Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

ANKIETA: Za ile sprzedałbyś swoją OMEGE ?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
98 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   mrufff

mrufff

    znooowu V8 gaddemnetsiet

  • 171 postów
  • Dołączył: 23-02-2009
  • Skąd: walsall

Napisany 05 kwietnia 2010 - 22:09

do smadapmega

ja bym dodal ze jestes forumowiczem
dla mnie osobiscie fakt ze twoje drugie auto to tez omka to plus a poza tym forumowicze czyli pasjonaci marki z zasady lepiej dbaja o auta
wiec dopisz ze jestes forumowiczem

powodzenia ze sprzedarza ja handluje autami jakis czas ale w UK

#82 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 05 kwietnia 2010 - 22:14

ktoś za 94-95 rok chce 10 tyś to śmiech mnie bierze

No dobra, rynek rynkiem, ale ktoś, kto chce właśnie 10 tysięcy za rocznik '94 z pewnością nie ma do zaoferowania zgnitego, wyeksploatowanego, mającego sporo rzeczy do naprawy pojazdu (omka). To, że auto ma 16 lat nie znaczy, ze musi mało kosztować. Przykład: gość kupuje omke np 3 lata temu 2.5 rok 95 za 11000(powiedzmy ze wartosc rynkowa). przez 3 lata włożył w auto ładnych pare tysięcy, wszystkie usterki na bieżąco eliminowane, po remoncie blacharki, załozony gaz, wszystkie płyny, filtry wymieniane na czas, auto jest zadbane, w srodku jak nowe, przebieg udokumentowany. Do tego faktury za wszystkie naprawy itp. I po tych trzech latach takiego traktowania auta teraz ma je sprzedac za kilka tysiecy bo takie są notowania rynku? Ktoś, kto kupi auto duzo taniej(a nie bylo tak traktowane jak pisałem wyzej) predzej czy pozniej i tak bedzie musial wlozyc pokazna sume w auto, zwłaszcza jak zwali sie wszystko naraz. Ale wiekszosc mysli, ze "moze akurat bedzie dobrze":o

:zdziwnienie:

#83 OFFLINE   matias21

matias21
  • 125 postów
  • Dołączył: 20-07-2009
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 05 kwietnia 2010 - 22:33

jak ktoś jeździ autem dłuższy czas to zawsze będzie robić pewne rzeczy, ponieważ one w aucie sie zużywają i gdyby sie ich nie wymieniło to auto będzie totalną ruiną, dałbys komuś gwarancje na silnik w twoim aucie ? albo na inne rzeczy ? nie wszyscy tez maja FV na naprawy bo przy tak starym aucie mija sie to z celem, ja wole kupić taniej i włożyć ewentualnie niż kupowac auto powyżej ceny rynkowej, potem ktos ci wjedzie w **** i szkoda całkowita, a zamiast 10 tyś dostajesz 4, wartość rynkowa omy z 94 roku to jakieś 6,5 tyś.

#84 OFFLINE   smadapmega

smadapmega
  • 776 postów
  • Dołączył: 13-06-2009
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 kwietnia 2010 - 22:49

Do mrufff

Dzięki za radę, dopisze w treści ogłoszenia ze jestem forumowiczem i pasjonatem omeg. Myśle ze to jest dobry pomysł. THX ;)

Co do cen to kolega Krogulewski ma 100% racji, ja sledzę ceny omeg nie od wczoraj, omega także jeżdze nie od wczoraj i wiem coś na ten temat. Najchętniej sprzedałbym swój egzemplarz komuś z forum. Miałbym większą pewność ze trafi w dobre ręce bo jakby nie patrzyl związałem sie ze swoją omegą przez te 2 lata. Może brzmi banalnie lecz taka prawda, ci co mają sentyment do tego modelu wiedza o czym piszę.

jak ktoś jeździ autem dłuższy czas to zawsze będzie robić pewne rzeczy, ponieważ one w aucie sie zużywają i gdyby sie ich nie wymieniło to auto będzie totalną ruiną, dałbys komuś gwarancje na silnik w twoim aucie ? albo na inne rzeczy ? nie wszyscy tez maja FV na naprawy bo przy tak starym aucie mija sie to z celem, ja wole kupić taniej i włożyć ewentualnie niż kupowac auto powyżej ceny rynkowej, potem ktos ci wjedzie w **** i szkoda całkowita, a zamiast 10 tyś dostajesz 4, wartość rynkowa omy z 94 roku to jakieś 6,5 tyś.


