Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Czym wyłożylibyście podjazd do garażu?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
48 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   MariuszD.

MariuszD.
  • 635 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: Brodnica
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 lipca 2010 - 09:19

Zgadzam sie przedmowca. Trawa nie wytrzyma roztopow, porobia sie koleiny i trawy nie bedzie juz widac. Poza tym najgorsze jest to, ze bedziesz musial po tych chodzic i "zawartosc podjazdu" bedziesz wnosil do samochodu na butach.
Moim zdaniem lepiej miec utwardzony.

Omega B 2.5V6 kombi ASB - sprzedana
Omega BFL 3.2V6 sedan ASB

Chevrolet Suburban 2012 5.3V8 ASB
Mariusz Domżalski (trumna)
indiańskie imię: "błękitne plecy"


#22 OFFLINE   chrobry125

chrobry125
  • 56 postów
  • Dołączył: 14-07-2010
  • Skąd: Polska
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 08 sierpnia 2010 - 14:40

Ja tam wyłożyłem wjazd do garażu i podwórko płytkami chodnikowymi które albo kupowałem od tych co układają nowe chodniki za 50 gr za płytkę albo za darmo miałem musiałem tylko pozbierać sobie i załadować sam lub czasem za np flaszkę miałem całą przyczepkę.
A jeżeli chodzi o podłoże pod te płytki to nawet nie równałem za bardzo tak tylko trochę podrównałem a resztę załatwiło jazda autem po płytkach więc jak się nie chce mieć tafli to można szybko i tanio zrobić . Pozdrawiam

#23 OFFLINE   FPL

FPL
  • 598 postów
  • Dołączył: 23-04-2009

Napisany 08 sierpnia 2010 - 23:06

Ja tam wyłożyłem wjazd do garażu i podwórko płytkami chodnikowymi które albo kupowałem od tych co układają nowe chodniki za 50 gr za płytkę albo za darmo miałem musiałem tylko pozbierać sobie i załadować sam lub czasem za np flaszkę miałem całą przyczepkę.
A jeżeli chodzi o podłoże pod te płytki to nawet nie równałem za bardzo tak tylko trochę podrównałem a resztę załatwiło jazda autem po płytkach więc jak się nie chce mieć tafli to można szybko i tanio zrobić . Pozdrawiam


Brzmi sensownie. Ja chyba zdecyduję się na Jumby, żeby woda miała lepszy odpływ. A Ty wybierałeś ziemię, czy tylko nawiozłeś dla tego podrównania?
Ja pytałem sąsiada, to mówi, że na moim terenie jest piach. Że gleby tak na szpadel, a potem piach. To w takie sytuacji też trzeba wybierać te 50-100 cm, czy wystarczy tylko to na szpadel i już? Wiem, że banalne pytanie, ale ja naprawdę się na tym nie znam.

Sąsiedzi na drogę dojazdową to w ogóle wysypali tylko asfalt taki jak zdzierają, żeby położyć nowy wierzch. To oni to wysypali, rozgrabili, niczego nie wykopywali wcześniej, tylko od razu na ziemię dali takie coś i ponoć też się sprawdza.

#24 OFFLINE   robertus

robertus
  • 379 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Jelcz-Laskowice

Napisany 09 sierpnia 2010 - 06:18

Chłopie jeśli masz sam piach to oszczędź sobie na podjeździe. Skoro mówisz, że pod szpadlem ziemi jest już piach to masz taką glebę jak ja. Mieszkam już kilka lat i na razie nie widzę potrzeby robienia podjazdu. Może padać dwa tygodnie non stop i następnego dnia nie ma już kałuż. Chyba, że to co opisujesz jako żółte to glina.
Trawa nie zwiąże ci powierzchni. Ja mam i jak jadę osobówką to ok, ale jak przyjeżdża mi bus z drewnem do kominka to widzę jak zatapia się w murawie a jest sucho jak pieprz.

Jeśli jednak już chcesz coś estetycznego to polecam ażurowe płyty chodnikowe
http://allegro.pl/it...y_trylinka.html
Trzeba wyciąć trawę i ułożyć na tym piachu pod spodem.
Za kilka lat jak zmienisz zdanie to wyjmiesz i zrobisz np jakiś bruk.

Jeśli chodzi o roztopy to tego nie przeskoczysz. Ziemia z wierzchu odmarza, śnieg topnieje a głębiej jest jeszcze zamarznięty. Woda nie ma gdzie wsiąknąć. Rodzaj nawierzchni nic tu nie zmieni, najwyżej będzie Ci się lepiej odśnieżać. W takim wypadku proponowałbym zrobić podjazd nieco wyżej niż poziom trawy/gruntu.

