienie linku do jego profilu ;) http://www.polskajaz...pel/Omega/65346
Obawiam się tylko manewrowania na wstecznym z tymi szybami :p ale w sumie podwórko duże, więc nie powinno być tak źle.

#32 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 09 marca 2010 - 00:11

Z tymi szybami, to musisz szukac "zaprzyjaznionego" diagnosty, co sie podlozy podpisujac przeglad ;) Albo kombinowac jak niektorzy - wjezdzac na otwartych szybach itp :D

#33 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 marca 2010 - 13:40

Kurde ! Pojawiła się kolejna wątpliwość :| Kolega mnie dzisiaj nastraszył, że w razie wypadku może się czepiać ubezpieczyciel:mad: Co Wy na to ?

#34 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 marca 2010 - 13:46

Co Wy na to ?

Albo jesteś Kozak, albo pękasz :hmm: Wybór należy do Ciebie :p

#35 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 marca 2010 - 16:42

http://picasaweb.goo...cijowski/Szyby#
Tak to wygląda w słońcu. Niestety nie zdążyłem zrobić zdjęć, gdy słońce było wyżej i lepiej padało na szyby.

#36 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 marca 2010 - 19:23

Wicek ciekawie, ale nie dla mnie. Jeszcze myślałem nad jednakowym ściemnieniem wszystkich szyb, coś jak masz przednie, może ciut ciemniej. Ale muszę się na razie wstrzymać z powodu "kryzysu"

#37 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 marca 2010 - 19:31

Albo jesteś Kozak, albo pękasz Wybór należy do Ciebie

Czyli w razie co mają prawo nie wypłacić mi odszkodowania za taką pierdołę ? :pokoj:

#38 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 marca 2010 - 19:35

Ale to nie jest pierdoła. To jest złamany przepis... Czyli...

#39 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 09 marca 2010 - 21:28

Czyli w razie co mają prawo nie wypłacić mi odszkodowania za taką pierdołę ? :pokoj:

Zadzwoń do ubezpieczalni najlepiej do kilku i będziesz wiedział.

#40 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 marca 2010 - 23:31

Zadzwoń do ubezpieczalni najlepiej do kilku i będziesz wiedział.


Heh! I to jest pomysł :D