Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

paski DAYCO - opinie??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   crocos

crocos
  • 261 postów
  • Dołączył: 10-12-2006

Napisany 01 marca 2007 - 22:00

zmieniam lada dzień rozrząd w swojej Klusce i zastanawiam się jaki pasek wziąść... (rolki będą SKFa)

Co wiecie o paskach DAYCO? Szukałem opinii w necie i w sumie opinie n/t Conti, Gates'ów i Dayco są takie same. Raz piszą, że ten jest zły a raz że tamten. DAYCO ponoć stosują na pierwszy montaż w Lancii i Fiacie (choć to nie najlepsza rekomendacja Wink) ale tez ponoć w VW??
Z kolei Gatesy bywają podrabiane??
Co poradzicie?



#2 OFFLINE   Macccias

Macccias
  • 116 postów
  • Dołączył: 07-02-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 01 marca 2007 - 22:53

Moj mechanik (zaufany i naprawde dobry) mowil mi kiedys, ze on kupuje albo Gatesa albo Dayco. Do tych 2 firm ma zaufanie i tylko do tych. A wybiera ten, ktory dla danego modely jest akurat tanszy:)

#3 OFFLINE   majciex

majciex
  • 55 postów
  • Dołączył: 12-01-2007
  • Skąd: kraków

Napisany 02 marca 2007 - 06:13

Ja wymieniałem w listopadzie (20tyś temu) mechanik kupił mi Dayco - mówił że jest ok. Narazie jeżdze bez problemowo zobaczymy za kolejne 20k
majciex
Kto Gra Grubo Wygrać Musi

#4 OFFLINE   BzQ

BzQ

    Duszna KIA

  • 1 184 postów
  • Dołączył: 19-07-2006
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 marca 2007 - 12:36

36 tys na Dayco, ostatnio robiłem inspeckje stanu i jest git. Jakościowo podobne do Gatesa (wiadomo ze raz na jakiś czas trafi sie lipna sztuka). Starym do fury tez wsadziłem Dayco i nie ma problemów :mrgreen:

#5 OFFLINE   Krupski

Krupski
  • 4 postów
  • Dołączył: 04-01-2009

Napisany 01 marca 2009 - 15:34

Dayco miałem pasek wielorwokowy zrobiłem na nim 12 tys az do wczoraj jak go uje...o takze NIE POLECAM

#6 OFFLINE   DAROMV6

DAROMV6
  • 94 postów
  • Dołączył: 22-12-2008
  • Skąd: Bolesławiec

Napisany 01 marca 2009 - 16:13

czasami zakładałem DAYCO i nie było z nimi problemów

#7 OFFLINE   Florek

Florek
  • 1 254 postów
  • Dołączył: 14-03-2007
  • Skąd: ELE
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 marca 2009 - 18:15

Paski na pierwszy montaż w Oplu to m.in. Continental.

#8 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 marca 2009 - 18:20

widze ze ktos odgrzal starego kotleta. ja moge powiedziec tyle ze dayco sprzedjae z powodzeniem do skosnookich i wloskich (nie bylo uwag)
jesli chodzi o conti na pierwszy montaz w oplu, to pewnie ta firma mila swoj epizod w tej marce jak kazda inna ale glownie do opli z duzymi silnikami szly na pierwszy montaz gates. Trzeba pamietaz ze opel w roznych latach pchal elementy roznych firm nie to co np w VW gdzie przez lata np contitech krolowal (i byc moze jest tak po dzien dzisiejszy)
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#9 OFFLINE   gta77

gta77
  • 245 postów
  • Dołączył: 02-11-2008
  • Skąd: zamosc
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 02 marca 2009 - 19:25

moim zdaniem - czy to dayco, conti czy gates to chyba nie ma znaczenia - jakość produktów jest porównywalna, ważne żeby nie był zleżały - na opakowaniu jest podana data przed którą należy zamontowac pasek
poza tym najlepszy i najnowszy pasek nie wytrzyma gdy stanie rolka, pompa wody czy jakiś inny element współpracujący
większość zerwan pasków powoduje właśnie to
oczywiście każdy mechanik ma swoje zdanie i czasem lepiej się zapytać go - i to nie dlatego bo powie prawde tylko dlatego zeby sie nie krzywił przy montażu i nie mówił ze jak sie zerwie to nie jego wina bo on mówił ze to lipa, a oni mają swoje metody na wyselekcjonowanie najlepszego wyrobu- poliże, powącha, posłucha, poskrobie i stwierdzi ze najlepszy jest ten na który dostanie największy rabat w sklepie - oczywiście o tym nie wspomnie
gta77

#10 OFFLINE   matyas

matyas

    RallyManiac

  • 34 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: Gostynin/Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 marca 2009 - 22:07

Moje skromniutkie zdanie pochodzące z doświadczenia: DAYCO - BROŃ BOŻE !!! Po 4000 km na Dayco pasek był jak gumka od majtek (razem z paskiem wymieniałem rolkę i pompę). Pasek położyłem panu w sklepie na ladzie i powiedziałem mu co może sobie z nim zrobić...
Założyłem Gates-a i jest OK !!! :cool: Oszczędzanie na tak ważnych rzeczach niema żadnego sensu !!!