Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Zapchane katy sposob na reanimacje.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
21 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Adrian0000

Adrian0000
  • 138 postów
  • Dołączył: 18-07-2008
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 15 stycznia 2010 - 13:28

Witam dzisiaj rozmawialem ze znajomym tlumikarzem i powiedzial ze jezeli sa zatkane katy to nalezy je zalac nitrem z acetonem i zostawic na noc, pozniej przeplukac woda i wydmuchac podobno caly syf pusci.Ile w tym prawdy nie wiem dzisiaj testuje.

#2 OFFLINE   painkiller

painkiller
  • 734 postów
  • Dołączył: 19-12-2008
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 stycznia 2010 - 14:27

Możliwe, że syf puści, ale katalizator raczej nie będzie spełniał dobrze swojej funkcji. Odzyska swoją drożność, jeśli jest przypchany, ale nie odzyska funkcji oczyszczania spalin. W silniku z sondą przed katalizatorem może sie to jednak sprawdzić. W takim z sondą też za katalizatorem nadal będzie chyba walić "check".
Z ciekawością czekam jednak na wyniki prób.

#3 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 15 stycznia 2010 - 16:52

A to ciekawe - zapodaj fotki! jak możesz, ciekawy jestem co z tego wyjdzie.

Możliwe, że syf puści, ale katalizator raczej nie będzie spełniał dobrze swojej funkcji. Odzyska swoją drożność, jeśli jest przypchany, ale nie odzyska funkcji oczyszczania spalin. W silniku z sondą przed katalizatorem może sie to jednak sprawdzić. W takim z sondą też za katalizatorem nadal będzie chyba walić "check".


Z góry bym nie zakładał porażki bo możliwe że patent jest coś wart.
Oprócz czyszczenia (przetykania) kata bardziej skupił bym się nad przyczyną jego zatkania.

#4 OFFLINE   Adrian0000

Adrian0000
  • 138 postów
  • Dołączył: 18-07-2008
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 20 stycznia 2010 - 17:09

A wiec tak po trzech dniach moczenia katow wylalem caly syf byla to porownywalne do lepiku ktorym smaruje sie dachy.Przeplukalem kilkakrotnie zalozylem i dziala,oddycha pelna piersią.Teraz podjade jeszcze na stacje diagnostyczna i sprawdze na analizatorze spalin.

#5 OFFLINE   zywiec1

zywiec1
  • 18 postów
  • Dołączył: 27-01-2010

Napisany 01 lutego 2010 - 16:43

A wiec tak po trzech dniach moczenia katow wylalem caly syf byla to porownywalne do lepiku ktorym smaruje sie dachy.Przeplukalem kilkakrotnie zalozylem i dziala,oddycha pelna piersią.Teraz podjade jeszcze na stacje diagnostyczna i sprawdze na analizatorze spalin.


napisz co wyszło bo jestem strasznie ciekaw tej operacji :)

#6 OFFLINE   jarekezg

jarekezg
  • 18 postów
  • Dołączył: 27-01-2010

Napisany 16 lutego 2010 - 23:06

odgrzeje kotleta: i jak wyniki testu na analizatorze??

#7 OFFLINE   ermi

ermi
  • 377 postów
  • Dołączył: 13-10-2008
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 lutego 2010 - 12:07

właśnie dostałem informację od kolegi, że jego mechanik (zaufany itp.) wypłukał katalizator i działa
samochód renault megane diesel po padnięciu turbiny - wychechłał cały olej z silnika.
NIestety nie mam większej wiedzy w tym temacie.

#8 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lutego 2010 - 18:54

wypłukał i działa - tzn odetkał się - w tym katalizatorze napewno uległy zniszczeniu substance katalityczne napylane na ceramice wiec katalizator jest jako puszka z ceramiką ale jego działanie dla ochrony środowiska jest żadne

#9 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 lutego 2010 - 19:00

wiec katalizator jest jako puszka z ceramiką ale jego działanie dla ochrony środowiska jest żadne

Przynajmniej nie hałasuje jak strumienica. Kogo obchodzi środowisko oprócz tych z Green Peace? Widzisz jakie mamy ocieplenie klimatu? Piździ jak w Kieleckiem...

#10 OFFLINE   phiodor

phiodor
  • 18 postów
  • Dołączył: 17-02-2007
  • Skąd: LBN

Napisany 17 lutego 2010 - 19:13

http://pubserv.uprp....2/PL93526B2.pdf

Widocznie coś w tym jest skoro jest na to patent.

#11 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lutego 2010 - 19:31

aceton rozpuszcza nawet smole także z syfem z kata da sobie rade, a ten patent to jest z mojego miasta :lol:

#12 OFFLINE   Piotrek76

Piotrek76
  • 591 postów
  • Dołączył: 02-03-2008
  • Skąd: Lublin

Napisany 17 lutego 2010 - 19:47

w tym katalizatorze napewno uległy zniszczeniu substance katalityczne napylane na ceramice

No nie przesadzasz troszkę? Tyle tysięcy kilometrów w gorących wyziewach z silnika, spaliny, olej, gorące płomienie, nie niszczą tej warstwy a parę godzin w rozpuszczalniku niszczy?
Nie mówię że na pewno nie niszczy ale wydaje mi się to mało prawdopodobne.

#13 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lutego 2010 - 20:44

Phiodor - czy czytałes jak to sie robi ? odpowiednimi roztworami, w odpowiednich temperaturach a nie benzyną, rozpuszczalnikiem czy innymi środkami ze sklepu z artykułami malarskimi.

Co do ekologi - pewnie że nikogo nie interesuje - tylko po co pisac że działa - nikt tego nie sprawdził na urzadzeniach pomiarowych , po prostu jest - jest drożny i dziala podobnie do tłumika ( takie jego dodatkowe zadanie) :)

Piotrek 76 Jesli kolega twierdzi że nic mu nie zrobi benzyna w katalizatorze - to dlaczego nastepuje odcięcie paliwa w momencie gdy auto nie chce zapalić ? - żeby benzyna nie dostała sie własnie do katalizatora gdyz ulegnie on zniszczeniu - to jest podstawowa sprawa w autach z katalizatorem,olej także nie moze dostac sie do katalizatora. W katalizatorze dopalane są związki zawarte w spalinach , katalizator ( ceramika pokryta platyna) nagrzewa sie do kilkuset stopni wiec wysokie temp. sa tu normalnością. Proponuje poczytac co to sa katalizatory i jak działają.

#14 OFFLINE   phiodor

phiodor
  • 18 postów
  • Dołączył: 17-02-2007
  • Skąd: LBN

Napisany 17 lutego 2010 - 20:59

jacekczewa - czytałem, jakbym nie czytał to bym nie dawał linka. Co do specyfików to nie jestem chemikiem, ale po szybkim przeglądzie za pomocą magicznego urządzenia tj. google.pl widać, że te składniki występują w różnych środkach myjących, czyszczących.
Nie mówię, że aceton to jest to, ale jest to wykonalne. Co do temperatur to nie jest aż takie utrudnienie. Dla chcącego... Może ktoś ma znajomego chemika. Może jest jakiś domowy sposób

#15 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lutego 2010 - 21:07

Mysle ze w garażu u p. Mariana sie tego nie zrobi :)
Dla samego udrożnienia katalizatora ( jesli ceramikanie uległa przepaleniu - skruszeniu ) to rzeczywiście samo płukanie i mycie rozpuszczalnikami wystarczy.

#16 OFFLINE   Florek

Florek
  • 1 254 postów
  • Dołączył: 14-03-2007
  • Skąd: ELE
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lutego 2010 - 23:21

to dlaczego nastepuje odcięcie paliwa w momencie gdy auto nie chce zapalić ? - żeby benzyna nie dostała sie własnie do katalizatora gdyz ulegnie on zniszczeniu

odcięcie wtrysku benzyny wg mnie jest po to, aby w chwili, kiedy silnik zaskoczy osadzona w katalizatorze benzyna nie zapaliła się i następnie nie stopiła monolitu.

Ciekaw jestem miarodajnych wyników analizy spalin, po takiej regeneracji, oczywiście silnika zasilanego w chwili pomiaru benzyną.

#17 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 lutego 2010 - 07:03

Florek - no własnie o to chodzi :)

#18 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 lutego 2010 - 08:22

żeby benzyna nie dostała sie własnie do katalizatora gdyz ulegnie on zniszczeniu - to jest podstawowa sprawa w autach z katalizatorem


ale nie dlatego, ze coś rozpusci, tylko dlatego, zeby tam (czy w innym miejscu uk. wydechowego) nie wybuchła i nie rozsadzila go.


Co do samego "sposobu" z tego wątku sie nie wypowiadam.
Jesli jednak faktycznie oczyści to kata, to taniej będzie tak niż kupić tłumik czy strumiennice a efekt podobny (albo lepszy, bo z punktu widzenia cisnienia spalin zgodny z oryginalem)

#19 OFFLINE   jarekezg

jarekezg
  • 18 postów
  • Dołączył: 27-01-2010

Napisany 18 lutego 2010 - 08:54

jego działanie dla ochrony środowiska jest żadne

dopóki żyje w kraju gdzie na przeglądach się nie używa takich wynalazków jak analizator spalin mam to w głębokim poważaniu, pytałem tylko z ciekawości

Przynajmniej nie hałasuje jak strumienica. Kogo obchodzi środowisko oprócz tych z Green Peace? Widzisz jakie mamy ocieplenie klimatu? Piździ jak w Kieleckiem...

dokładnie. globalne ocieplenie? pytam ku..a gdzie

#20 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 18 lutego 2010 - 09:48

dokładnie. globalne ocieplenie? pytam ku..a gdzie

np. w Australii...

Naprawdę nie wiem o co się spieracie.
Lepiej jak kat jest drożny niż zapchany. Jak metoda płukania jest skuteczna tzn. udrażnia kata to chyba lepiej to zrobić niż zakładać jakąś pierdziawkę za allegro.

ps.
Zapytałem kiedyś diagnosty na przeglądzie czy katy zamienniki są tak samo wydajne jeśli chodzi o oczyszczanie spalin jak "dobry" używany oryginał. Uśmiechnął się i powiedział że tak jak te moje czyli prawie zero.