Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jaki gaz założyć do omegi 2.6 v6 ?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
92 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   tomekMV6

tomekMV6
  • 412 postów
  • Dołączył: 01-04-2008
  • Skąd: Wejherowo

Napisany 12 czerwca 2012 - 15:04

jak możesz to zamiast golda wsadź AC R01 250. Ja mam golda i jak jest mało gazu w butli to ciśnienie strasznie skacze, ac za to na pewno stabilniejszy ciśnieniowo i termicznie a cena prawie taka sama


jakos nie chce niczego nowego/innego

w kazdej omce mialem goldy i nie moge zlego slowa powiedziec...zeby nie byc goloslownym nie raz pomykałem z podpietym laptopem.... oscyloskop prawde powie:)

jutro wieczorem odbieram omnadrena<jupi>

najbardziej mnie martwi ten reduktor, chyba poleci w nadkole:/

#82 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 czerwca 2012 - 15:42

najbardziej mnie martwi ten reduktor, chyba poleci w nadkole:/

u mnie gold jeży na podłużnicy pod zbiorniczkiem wyrównawczym. jeśli gazownik nie spapra montażu będziesz zadowolony.

#83 OFFLINE   tomekMV6

tomekMV6
  • 412 postów
  • Dołączył: 01-04-2008
  • Skąd: Wejherowo

Napisany 12 czerwca 2012 - 15:47

u mnie gold jeży na podłużnicy pod zbiorniczkiem wyrównawczym. jeśli gazownik nie spapra montażu będziesz zadowolony.


nooo....typowe i najlepsze miejsce na montaz reduktora....chyba ze ktos tam wlasnie ma webasto:/

#84 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 czerwca 2012 - 15:51

chyba ze ktos tam wlasnie ma webasto:/

no to przed webasto pod filtrem powietrza, miejsca powinno wystarczyć ;)

#85 OFFLINE   misiek440

misiek440
  • 73 postów
  • Dołączył: 23-02-2012
  • Skąd: KRK

Napisany 13 czerwca 2012 - 11:02

jakos nie chce niczego nowego/innego

w kazdej omce mialem goldy i nie moge zlego slowa powiedziec...zeby nie byc goloslownym nie raz pomykałem z podpietym laptopem.... oscyloskop prawde powie:)

jutro wieczorem odbieram omnadrena<jupi>

najbardziej mnie martwi ten reduktor, chyba poleci w nadkole:/


a czy ja napisałem że gold jest zły, sam go posiadam i nie zmieniam natomiast jakbym miał kupować teraz to wybrałbym od AC bo stabilniejszy ciśnieniowo i termicznie. zresztą poczytaj na lpg-forum bo dość dużo o tym reduktorze jest.

#86 OFFLINE   tomekMV6

tomekMV6
  • 412 postów
  • Dołączył: 01-04-2008
  • Skąd: Wejherowo

Napisany 14 czerwca 2012 - 22:39

no ja juz jestem po...:D

- Stag 300 isa 2
- KME Gold
- Hana zielone
- butla 60, poprzecznie, zgrabna, nie za duza, od biedy nawet bym tą "nartę" jeszcze wcisnął
- wlew gazu przykrecony do metalu a nie tego plastiku
- z tego co widzialem kolanka wszedzie metalowe
- jestem pełen podziwu za montaz reduktora...nie wiem jak On to zrobił:)
miejsca tyle co nic. pomyslał nawet o dostępie do filtrow. wymiana wszystkich trzech w 10 min. ,poza tym, jest wpiety tak blisko mostka ze nagrzewa sie momentalnie, gaz przełaczył sie po 1km jazdy
- podobnie montaz sterownika lpg przy kompie :)

montaz mi sie podoba, mam nadzieje ze bede zadowolony.
jestem w fazie intensywnego testowania/jezdzenia.
Poki co moge juz powiedziec ze nie czuc przełaczenia lpg/pb , pb/lpg i naprawde ciezko stwierdzic jakikolwiek spadek mocy. zaplaciłem 3800zl i wydaje mi sie ze są to dobrze wydane pieniadze. Polecam wszystkim z 3city i okolic, mojego gazownika - MAROL-GAZ z Bolszewa
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#87 OFFLINE   michukon

michukon
  • 101 postów
  • Dołączył: 12-05-2012
  • Skąd: Modła-Kolonia k/Konina

Napisany 15 czerwca 2012 - 10:41

ja wczoraj trasa nad morze - 350km. Samochód cały załadowany - żona, dwójka dzieci, pełen bagażnik.
Gdzie można było to i 140 się pojechało po tych naszych polnych drogach ;)
W butlę wchodzi równe 40 litrów (a butla 55 - chyba powinno wejść ze 4 litry więcej??) - na Pb przełączył się przy ostrym wyprzedzaniu na jakimś 285 kilometrze, ale na spokojnie po ręcznym przełączeniu dojechaliśmy do stacji i tankowanie zrobione było na 317 kilometrze, czyli średnie spalanie wyszło 12,6 litra - moim zdaniem całkiem nieźle (ale komputer samochodowy pokazuje 10,3 - czy to normalne??)