#25 OFFLINE   chrobry125

chrobry125
  • 56 postów
  • Dołączył: 14-07-2010
  • Skąd: Polska
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 13 sierpnia 2010 - 13:36

Zapytaj czasem tych co wożą czasem patelniami żwir pod drogi u nas można było kupić taką patelnie za 300 zeta .
A jeśli chodzi o te płytki chodnikowe i wybieranie ziemi przed ułożeniem ich to ja nic takiego nie robiłem wyrównałem tylko tyle o ile i położyłem płytki na ziemi resztę się wyrównało samo po paru przejazdach autem.

#26 OFFLINE   dario824

dario824
  • 30 postów
  • Dołączył: 10-04-2010
  • Skąd: gorzów wlkp

Napisany 12 października 2010 - 15:04

witam ja akurat robię w budowlance wymieniam drzwi i jak jest drobny gruz to podsypuję go i po paru przejazdach mam utwardzoną drogę i w zimę się nie roztapia albo szlaka zależy kto ma do czego dostęp

#27 OFFLINE   jacagda

jacagda

    xxx

  • 142 postów
  • Dołączył: 27-02-2010
  • Skąd: Gdańsk Oliwa
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 października 2010 - 20:17

ja mam drobne kamienie takie okrągłe i się sprawdzają woda nie stoi i jest w miarę równo

#28 OFFLINE   kura1987

kura1987
  • 12 postów
  • Dołączył: 07-01-2010
  • Skąd: Bełchatów

Napisany 15 listopada 2010 - 21:35

hejka

na starcie tłumacze że mieszkam w małym 4 rodzinnym budyneczku i mam wykupione mieszkanie nie domku jedno rodzinnym i po obu bokach budynku stoją garaże ja mam miejsce tuż koło budynku

słuchajcie ja mam pomysł choć nie koniecznie dobry. Mam do miejsca gdzie ma stanąć nowy garaż około 15 m placyku to była ta łatwiejsza sprawa. Od budynku przez moje miejsce parkingowe idą studzienki kanalizacyjne nie wiem jak są ze sobą połączone. dla lepszego zobrazowania sytuacji przesyłam plan rozmieszczenia

przez te studzienki nie mogłem zrobić ani kanału w garażu ani nawet głupiej wylewki pod garaż a sam stelaż garażu stoi na ty trelikach i będzie obłożony tymi specjalnymi płytami piankowymi obłożonymi blachą

miedzy miejscem gdzie ma ten garaż stanąć mam 3 cholerne studzienki kanalizacyjne 2 po jednej stronie i 1 po drugiej stronie szerokość miedzy studzienkami to 3,7 m. Nie moge zbytnio kombinować z podłożem a początkowo chciałem położyć jumby nie moge przez studzienki :mad: nie dostałem zgody od zarządcy budynku

po tych ulewach niedawnych mam jak to któryś z kolegów napisał wspaniałe koleiny

chciałem położyć płyty chodnikowe ale jkos nie mam dostępu w bełchatowie do tego a jak już są to budowlańcy wyskakują z cenną po 5 zł za sztukę używki :mad::mad:

tak wiec chwilowo i ten plan palną w łeb

i teraz po tych długich i męczących wypocinach to co chce zrobić :D:D

przekopać z 10 cm ziemi zwieszchu bo głębiej jest gruz i inne utwardzacze o których wole nie wiedzieć przesypać to piaskiem i na wieszch piasek z betonem czy wylewką i na to położyć te płyt z płotów betonowych te nowe pełne nie żadne dziurawki

i tu moje pytanie czy to nie rozwali się od ciężaru samochodu oczywiście mowa tu o naszej 1,5tonowej omedze :D albo przez zimę ??

#29 OFFLINE   Wicurek

Wicurek

    jeszcze tu bywam czasem

  • 338 postów
  • Dołączył: 07-11-2009
  • Skąd: Brzesko
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 listopada 2010 - 21:49

kura1987 a nie łatwiej by było kamień tłuczeń wysypać taki jak idzie na drogi i go porostu dobrze ubić ?

