Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Śruby ze stalowych do alu.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
20 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   wickerman

wickerman
  • 103 postów
  • Dołączył: 13-06-2006
  • Skąd: Jasło

Napisany 02 marca 2007 - 20:42

czy to prawda ze jesli tylko dlugosc bedzie ok to w felgach opla (w moim przypadku alufelgi irmscher) mozna sruby z felg stalowych zakladac do felg aluminiowych? :???:


Piwo to napój alkoholowy o niskiej zawartości alkoholu (zazwyczaj do 6%) uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż - głównie jęczmienia, bez destylacji.

#2 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 marca 2007 - 20:44

Ja mam zwykłe śruby na dwóch kompletach alu GM i jest OK.

#3 OFFLINE   wickerman

wickerman
  • 103 postów
  • Dołączył: 13-06-2006
  • Skąd: Jasło

Napisany 02 marca 2007 - 21:46

zwykłe śruby


mowiac "zwykle" masz na mysli sruby od felg stalowych, dobrze zrozumialem? :roll:
Piwo to napój alkoholowy o niskiej zawartości alkoholu (zazwyczaj do 6%) uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż - głównie jęczmienia, bez destylacji.

#4 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 02 marca 2007 - 22:06

Ja pierwszo słyszę żeby byłe inne szpilki do alu i zwykłych. Nie spotkałem nikogo jeszcze aby miał dwa komplety śrub. Na lato i na zimę

#5 OFFLINE   Gradz

Gradz
  • 714 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Siedlce/ Warszawa

Napisany 02 marca 2007 - 22:13

ja mam i sa róznice. W alu główki sa stozkowe zeby nie rysowac felgi , na stalówki główki srob sa plaskie. Nie chcesz poniszczyc felg kup specjalne śróby do alu. Nawet mam kilka na zbyciu nówki sztuki :)

#6 OFFLINE   mazi82

mazi82
  • 361 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 marca 2007 - 22:15

jezeli sa to oryginalne śruby GM to pasują do obu felg, a jeśli nie to tak jak pisze Gradz, trzeba kupować 2 komplet

#7 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 marca 2007 - 22:17

wickerman, na pewno do oryginalnych alu Opla śruby są te same, co do stalowych. Natomiast do Irmschera niekoniecznie, trzeba zobaczyć, czy w otworach na śruby są wpuszczone obrotowe pierścienie ze stożkiem pod łeb śruby. Tak jest w oryginałach właśnie po to, żeby śruby były te same.

#8 OFFLINE   wickerman

wickerman
  • 103 postów
  • Dołączył: 13-06-2006
  • Skąd: Jasło

Napisany 02 marca 2007 - 22:19

czy w otworach na śruby są wpuszczone obrotowe pierścienie ze stożkiem pod łeb śruby


mowisz o otworach w piascie czy w feldze stalowej? hmmmm chyba jednak ani o tej ani o tej. chodzi ci o otwory w tych irmscherach, tak? jesli tak to nic takiego tam nie ma...
Piwo to napój alkoholowy o niskiej zawartości alkoholu (zazwyczaj do 6%) uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż - głównie jęczmienia, bez destylacji.

#9 OFFLINE   wickerman

wickerman
  • 103 postów
  • Dołączył: 13-06-2006
  • Skąd: Jasło

Napisany 02 marca 2007 - 22:22

W alu główki sa stozkowe zeby nie rysowac felgi , na stalówki główki srob sa plaskie. Nie chcesz poniszczyc felg kup specjalne śróby do alu. Nawet mam kilka na zbyciu nówki sztuki


wiec nie wplywa to na bezpieczenstwo jazdy??? ile chcesz za sruby? :grin:
Piwo to napój alkoholowy o niskiej zawartości alkoholu (zazwyczaj do 6%) uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż - głównie jęczmienia, bez destylacji.

#10 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 marca 2007 - 22:50

chodzi ci o otwory w tych irmscherach, tak?

:brawo: EXACTLY

wiec nie wplywa to na bezpieczenstwo jazdy???

Wpływa. Pomijając długość, mogą się poluzować. Najlepiej iść do sklepu i porównać sobie śrubę do alu i do stalówek.

#11 OFFLINE   wickerman

wickerman
  • 103 postów
  • Dołączył: 13-06-2006
  • Skąd: Jasło

Napisany 03 marca 2007 - 15:53

trzeba zobaczyć, czy w otworach na śruby są wpuszczone obrotowe pierścienie ze stożkiem pod łeb śruby


jednak pomylilem sie. w alusach irmachera sa takie wstawki w formie tulejek stozkowych, wiec w tym przypadku moge spokojnie zalozyc sruby z stalowych, prawda? :grin:
Piwo to napój alkoholowy o niskiej zawartości alkoholu (zazwyczaj do 6%) uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż - głównie jęczmienia, bez destylacji.

