Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Poprawne ustawienie Stag300 - mapa wtrysków Stag 300


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
57 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   bula86

bula86
  • 487 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Piotrowice / Lublin

Napisany 29 grudnia 2010 - 23:25

Hehe, Lajt. Nie zamierzam drążyć, ale to nie ja zacząłęm wyzywać od gamoni...

To czekamy na screena przy max bucie, najlepiej z podpiętą sondą.

#22 OFFLINE   elpablo8007

elpablo8007
  • 17 postów
  • Dołączył: 17-09-2011
  • Skąd: Elbląg

Napisany 21 listopada 2013 - 20:58

Witam,
panowie odgrzeje temat.. chciałbym się Was zapytać o zdanie odnośnie moich ustawień, jestem początkującym w temacie a obecne ustawienia to efekt autokalibracji i małych korekt mnożnika (lekko w dół)
auto jak u autora tematu opel omega 2.0 16v, stag 300, czerwone valteki, reduktor chyba zavoli jeśli dobrze pamiętam..
w załączniku screeny

#23 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 listopada 2013 - 21:23

Witam,
panowie odgrzeje temat.. chciałbym się Was zapytać o zdanie odnośnie moich ustawień, jestem początkującym w temacie a obecne ustawienia to efekt autokalibracji i małych korekt mnożnika (lekko w dół)
auto jak u autora tematu opel omega 2.0 16v, stag 300, czerwone valteki, reduktor chyba zavoli jeśli dobrze pamiętam..
w załączniku screeny


Dostroić na drodze , kalibracja służy tylko do tego aby silnik pracował na wolnych obrotach , jeżeli zapętla wtryski to wiercić dysze ale pod warunkiem że reduktor nie klęka pod obciążeniem.:)

#24 OFFLINE   elpablo8007

elpablo8007
  • 17 postów
  • Dołączył: 17-09-2011
  • Skąd: Elbląg

Napisany 25 listopada 2013 - 21:22

dostroić na drodze, tzn.? Widzę że u mnie nie wyrysowało nawet krzywych benz.ani lpg.. powód? Jak rozpoznać, że zapętla wtryski?

#25 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 listopada 2013 - 23:35

dostroić na drodze, tzn.? Widzę że u mnie nie wyrysowało nawet krzywych benz.ani lpg.. powód? Jak rozpoznać, że zapętla wtryski?


Dostroić , wyregulować ustawić tak aby mapy pokrywały się podczas jazdy na drodze. Ale najpierw reset ecu i z 50 km na pb . Auto kalibracja służy między innymi do tego aby silnik nie zgasł na wolnych obrotach i jazda po takim strojeniu kończy się tematem typu coś mi stuka w silniku .:)

Stary stag 300 tak ma , bardzo powoli zbiera i rysuje mapy dlatego są jeszcze mało widoczne.Jeżeli zapętli wtryski to wywali komunikat ale to najmniejszy problem. Odznaczona opcja wyłącz przy pierwszym poinformuje o tym że reduktor jest słaby i auto podpiera się pb.:)

.

#26 OFFLINE   manyVU

manyVU
  • 228 postów
  • Dołączył: 17-01-2012
  • Skąd: Strzelce Kraj.

Napisany 30 marca 2014 - 09:59

jak w temacie potrzebował bym jakiegoś screena z poprawnym ustawieniem map.
jutro jadę do gazownika i chciał bym mniej więcej wiedzieć jak ma wyglądać ten wykres bo przy odbiorze auta rzucił Mi się w oczy niechcący ten wykres i mapy od gazu i od benzyny były bardzo rozbieżne a z tego co kojarzę powinny w miarę na siebie nachodzić.
przy tej wizycie chciał bym być trochę mądrzejszy i ew. zwrócić uwagę gazownikowi jak by coś było nie tak :D
wizyta u gazownika spowodowana jest strasznym zamuleniem na LPG ( czasami jedzie w miarę normalnie ale zazwyczaj muł straszny )
na benzynie odpycha się o niebo lepiej niż na LPG.

#27 OFFLINE   bula86

bula86
  • 487 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Piotrowice / Lublin

Napisany 30 marca 2014 - 10:17

Na początek wystarczy instrukcja obsługi AcGasSynchro. Mapy mają się pokrywać, jeśli były zbierane w tych samych warunkach. A zmulenie to najprawdopodobniej zła regulacja końcówki mapy :)

#28 OFFLINE   manyVU

manyVU
  • 228 postów
  • Dołączył: 17-01-2012
  • Skąd: Strzelce Kraj.

Napisany 30 marca 2014 - 10:52

dziękować ;)
z tego co pamiętam to ten wykres u Mnie był całkowicie inny, krzywa od benzyny była mniej więcej tak jak w tej instrukcji ale krzywa od gazu szła dużo niżej od benzyny i była bardziej rozciągnięta i "fahman" stwierdził że wszystko jest ok i mogę jechać :/

#29 OFFLINE   rus1

rus1
  • 56 postów
  • Dołączył: 08-03-2013
  • Skąd: Kostrzyn nad Odrą

Napisany 30 marca 2014 - 14:55

Chyba "drutman" :D Potem gadają że gaz to zło bo niszczy silnik. Jak chcesz dobrze to zrób sam. Wszystko tu znajdziesz.

#30 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 30 marca 2014 - 15:01

dziękować ;)
z tego co pamiętam to ten wykres u Mnie był całkowicie inny, krzywa od benzyny była mniej więcej tak jak w tej instrukcji ale krzywa od gazu szła dużo niżej od benzyny i była bardziej rozciągnięta i "fahman" stwierdził że wszystko jest ok i mogę jechać :/


Kazdy ma inne mapy. Map benzynowy w mojej omedze nie beda takie same nawet gdybysmy mieli identyczne silniki i cokolwiek identycznego. Prosta sprawa ze lpg rysuje sie pod pb i stad ta roznorodnisc w wykresach. Moga byc co najwyzej podobne.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

#31 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 30 marca 2014 - 20:36

Mi gazownik zrobił tak.
Włączył chyba zbieranie map. Kazał się przejechać wykorzystując cały zakres obrotów.
Pół drogi na Pb, pół drogi na LPG.
Po powrocie widziałem że mnoźnikiem wyrównał wykres LPG do Pb.
Auto spala 27% więcej gazu niż benzyny, i mam wrażenie że na gazie jest nawet żwawsze :)
5 miesięcy od regulacji, 28.000km i jest wciaz dobrze :)

PS. Mnożnik wyszedł mi max około 1,2 :)

Zapewne tak samo da się zrobić u Ciebie.

Takie mam pytanie - mam nie podłączone do sterownika gazu lambdy - czy one coś mogą poprawić? (choć nie wiem co :) ) Czy ta ISA2 coś daje?

#32 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 30 marca 2014 - 20:41

Takie mam pytanie - mam nie podłączone do sterownika gazu lambdy - czy one coś mogą poprawić? (choć nie wiem co ) Czy ta ISA2 coś daje?


Są tylko podglądowe.

#33 OFFLINE   manyVU

manyVU
  • 228 postów
  • Dołączył: 17-01-2012
  • Skąd: Strzelce Kraj.

Napisany 31 marca 2014 - 08:21

Kazdy ma inne mapy. Map benzynowy w mojej omedze nie beda takie same nawet gdybysmy mieli identyczne silniki i cokolwiek identycznego. Prosta sprawa ze lpg rysuje sie pod pb i stad ta roznorodnisc w wykresach. Moga byc co najwyzej podobne.

chodziło Mi o to że w Moim przypadku wykres BP i LPG nie pokrywał się tak jak na foto w tej instrukcji, teraz wiem że mapy BP i LPG powinny się pokrywać i jeżeli "drutman" Mi tego nie zrobi to kupuję kabelek i będę działał sam :D

#34 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 31 marca 2014 - 09:01

chodziło Mi o to że w Moim przypadku wykres BP i LPG nie pokrywał się tak jak na foto w tej instrukcji, teraz wiem że mapy BP i LPG powinny się pokrywać i jeżeli "drutman" Mi tego nie zrobi to kupuję kabelek i będę działał sam :D


Kabel predzej czy pozniej i tak Ci sie przyda takze bym sie nie zastanawial. Poszukaj na alledrogo kabel pod staga firmy ccy.


