Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Czy da się wymienić nagrzewnicę ogrzew. bez zdejmowania....?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
219 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   szczypek7vl

szczypek7vl
  • 36 postów
  • Dołączył: 17-09-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 29 września 2007 - 16:58

witam juz jestem po nagrzewnica wymieniona samemu kasa w kieszeni pol dnia odkrecania 5 mnut wymiany nagrzewnicy ale zrobione problem z tym ze sweci sie poduszka czy ktos wie jak to zrobic zebys sie nei swieciy

#22 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 29 września 2007 - 19:21

trzeba było pomyśleć i przed wszystkim odpiąć akumulator...kase zaoszczędziłeś ale innych kosztów narobiłeś,tech czy inny komp cię czeka

#23 OFFLINE   szczypek7vl

szczypek7vl
  • 36 postów
  • Dołączył: 17-09-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 30 września 2007 - 09:17

a co jeszce moglo sie spsuc faktycznie o aku zapomnialem i o tym ze poduszki beda sie swiecic

#24 OFFLINE   aniolmaciej

aniolmaciej
  • 468 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Łęknica

Napisany 30 września 2007 - 09:33

przekreciles stacyjke na rozpietej poduszce i wystraczy , zeby komp widzial blad ! ale nie martw sie skasujesz i bedzie gi ! :twisted:

#25 OFFLINE   szczypek7vl

szczypek7vl
  • 36 postów
  • Dołączył: 17-09-2007
  • Skąd: Łódź

Napisany 30 września 2007 - 09:48

dzieki pocieszyles mnie i to bardzo sczerze ci powiem ale faktycznie o aku zapomnialm ze bedzie tak z poduszkammi ANIOLMACIEJ dzieki za pocieszenie pozdro

#26 OFFLINE   konrad

konrad
  • 261 postów
  • Dołączył: 12-01-2007
  • Skąd: piaseczno

Napisany 22 października 2007 - 13:58

potwierdzam po raz kolejny bez odsuniecia deski w omedze b nie da sie jej wymienic ktokolwiek twierdzi inaczej nie ma pojecia o czym mowi

czy te forum jest od tego żeby wprowadzać ludzi w błąd ? :bad:
:censored: dwa razy zmieniłem nagrzewnice w omedze 2,5 v6 95 r + gaz i nie trzeba nic zwalać jest opisane nawet jak to zrobić żeby zrobić ale cóż trafiają się dwie lewe ręce i :placz: :mur:

acha ten drugi raz wymiany nagrzewnicy dzisiaj nastąpił i już skończone :mrgreen: bez zwalania dechy :bad:
v6 i wiesz co mruczy pod machą

#27 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 października 2007 - 19:51

czy te forum jest od tego żeby wprowadzać ludzi w błąd ?

Czemu się tak stresujesz?

Jeżeli wiesz jak się to robi, to zrób ładną poradę na ten temat, dodaj do niej zdjęcia i minie problem z wymianą nagrzewnicy.

PS. Zwróć uwagę na tę czerwoną mordkę z napisem, która pojawiłą się w Twoim poście. Jeżeli następnym razem zobaczysz taką samą wstawioną przeze mnie to zobaczysz też ostrzeżenie w swoim profilu. Regulamin jasno precyzujem, że nie używamy żadnych wulgaryzmów na forum.

#28 OFFLINE   konrad

konrad
  • 261 postów
  • Dołączył: 12-01-2007
  • Skąd: piaseczno

Napisany 25 października 2007 - 11:34

czy te forum jest od tego żeby wprowadzać ludzi w błąd ?

Czemu się tak stresujesz?

Jeżeli wiesz jak się to robi, to zrób ładną poradę na ten temat, dodaj do niej zdjęcia i minie problem z wymianą nagrzewnicy.

PS. Zwróć uwagę na tę czerwoną mordkę z napisem, która pojawiłą się w Twoim poście. Jeżeli następnym razem zobaczysz taką samą wstawioną przeze mnie to zobaczysz też ostrzeżenie w swoim profilu. Regulamin jasno precyzujem, że nie używamy żadnych wulgaryzmów na forum.


:piwo: tak przyznaje to był zły dzień :piwo:
v6 i wiesz co mruczy pod machą

#29 OFFLINE   fructon

fructon

    auto -serwis

  • 163 postów
  • Dołączył: 25-04-2007
  • Skąd: krakow
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 października 2007 - 19:19

konrad chyba jestes códotwórcą ze bez odsuwania deski udało ci sie wyjac nagrzewnice mi pomimo 24 lat pracy jako mechanik sie to nie udało a mało tego chłopakom z klubu omegi w niemczech i anglii tez nie serwisowy czas wymiany tego elementu podany w tisie opla wynosi 5 godzin 30 minut ,widocznie wszyscy mamy lewe rece do tej operacji
auto serwis

#30 OFFLINE   janek9

janek9
  • 27 postów
  • Dołączył: 18-01-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 25 października 2007 - 20:45

Ja też twierdzę że nie da się wymienić bez zdejmowania kokpitu. Żeby wysunąć nagrzewnicę przeszkadza prawy dolny róg konsoli środkowej. Znajduje się ona głęboko za popielniczką więc nie wiem po co ściągać schowek. Można ją odkręcić i rurki też zdjąć leżąc na dywaniku pasażera, ale co z tego jak nie można jej wysunąć. Sam to kiedyś przerabiałem i sobie odpuściłem. Dolałem uszczelniacza i trzyma chociaż czasami popuszcza jak dam obroty na maksa. Może są różne rozwiązania techniczne w omegach i stąd takie rozbieżności.

