Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Chiński telefon T2000. Ktoś miał styczność ?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
39 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 marca 2010 - 14:54

Zastanawiam się na kupnem tego telefonu:
http://allegro.pl/it...000_plmenu.html

Telefonik jest strasznie wypasiony ale generalnie chodzi mi o to żeby w końcu przetestować ten chiński towar i sprawdzić co z niego jest.
Może ktoś z was słyszał coś o tym telefonie albo miał z nim styczność. Denerwujące jest to, że jeśli dają na nie gwarancję to obecnie najwyżej na 3 miesiące :|

Wie ktoś coś na jego temat albo w ogóle miał np. telefon ściągany z chin ?

#2 OFFLINE   baanan83

baanan83
  • 253 postów
  • Dołączył: 03-06-2008
  • Skąd: Pabianice

Napisany 05 marca 2010 - 15:05

Ja bym się nie pakował w takie coś.... szkoda kasy ale to moje prywatne zdanie:D:D

#3 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 marca 2010 - 15:45

Ja mam, napiszę nieco więcej jak wrócę do domu, bo na razie w pracy jestem i nie mogę za bardzo.

#4 OFFLINE   BenekKNS

BenekKNS
  • 609 postów
  • Dołączył: 27-11-2008
  • Skąd: Teresin

Napisany 05 marca 2010 - 16:28

na tylne obudowie ma znak sony vaio. hehe...

#5 OFFLINE   Piotrek.sz

Piotrek.sz
  • 194 postów
  • Dołączył: 07-05-2009
  • Skąd: Koty-STA K.Koźle-OK Skwierzyna-FMI
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 marca 2010 - 16:34

Pewnie w indonezji i afryce pójdzie jako oryginalne sony, hehehe

#6 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 05 marca 2010 - 16:40

ja bym tego nie kupił...
"wypasioność" tego telefonu mocno dyskusyjna - jedyna rzecz to wysuwany obiektyw i telewizor - raczej mało przydatny gadżet
poza tym wg mnie zabawka - mnóstwo gadżetów, błyskotki, milion napisów na obudowie, aparat 2 Mpx, a na obudowie widać jakby 12 - przypomina mi to tanie radyjka z targowiska, które miały wielgachne naklejki typu "2000W" - tandeta i tyle

#7 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 marca 2010 - 16:41

Więc ja mam dwa telefony t800+. Kupiłem je we wrześniu. Rewelacyjny jest dual sim, dzwonki potrafią obudzić zmarłego bo jest tak głośny, soft działa szybko, dotykowy ekran też, telewizja łądnie odbiera tak samo jak radio. Bateria spokojnie trzyma tydzień, jak się nie dzwoni to dochodzi do dwóch tygodni. Zasięg ma tam gdzie inne telefony go nie łapią.
Z minusów: aparat ma 0.3 Mpx, słuchawki są tandetne i dźwięk z nich też płynie taki sobie, mój model nie ma javy, ma za to obsługę gierek z pegasusa.W jednej sztuce pękła mi szybka wyświetlacza jak go w kieszeni nosiłem przez co ekran dotykowy nie działa. Nie ma żyroskopu. Przy długich filmikach obraz wyprzedza dźwięk. Nie można zmienić dzwonka smsa. Nie obsługuje UMTS, ma tylko GPRS. Jakoś nie potrafię go skonfigurować żeby mmsy odbierać.

To tyle co mi przychodzi do głowy. Oczywiście opisuję model starszy ;)

W ogóle to śmieszą mnie ludzie którzy mówią: nie kupuj bo chińskie to złom.

#8 OFFLINE   lefuu

lefuu

    Zadawanie dziwnych pytań

  • 200 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Łańcut

Napisany 05 marca 2010 - 17:40

450zł za takie coś ? Daj mi 4zł to Ci kupie ryż i wyjdzie na to samo :)

#9 OFFLINE   Eddek

Eddek

    Superupierdliwiec

  • 110 postów
  • Dołączył: 25-01-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 05 marca 2010 - 21:08

Aotu Focus jakos do mnie nie przemawia :) Te 11 mega pixels tez zachecajaco nie brzmi ;) hehe.

Ino sie nie zgodze, ze co chinskie to do ****. Wydlubcie baterie ze swoich nokiow, slonych erykow, ajfonow i innych takich tam i powiedzcie, ze nie sa z Ludowej Republiki Chinskiej :D

Mimo to, jakbym mial brac cos chinskiego tego pokroju, to wolalbym MyPhone. Ceny sa podobne, bebehy w sumie tez, a producentem jest na ile pamietam firma z Wrocka, jest na to pelna gwarancja i serwis u nas w kraju.

Mimo to, jakbym mial brac cos
Naczelny Maruda Kraju, ignorant i wielki upierdliwiec.

#10 OFFLINE   Martini

Martini
  • 558 postów
  • Dołączył: 03-06-2007
  • Skąd: EPNM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 marca 2010 - 21:18

Jakby kosztował koło 100 PLN-ów to można ryzykować...prawie pińcet...hmm - jestem na NIE :p

#11 OFFLINE   mateusz1523

mateusz1523
  • 234 postów
  • Dołączył: 25-08-2008

Napisany 05 marca 2010 - 21:39

Kumpel miał takie coś. Ogólnie nie był zły, nie był trudny w obsłudze, robił dosyć ładne zdjęcia i nawet jakość muzyki była nawet niezła, ale posypał się po trzech miesiącach użytkowania. Nie wiadomo dlaczego, ot tak sam z siebie. Był w różnych serwisach, ale nikt nie podjął się naprawy. Praktycznie żadnego wsparcia technicznego. Czyli, telefon trochę jednorazowy.

Ja jestem na nie, chyba, że by kosztował jakieś 100-150 zł, to można było by zaryzykować.
Turbo Intercooler:D

#12 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 marca 2010 - 23:17

Nie wiem czy wiecie ale niektórzy sprzedawcy dają rok gwarancji. Ten z linku akurat jakoś nie. Kurcze co Wy macie przeciwko tym telefonom ;) Przecież to to samo co nokie, se czy inne. Ja na miejscu kolegi wziąłbym podróbkę iphone'a.
Eh, ciągle w naszym społeczeństwie przeważają stereotypy. Mam nadzieję że kiedyś się ich pozbędziemy...

#13 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 marca 2010 - 08:15

Ja na miejscu kolegi wziąłbym podróbkę iphone'a.
Eh, ciągle w naszym społeczeństwie przeważają stereotypy. Mam nadzieję że kiedyś się ich pozbędziemy...


Ale patrząc na allegro, to takie podróbki cieszą się dużym powodzeniem... Dla zainteresowanych i9+++

#14 OFFLINE   mateusz1523

mateusz1523
  • 234 postów
  • Dołączył: 25-08-2008

Napisany 06 marca 2010 - 08:36

Kurcze co Wy macie przeciwko tym telefonom ;) Przecież to to samo co nokie, se czy inne.


Przede wszystkim głównym problemem jest brak odpowiedniego zaplecza serwisowego. To jest kluczowy czynnik, który mnie odstrasza.

Eh, ciągle w naszym społeczeństwie przeważają stereotypy. Mam nadzieję że kiedyś się ich pozbędziemy...


Akurat to co napisałem, to była ocena mojego kolegi który nie wychwalał tego telefonu. Czytałem kilka opinii na temat tego fona i też ludzie nie wypowiadają się zbyt pochlebnie. Oczywiście wiele zależy od szczęścia. Nie twierdze, że te telefony muszą być wszystkie do kitu. Najlepiej kupić, i samemu spróbować, ale za taką kasę, myślę, że nie będzie za wiele chętnych.
Turbo Intercooler:D

#15 OFFLINE   Martini

Martini
  • 558 postów
  • Dołączył: 03-06-2007
  • Skąd: EPNM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 marca 2010 - 15:51

Nie wiem czy wiecie ale niektórzy sprzedawcy dają rok gwarancji. Ten z linku akurat jakoś nie. Kurcze co Wy macie przeciwko tym telefonom ;) Przecież to to samo co nokie, se czy inne. Ja na miejscu kolegi wziąłbym podróbkę iphone'a.
Eh, ciągle w naszym społeczeństwie przeważają stereotypy. Mam nadzieję że kiedyś się ich pozbędziemy...


