Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wyjęcie pompy wtryskowej


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
86 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 kwietnia 2014 - 04:36

Omega nadal nie ma mocy a jakoś nikt nic mi nie podpowiedział więc mam takie pytanie czy taki czujnik zegarowy + adapter z aukcji będzie się nadawał do ustawienia kąta wtrysku w omedze 2.5 td takze by pompa była ustawiona idealnie tak jak powinna?
http://allegro.pl/cz....130362889.html
http://allegro.pl/s2....080687112.html

chodzi o coś takiego jak pokazałes ale nie wiem czy czasem nie będziesz musiał mieć przedłużki do zegara

#82 OFFLINE   arczon82

arczon82
  • 1 193 postów
  • Dołączył: 12-11-2009
  • Skąd: Iłowo-Osada

Napisany 16 kwietnia 2014 - 08:11

chodzi o coś takiego jak pokazałes ale nie wiem czy czasem nie będziesz musiał mieć przedłużki do zegara


Ale w tym linku niżej jest taki adapter to nie spełni role przedłużki? Czy w ogóle taki zegar w tej cenie nada się do ustawienia kąta wtrysku i czy w ogóle to taki powinien być bo chcę ustawić kąt wtrysku tak że by by idealnie ustawiony

#83 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 kwietnia 2014 - 04:38

Ale w tym linku niżej jest taki adapter to nie spełni role przedłużki? Czy w ogóle taki zegar w tej cenie nada się do ustawienia kąta wtrysku i czy w ogóle to taki powinien być bo chcę ustawić kąt wtrysku tak że by by idealnie ustawiony

zegar taki Ci wystarczy następny level w tym temacie to zegar mikronowy czyli do 0.001 a to już jest absurd tu wystarczy dokładność do 0.01, to na dolnym zdjęciu to jest przyrząd do zamontowania zegarka w pompie a mówiąc o przedłużce mam na myśli taki dings
http://allegro.pl/s2...4108335929.html

#84 OFFLINE   arczon82

arczon82
  • 1 193 postów
  • Dołączył: 12-11-2009
  • Skąd: Iłowo-Osada

Napisany 17 kwietnia 2014 - 19:16

Czyli ten zestaw co podałem i ta przedłużka wystarczy i nie potrzeba droższego zegara?
Dzisiaj przestawiałem kąt wtrysku według op-coma i jak go przyspieszyłem na 9ca to jakoś nie czułem różnicy i chciałem go opóźnić poniżej 2 ca i nie mogłem bo jak przekręciłem pompę to ona sprężynowała i nie chciała zejsć poniżej 2.5 ca nie wiem czy to może już koniec regulacji i nie można bardziej opóźnić kąta wtrysku? Oma ma takie objawy że jak ją bujnę tak na obrotach od 1 biegu do góry to jeszcze jakoś się zbiera ale jak już jadę np 80km/h na 5 biegu i dam jej gazu to ledwo się rozpędza i redukcja na 4 daje taki sam efekt. Nie wiem co może jej dolegać już kończą mi się pomysły? A jaki jest objaw przestawionego rozrządu?

#85 OFFLINE   bumbux

bumbux
  • 7 postów
  • Dołączył: 25-09-2012
  • Skąd: Kraków

Napisany 23 kwietnia 2014 - 16:58

Do tego adaptera co podałeś potrzebna jest długa przedłużka - s288 bo tamta będzie za krótka
http://allegro.pl/s2...4135113725.html

#86 OFFLINE   bumbux

bumbux
  • 7 postów
  • Dołączył: 25-09-2012
  • Skąd: Kraków

Napisany 26 kwietnia 2014 - 19:08

Mam pytanie co do ustawienia pompy. Wkręciłem czujnik zegarowy. Gdy miał stałą wartość i krzywki wałka ustawione ku górze wyzerowałem czujnik. Kręcę wałem do zablokowania koła zamachowego. Koło zablokowało się ale nie w pozycji GMP krzywek na wale a na czujniku pokazuje 0,70mm. Czemu koło nie blokuje się w pozycji GMP tylko jest taka rozbieżność. Obracałem wałem kilka razy i jest cały czas taka sama sytuacja.
Może coś robię źle, proszę o pomoc.

#87 OFFLINE   arczon82

arczon82
  • 1 193 postów
  • Dołączył: 12-11-2009
  • Skąd: Iłowo-Osada

Napisany 26 kwietnia 2014 - 21:44

Może masz rozrząd przestawiony, ale to taka moja sugestia bo sam chętnie bym się dowiedział ponieważ samo ustawienie i wszystkie operacje z tym związane bardzo mnie interesują ponieważ też mnie czeka taka operacja.