#88 OFFLINE   robkom

robkom
  • 292 postów
  • Dołączył: 10-03-2012
  • Skąd: okolice Włocławka

Napisany 15 czerwca 2012 - 10:50

tak, bo komp pokazuje spalanie pb

#89 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 15 czerwca 2012 - 15:48

podoba mi się ten porządek pod maską.
Widać, że gość przykłada się do roboty.

zaplaciłem 3800zl


cena dość wysoka, ale mam nadzieje, że zwróci się podczas eksploatacji

#90 OFFLINE   austin

austin

    Xenon Lexus RX

  • 456 postów
  • Dołączył: 15-02-2011
  • Skąd: Płock

Napisany 15 czerwca 2012 - 20:22

Ja tez jestem pełen podziwu ze perekcyjnie zrobione jest :) i naprawdę fachowo :)

#91 OFFLINE   Kula69

Kula69
  • 65 postów
  • Dołączył: 28-08-2010
  • Skąd: Warszawa Ursynów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 09 lipca 2012 - 20:48

ja wczoraj trasa nad morze - 350km. Samochód cały załadowany - żona, dwójka dzieci, pełen bagażnik.
Gdzie można było to i 140 się pojechało po tych naszych polnych drogach ;)
W butlę wchodzi równe 40 litrów (a butla 55 - chyba powinno wejść ze 4 litry więcej??) - na Pb przełączył się przy ostrym wyprzedzaniu na jakimś 285 kilometrze, ale na spokojnie po ręcznym przełączeniu dojechaliśmy do stacji i tankowanie zrobione było na 317 kilometrze, czyli średnie spalanie wyszło 12,6 litra - moim zdaniem całkiem nieźle (ale komputer samochodowy pokazuje 10,3 - czy to normalne??)


Jest podobnie jak u mnie jak zejde na kompie do 9,9 to gazu wyjdzie 12/100, butle mam w koło ok 55l i wchodzi mi 43-46l ale pływak mi podgięli bo na początku wchodziło mi 34l a i po tym podgięciu jeżdze na kilometry bo rezerwa świeci mi się już od połowy zbiornika

no ja juz jestem po...

- Stag 300 isa 2
- KME Gold
- Hana zielone
- butla 60, poprzecznie, zgrabna, nie za duza, od biedy nawet bym tą "nartę" jeszcze wcisnął
- wlew gazu przykrecony do metalu a nie tego plastiku
- z tego co widzialem kolanka wszedzie metalowe
- jestem pełen podziwu za montaz reduktora...nie wiem jak On to zrobił
miejsca tyle co nic. pomyslał nawet o dostępie do filtrow. wymiana wszystkich trzech w 10 min. ,poza tym, jest wpiety tak blisko mostka ze nagrzewa sie momentalnie, gaz przełaczył sie po 1km jazdy
- podobnie montaz sterownika lpg przy kompie

montaz mi sie podoba, mam nadzieje ze bede zadowolony.
jestem w fazie intensywnego testowania/jezdzenia.
Poki co moge juz powiedziec ze nie czuc przełaczenia lpg/pb , pb/lpg i naprawde ciezko stwierdzic jakikolwiek spadek mocy. zaplaciłem 3800zl i wydaje mi sie ze są to dobrze wydane pieniadze. Polecam wszystkim z 3city i okolic, mojego gazownika - MAROL-GAZ z Bolszewa

Jestem w szoku ceną i wykonaniem prawie 2 lata temu założyli mi h*je na KME Silver, Waldkach czerwonych, i kompie co nazywa się vtec oczywiscie na miedzi 6 za 3300 albo 3400 ale chyba dokonam zmian na Gold'a.

Zmiana na Gold'a przebiegła pomyślnie aczkolwiek nie obyło się bez małych problemów do których się po części przyczyniłem Ciśnienie na 1.05-1,06 nie nie spada przy bucie na dwójce do końca, dalej nie sprawdzałem bo ie miałem gdzie ale silver spadki miał przy takim samym budzie z 1,4 na 0.7bara wiec niebo a ziemia

#92 OFFLINE   jaracz19

jaracz19
  • 1 postów
  • Dołączył: 01-08-2012

Napisany 01 sierpnia 2012 - 23:17

witam mam pytanie od nośnię podłączenia kabli od wtrysku gazu pod wtryski benzyny

#93 OFFLINE   tomekMV6

tomekMV6
  • 412 postów
  • Dołączył: 01-04-2008
  • Skąd: Wejherowo

Napisany 02 sierpnia 2012 - 07:57

skoncz jarac albo sprobuj z rana cos napisac