#30 OFFLINE   kura1987

kura1987
  • 12 postów
  • Dołączył: 07-01-2010
  • Skąd: Bełchatów

Napisany 16 listopada 2010 - 08:24

wiesz co odchodziły u sąsiadów takie próby w zeszłym roku sąsiad tak zrobił i nawet dawało to rade do tego rocznych powodzi woda która spływa z dachu rynnami wszystko namacza i rozmywa

#31 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 listopada 2010 - 10:08

wiesz co odchodziły u sąsiadów takie próby w zeszłym roku sąsiad tak zrobił i nawet dawało to rade do tego rocznych powodzi woda która spływa z dachu rynnami wszystko namacza i rozmywa


u nas jak robili niedaleko droge to ten asfalt stary mielili i zawozili ludzia za friko ile kto chcial

u mojego sasiada zrobili sobie z tego podjazd, wysypali to rozgarneli lopatami na rowno na grubosc okolo 15 cm a potem ta sama ekipa za duza flaszke;)
ujezdzila to walcem
efekt taki ze po miesiacu wysokich temperatur to sie skleilo ze soba i teraz jest jak asfalt

wiec pomysl o tym i zapytaj szefa pobliskich wykopek(jesli sa takie prowadzone)czy by dalo rade cos takiego
podjazd jest bardzo trwaly i napewno woda tlego nie wyplucze jak kamienia

#32 OFFLINE   kura1987

kura1987
  • 12 postów
  • Dołączył: 07-01-2010
  • Skąd: Bełchatów

Napisany 16 listopada 2010 - 10:55

cugiel dzieki wielkie pomysł nie głupi

muszę porozmawiać z PGMem na co mi dadzą zgodę bo to oni najbardziej mieszają w mych planach

co do jazdy ciężkiego sprzetu i takich robotach tutaj w okolicy nic nie robią choć powoli szykują koło mnie nową dróżkę asfaltową do okolicznych domków jedno rodzinnych. Biedacy to teraz mają przerąbane :D wielu "sąsiadów" z domków wokoło naszego domu zostawia autka bo takie straszliwe rozjeżdżone błocko zamiast drogi

#33 OFFLINE   zezol

zezol
  • 4 postów
  • Dołączył: 01-04-2014
  • Skąd: tu i tam

Napisany 03 kwietnia 2014 - 17:26

Ja wyłożyłem kratami wema. Niezniszczalne, nic się nie zapada, solidne. Jestem zadowolony. Kupiłem je w sklepie internetowym Sakostal. Ale możesz sprawdzić też w innych miejscach. Zdecydowanie polecam takie rozwiązanie.

#34 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 03 kwietnia 2014 - 22:58

Powoli fajne pogody nadchodzą i zastanawiam się czym zastąpić trawę na podjeździe do garażu w podwórku. Nieraz przychodzą deszcze, tył napęd i trawy za chwilę nie ma, trzeba stopować tydzień aby trochę odrosła. Denerwujące.

Dodany obrazek

Jakiś pomysł?

#35 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 03 kwietnia 2014 - 23:27

może polne kamienie na podsypce z betonu i piasku? Ewentualnie ażury betonowe

#36 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 03 kwietnia 2014 - 23:36

Moze jutro zrobie wiecej zdjec to wizja bedzie jasniejsza. Szczerze powiem ze zastanawialem sie nad kraweznikani z betonu w ziemie, podoopac na 1/3 szpadla i wylozyc kamieniem kwarcowym tylko ciekawe jak bedzie wygladal po kilku przejazdach. Czy dalej takie beda biale :-)

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

#37 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 03 kwietnia 2014 - 23:47

Można i tak. Tylko czy nie będziesz wynosił kamienia na oponach? Ażury + ładna trawa będą praktyczne i mało widoczne.

#38 OFFLINE   se61

se61
  • 994 postów
  • Dołączył: 02-09-2010
  • Skąd: Skwierzyna
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 kwietnia 2014 - 05:59

Ja wyłożył bym go swoimi wrogami:)

#39 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 kwietnia 2014 - 08:27

Jakiś pomysł?

Ja u siebie kawałek placu do parkowania wyłożyłem płytkami chłodnikowymi, używanymi z rozbiórki, 50x50 coś koło 4-5 zł /szt. Trzeci sezon już i dalej całe.

#40 OFFLINE   limen77

limen77
  • 196 postów
  • Dołączył: 07-05-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 kwietnia 2014 - 09:38

Powoli fajne pogody nadchodzą i zastanawiam się czym zastąpić trawę na podjeździe do garażu w podwórku. Nieraz przychodzą deszcze, tył napęd i trawy za chwilę nie ma, trzeba stopować tydzień aby trochę odrosła. Denerwujące.

Dodany obrazek

Jakiś pomysł?


Zdecydowanie marmurem :tak: