Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Stłuczka, ile powinni mniej więcej wypłacić


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
675 odpowiedzi na ten temat

#641 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 17 grudnia 2014 - 16:41

Myślę ze w tych papierach co przywiozą , będzie do podpisu pełnomocnictwo dla nich , nie godz się , bo zgarną kasę, zrobią na sztukę i będziesz szukał wiatru w polu, ja na twoim miejscu , jak coś wzywałbym policje , tylko czy masz pokwitowanie z serwisu ze u nich wstawiłeś ?


Mam pokwitowanie ze auto jest u nich.
Dzis musiałem podpisac papier jako właściciel planowali zebym podpisał włanie pełnomocnictwo i ze oni wszystko załatwią. Powiedziałem ze jezeli chodzi o finał sprawy to jest tylko moja sprawa wiec co do kasy ja podejmuje decyzje i nie podpisałem.

#642 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 17 grudnia 2014 - 19:14

A kto wjechał w tył tego auta? Nie czasem jakiś ich znajomy np. pracownik a za zakładem nie mają ćwiary i zderzaka do takiego auta?

#643 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 grudnia 2014 - 21:40

Takich spraw się tak nie załatwia, czy coś żeś podpisał, papiery o stłuczce?
Wzywa się Policje chyba że to znajomy , bardzo dobrze znajomy facet.

Nie byłeś przy tym , nie wiesz co się stało wiec nic nie podpisujesz bez Policji i dochodzenia.
Nie zdziwił bym się jak ktoś Cię zrobi w balona, ale oby nie.
Skąd wiesz że w tym czymś nie ucierpiała jakaś osoba i czy nie będziesz miał przesrane? :oonie:
Jak podpiszesz jakiekolwiek papiery bez policji to :brawo: :masakra:

#644 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 23 grudnia 2014 - 22:30

Takich spraw się tak nie załatwia, czy coś żeś podpisał, papiery o stłuczce?
Wzywa się Policje chyba że to znajomy , bardzo dobrze znajomy facet.

Nie byłeś przy tym , nie wiesz co się stało wiec nic nie podpisujesz bez Policji i dochodzenia.
Nie zdziwił bym się jak ktoś Cię zrobi w balona, ale oby nie.
Skąd wiesz że w tym czymś nie ucierpiała jakaś osoba i czy nie będziesz miał przesrane? :oonie:
Jak podpiszesz jakiekolwiek papiery bez policji to :brawo: :masakra:


Jakie papiery masz na myśli?
Dziś dostałem papiery z generali ze przyjeli szkode i właściciel auta ma wypełnic jak chce otrzymac odszkodowanie.

#645 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 grudnia 2014 - 19:56

dziwna sprawa, no ale może takie sa teraz procedury :)
To Ty jesteś poszkodowany i po spisaniu raportu na miejscu, to Ty składasz papiery z raportem do TU i dopiero potem dostajesz wycenę szkody. Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem. Ja bym bez Policji tego nie zostawił :) Czekamy na werdykt :)

#646 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 05 marca 2015 - 20:08

dziwna sprawa, no ale może takie sa teraz procedury :)
To Ty jesteś poszkodowany i po spisaniu raportu na miejscu, to Ty składasz papiery z raportem do TU i dopiero potem dostajesz wycenę szkody. Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem. Ja bym bez Policji tego nie zostawił :) Czekamy na werdykt :)


Werdykt mógł być tylko jeden dostałem list po ponad 36 dniach ze auto przed szkodą było warte 2600zł wiec dali 2100zł i za 500zł na złom. Zrobiłem wycenę niezależną przez neta w eurotax i wyszło mi 6600zł. Wiec postanowiłem się odwołać i prosić pana o dopłatę 2000zł, gdyż nie policzył wyposażenia dodatkowego oraz nie uwzględnił przebiegu.
dziś po 34 dniach otrzymałem odpowiedz taką "Szanowny Panie,
W odpowiedzi na odwołanie informuję że wartość pojazdu oraz szkody całkowitej została przeliczona w systemie Info-Ekspert. Wycenę oraz wyliczenie szkody przesyłam w załączniku. Jednocześnie informuję że korekta dodatnia za przebieg może zostać uwzględniona jedynie po przedstawieniu pełnej książki serwisowej.
Mając na uwadze powyższe okoliczności, na obecnym etapie nie znajduję uzasadnienia do zmiany rozliczenia szkody w pozostałym niż uznany zakresie"

do tej odpowiedzi Pan likwidator załączył ponowna wycenę którą sam zrobił i wyszło mu ze auto przed szkoda tym razem warte było 4400zł :confused: więc nie wiem dlaczego nie przyznał mi tej różnicy 1800zł która jest pomiędzy jednym a drugim kosztorysem...
Pytanie co dalej mam robić gdzie sie odwołac aby dostac te 1800zł?
co w takim odwołaniu musze napisać?
Napisałem mu maila z pytanie dlaczego mi nie przyznał tego 1800zł różnicy ale narazie nie odpisał i myśle ze szybko tego nie zrobi.

#647 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 marca 2015 - 23:08

Po pierwsze w takich przypadkach jak i innych robi się mniej więcej własną wycenę kosztorys itp. Ja nie mówię że u fachowca, ale można samemu tak jak tutaj zrobiłes w Eurotaxie. Po drugie, TU ma 30dni na wypłatę odszkodowania, a więc, w 30 dniu wysyłasz własną wycenę czyli piszesz że w związku z brakiem odpowiedzi na szkodę nr. .... itd itp wysyłasz zrobioną samemu wycenę na taką i taką kwotę ble ble ble i czekasz na wypłatę odszkodowania w ciągu 7dni na konto nr......
Potem się pisze że w przypadku braku wpłaty sprawa zostanie skierowana na drogę sądową ble ble ble :)
Po co mu pisałeś o 1800zł a dopiero potem tu zadajesz pytanie?
Widzę że starasz się być mądrzejszy , ale nie wiesz w ogóle jak to ugryźć i nic nie zdiełasz!! Widzą że mają do czynienia z laikiem!!
Widać to już było po tym jak nie wezwałeś Policji :)
No ale jak się nie czyta wątku od początku to tak jest jak się nie słucha ojca matki ....
hehehe, no ale mleko się rozlało nie ma co płakać, masz wycenę , rozumiem że szkoda całkowita , dostałeś wycenę kosztów naprawy?
Tak czy nie , jedziesz teraz do rzeczoznawcy z PZMot, płacisz 300-500zł i niech Ci zrobi konkretną wycenę, Powiedzmy, koszt auta 7500zł, koszt naprawy 6,5tys.zł , albo koszt naprawy 8tys.zł wartość pojazdu 7,5tys.zł , zalezy co chcesz osiągnąć i czy chcesz zatrzymać auto czy nie :) piszesz odwołanie na dane kwoty z ostrzeżeniem sądowym, powołujesz się na ustawy uchwały itp. To nie problem , to zajmuje dzień przy kompie :)
Nie chcesz , wylicz sobie sam, Samo malowanie elementów masz już 1500zł w ASO, cena zderzaka w ASO wyjdzie z 1500zł, lamp pewnie koło 1000zł no a z ćwiartką t może być problem ale pewnie w ASO do nabycia na zamówienie za 5tys.zł plus wycięcie wspawanie i inne pierdoły, zamykasz się w ASO w 10tys.zł. :)
Ale patrząc na to jak wygląda Twoje auto, to dobry rzeczoznawca może Ci je wyceni na 5-6tys.zł przed stłuczka. Wiesz nieudolne zaprawki, rdza, wymieniony element, i krzywy przód pokazują złą stronę , auta to wszystko zaniża wartość. Stan ogólny auta jest mizerny , ale myślę że powinieneś ugrać 5tys.zł dzięki rzeczoznawcy i eurotaxowi :) Jak się nie zgodzą to Sprawa do sadu, o koszty rzeczoznawcy i dodatkowe poniesione. Nie mają prawa żądać faktur itd. Ale to wszystko w wątku pisze :) A jak byś udowodnił że auto służy do celów zarobkowych to juz w ogóle ciągniesz kasę za każdy dzień przestoju auta, dodatkowo faktura za auto zastępcze i jak się postarasz i byś to przemyślał od początku i przeczytał cały watek i poszperał w sieci , to przez sąd mógł byś wyciągnąć duuuuuużą kasę :)
Ja od razu robię własne wyceny, liczę koszty wypożyczenia auta , rzeczoznawcy itd. i na bieżąco, do maksymalnie tygodnia od kolizji upominam się o wycenę, pisząc że auto jest mi potrzebne i aktualnie korzysta z auta zastępczego :) Mail do tygodnia, telefon dwa dni po mailu i tak co dwa dni dzwonie lub piszę. Wtedy się śpieszą, , na szybko zaniżają wycenę a moją mają juz na drugi dzień ze straszonkiem sądem :) Szybka ugoda i wychodzę na swoje :)

#648 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 07 marca 2015 - 12:48

Pisałęm mu o tym 1800 dopiero po mailu od nie go ze nie będzie dopłaty.
Zrobiłem tak najpierw czekałem na odszkodowanie dostałem 2100zł(szkoda całkowita koszt naprawy 14650zł podłoga bagażnika pogięta podłużnice harmonia ćwiartka lampy ) napisałem odwołanie dwa dni póżniej było u nich w nim napisałem ze chce dopłaty 2500zł (to miże był błąd) idac im na ręke bo w wycenie wyszło mi róznicy 4tyś. wtedy dostałęm odmowe dopłaty i ich druga wycene w której było zamiast 2600 to 4400.(w między czasie zezłomowałem auto bo w ubezpieczalni mówili ze nawed do odwołąnia nie bedzie mi potrzebne gdyż oni nie przyjadą go ogladac) liczac ze dostane chociaż 2000zł a tu taki kibel...
Jak omege mi skasował gościu to dostałęm 2500 i zrobiłem ta sama wycene takie samo pismo i dołożyli mi tyle ile chciałem bez problemu... a było to jakies MTU a tu jest niby duza renomowana firma Generali i taki problem.

#649 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 marca 2015 - 16:49

Ratuje Cie jeszcze sprawa w sądzie. Poproś o wyciąg, tyle że pełen opis uszkodzeń, kpl. wycenę i pełen opis auta z dokumentacją fotograficzną.
Po wyciągnięciu tych papierów , piszesz porządne odwołanie z twierdzeniem , że w przypadku nie podjęcia działań w celu dojścia do ugody i wypłacenia odpowiedniej kwoty kierujesz sprawę do sądu.
W przypadku odmowy sąd i wyciągniesz większą kasę. Wygrasz na 99%. :)

#650 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 07 marca 2015 - 21:41

Ratuje Cie jeszcze sprawa w sądzie. Poproś o wyciąg, tyle że pełen opis uszkodzeń, kpl. wycenę i pełen opis auta z dokumentacją fotograficzną.
Po wyciągnięciu tych papierów , piszesz porządne odwołanie z twierdzeniem , że w przypadku nie podjęcia działań w celu dojścia do ugody i wypłacenia odpowiedniej kwoty kierujesz sprawę do sądu.
W przypadku odmowy sąd i wyciągniesz większą kasę. Wygrasz na 99%. :)


Dzięki wielkie za pomoc. Dam znac jak sie sytuacja rozwiąże

#651 OFFLINE   Grzegonz

Grzegonz

    2.5td

  • 447 postów
  • Dołączył: 22-06-2012
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 maja 2015 - 00:29

I mnie dopadło - rozbita lampa i wgnieciony bok, odpryśnięty lakier - żeby nie blacha która włazi w lampę to by się wypchnęło i z głowy, ale poszło centymentr nie w tą stronę. Jak oceniacie koszty naprawy i ewentualnie wróżycie z fusów co do ubezpieczalni?

Sąsiadka cofała z bramy i tak wyszło, tak więc spiszemy oświadczenie i zobaczymy co dalej.

https://lh4.googleus..._U=w427-h567-no

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#652 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 maja 2015 - 15:29

Wyliczą z 500-1000zł.
Da radę wyciągnąć , ale bez malowania i szpachli się nie obejdzie.
Trochę młotkiem, trochę spawać gwoździe i naciągać i powinno wyjść :)

Ja myślę, że trzeba trochę powalczyć ale za wiele nie ugrasz. Tak do 1500zł max można by próbować, ale nie wiem , nie wiem :)

#653 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 10 maja 2015 - 20:48

Próbuj się targować. Mnie za tylny zderzak dali 1500zł. I był to tylko zderzak, reszta cała.

#654 OFFLINE   Grzegonz

Grzegonz

    2.5td

  • 447 postów
  • Dołączył: 22-06-2012
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 maja 2015 - 23:51

A taki ładny był, niemiecki :) Gdyby centymetr wcześniej walnęło to tego wgniota by szło wypchnąć, lakier może by nie strzelił, a tak to lipa. Ale dzięki za pomoc, sąsiadka ma samochód w PZU, a podobno to raj dla poszkodowanych :D

#655 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 maja 2015 - 19:18

PZU teraz tak skąpi, że szkoda gadać, mało tego, że stawki mają strasznie wysokie to jeszcze odszkodowania dają niskie, jak najniższe.

#656 OFFLINE   Grzegonz

Grzegonz

    2.5td

  • 447 postów
  • Dołączył: 22-06-2012
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 maja 2015 - 12:26

854,50zł na podstawie rozmowy telefonicznej - tyle Pan z PZU zaproponował - moim zdaniem całkiem ok, tysiące to nie są, ale szkoda drobna :)

#657 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 13 maja 2015 - 16:19

Ja bym się nie zgodził i zadzwonią jeszcze raz i dadzą Ci więcej. Tak chyba najczęściej jest z tego co widzę.

#658 OFFLINE   Saint

Saint
  • 969 postów
  • Dołączył: 08-09-2011
  • Skąd: Sandomierz
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 15 maja 2015 - 12:39

http://forum.omegakl...0&postcount=135
Panowie ile mogę sie spodziewać ? felga opona drzwi przód tył oczywiście listwy tez i dolna wgniecony minimalnie słupek no i przestawione koło tył nadkole tyl lekko przytarte jak i przedni błotnik minimalnie tez

#659 OFFLINE   yyaarroo

yyaarroo
  • 70 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Wielgie
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 15 maja 2015 - 17:52

trudno powiedzieć ale szkoda całkowita pewnie będzie
było 2,5td jest 2,5v6

#660 OFFLINE   Krisco

Krisco
  • 167 postów
  • Dołączył: 23-01-2015

Napisany 18 maja 2015 - 14:50

Jeżeli próg jest nie ruszony, a płyta wykaże niewielkie uszkodzenia, to myślę że w 4000 się zmieścisz. Ale pewnie spróbują Ci popchnąć szkodę całkowita