Edit

ccy.com.pl/infusions/twb_shopping_cart/index.php?p=productsMore&iProduct=4&sName=

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

#35 OFFLINE   BigiOTK

BigiOTK
  • 201 postów
  • Dołączył: 21-08-2011
  • Skąd: Jaworzno

Napisany 31 marca 2014 - 09:06

Ja mam stag4 plus i posiada coś takiego jak auto korekcje. Tzn po auto kalibracji wyskoczył komunikat że trzeba poprawić ten "wykres" bo był dość sporo rozbiegany i auto czasem gasło przy dolatywaniu do skrzyżowania oraz strasznie szarpało przy zmianach biegu. Pojeździłem ok 200km i auto zaczęło się uspokajać, sprawdziłem i linie prawie się wyrównały.

Poczytaj czy w Twojej centralce jest też coś takiego.

#36 OFFLINE   bula86

bula86
  • 487 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Piotrowice / Lublin

Napisany 31 marca 2014 - 10:27

Ja mam stag4 plus i posiada coś takiego jak auto korekcje.

Na pewno masz staga 4? Czy może 300 bo AFAIK tylko ten ma auto korekcje.

To, że mapki się wyrównały to wcale nie znaczy, że jest dobrze. One mają się pokrywać jeśli zostały zebrane w tych samych warunkach.

#37 OFFLINE   manyVU

manyVU
  • 228 postów
  • Dołączył: 17-01-2012
  • Skąd: Strzelce Kraj.

Napisany 01 kwietnia 2014 - 09:12

wizyta Moim zdaniem udana :) coś tam wgrał na nowo i później mała przejażdżka.
kazał mi przegonić auto w całym zakresie obrotów.
po tych zabiegach auto dużo łatwiej się zbiera i bez oporów rozpędziło się do prawie 180km/h gdzie przed zabiegiem był problem do 150 :)
dzisiaj jadę po nowe świece i zamawiam kabelek bo w sumie to nic konkretnego się nie dowiedziałem.
jak już będę miał kabelek to wstawię screena to ocenicie czy jest ok czy nie


panowie jeszcze jedno szybkie pytanie :)
w zbiorniku około 8-10L gazu a przy dość dynamicznym butowaniu tak do około 5tys. obrotów przełącza mi automatycznie na benzynę :/
czym to może być spowodowane?? gazu w butli nie brakuje na 100% bo po takim manewrze włączam z powrotem na GAZ i jedzie dalej tyle że już tak nie butuję.
czy coś jest nie tak ustawione czy po prostu instalacje niedomaga? niby wtryski i cała instalacja ma sobie poradzić spokojnie z autem o mocy 150KM ( tak bynajmniej mówił Mój druciarz )

#38 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 kwietnia 2014 - 23:09

pewnie reduktor za słaby i spada ciśnienie

#39 OFFLINE   manyVU

manyVU
  • 228 postów
  • Dołączył: 17-01-2012
  • Skąd: Strzelce Kraj.

Napisany 04 kwietnia 2014 - 18:09

panowie zerknijcie na te fotki ( sory za jakość ) normalnego screena będę miał dopiero za kilka dni bo lapek był nie Mój więc tylko fotki.

#40 OFFLINE   rus1

rus1
  • 56 postów
  • Dołączył: 08-03-2013
  • Skąd: Kostrzyn nad Odrą

Napisany 05 kwietnia 2014 - 07:15

Z tego co widać to masz kosmiczne ciśnienie gazu i za małe dysze.