#12 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 marca 2007 - 18:49

wickerman, teraz możesz spokojnie przykręcać te Irmschery zwykłymi śrubami. A jak już przykręcisz, to wybierz się na jakiś spot, to sobie lookniemy :cool:

#13 OFFLINE   wickerman

wickerman
  • 103 postów
  • Dołączył: 13-06-2006
  • Skąd: Jasło

Napisany 03 marca 2007 - 20:28

wybierz się na jakiś spot, to sobie lookniemy


nie mysl ze sa jakies super piekne, jak to irmscher-y, planuje na nie polozyc warstwe lakieru bezbarwnego by sie ladniej prezentowaly. ich rozmiar to 16"/7,5"/ET33. a niech tam juz wrzucam zdjecie. sa to dokladnie te co na zdjeciu, skopiowalem to zdjecie z aukcji na ktorej je kupilem. mysle ze kwota 490zł nie jest zla... :yes_yes: Dodany obrazek
Piwo to napój alkoholowy o niskiej zawartości alkoholu (zazwyczaj do 6%) uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż - głównie jęczmienia, bez destylacji.

#14 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 marca 2007 - 23:20

mysle ze kwota 490zł nie jest zla...

Gdyby były kwadratowe, to mógłbyś się zastanawiać, ale widzę, że są jednak okrągłe :lol:
Jednym słowem - dobrze wysępiłeś :mrgreen:
Rzuć lakierek i będą perfekcyjne. Od kiedy można będzie podziwiać?

#15 OFFLINE   wickerman

wickerman
  • 103 postów
  • Dołączył: 13-06-2006
  • Skąd: Jasło

Napisany 04 marca 2007 - 18:30

Od kiedy można będzie podziwiać?


nio mysle ze w tym tygodniu powinienem je pomalowac. jednak jade na niemcy jeszcze w sobote po oponki. wiec zaloze je dopiero gdzies za 2 tygodnie. a wtedy mozna bedzie podziwiac :wink:
mysle jeszcze o jakims tanim sposobnie obnizenia tylko tylu o jakies 3 cm :roll:
Piwo to napój alkoholowy o niskiej zawartości alkoholu (zazwyczaj do 6%) uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż - głównie jęczmienia, bez destylacji.

#16 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 marca 2007 - 20:00

jade na niemcy jeszcze w sobote po oponki

Dają tam za darmo, że się opłaca jechać ??????
Jeżeli tak, to jedźmy razem, też coś muszę założyć na lato.
Jak na razie to opony z Niemiec widziałem na
www.oponytanio.pl

#17 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 marca 2007 - 20:00

jade na niemcy jeszcze w sobote po oponki

Dają tam za darmo, że się opłaca jechać ??????
Jeżeli tak, to jedźmy razem, też coś muszę założyć na lato.
Jak na razie to opony z Niemiec widziałem na
www.oponytanio.pl

#18 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 05 marca 2007 - 20:21

u mnie w mieście dobre używki z niemiec (około 5 mm,czasami więcej) chodzą mniej więcej w takich cenach:100-120 zeta za 225/45/17 z montażem 1 szt ,80-100 zeta za 195/65/15 z montażem 1 szt.Gość który się tym zajmuje sprowadza co roku na wiosną całego tira i jest w czym wybierać,firmy różne:michelin,pirelli,fulda,vredestein i masa innych

#19 OFFLINE   maraboot

maraboot
  • 650 postów
  • Dołączył: 09-07-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 marca 2007 - 20:44

u mnie w mieście dobre używki z niemiec (około 5 mm,czasami więcej)

Wszystkie te cudowne opony zostały wymienione na nowe, bo nie miały szans przejść TUV z powodu STAROŚCI. Nie ma to-tamto, trzy lata od daty produkcji i RAUS SCHMEISSEN. A Polak kupuje te sparciałe balony...........Danke schoen.

EDIT:
Dobre do driftu, ślizgają się jak jasna cholera :hehe:

#20 OFFLINE   wickerman

wickerman
  • 103 postów
  • Dołączył: 13-06-2006
  • Skąd: Jasło

Napisany 06 marca 2007 - 07:44

Dają tam za darmo, że się opłaca jechać ??????


nie nie, ale przejazd mam gratis wiec mi sie oplaca :grin:
Piwo to napój alkoholowy o niskiej zawartości alkoholu (zazwyczaj do 6%) uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż - głównie jęczmienia, bez destylacji.