Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Sprężyny JAMEX OPINIE


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
75 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Antekkk1

Antekkk1
  • 66 postów
  • Dołączył: 19-10-2009
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 21 lutego 2010 - 10:55

Chyba zastosuje się do ostatniej porady, sprężyny postaram się zwrócić i zainwestuje w seryjne używki a na lato zainwestuje chyba w sprężynki obniżające dzięki za wszelką pomoc.

#42 OFFLINE   Antekkk1

Antekkk1
  • 66 postów
  • Dołączył: 19-10-2009
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 26 lutego 2010 - 22:29

No i niestety drodzy koledzy, dzisiaj założyłem zakupione od jednego z forumowi czy używane springi do mojej omegi i skutek był wprost odwrotny do pożądanego. Mianowicie samochód zamiast się obniżyć jeszcze około 15 mm poszybował w górę. sprawdziłem sprężynki takiej samej wysokości taka sama ilość zwojów taka sama grubość drutu jak w moich oryginalnych(tych z których jedna mi pękła). Początkowo załamałem się ale tak zrobiłem pewne pomiary i doszedłem do wniosku że może omega powinna wstać tak jak na poprzednio zakupionych jamexach, a to po prostu ja kupując samochód miałem zużyte springi i dlatego przód nieco niżej leżał. Nie wiem koledzy jak możecie to doradźcie, w każdym razie teraz z powrotem założyłem jamexy , przód uniósł się od stanu sprzed wszelkich naprawą o około 7mm to zarówno przy przednim jak i przy tylnym kole prześwit wynosi okolo 30 cm licząc od nawierzchni do dolnej krawędzi drzwi nie plastikowego nadproża

#43 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 26 lutego 2010 - 22:49

ja latem zmieniałem irmishera na jamexy. zmieniałem bo mi było nisko i twardo że plomby wypadały :jezor: auto na jamexach stało jak lotniskowiec wysoko, a teraz po pół roku stoi tak samo jak inne omegi na serii :)

#44 OFFLINE   Antekkk1

Antekkk1
  • 66 postów
  • Dołączył: 19-10-2009
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 26 lutego 2010 - 23:00

NIe no tez mam nadzieje że sie ustabilizuje. Chodzi mi tylko o to ze w cholerę się skołowałem tamte sprężyny które mi poszły, były najniższe, zmieniłem na jamexy auto poszło o 8 mm w górę, myślałem że tak być nie powinno, dlatego kupiłem używane z przebiegiem okolo 110 tys no i tutaj znowu auto poszło mi kolejne 1,5 cm w górę to już za wysoko, z powrotem wrzuciłem jamexy no pomimo ze wydaje się ze auto jest wyższe to w sumie na całej długości ma taki sam prześwit, więc dlatego uznałem że moje pierwsze sprężyny były już zajechane dlatego auto stało tak nisko. a teraz na jamexach stoi tak jak stać powinno

#45 OFFLINE   frees

frees
  • 37 postów
  • Dołączył: 21-04-2009
  • Skąd: Opole

Napisany 10 marca 2010 - 16:47

Wczoraj zakładałem te Jamexy u siebie. Przód też poszedł ostro do góry :D ale byłem już na to przygotowany po lekturze tego wątku. Jednak nie przejmuje się tym - dla mnie najważniejsze jest to, że auto jest sprawne.

#46 OFFLINE   robertus

robertus
  • 379 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Jelcz-Laskowice

Napisany 19 marca 2010 - 07:59

Z tym podnoszeniem do góry to raczej normalna sprawa. Po prostu zakładacie nowe sprężyny a w aucie były juz mocno wybite. Moze być nawet tak, że gdy zużyte oryginalne wymienisz na nowe obniżające -30 to i tak auto pójdzie nieco w górę lub nic się nie zmieni.

#47 OFFLINE   Pabloo

Pabloo
  • 388 postów
  • Dołączył: 29-09-2008
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 29 marca 2010 - 11:35

A czy to, że wymienia się same sprężyny bez amortyzatorów, które są już mocno zużyte, może mieć wpływ na podniesienie przodu ponad miarę? Ja wymieniłem przednie sprężyny na polecone mi springi firmy AD, bez wymiany amortyzatorów (oryginalne, od nowości:)) i przód też poszybował w górę. Sprzedali mi sprężyny do Omegi A 1.8-2.6.

#48 OFFLINE   Boscorelli

Boscorelli

    Jest blacha musi być rdza

  • 464 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 29 marca 2010 - 15:19

Kolega amortyzatory odpowiadają za tłumienie drgań spowodowanych nierównościami, a nie za wysokość prześwitu, to czynią sprężyny. Tutaj naocznie możesz zobaczyć co się dzieje, gdy ma się zużyte amortyzatory:

#49 OFFLINE   Antekkk1

Antekkk1
  • 66 postów
  • Dołączył: 19-10-2009
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 29 marca 2010 - 17:49

Drodzy koledzy ja z tymi jamexami poradziłem sobie inaczej pozbywając się zawieszenia rodem z terenówki. Posłuchałem rady mojego mechanika. kupiłem mało jeżdżone springi oryginalne mechanik przyciął je o jeden zwój ukształtował nowe siedzenie, a żeby na obniżonych sprężynach auto nie straciło miski na pierwszej lepszej koleinie wplótł miedzy zwoje specjalne gumy usztywniające wahacz teraz nie dość ze auto dużo lepiej wygląda to jest delikatnie sztywniejsze jeśli chodzi o prowadzenie w zakrętach no i trzeb przyznać ze o dziwo poprawił się:tank: komfort(mimo usztywnienia.

#50 OFFLINE   DAFik

DAFik
  • 480 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: kurort

Napisany 29 marca 2010 - 18:57

Drodzy koledzy ja z tymi jamexami poradziłem sobie inaczej pozbywając się zawieszenia rodem z terenówki. Posłuchałem rady mojego mechanika. kupiłem mało jeżdżone springi oryginalne mechanik przyciął je o jeden zwój ukształtował nowe siedzenie, a żeby na obniżonych sprężynach auto nie straciło miski na pierwszej lepszej koleinie wplótł miedzy zwoje specjalne gumy usztywniające wahacz teraz nie dość ze auto dużo lepiej wygląda to jest delikatnie sztywniejsze jeśli chodzi o prowadzenie w zakrętach no i trzeb przyznać ze o dziwo poprawił się komfort(mimo usztywnienia.


Coś chyba przekolorowywyjesz sprawę, mechanik pociął, poprawił, napchał gumowego ścierwa w zwoje sprężyny i pod każdym względem jest lepiej, he he he.... cud.

#51 OFFLINE   Boscorelli

Boscorelli

    Jest blacha musi być rdza

  • 464 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 29 marca 2010 - 19:03

kupiłem mało jeżdżone springi oryginalne


Skoro kupiłeś mało jeżdżone oryginały, to nie rozsądniej było założyć te oryginały niż, ciąć, kombinować z zamiennikami?

specjalne gumy usztywniające

To nie są żadne specjalne gumy, tylko gumy które stosuję się w skrajnych przypadkach aby obniżyć ugięcie zniszczonej sprężyny, co i tak nie zmienia faktu ze taka sprężyna jest zniszczona i kwalifikuje się na wymianę, a robi się to bo... to Polska -nie ważne czy bezpiecznie, ważne że tanio i zaoszczędziło się dzięki sprytnemu urządzeniu parę groszy.

jest delikatnie sztywniejsze jeśli chodzi o prowadzenie w zakrętach

Hmm mechanik - magik, pozazdrościć, wyczarował ze zwykłego zawieszenia, obniżone i utwardzone, takie można powiedzieć że sportowe :D

#52 OFFLINE   Pabloo

Pabloo
  • 388 postów
  • Dołączył: 29-09-2008
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 30 marca 2010 - 09:11

Kolega amortyzatory odpowiadają za tłumienie drgań spowodowanych nierównościami, a nie za wysokość prześwitu, to czynią sprężyny. Tutaj naocznie możesz zobaczyć co się dzieje, gdy ma się zużyte amortyzatory:

Tak tylko zapytałem, dla pewności;) Dzięki za ten filmik. Okazuje się, że u mnie jakość zawieszenia nie jest zła:)

#53 OFFLINE   grubson

grubson
  • 3 postów
  • Dołączył: 24-03-2010
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 09 kwietnia 2010 - 12:20

koledzy, zamówiłem właśnie jamexy. czy przy wymianie powinienem wymienic również gumy na górze i dole sprężyn? jak się one fachowo nazywają bo w hurtowni nikt nie potrafi mi pomóc? ja jestem laikiem w tym temacie wiec jesli pytanie jest banalne to nie wysmiejcie mnie za mocno :)

#54 OFFLINE   sonarX

sonarX
  • 11 postów
  • Dołączył: 06-02-2010

Napisany 11 kwietnia 2010 - 18:03

Kto jeszcze bawi sie w ciecie sprezyn i podobne kombinowanie, jak uksztaltowal twoj mechanik to podcieta sprezyne? Bo na zimno to nierealne

#55 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 kwietnia 2010 - 19:23

jak uksztaltowal twoj mechanik to podcieta sprezyne?

Pewnie tym samym co uciął - szlifierką kątową.

#56 OFFLINE   Mollto

Mollto
  • 15 postów
  • Dołączył: 29-04-2010

Napisany 29 kwietnia 2010 - 09:17

Witam.
To mój pierwszy post na tym forum.
Więc powiedzcie czy te Jamexy się nadają czy to dziadostwo?
Mój ojciec wstawił sprężyny tej firmy do Forda Mondeo 1.8 TD na przód i jest wszystko git.
Ja muszę wymienić w swojej omedze sprężyny przód i tył.
Jamex bardzo atrakcyjna cena.

#57 OFFLINE   robertus

robertus
  • 379 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Jelcz-Laskowice

Napisany 29 kwietnia 2010 - 11:08

Połamałeś wszystkie 4??

#58 OFFLINE   Mollto

Mollto
  • 15 postów
  • Dołączył: 29-04-2010

Napisany 30 kwietnia 2010 - 08:24

Nie, tak naprawdę walnięte mam tylko tylne, tz odłamały się te końcówki zwężane które sa na dole, nie wiem jak to się fachowo nazywa.Jeżdżę tak juz prawie 4 lata i czas to zrobić bo pupka lezy na ziemi za bardzo.
Mógł bym wymienić tylko tył, ale uważam że przy przebiegu prawie 200 tys jak wymienic sprężyny to komplet bo jak nie wymienimy to któraś strona może być bardziej obciążona takie moje zdanie, i jeszcze jak piszecie ze te jamexy podnoszą sporo, to jak wstawie na tył to dzióbkiem będę czepiał o byle koleinę.

#59 OFFLINE   grubson

grubson
  • 3 postów
  • Dołączył: 24-03-2010
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 30 kwietnia 2010 - 13:02

ja jamexy kupiłem na allegro i odesłałem z powrotem. nie wiem na ile to wina sprzedawcy, a na ile jamexa ale przyszly o 1 cm nizsze i z węższym zwojem więc ni jak do mojej omki. kupiłem uzywane oryginały za 80 zł 2 szt. na tył i jest git. pozdro

#60 OFFLINE   Mollto

Mollto
  • 15 postów
  • Dołączył: 29-04-2010

Napisany 30 kwietnia 2010 - 22:29

Zamówiłem te sprężyny i zobaczymy co przyjdzie, najwyżej odeślę.
Zrobię foty przed i po i postaram się wrzucić.