Fakt że przy starym aucie faktury w serwisie itp nie jest opłacalną sprawą z tym ze ja akurat nie mam znajomego ktory dobrze bym mi zrobił samochod. Poczytaj forum ilu osobom pseudo mechanicy spartaczyli samochod (właśnie omegę bo się nie znają na tym aucie, omega to nie volkswagen polo czy seat ibiza), wolalem zapłacic wiecej ale miec pewność ze mi dobrze zrobią a robili mi dobrze. Poprostu nie miałem wyjścia ot taka prawda.

#85 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 05 kwietnia 2010 - 22:54

dałbys komuś gwarancje na silnik w twoim aucie ? albo na inne rzeczy ?

Tego nie napisałem. Napisałem kilka postów niżej, że ewentualne usterki są w miarę szybko eliminowane a żeby moja Omesia uzyskała status "bardzo dobry" potrzeba jeszcze trochę zrobić. Poza tym nie myślę nawet o sprzedaży tego cacuszka. piszesz, ze nie oplaca sie inwestowac w uzywane auto bo dostanie sie w du...ę i odszkodowanie bedzie kilka razy mniejsze- czyli albo kupic nówke z salonu(a nie kazdego stac) albo jezdzic i patrzec jak auto powoli "umiera"-a wtedy na złom-a i tak dostaniesz tam grosze.

#86 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 05 kwietnia 2010 - 23:15

Zgadzam się w 100% z kolegami KROGULEWSKI i SAMADAPMEGA.Jak się dba o auto to nawet jak będzie z np:94r może mieć wyższą cenę niż dyktuje rynek. Przecież ta omega z 94 czy 95 może mieć stan kolekcjonerski nie urażając nikogo.

#87 OFFLINE   matias21

matias21
  • 125 postów
  • Dołączył: 20-07-2009
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 05 kwietnia 2010 - 23:27

moim zdaniem wartość auta podnoszą dodatkowe rzeczy jak np. instalka lpg na gwarancji, fajna nowa felga, sprzęt car audio czy inne ciekawe dodatki, a nie to, że ktoś wymienił olej, klocki hamulcowe, czy amortyzator.

#88 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 06 kwietnia 2010 - 04:34

Fabryczny czujnik z BFL z szybą? Jeśli tak to chyba trzeba sprawdzić czy jest miejsce w skrzynce przekaźnikowej. Do czujnika jest jeden bonusowy przekaźnik


tak - fabryczny. a miejsce sie znajdzie - gdzies sie upchnie :)




 


#89 OFFLINE   robertus

robertus
  • 379 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Jelcz-Laskowice

Napisany 06 kwietnia 2010 - 06:12

potem ktos ci wjedzie w **** i szkoda całkowita, a zamiast 10 tyś dostajesz 4, wartość rynkowa omy z 94 roku to jakieś 6,5 tyś.

Dokładnie tak, niestety wszystko jest fajnie póki nie ma dzwona. Potem ubezpieczyciel zweryfikuje ile jest warte auto i przeważnie jest to szok dla właściciela.

#90 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 06 kwietnia 2010 - 10:00

Dokładnie tak, niestety wszystko jest fajnie póki nie ma dzwona. Potem ubezpieczyciel zweryfikuje ile jest warte auto i przeważnie jest to szok dla właściciela.

ale jakby kazdy tak mówił to by nikt z garazu nie wyjezdzał zadbanym i uzywanym autem;)
albo nikt by nic nie robil przy aucie-bo by sie nie opłacało.

