Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Czy da się wymienić nagrzewnicę ogrzew. bez zdejmowania....?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
219 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   almark

almark
  • 127 postów
  • Dołączył: 20-12-2006
  • Skąd: Marki

Napisany 25 lutego 2007 - 17:56

Cieknie nagrzewnica ogrzewania, czy muszę zdejmować konsole i cały ten bemben pod nią aby ją wymienić czy naprawić ?, bo jak tak tak to niesamowicie dużo roboty.



#2 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 25 lutego 2007 - 18:13

cała decha do zdjęcia

#3 OFFLINE   maxel

maxel
  • 472 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 lutego 2007 - 19:14

Wygląda na to że jednak nie trzeba wszystkiego rozwalać,oto cytat znaleziony na innym forum:


"No i wreszcie skończył się mój problem z nagrzewnicą.
/...../ Sama wymiana jest prosta. Trzeba tylko być cierpliwym. Jeśli ktoś nie wie jak się do tego zabrać to w kilku słowach opiszę.
Najpierw trzeba odkręcić wkręty, na których trzyma się schowek od strony pasażera. Pod otwarciu drzwiczek te wkręty widać. Później należy odkręcić taką pokrywę z gąbką, która jest pod schowkiem (tam gdzie pasażer trzyma nogi). Wtedy dostęp do nagrzewnicy jest całkiem dobry. Odkręca się taką blaszkę na dwóch śrubkach i wyjmuje się aluminiowe przewody doprowadzające płyn do nagrzewicy. Sama nagrzewnica jest wsunięta w taki tunel i przed wysunięciem należy najpierw odkręcić śrubkę, która unieruchamia nagrzewnicę. Nagrzewnica siedzi w tunelu tość ściśle, ale wysuwa się bez większych oporów. Montaż przebiega w odwrotnej kolejności. I to byłoby na tyle. Spokojnie można wszystko zrobić samemu"

Przebieg operacji jest potwierdzony przez innych użytkowników.

#4 OFFLINE   almark

almark
  • 127 postów
  • Dołączył: 20-12-2006
  • Skąd: Marki

Napisany 25 lutego 2007 - 20:47

Dzięki Maxel, jak tak się uda to jeszcze całkiem znośnie bo pwenie z tą od klimy by tak nie poszło gładko, może przy okazji i na ten temat znasz jakieś informacje /pytam tak na wszelki wypadek/.

#5 OFFLINE   maxel

maxel
  • 472 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 lutego 2007 - 21:08

Nie interesowałem się tym zagadnieniem jak na coś trafię to dam znać,no i myślę że napiszesz na forum jak sprawdziła się ta mini instrukcja wymiany :wink:

#6 OFFLINE   almark

almark
  • 127 postów
  • Dołączył: 20-12-2006
  • Skąd: Marki

Napisany 26 lutego 2007 - 19:55

No i udało się bez zdejmowania deski wyjąć nagrzewnice od ogrzewanie, poza małą gimnasyką ze względu na ograniczony dostęp bezproblemowo wychodzi.
Pęknięty plastik na boku pokleiłem a jaki bedzie efekt to jeszcze nie wiem ale myśle
że powinno być dobrze.
Podsumowując: wyjęcie inaprawa nagrzewnicy jest wykonalna bez zdejmowania konsoli.

#7 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 lutego 2007 - 20:10

Almark, wreszcie ktoś myślący pomyślał zeby nie robic kipiszu we wnętrzu autka, bardzooooooo cenna informacja.

#8 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 lutego 2007 - 21:04

Almark, robiłeś może jakąś dokumentację zdjęciową tej operacji?
Jak tak to wrzucaj z opisem.

#9 OFFLINE   konrad

konrad
  • 261 postów
  • Dołączył: 12-01-2007
  • Skąd: piaseczno

Napisany 27 lutego 2007 - 12:49

Wygląda na to że jednak nie trzeba wszystkiego rozwalać,oto cytat znaleziony na innym forum:


"No i wreszcie skończył się mój problem z nagrzewnicą.
/...../ Sama wymiana jest prosta. Trzeba tylko być cierpliwym. Jeśli ktoś nie wie jak się do tego zabrać to w kilku słowach opiszę.
Najpierw trzeba odkręcić wkręty, na których trzyma się schowek od strony pasażera. Pod otwarciu drzwiczek te wkręty widać. Później należy odkręcić taką pokrywę z gąbką, która jest pod schowkiem (tam gdzie pasażer trzyma nogi). Wtedy dostęp do nagrzewnicy jest całkiem dobry. Odkręca się taką blaszkę na dwóch śrubkach i wyjmuje się aluminiowe przewody doprowadzające płyn do nagrzewicy. Sama nagrzewnica jest wsunięta w taki tunel i przed wysunięciem należy najpierw odkręcić śrubkę, która unieruchamia nagrzewnicę. Nagrzewnica siedzi w tunelu tość ściśle, ale wysuwa się bez większych oporów. Montaż przebiega w odwrotnej kolejności. I to byłoby na tyle. Spokojnie można wszystko zrobić samemu"

Przebieg operacji jest potwierdzony przez innych użytkowników.


tak cierpliwość to cnota też w tamtym tygodniu wymieniałem nagrzewnice tym sposobem ale k.u.r.e.w. dostała a jeszcze mam grube łapy więc jak słoń w składzie porcelany :bad: ale po nerwicy idzie śmiało :mrgreen:
v6 i wiesz co mruczy pod machą

