Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Fotoradary


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
555 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   partyzant

partyzant
  • 88 postów
  • Dołączył: 23-07-2009
  • Skąd: gdańsk

Napisany 03 marca 2010 - 16:04

http://moto.wp.pl/ka...d=19be0:dziura:



#2 OFFLINE   chmieleck

chmieleck

    [ZSW 05127]

  • 321 postów
  • Dołączył: 11-10-2009
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 03 marca 2010 - 18:10

Nieźle, 8 "wkładów" na 132 maszty :hmm: To znaczy, że tylko co czternasty radar zrobi ci tam zdjęcie :)

#3 OFFLINE   partyzant

partyzant
  • 88 postów
  • Dołączył: 23-07-2009
  • Skąd: gdańsk

Napisany 07 marca 2010 - 16:45

http://www.antyradar...pa_fotoradarow/
http://www.yanosik.org/fotoradary/

#4 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 07 marca 2010 - 17:02

O tym Janosiku już było pisane tu na forum. Moim zdaniem to niepotrzebny gadżet

#5 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 marca 2010 - 21:57

http://www.yanosik.org/fotoradary/

Znajomy w swojej firmie to założył do auta służbowego. Twierdzi, że nie ma tańszej lokalizacji auta. Jako GPS całkiem dokładne, co do użyteczności to kierowca nic nie wie, więc nie pomogę.

#6 OFFLINE   joga

joga
  • 1 postów
  • Dołączył: 09-03-2010

Napisany 09 marca 2010 - 12:46

link nie lata :(

#7 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 marca 2010 - 13:32

patologia... inaczej tego nazwać nie można

#8 OFFLINE   MARCIN1987

MARCIN1987
  • 4 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: ok.Grodziska Wlkp.

Napisany 15 marca 2010 - 19:43

Takie rzeczy tylko w naszym kraju mogą mieć miejsce!

#9 OFFLINE   Cody667

Cody667

    Reborn From Chaos

  • 308 postów
  • Dołączył: 11-02-2010
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 marca 2010 - 07:08

Nieźle, 8 "wkładów" na 132 maszty :hmm: To znaczy, że tylko co czternasty radar zrobi ci tam zdjęcie :)

Chmieleck, ale zobacz, chyba nie tylko tam ;) Toć to normalne zjawisko, ja np. jak rodzina mi się rozjechała po Polsce i robiłem pierwszy objazd rodzinny, to zawsze słyszałem od kogoś :"Tam, za zakrętem jest radar,ale spoko możesz jechać bo pusty...";)

#10 OFFLINE   Jaszczur

Jaszczur
  • 29 postów
  • Dołączył: 27-01-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 30 marca 2010 - 09:26

Mówcie co chcecie ale nwet puste radary poustawiane w miejscach niebezpieczny i takich gdzie duża prędkość nie jest wskazana, spełniają swoją rolę. Ilu z was widząc radar zwalnia ???? A oto chodzi zauważcie że część radarów jest poustawiana przed przejściami dla pieszych przy szkołach, przed jakimiś niebezpiecznymi zakrętami itp. Jadąc widząc radar nawet nei wiedząc czy jest pełny zwalniamy. A one mają temu służyć aby ograniczyć prędkość i zmniejszyć tym samym niebezpieczeństwo na drodze

#11 OFFLINE   Cody667

Cody667

    Reborn From Chaos

  • 308 postów
  • Dołączył: 11-02-2010
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 marca 2010 - 11:37

Mówcie co chcecie ale nwet puste radary poustawiane w miejscach niebezpieczny i takich gdzie duża prędkość nie jest wskazana, spełniają swoją rolę. Ilu z was widząc radar zwalnia ???? A oto chodzi zauważcie że część radarów jest poustawiana przed przejściami dla pieszych przy szkołach, przed jakimiś niebezpiecznymi zakrętami itp. Jadąc widząc radar nawet nei wiedząc czy jest pełny zwalniamy. A one mają temu służyć aby ograniczyć prędkość i zmniejszyć tym samym niebezpieczeństwo na drodze


Agreed :zgoda:

#12 OFFLINE   Max

Max
  • 146 postów
  • Dołączył: 28-03-2010
  • Skąd: Kielce

Napisany 01 maja 2010 - 13:00

fakt ze wielu kierowcow zwalnia przed fotoradarami bo nigdy nie wiadomo czy jest czy go tam nie ma,bardzo skuteczna metoda lecz nie lubie jak niektorzy zauwazaja radar w ostatniej chwili i zaczynaja ostro hamowac, co stwarza duze niebezpieczenstwo. Jak byscie kiedys byli w kielcach to uwazajcie na wylotówce i wlotówce z warszawy i do warszawy sa tam 2 fotoradary i sa dosc czesto sprawne

#13 OFFLINE   kichu

kichu
  • 124 postów
  • Dołączył: 13-04-2010
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 07 czerwca 2010 - 00:02

a ja uważam, że niech sobie stawiają te radary nawet jeden na drugim ale pod jednym warunkiem, a mianowicie nich nam zrobią autostrady w całym kraju, gdzie będzie można normalnie się przemieszczać. bo to co się dzieje z ilością radarów to paranoja a wszystkie badania na całym świecie pokazują, że mniej jest wypadków na trasach gdzie nie ma radarów niż tam gdzie one są. bo tak jak ktoś już pisał, to powodują one dużo zagrożeń w połączeniu z kierowcami z "kurzą ślepotą".

#14 OFFLINE   mitek

mitek
  • 170 postów
  • Dołączył: 30-03-2008

Napisany 07 czerwca 2010 - 00:30

u mnie powyzej 130 masz fotke , w zaleznosci od predkosci mandat od 300euro , ustawiam tempomat na 125 i smigam - nie ma zlodziejstwa ,dojezdzasz wszedzie w dobrym tempie , zero przejsc dla pieszych ,sygnalizcji,lewoskretow,140km drogi dwupasmowej w 2 lata czego chciec wiecej? opisywany kraj HISZPANIA - a niedawno tu jezdzili na osiolkach

dodam tylko ze przez 4 lata niewidzialem , nie uswiadczylem pistoletu ,suszarki,czy jak tam nazywacie radar reczny

#15 OFFLINE   dzidek gb

dzidek gb
  • 32 postów
  • Dołączył: 26-12-2007
  • Skąd: Southampton UK

Napisany 18 czerwca 2010 - 10:03

To podobnie jak UK przez 6 lat widziałem raz policję z pistoletem...zresztą pół kilometra przed postawili tablicę o kontroli prędkości.
Co do lokalizatora kamer...jak zapłaciłem mandat 180 funtów to zainwestowałem w RoadAngela i jakoś od 5lat mam spokój z mandatami za prędkość...
Teraz przeszedłem na nowszy model-wykrywa wszystko czym da się zmierzyć prędkość...
Najważniejsze że jest legalny
Dodany obrazek

#16 OFFLINE   partyzant

partyzant
  • 88 postów
  • Dołączył: 23-07-2009
  • Skąd: gdańsk

Napisany 29 czerwca 2010 - 11:44

http://moto.wp.pl/ka...ml?ticaid=1a6ec

#17 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 czerwca 2010 - 12:05

partyzantżadna nowość, wszyscy obserwujemy to codziennie

#18 OFFLINE   mózg

mózg
  • 76 postów
  • Dołączył: 05-05-2009
  • Skąd: Wrocław

Napisany 29 czerwca 2010 - 12:44

Przesada z tymi puszkami gdybym miał w tej sprawie coś do powiedzenia 3/4 bym wywalił i pozmieniał ograniczenia prędkości w niektórych miejscach...

