Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

czyszczenie pamieci wysw.-lub progr. KOL. WYSW, NAVI-SIEMENS


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
48 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 lutego 2007 - 22:12

Witam
Nie moja furka , ale rodzinna. trzeba sprobowac pomoc.

Napisalem nowy watek bo tego typu pytania nie bylo jeszcze na forum. Omega C 3.2 2002z navi NCDC SIEMENS 2013 kolorowy wyswietlacz. Wyswietlacz niedzialal wiec po dlugich poszukiwaniach udalo sie w dobrej cenie zakupic uzywany kolorowy wyswietlacz z rozbitka tyle ze 2.6 v6-chyba malo wazne. Do wyswietlacza byly wiazki i dane karoseri i numery dawcy.
W Oplu kosztuje taki prawie 6000tys.

Wyswietlacz podlaczony wszystko dziala pieknie swieci wszystko pokazuje przez pierwsze parenascie sekund!!! pozniej blokada.

Pojawia sie napis DISPLAY SAVE- czyli zablokowany.
Sprawa niby prosta podjechac do opla przeprogramuja, wiec do opla a tam kicha!!!! Nie dali rady ?!!!
Nie potrafia przeprogramowac ??? Wiec telefon do innego salonu w innym miescie, rozmowa telefoniczna i tez kicha!!!

Podobno sa macherzy , ktorzy potrafia przeprogramowac < wyczyscic pamiec wyswietlacz chyba > tak ze bedzie chodzic. Trzeba chyba pamiec z wyswietlacza wyczyscic.

Oryginalne radio razem z navi ma" fabryczny kod" , chodzi o to ze nawet jak sie odepnie akumulator to pozniej wystarczy podpiac klemy i znowu chodzi bez programowania.

Czyli kazdy wyswietlacz kolorowy do navi jest konkretnie przypisany do danego auta : chyba po kodzie i nr "

Jak ktos z was zna jakiegos machera co potrafi przeprogramowac to prosze o info, najlepiej nt telefonu.
Najlepiej zeby byl gdzies z podkarpackiego, lub malopolskiego, ale jak bedzie dalej to juz trudno. Strach do kogos w ciemno wysylac zeby niewyryzowal.

Pozdrawiam- jezeli walnalem jakies orty lub cos lekko nieczytelnie napisalem to sorki/

PROBOWALEM ZACZERPNAC TEZ POMOCY NA LOBIE- ALE BRAK !!!! -skreslam chyba tamo forum na dobre, bo niestety tam zasiegnac jakas informacje to cud. Nikomu z tych co maja pojecie nie chce sie pisac na " TAKIE BALCHOSTKI """"
Mam zamiar niedlugo dolaczyc do waszego KLUBU___@@@ HEHE - to nieuniknione :bigok:



#2 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 lutego 2007 - 22:16

lendio, feler jest taki, że nie da sie odblokować :/
Wyświetlacz trzeba najpierw wymeldowac ze starej jednostki, wtedy i tylko wtedy da go sie przenieść gdzie indziej


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#3 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 lutego 2007 - 22:23

A jak to zrobic????, moze dalo by sie dawce jeszcze namierzyc. Mam numery nadwozia auta z ktorego zostal wyciagniety.

#4 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 lutego 2007 - 10:04

szczerze, to nie wiem, jedyne co wiem na 100%, to to, ze kod jest zaszyty w komputerze auta i dlatego jest problem z przeszczepem tylko jednego elementu, gdybys wziął całe radio + wyświetlacz, to wszystko by działało


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#5 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 lutego 2007 - 12:34

Auto bylo w salonie Opla i tam nic nie potrafili poradzic a bylem wczesniej pewny ze to drobnostka dla salonu.

Jeszcze poszukam bo jeden namiar mam na goscia z Wroclawia, ktory ponoc potrafi wyczyscic pamiec w tym wyswietlaczu < tak sie reklamuje > i wtedy bedzie chodzil, tylko ze mieszka daleko jakies 600Km w jedna strone !! Bede sie z nim kontaktowal, bo jeszcze nie dzwonilem, msylalem ze uda sie namiezyc kogos blizej. "" ten gosc reklamuje sie allegro-sprzedaje tez wyswietlacze"""

Jak nie da rady to sprobuje jeszcze jakies pismo napisac i wysle do kilku salonow Opla na podkarpaciu i w malopolskim moze cos poradza???
Musi sie znalasc jakis sposob- dam znac jak sie uda ten wyswietlacz uruchomic.
Pozdrawiam

#6 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 lutego 2007 - 19:34

lendio, a nie masz kontaktu z kolesiem, który ci sprzedawał wyświetlacz, może po prostu wymeldujesz ten wyświetlacz i będzie po krzyku

PS. na elektrodzie piszą, że jeszcze nikomu sie nie udało odblokować wyświetlacza :|


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#7 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 lutego 2007 - 19:47

Wystawil nawet fakture na ten wyswietlacz, wiec napewno go znajde < to bylo z 2 MC temu.

