Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

Przyciemnienie wszystkich szyb i ew. zdzieranie folii Opinie porady


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
100 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 marca 2010 - 17:52

Przymierzam się już od jakiegoś czasu do przyciemnienia szyb w omesi. Niestety cały czas mam dylemat czy powinienem to zrobić. Porobiłem nawet wizualizację na miarę moich możliwości :p w photoshopie. Miało to wyglądać mniej więcej tak:

http://renmebel.i15....szyby kopia.jpg

Nie podobało mi się zbytnio ściemnienie samego tyłu a przyciemnienie całości nie wchodziło w grę, bo nie chciałem żeby podczas kontroli policyjnej okazało się, że wyrzuciłem pieniądze w błoto.

Sytuacja teraz zmieniła się o tyle, że mogę to zrobić za darmo :)
Całość miała by wyglądać mniej więcej tak:

http://renmebel.i15....stkie kopia.jpg

No i teraz doradźcie mi czy to pasuję. Widziałem u któregoś z użytkowników ściemnione szybki w tym kolorze ale on do tego miał fajne fele a u mnie jak widać szału nima :p

Omesia w oryginale wygląda tak...
http://renmebel.i15....08092008201.jpg

#2 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 marca 2010 - 18:02

generalnie ta druga propozycja nie jest najgorsza z tym żeby z tyłu ciemniej a z przodu nieco jaśniej tylko pytanie czy będziesz robił to sam i czy masz na tyle cierpliwośći aby to zrobić ja próbowałem kiedyś w poprzednim aucie to skończyło się na tym , że na 4 szyby udało mi się zrobić jedną w miarę dobrze a reszta poszła do kosza , jeżeli firma ma to robić to wiem że robią profesjonalnie i napewno będziesz zadowolony

#3 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 marca 2010 - 18:33

Nie wiem jak to w sedanie, bo w kombi to mi się podoba stopniowanie ciemniej od przodu do tyłu. No w sedanie masz o jedno okno mniej, czyli jeden stopień odpada. Kwestia, żeby to wszystko się zgrało. Może 25% przód i 50% tył?

#4 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 marca 2010 - 20:59

Pamietam, jak sam tak chcialem zrobic, jak krzysiek pisze... Pojechalem do firmy i powiedzieli ze tak nigdy nie robili i oni to odradzaja... no i mam wszystkie jednakowo sciemnione.

wszystkie dozwolone :)

#5 OFFLINE   Kampol

Kampol
  • 124 postów
  • Dołączył: 16-04-2008
  • Skąd: Knurów

Napisany 05 marca 2010 - 21:51

ja mam tylko tył i jestem zadowolony - po co się czaić przy policmaistrach

#6 OFFLINE   OMEGATOR

OMEGATOR

    OMEGOS CARAVANOS

  • 716 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Wrocław/Siechnice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 05 marca 2010 - 22:25

Jak dla mnie to albo tylko tylne szyby albo wszystkie tak samo ba jak będą przyciemniane stopniowo to nie wygląda to ciekawie patrząc z boku i nieraz różnią się kolorem i dziwnie to wygląda. Ja śmigam cztery latka tak i nie było żadnego problemu przy kontroli.

#7 OFFLINE   BosSs

BosSs

    Omega A Sportive 2.0

  • 62 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Wodzisław Śląski
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 marca 2010 - 23:30

Ja na wiosenkę również chciałbym przyciemnić, ale tylko tylna i boczne z tyłu. Myślałem o wymianie własnoręcznie, ale po przeczytaniu paru tematów u nas i w necie zrezygnowałem z tego. Nie dość, że roboty wpizduuu to dodatkowo kiepsko to wychodzi. Ba nawet jak wyjdzie, to po czasie bąble wychodzą :/

#8 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 marca 2010 - 23:45

Dokladnie Boss.. a 300 to taki majatek nie jest.

#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 marca 2010 - 07:07

Bo na naszych szybach ponoć są jakieś chropowatości, chyba przy krawędziach z tego co pamiętam.

#10 OFFLINE   Cmaga

Cmaga
  • 148 postów
  • Dołączył: 18-02-2007
  • Skąd: Skarżysko-Kam

Napisany 06 marca 2010 - 10:21

Ja mam na 5 tylnych najczarniejszą folię (tak kupiłem),a z przodu trochę jaśniejszą. Co do policji to musiałbyś trafić na jakiegoś służbistę, ogólnie już im przeszło.
_______
Cmaga

______________________________
2.5 V6 - Tak dużo , a tak niewiele.

Dodany obrazek

#11 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 06 marca 2010 - 10:29

a jak to w ogole jest z tymi szybami? bo jak mialem poldka i przykleilem na gore przedniej szyby taki pasek o szerokosci 15 cm(czarny) to poldzior nie przeszedl przegladu i musialem to zrywac:mad:

#12 OFFLINE   Cmaga

Cmaga
  • 148 postów
  • Dołączył: 18-02-2007
  • Skąd: Skarżysko-Kam

Napisany 06 marca 2010 - 10:50

Przegląd to zupełnie inna sprawa jeżeli chodzi o przyciemnianie przednich szyb i kombinacje z czołową. Aby przejść przegląd na przednie drzwi dozwolona jest folia która przepuszcza 70% światła (jeśli dobrze pamiętam) w praktyce to taka folia co prawie nie przyciemnia.
_______
Cmaga

______________________________
2.5 V6 - Tak dużo , a tak niewiele.

Dodany obrazek

#13 OFFLINE   schak

schak
  • 651 postów
  • Dołączył: 28-01-2009
  • Skąd: Maszewo -> Nowogard
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 06 marca 2010 - 12:27

to nie folia ma przepuszczać 70% światła tylko szyba a ona już jest delikatnie przyciemniona. Naklejając nawet przeźroczystą folię już przekroczmy ten limit - tak mi powiedział koleś z przeglądów.

#14 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 marca 2010 - 21:40

Nie, nie będę tego robił sam, chyba by mi zabrakło cierpliwości :p To będzie robione normalnie w zakładzie który się tym zajmuje.
W sumie to nie mam nic do stracenia, więc mogę eksperymentować. Ściemnić całość a potem najwyżej zdzierać. Tylko właśnie jak to z tym jest; czy na szybie potem nie zostają jakieś ślady i jakich środków do tego użyc ? :hmm:

#15 OFFLINE   kamilo711

kamilo711
  • 3 postów
  • Dołączył: 27-12-2009
  • Skąd: DAMIANOWO JAWOR

Napisany 06 marca 2010 - 21:56

Koledzy co się łamiecie przyciermniajcie szyby przednie lepszy efekt mi policja kiedyś też zabrała dowód więc postanowiłem kupić przednie boczne szybki. Na przegląd je założyłem a potem znowu przykopcone wrzuciłemi tak będe robić cały czas. Cząstkowy przegład kosztuje tyloko 20 zł

#16 OFFLINE   kolec.pjb

kolec.pjb

    pierwsza szóstka okp

  • 294 postów
  • Dołączył: 25-04-2009
  • Skąd: NKE / GD
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 marca 2010 - 22:30

to nie folia ma przepuszczać 70% światła tylko szyba a ona już jest delikatnie przyciemniona. Naklejając nawet przeźroczystą folię już przekroczmy ten limit - tak mi powiedział koleś z przeglądów.

to ci dobrze powiedział bo tak jest!!!!!!

czy na szybie potem nie zostają jakieś ślady

nic nie zostaje??? tylko dobrze trzeba umyć szybki normalnym płynem do szyb!!!!

Koledzy co się łamiecie przyciermniajcie szyby przednie lepszy efekt

efekcior na pewno lepszy i tu się zgadzam, ale zmieniać szyby co roku tylko na przegląd to przesada?
niebawem też będę przyciemniał szybki tylna na maxa a boki delikatnie,


 


#17 OFFLINE   schak

schak
  • 651 postów
  • Dołączył: 28-01-2009
  • Skąd: Maszewo -> Nowogard
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 marca 2010 - 12:36

Kiedyś koleś w golfie miał przyciemnione tak delikatnie że od wewnątrz prawie nie było widać różnicy ale z zewnątrz nic nie było dzięki folii z efektem lustra. Normalnie szczena mi opadła jak to zobaczyłem.

Kuzyn w golfie jak założył sobie bardzo ciemne to było jak jazda w nocy a wieczorem jak szyby nie otworzył to nawet lusterka nie widział. Kiedyś przy policji je zrywał aby mandatu nie dostał. Bo sam przegląd tak jak kolego piszesz to jest parę złoty ale do tego trzeba doliczyć chyba jeszcze mandacik.

#18 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 marca 2010 - 12:59

schak... lustra nie mozna teraz miec.

#19 OFFLINE   kamilo711

kamilo711
  • 3 postów
  • Dołączył: 27-12-2009
  • Skąd: DAMIANOWO JAWOR

Napisany 07 marca 2010 - 13:22

Kuzyn w golfie jak założył sobie bardzo ciemne to było jak jazda w nocy a wieczorem jak szyby nie otworzył to nawet lusterka nie widział. Kiedyś przy policji je zrywał aby mandatu nie dostał. Bo sam przegląd tak jak kolego piszesz to jest parę złoty ale do tego trzeba doliczyć chyba jeszcze mandacik.[/QU

Kolego mi policja już 2 razy dowód zatrzymała i ani razu nie dostałem mandatu sam nawet chciałem żeby mi dali mandat żeby mi tylko dowodu nie zabierali. No ale jednak zabrali.Tam gdzie mnie policja zatrzymała powiedziała ,że nie pozwolą mi jeżdzić z ciemnymi szybami po ich mieście. A i tak jeżdżę pod lekim strachem że mi znowu zabiorą ale ja się zaopatrzyłem w 2 komplet szybek żeby je mieć na przegląd .Postanowiłem pozostać przy ciemnych szybach nie zrywać folii.

#20 OFFLINE   LeoVince

LeoVince
  • 158 postów
  • Dołączył: 24-09-2009
  • Skąd: Biała Podlaska

Napisany 07 marca 2010 - 13:39

Kuzyn w golfie jak założył sobie bardzo ciemne to było jak jazda w nocy a wieczorem jak szyby nie otworzył to nawet lusterka nie widział. Kiedyś przy policji je zrywał aby mandatu nie dostał. Bo sam przegląd tak jak kolego piszesz to jest parę złoty ale do tego trzeba doliczyć chyba jeszcze mandacik.


Ja mam wszystkie szyby(oprócz przedniej) przyciemnione, przednie boczne trochę delikatniej niż tylna i tylne boczne. I to jest fakt, nocą są problemy, szczególnie z cofaniem, już nawet nie patrzę w tylną szybę tylko po lusterkach i nie rzadko muszę otworzyć szybę aby cokolwiek zobaczyć. Dodam jeszcze że mam dymione klosze od wstecznego wiec to pewnie tez ma wpływ. Co do minusów to jeszcze problemy są zimą przy bardzo niskich temperaturach gdy już szron mamy od środka na szybach. Tych z folią nie można skrobać bo uszkadza się ta folię i później to niezbyt estetycznie wygląda. Więc trzeba czekać zanim się silnik nagrzeje i to samo zejdzie... No ale.... Czego się nie robi dla kozackiego wyglądu :p