#19 OFFLINE   partyzant

partyzant
  • 88 postów
  • Dołączył: 23-07-2009
  • Skąd: gdańsk

Napisany 05 sierpnia 2010 - 09:04

Fotoradar jest urządzeniem przeznaczonym do pomiaru prędkości pojazdów. Urządzenie montowane zazwyczaj na statywie, może być zasilane z akumulatora (wersja mobilna) lub umieszczone w obudowie na specjalnym słupie, (zasilane z sieci miejskiej - wersja stacjonarna).Fotoradar wykonuje zdjęcia fotograficzne pojazdom, które przekroczyły określony próg prędkości. W zależności od tego jak jest zamontowany, może mierzyć prędkość pojazdu zbliżającego się lub oddalającego od niego. Wykonane zdjęcia są zapisywane na nośniku elektronicznym lub na kliszy fotograficznej. Urządzenie rejestruje następujące elementy: samochód, numer rejestracyjny, wizerunek kierującego, datę i godzinę zdarzenia, miejsce popełnienia wykroczenia, prędkość z jaką jechał kierujący oraz prędkość dozwoloną. Wszystkie te informacje są uwidocznione na automatycznie wykonanej przez urządzenie fotografii. Właściciel pojazdu, który przekroczył dozwoloną prędkość, jest następnie wzywany do jednostki Policji lub Straży Miejskiej w celu uiszczenia mandatu albo - jeżeli pojazdem kierowała inna osoba - w celu ustalenia jej tożsamości. Obowiązek wskazania kto w danym czasie użytkował pojazd ciąży na właścicielu z mocy art. 78 ust. 4 Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Przekroczenie prędkości to nie jedyne wykroczenie, za które można zapłacić mandat. Na zdjęciu widać również, czy kierowca rozmawia przez telefon komórkowy, ma zapięte pasy, a pojazd którym kieruje ma włączone światła. Punkty za wykroczenia są sumowane, zaś grzywna w przypadku zbiegu kilku czynów maksymalnie może wynieść nawet 1000 zł. Fotoradary umieszczane są w różnych miejscach na drogach całego kraju zarówno w miastach jak i na obszarach pozamiejskich. Zaletą tego urządzenia jest rejestrowanie wykroczeń bez potrzeby bezpośredniego zatrzymywania kierowców w chwili ujawnienia wykroczenia. Fotoradar jest urządzeniem, które może być eksploatowane wyłącznie z ważnym świadectwem legalizacji. Wideorejestrator montowany jest w radiowozach policyjnych zarówno oznakowanych jak i nieoznakowanych. Mierzy prędkość i rejestruje obraz na kasecie wideo. Przy pomocy tego urządzenia dokonuje się pomiaru prędkości pojazdu z samochodu policyjnego w czasie jazdy. Podobnie jak w przypadku fotoradaru na obrazie uzyskanym z wideoradaru umieszczona jest data, godzina, obraz samochodu, numer rejestracyjny oraz prędkość z jaką pojazd się poruszał. Uprawnienia do posługiwania się wideorejestratorem lub fotoradarem mają policjanci, którzy odbyli odpowiednie przeszkolenie w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Do pomiaru prędkości policja wykorzystuje również tzw. radary pistoletowe, które ze względu na ich niewielkie rozmiary i łatwość obsługi używane są bardzo często. Cały sprzęt kontrolno pomiarowy wykorzystywany przez policję podlega cyklicznej legalizacji potwierdzonej odpowiednim dokumentem.

#20 OFFLINE   Quisel

Quisel
  • 215 postów
  • Dołączył: 31-05-2010
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 05 sierpnia 2010 - 10:43

a moim zdaniem w okresie letnim wszelkie ograniczenia powinny być uzależnione od pory roku i tak w lato przykładowo w mieście 70 trasa 120 bo i tak wszyscy tak jeżdżą:p a w zimę niech będzie jak jest dzięki temu:
-zmniejszymy zakorkowanie miast w szczególności turystycznych;)
-zmniejszymy emisję gazów cieplarnianych:)
-bezpieczeństwo?? bez zmian przecież i tak wszyscy tak jeżdżą :)