Tylko jak wylogowac ten wyswietlacz z tamtego auta???
Jezeli to jest prosta czynnosc to bede szukal goscia, tylko:

-jakie czynnosci pokolei sie robi zeby to wylogowac????? czyli jak to zrobic?? < bo nie mam zadnego pojecia na czym to polega ? co trzeba zrobic i jak itp....!!!

#8 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 lutego 2007 - 19:58

poszukam na elektrodzie


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#9 OFFLINE   bajtek

bajtek
  • 28 postów
  • Dołączył: 15-11-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 15 listopada 2007 - 11:30

(...)jeden namiar mam na goscia z Wroclawia, ktory ponoc potrafi wyczyscic pamiec w tym wyswietlaczu (...)
Pozdrawiam


Witam,
Odświeżam temat. Posiadam radio Siemens NCDC 2013 (nie jest wylogowane z poprzedniego auta) oraz kolorowy display CID (nowy, nie był logowany). Kolego lendio, jeśli możesz, to udostępnij kontakt do tego gościa z Wrocławia, może w radiach też "czyści" pamięć...

Chyba, że ktoś zna dobrego fachowca w okolicach Warszawy lub Torunia?

Pozdrawiam.
[center:db611e8b6e]klubowicz vectraklubpolska | przyjaciel vectraunlimited
Zapraszam do obejrzenia i komentowania mojej furmanki.[/center:db611e8b6e]

#10 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 listopada 2007 - 13:14

Mam do goscia GG 2791909.
Kiedys z nim rozmiawialem, ale ja mam do Wrocka 600km w jedna strone.

Chetnie wymienilbym moj wyswietlacz na taki wylogowany :mrgreen:

Posiadam radio Siemens NCDC 2013 (nie jest wylogowane z poprzedniego auta)

Tego radia z tego co wiem nie trzeba wylogowywac ani rozkodowywac. Nawet po odlaczeniu aku chodzi bez wpisywania kodu.

może w radiach też "czyści" pamięć...

W przypadku Siemensa NCDC 2013 problem jest z wyswietlaczem wlasnie.

Moze chcesz sprzedac taki wylogowany wyswietlacz ??? ( to jest duzy kolorowy ?? -bo juz teraz te nazwy mi sie pomieszaly )

#11 OFFLINE   bajtek

bajtek
  • 28 postów
  • Dołączył: 15-11-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 15 listopada 2007 - 14:13

GID to jest duży monochromatyczny, taki mam obecnie razem z radiem CDR2005
CID to jest duży kolorowy, taki sobie kupiłem.

Dowiem się czy gość, od którego zakupiłem ten CID ma je jeszcze. We wrześniu posiadał 4 nowe, nielogowane display`e, oryginalnie zapakowane przez GM, ale chciał 800 zł/szt. :neutral:
[center:db611e8b6e]klubowicz vectraklubpolska | przyjaciel vectraunlimited
Zapraszam do obejrzenia i komentowania mojej furmanki.[/center:db611e8b6e]

#12 OFFLINE   actom

actom
  • 224 postów
  • Dołączył: 16-07-2006
  • Skąd: Warszawa/Częstochowa

Napisany 15 listopada 2007 - 14:18

GID to jest duży monochromatyczny, taki mam obecnie razem z radiem CDR2005
CID to jest duży kolorowy, taki sobie kupiłem.

z CDR2005 to raczej masz MID'a, przynajmniej w omedze tak było,GID to monochromatyczny wyświetlacz graficzny i zajmuje połowę dostępnego miejsca

#13 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 listopada 2007 - 14:59

Dowiem się czy gość, od którego zakupiłem ten CID ma je jeszcze. We wrześniu posiadał 4 nowe, nielogowane display`e, oryginalnie zapakowane przez GM, ale chciał 800 zł/szt.

Ja masz na goscia namiar to podaj tel. do niego.