#91 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 kwietnia 2010 - 10:10

a wlasnie piniu jak omega sie teraz zbiera na tych walkach??? po tym jak robilem Tobie rozrzad sam mysle o zakupie jakis ostrych walkow do 3,0 na zamowienie :)


narazie nie pałowałem, tak jak mowiles 1000km delikatnie. Wracam za 2tyg z Danii to juz od Rostocku ja pocisne a niech ma a co:D
Ale juz jest lepszy dol i tak co prawda nie wiem ile jej prztbylo bo nie bylem na hamowni ale jest lepiej:p


a co za aluski kupiles??
ja mam srube (zlodziejke) to alu raczej nie pojda, chyba ze z kluska ale i tak zara sie znajda bo nikt takich niema

#92 OFFLINE   Ducce

Ducce
  • 313 postów
  • Dołączył: 16-08-2009
  • Skąd: Szczecin

Napisany 06 kwietnia 2010 - 22:40

alu 17 5-cio ramienne opona 235/45/17 idealne sa do tego auta pomimo ze troche kijowo na koleinach ale jestem zadowolony :)

#93 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 kwietnia 2010 - 16:35

Panowie jakby sie znalazł jakiś napaleniec i dawałby 35000 PLN to bym bez namysłu sprzedał i jeszcze dołożyłbym koła zimowe :jump::jump::jump::D:D:D:D

#94 OFFLINE   ecmpid

ecmpid
  • 71 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kinrooi(Belgia)Sosnowiec

Napisany 18 maja 2010 - 16:33

no ja niestety prędzej czy pózniej będę musiał sprzedać a żal .Miałem sobie odpicowac i jeżdzic do starości.Włożyłem juz pare groszy robiac zawieszenie i klime.Miałem robic teraz blachy bo rdza mnie atakuje ale cóż co kraj to obyczaj a przerejestrowanie sie nie opłaca bo podobno belgowie nie chca przepuszczać aut z innych krajów które maja instalacje gazową.Ale jak juz sie zbiore do decyzji a zalezna jest od tego kiedy kupie tutaj omege to mysle że uda mi sie sprzedać autko za jakies 7 tyśchyba że będę bardzo pod kreska to moze i będzie do uzgodnienia.Ale jedno jest pewne nie pozbywam sie omegi po prostu przesiadam sie na inna :D

#95 OFFLINE   HAIDI

HAIDI
  • 117 postów
  • Dołączył: 02-01-2008
  • Skąd: WROCLAW
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 18 maja 2010 - 18:06

Ja wymieniłem części na 15000zł (każdy ze znajomych mówi że to chore,ale u mnie auto ma być perfekcyjne) i tak nikt nie chce kupić auta za 16200zł.
PELEN WYPAS

#96 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 18 maja 2010 - 18:29

Ja wymieniłem części na 15000zł (każdy ze znajomych mówi że to chore,ale u mnie auto ma być perfekcyjne) i tak nikt nie chce kupić auta za 16200zł.


A była chyba cena początkowa ponad 20tys.zeta ?:)

#97 OFFLINE   HAIDI

HAIDI
  • 117 postów
  • Dołączył: 02-01-2008
  • Skąd: WROCLAW
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 18 maja 2010 - 18:36

A była chyba cena początkowa ponad 20tys.zeta ?:)


24500.
Ale mamy takie a nie inne realia sprzedaży aut
Mógłbym wyciągnąć te części,które zamontowałem,ale naprawdę nie chce mi się w to bawić.Niech się cieszy ten co kupi
PELEN WYPAS

#98 OFFLINE   kicek987

kicek987
  • 122 postów
  • Dołączył: 23-12-2009

Napisany 18 maja 2010 - 19:31

jak bym miał dac 10 czy 11 za 94-95 rok to bym musiał ładnie na głowe upasc tak szczerze mowiac, tez mam ome i bym chciał za nia tyle bo mam 95 rok ale tak na zdrowy rozum aby dostac 10 to oma musiała by byc pozłacana chyba zeby ktos ja chcial ;d

#99 OFFLINE   krzysiek1989

krzysiek1989
  • 770 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: Przemyśl

Napisany 18 maja 2010 - 21:12

jak bym miał dac 10 czy 11 za 94-95 rok to bym musiał ładnie na głowe upasc tak szczerze mowiac, tez mam ome i bym chciał za nia tyle bo mam 95 rok ale tak na zdrowy rozum aby dostac 10 to oma musiała by byc pozłacana chyba zeby ktos ja chcial ;d


jest dokladnie tak jak piszesz wiec pewnie sie swoja omega pobujam jeszcze z rok, dozbieram pieniazkow na inne a ome sprzedam za smieszne pieniadze. taka prawda... nie zebym na mnia narzekal bo chodzi mi najwierniej ze wszystkich aut jakie mialem ale ceny gieldowe mnie dobijaja...