No z tym "to samo co nokia i SE" to bym uważał - sorry ale nie porównuj tego czegoś do jakiegokolwiek "normalnego" telefonu. Przecież to tandetą śmierdzi na odległość. W tych pieniądzach to ja już wolę jakiegoś szajsunga (Boże broń :p) niż to...

Eksperymenty to ja lubię w łóżku :p

Aaa i jeszcze jedno - najlepszy jest opis - że 99% menu jest po polsku a nie że przypadkiem skasujemy sobie książkę telefoniczną :jump:
Po drugie, czy mi się wydaje czy ekran w tym telefonie działa tylko "na leżąco" ??

#16 OFFLINE   klimi

klimi

    Kulam się megane scenic

  • 355 postów
  • Dołączył: 15-04-2009
  • Skąd: Ciechanów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 06 marca 2010 - 16:43

No z tym "to samo co nokia i SE" to bym uważał - sorry ale nie porównuj tego czegoś do jakiegokolwiek "normalnego" telefonu. Przecież to tandetą śmierdzi na odległość. W tych pieniądzach to ja już wolę jakiegoś szajsunga (Boże broń :p) niż to...

Eksperymenty to ja lubię w łóżku :p

Aaa i jeszcze jedno - najlepszy jest opis - że 99% menu jest po polsku a nie że przypadkiem skasujemy sobie książkę telefoniczną :jump:


Co do porównań to laptop e-machines czy acer a np. Asus, lenovo czy hp.
To samo w środku, inna obudowa i firma która ma większe doświadczenie.

Nie rozumiem czemu Ci tandetą jedzie. Telefon jak każdy inny, dzwoni, można pisać smsy, słuchać radia itp.
Jakbyś go zobaczył na żywo to zmieniłbyś zdanie. Jest wykonany lepiej od wielu "markowych" telefonów.

Sorry ale Twoja wypowiedź potwierdza większość stereotypów, że jak telefon to tylko nokia, jak samochód to nie francuz tylko VW.
Jeśli chodzi o samsunga to też nie wiem czemu byś takiego nie chciał? Bo wygląda odpustowo?
Po prostu się z Tobą nie zgadzam.

Po drugie, czy mi się wydaje czy ekran w tym telefonie działa tylko "na leżąco" ??


Co masz na myśli ?

#17 OFFLINE   BenekKNS

BenekKNS
  • 609 postów
  • Dołączył: 27-11-2008
  • Skąd: Teresin

Napisany 06 marca 2010 - 18:41

i9+++ bardzo fajny telefonik. i można go kupić za 200zl a nie za 500. tu juz można ryzykowac.

#18 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 marca 2010 - 21:44

Nie było mnie trochę a jak się ładnie temacik rozwinął ;)
Powiem tak...znajomy ze studiów mi pokazywał podobnego do tego z linku i muszę powiedzieć, że jego wykonanie było bardzo dobre. Moja nokia się chowała :p
Co do serwisu to nie jest tak źle. Namierzyłem gościa z Poznania który sprzedaje te telefony, ma swój serwis i daje na nie 6msc gwarancji, a to już jest całkiem nieźle. Niestety wszystkie sprzedał w parę dni. Następna tura będzie może w marcu. Jak na razie nic nie widać, więc zacząłem się rozglądać za czymś innym...
Swoją drogą to jestem w szoku, że mają takie dobre baterie :jump:

#19 OFFLINE   BenekKNS

BenekKNS
  • 609 postów
  • Dołączył: 27-11-2008
  • Skąd: Teresin

Napisany 06 marca 2010 - 21:58

na allegro tego i9+++ mozna zamówić sobie prosto z hongkongu.

#20 OFFLINE   patryk0490

patryk0490
  • 349 postów
  • Dołączył: 20-04-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 marca 2010 - 22:10

czyli co...prosto od chińczyka czy przez pośrednika ? Bo to chyba troszkę bez sensu jakby się miało za paczką czekać tygodniami...:|