#10 OFFLINE   almark

almark
  • 127 postów
  • Dołączył: 20-12-2006
  • Skąd: Marki

Napisany 27 lutego 2007 - 19:42

Dokumentacji zdjęciowej nie robiłem, ale jest dokładnie tak jak opisał w swoim instruktarzu MAXSEL dzięki mu za to. Ja tylko dodam że nagrzewnica jest aluminiowa i zadeklowana od strony rurek /dolotowej i odpływowej/, które są przykręcone dociskową jedną śrubą na oringach i się wysuwają. Dekiel ten jst elementem
z jakiegoś tworzywa na stałe wklejony, a u mnie poprostu było na nim pęknięcie które skleiłem i podejrzewam że ten właśnie plastikowy dekiel jest chyba zawsze przyczyną kłopotów, bo nie sądze że aluminiowe rurki mogą kiedykolwiek przeciekać.
Dodam jeszcze że skleiłem na klej" distal" /klej epoksydowy/, taki mi polecono,
i tak na 100% nie jestem pewny czy jest on odpowiedni ale się okaże w praktyce,
a w najgorszym wypadku cala operacja czeka mnie od nowa. /oby nie/.

#11 OFFLINE   nosb

nosb
  • 17 postów
  • Dołączył: 20-05-2007
  • Skąd: Kielce

Napisany 08 czerwca 2007 - 20:27

:yes_yes:

#12 OFFLINE   ziajos

ziajos
  • 129 postów
  • Dołączył: 03-04-2007
  • Skąd: Piekary Śląskie

Napisany 14 sierpnia 2007 - 16:48

A czy ktoś z Was wyjmował nagrzewnicę w Omedze A ?? I czy też da sie to zrobić bez wywalania całej deski ? Bo sie chyba posikam, jak sie teraz jeszcze okaże że musze wyjmowac całą konsolę żeby wymienić kaloryfer... :panna:
Omega No More !!

#13 OFFLINE   zaraza13

zaraza13
  • 216 postów
  • Dołączył: 12-07-2006
  • Skąd: Ze Stolicy Polskiej Miedzi

Napisany 15 sierpnia 2007 - 08:39

Ja niestety zdemontowałem całą deskę ale nie trzeba - wyciągnij schowek - i już widać nagrzewnice :piwo:
Bateria R6 24V

Dodany obrazek

#14 OFFLINE   SzoFFer

SzoFFer
  • 322 postów
  • Dołączył: 15-06-2006
  • Skąd: Kielce

Napisany 15 sierpnia 2007 - 09:43

sluchajcie klime nabilem i chodzila przez okolo 2tygodnie a dzisiaj wsiadam i nic, pojechalem tam gdzie mi ja robili i powiedzieli ze wszystko jest ok.
powiedzial ze nagrzewnica pewnie padla, bo wali cieple zamiast zimengo powietrza.
czy to jest prawda??
jesli tak to ile to cos kosztuje do 2.0 8v??
2.0 8v twin turbo +mokry wtrysk podtlenku LPG
:lol: :piwo:

#15 OFFLINE   ziajos

ziajos
  • 129 postów
  • Dołączył: 03-04-2007
  • Skąd: Piekary Śląskie

Napisany 15 sierpnia 2007 - 10:59

i już widać nagrzewnice

No własnie widac, ale bezel nie chce wyjść, bo przeszkadza dolny róg deski... :hmmm:
Nie wiem czy w wersji z klimą ta nagrzewnica jest niżej czy jak... :nie_wiem:
No a nie usmiecha mi sie rozbebeszanie całego wnętrza. :???:
Omega No More !!

#16 OFFLINE   fructon

fructon

    auto -serwis

  • 163 postów
  • Dołączył: 25-04-2007
  • Skąd: krakow
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 września 2007 - 17:49

przerabiałem dzis wyjecie nagrzewnicy omega b 2.0 klimatronik bez odsuniecia deski rozdzielczej nie da sie jej wyjac chyba ze ktos wytnie dziure po prawej stronie tunelu srodkowego załaczam strone z niemieckiego klubu http://www.car-selfr...kshop3index.htm
auto serwis

#17 OFFLINE   Skiba

Skiba
  • 10 postów
  • Dołączył: 17-07-2006
  • Skąd: Poznań

Napisany 24 września 2007 - 20:01

Reasumują, w omedze B, NIE DA się wymienić nagrzewnicy bez demontarzu deski rozdzielczej, przeszkadza narożnik deski (prawy dół przy popielniczce). Dziś wymieniłem nagrzewnicę :piwo:
Ω - Shadow Of The Beast...

#18 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 września 2007 - 21:42

Dziś wymieniłem nagrzewnicę

Robiłeś może jakieś zdjęcia przy tym? Jak tak to zrób instrukcję, przyda się innym (oby nie).

#19 OFFLINE   Patrick

Patrick
  • 325 postów
  • Dołączył: 30-09-2006
  • Skąd: Gillingham UK/Zabrze PL

Napisany 25 września 2007 - 17:42

No to się da czy się nie da, bo sprzeczne informacje tu się pojawiły.
Co do kleju distal-nie wiem jaki jest teraźniejszy, ale kiedyś to był porządny klej! zastygał na bardzo mocne tworzywo i wiązał chyba wszystko-wadą był długi czas schnięcia. Jeśli teraźniejszy jest tak dobry jak stary to powinno być ok ;)
Vauxhall Omega Elite 3.0 '98-już nie ma..
http://cgi.ebay.co.u...:MEUS:IT&ih=007
VW Passat 1.9 TDI '04 Kombi.

#20 OFFLINE   fructon

fructon

    auto -serwis

  • 163 postów
  • Dołączył: 25-04-2007
  • Skąd: krakow
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 września 2007 - 18:24

potwierdzam po raz kolejny bez odsuniecia deski w omedze b nie da sie jej wymienic ktokolwiek twierdzi inaczej nie ma pojecia o czym mowi
auto serwis