#31 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 26 października 2007 - 10:14

Ja też twierdzę że nie da się wymienić bez zdejmowania kokpitu. Żeby wysunąć nagrzewnicę przeszkadza prawy dolny róg konsoli środkowej. Znajduje się ona głęboko za popielniczką więc nie wiem po co ściągać schowek. Można ją odkręcić i rurki też zdjąć leżąc na dywaniku pasażera, ale co z tego jak nie można jej wysunąć. Sam to kiedyś przerabiałem i sobie odpuściłem. Dolałem uszczelniacza i trzyma chociaż czasami popuszcza jak dam obroty na maksa. Może są różne rozwiązania techniczne w omegach i stąd takie rozbieżności.



opis wg konrada:

więc odkręciłem podłokietnik,tunel i konsole (dwie śrubki ''6'') widać je po odkręceniu tunelu a potem raz kozie śmierć mocno odginałem dechę do góry a braciak wysuwał ją --nagrzewnice można wysunąć w stronę schowka i w stronę kierownicy




 


#32 OFFLINE   darekostap

darekostap
  • 149 postów
  • Dołączył: 03-12-2006
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 26 października 2007 - 11:55

mam 2,5 v6 KONDRAD jak mam to zmienić ?! tzn nagrzewnice. Posjkładajmny wszystko do kupy. Rozumiem ze w aucie bez klimy wysuwa się nagrzewnica jak po maśle, a z klimką trzeba .... no właśnie. Zacznijmy od początku i skończmy ten temat co Wy na to??

#33 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 26 października 2007 - 13:07

mam 2,5 v6 KONDRAD jak mam to zmienić ?! tzn nagrzewnice. Posjkładajmny wszystko do kupy. Rozumiem ze w aucie bez klimy wysuwa się nagrzewnica jak po maśle, a z klimką trzeba .... no właśnie. Zacznijmy od początku i skończmy ten temat co Wy na to??


nagrzewnica jest taka sama do aut z klima jak i bez. nie ma znaczenia i siedzie w tym samym miejscu




 


#34 OFFLINE   darekostap

darekostap
  • 149 postów
  • Dołączył: 03-12-2006
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 27 października 2007 - 18:48

no to Da sie wymienić bez zdejmowania konsoli??

#35 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 października 2007 - 19:01

no to Da sie wymienić bez zdejmowania konsoli??


No nie da

#36 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 27 października 2007 - 19:08

no to Da sie wymienić bez zdejmowania konsoli??


No nie da



ja nie dalem. zwalalem deske. nawet jesli mocno uniesiesz konsole po odkreceniu 2 srub na dole to polamiesz inne mocowania deski.




 


#37 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 października 2007 - 19:25

Dokłądnie, potrzebne jest trochę miejsca na manewrowanie. Stąd też zaleca się zciągnięcie deski. Ale podejrzewam, że znajdzie się kilku śmiałków, którzy podejdą do tematu od pupy strony

#38 OFFLINE   konrad

konrad
  • 261 postów
  • Dołączył: 12-01-2007
  • Skąd: piaseczno

Napisany 28 października 2007 - 12:26

konrad chyba jestes códotwórcą ze bez odsuwania deski udało ci sie wyjac nagrzewnice mi pomimo 24 lat pracy jako mechanik sie to nie udało a mało tego chłopakom z klubu omegi w niemczech i anglii tez nie serwisowy czas wymiany tego elementu podany w tisie opla wynosi 5 godzin 30 minut ,widocznie wszyscy mamy lewe rece do tej operacji


co ja będe tłumaczył jest mechanik złota rączka i mechanik partacz z jednym kolegą pisałem na pw i tam mu opisałem co i jak zrobiłem a na forum jest paru kolegów co wymienili nagrzewnice bez zdejmowania deski "oczywiście tunel trzeba odkręcić i praktycznie całą stronę deski od pasażera odkręcić iodgiąć deskę" :tere-fere:
v6 i wiesz co mruczy pod machą

#39 OFFLINE   fructon

fructon

    auto -serwis

  • 163 postów
  • Dołączył: 25-04-2007
  • Skąd: krakow
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 października 2007 - 16:38

wypada wszystkich chcących wymieniac nagrzewnice wysłac do Konrada zrobi wam to bez problemu reszta to partacze ktorym obce jest stosowanie metod które opisał
auto serwis

#40 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 30 października 2007 - 16:54

konrad chyba jestes códotwórcą ze bez odsuwania deski udało ci sie wyjac nagrzewnice mi pomimo 24 lat pracy jako mechanik sie to nie udało a mało tego chłopakom z klubu omegi w niemczech i anglii tez nie serwisowy czas wymiany tego elementu podany w tisie opla wynosi 5 godzin 30 minut ,widocznie wszyscy mamy lewe rece do tej operacji


co ja będe tłumaczył jest mechanik złota rączka i mechanik partacz z jednym kolegą pisałem na pw i tam mu opisałem co i jak zrobiłem a na forum jest paru kolegów co wymienili nagrzewnice bez zdejmowania deski "oczywiście tunel trzeba odkręcić i praktycznie całą stronę deski od pasażera odkręcić iodgiąć deskę" :tere-fere:



analizowalem to podczas zwalania deski i nie ma bata zeby nie polamac w ten sposow uchwytow po stronie kierowcy.