#14 OFFLINE   bajtek

bajtek
  • 28 postów
  • Dołączył: 15-11-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 15 listopada 2007 - 15:44

z CDR2005 to raczej masz MID'a, przynajmniej w omedze tak było,GID to monochromatyczny wyświetlacz graficzny i zajmuje połowę dostępnego miejsca


Mylisz się kolego, TID to jest standardowy wyświetlacz; MID dodatkowo z obsługą komputera; GID to jest duży monochromatyczny, z obsługą navi i 2-strefowej klimy; a CID to jest kolorowy wyświetlacz 640x480 px. :wink:

Oto tabela wyświetlaczy:
Dodany obrazek

Myślę, że klarownie to opisałem.

Ja masz na goscia namiar to podaj tel. do niego.


Jak wrócę do domku to poszukam i wyślę Ci na priv.
[center:db611e8b6e]klubowicz vectraklubpolska | przyjaciel vectraunlimited
Zapraszam do obejrzenia i komentowania mojej furmanki.[/center:db611e8b6e]

#15 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 listopada 2007 - 15:54

Mi chodzi dokladnie o taki wyswietlacz jak w tej omedze z ogloszenia (i to jest ten CID ??-bo wlasnie taki mam, tylko niewylogowany i sie blokuje )
http://www.otomoto.p...how&id=C3757256

#16 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 listopada 2007 - 16:33

Mi chodzi dokladnie o taki wyswietlacz jak w tej omedze z ogloszenia (i to jest ten CID ??-bo wlasnie taki mam, tylko niewylogowany i sie blokuje )
http://www.otomoto.p...how&id=C3757256


tak, to jest CID

#17 OFFLINE   Norbertp83

Norbertp83
  • 40 postów
  • Dołączył: 09-10-2007
  • Skąd: Żyrardów

Napisany 24 listopada 2007 - 19:25

Da radę przeprogramować wyświetlacz. Miałem również popsuty i zadzwoniłem do gościa z allegro a on powiedział, że muszę osobiście przyjechać gdyż właśnie trzeba go programować pod moje auto. Są też ludzie którzy znają się bardzo dobrze na tym (również allegro). Firma z Poznania i wrocławia. W szukajce wpisać "naprawa wyświetlaczy opel" i już.
Fotki Kluski i Tolka http://polskajazda.p...at,Toledo/15636 [you:79d3b52e9d] Zapraszam

#18 OFFLINE   bajtek

bajtek
  • 28 postów
  • Dołączył: 15-11-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 24 listopada 2007 - 21:23

Dzięki za podpowiedź. Jest nawet ogłoszenie z Torunia :) W poniedziałek się zgłoszę i mam nadzieję wymienię już swój wyświetlacz na kolorowy :D
[center:db611e8b6e]klubowicz vectraklubpolska | przyjaciel vectraunlimited
Zapraszam do obejrzenia i komentowania mojej furmanki.[/center:db611e8b6e]

#19 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 grudnia 2007 - 23:08

Da radę przeprogramować wyświetlacz. Miałem również popsuty i zadzwoniłem do gościa z allegro a on powiedział, że muszę osobiście przyjechać gdyż właśnie trzeba go programować pod moje auto. Są też ludzie którzy znają się bardzo dobrze na tym (również allegro). Firma z Poznania i wrocławia. W szukajce wpisać "naprawa wyświetlaczy opel" i już.


Masz namiar jaks konkretna firme ??

Bo juz kiedys pisalem maile do kilku firm sprzedajacych i naprawiajacych wyswietlacze znalezionych na allegro i jakos nie trafilem na nikogo kompetetnego.
Moze programuja, ale czy potrafia wyczyscic pamiec z kolorowego wyswietlacza, ktory pracuje z Siemensem NCDC2013???

#20 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 13 grudnia 2007 - 22:17

Da radę przeprogramować wyświetlacz. Miałem również popsuty i zadzwoniłem do gościa z allegro a on powiedział, że muszę osobiście przyjechać gdyż właśnie trzeba go programować pod moje auto. Są też ludzie którzy znają się bardzo dobrze na tym (również allegro). Firma z Poznania i wrocławia. W szukajce wpisać "naprawa wyświetlaczy opel" i już.


Masz namiar jaks konkretna firme ??

Bo juz kiedys pisalem maile do kilku firm sprzedajacych i naprawiajacych wyswietlacze znalezionych na allegro i jakos nie trafilem na nikogo kompetetnego.
Moze programuja, ale czy potrafia wyczyscic pamiec z kolorowego wyswietlacza, ktory pracuje z Siemensem NCDC2013???



www.coneser.pl - tu zapytaj