Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

ile przejechanych km Macie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
204 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lutego 2007 - 08:32

Ja kupiłem z licznikowym 133 tyś. km, teraz ma ponad 153 tyś. km.

#22 OFFLINE   Dafi

Dafi
  • 41 postów
  • Dołączył: 05-01-2007
  • Skąd: Olsztyn

Napisany 17 lutego 2007 - 08:59

hehe to wychodzi na to ze moja Omka z tego forum ma najwiecej nabite :grin: 273 000
z czego moje jest narazie 5 tys, (autkiem jezdze od 1 lutego 07)
autko bylo serwisowane w niemczech ostatni wpis jak miala 254 000
Autko mialo 2 wlascicieli w niemczech z czego ostatni to rocznik 30 :mrgreen:
ale nie oto chodzi, najbardziej smieszy mnie to ze jak wejde na jakas gielde internetowa
to Omki 10-12 letnie maja przebieg 140-160 tys :shock:
to wychodzi ze rocznie robil 12-14 tys hehe wydaje mi sie ze to nie mozliwe i to jeszcze w niemczech gdzie sie smiga po autobaniach i wszedzie daleko :smile:
pozatym jak ktos kupuje omege(tak mi sie wydaje :smile: ) to nie po to zeby tylko do pracy i kosciola podjechac - oczywiscie sa nieliczne wyjatki :grin:
pozdro

#23 OFFLINE   SzoFFer

SzoFFer
  • 322 postów
  • Dołączył: 15-06-2006
  • Skąd: Kielce

Napisany 17 lutego 2007 - 09:32

producentem jest firma KOLTEC.



mam toto i pali mi od 20 do 25 l gazu. jak bedziesz wiedzial gdzie mozna toto u nas zrobic to mi powiedz. dziaks
2.0 8v twin turbo +mokry wtrysk podtlenku LPG
:lol: :piwo:

#24 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lutego 2007 - 10:01

Nie wiem co Was interesuje :)
Jak to co na liczniku, to oczywiście moge Wam podać, tylko po co, skoro nakulane ma pewnie dwa razy tyle...
... i idąc dalej tym tropem, zmienilbym pytanie z wątku na takie
"kto z Was wierzy w przebieg, który macie na liczniku i ile tego przebiegu jest"
Ja na liczniku mam 150 tys .. ale nie mi ktoś powie - kto kupi drogi samochód (nowa Omega tania nie byla), zeby nim jeździć (zwłaszcza w niemczech, lub oólnie mówiąc nie w Polsce) 10-15 tys rocznie? Takie przebiegi to moze mieć (używana prywatnie) Corsa albo inne wozidełko, a nie Omega. W moim przypadku to jest Omega 3,0, która zrobila miesięcznie 1000km :D :smiech:

#25 OFFLINE   piotr027

piotr027

    Dwie Omegi-jedna Edytki

  • 604 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Krotoszyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 lutego 2007 - 10:17

nie wiem po kiego grzyba jest ten wątek......moja ma najechane 144 tys i faktycznie jestem skłonny uwierzyc,ze tyle ma a kwestia tego czy ktoś robi 1000 km miesięcznie to owszem -ostatnio nawet mniej , bo gdzie mam niby nia jechać skoro do pracy mam 3 km a cały czas siedzę w robocie i nie mam czasu na nic innego, na żaden wyjazd, to niby gdzie i kiedy miałbym nakulac 30 tys rocznie?? nie można wszystkiego wsadzać do jednego worka.... i nie kazda ma po 300 tys najechane !!

#26 OFFLINE   Dafi

Dafi
  • 41 postów
  • Dołączył: 05-01-2007
  • Skąd: Olsztyn

Napisany 17 lutego 2007 - 10:32

po 1 watek zszedl na zla droge mnie tylko interesuje zywotnność tego silnika co mam
po 2 piotr027 pisalem ze sa wyjatki, nie kazdy trzaska kilometry - ale uwazam ze nie uzytkowany samochod to jeszcze gorzej niz z wiekszym przebiegiem
pozdro

#27 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lutego 2007 - 10:33

nie wiem po kiego grzyba jest ten wątek......moja ma najechane 144 tys i faktycznie jestem skłonny uwierzyc,ze tyle ma a kwestia tego czy ktoś robi 1000 km miesięcznie to owszem -ostatnio nawet mniej , bo gdzie mam niby nia jechać skoro do pracy mam 3 km a cały czas siedzę w robocie i nie mam czasu na nic innego, na żaden wyjazd, to niby gdzie i kiedy miałbym nakulac 30 tys rocznie?? nie można wszystkiego wsadzać do jednego worka.... i nie kazda ma po 300 tys najechane !!


Piotr - zauważ, ze wiekszość z naszych Omeg jest sprowadzona z zagdanicy. Tam są troche inne warunki, zwłąszcza np. w niemczech. Jakoś nie wyobrażam sobie przeciętnego niemca, który kupi takie auto jak omega, zeby dojezdzac do pacy 3km. Tak robimy tylko my - naród wybrany ze wschodu. Oczywiscie moze sie zdarzyc Omega, co wiecej stala niż jeździła, ale ile ich może być ? (jeszcze raz mówie o czasie kiedy były jeszcze za granicą)
Ja swoją też niby nigdzie nie jeżdze, a robie właśnie ok. 25-30 tys

Jesli ktos trafil na egzemplarz, który ma mało nakulane - fajnie. Chodzi mnie o to, zeby nie wierzyć bezgraniczne w liczniki - bo to utopia. A do wsadzania wszytskiego do jednego worka jeszcze daleko. Nie chce urazić Ciebie, ani Twojej Omegi, jesli to drażliwy temat dla Ciebie. Może masz te 144tys km i nie będę Ci psuł wiary w auto, ani też nie mam zamiaru przekonywać Cie, ze przebieg jest wiekszy. Kto wie, moze akurat Twoja ma oryginalny przebieg.

Tak na koniec panowie - czy tak naprawde liczy sie to ile ma auto na liczniku, czy moze to w jakim jest stanie?
Osobiście nie patrze na licznik przy kupnie auta (no chyba, ze znacząco odbiega od normy).
Prawda też jest taka, ze często np. w W124 warto kupić auto z przebiegiem 400tys, niz 200tys.
Bo ten drugi jest albo kręcony, albo dopiero co przed remontem. Taki po 400tys jesst albo zrobiony, albo naprawde dobrze utrzymany.

#28 OFFLINE   piotr027

piotr027

    Dwie Omegi-jedna Edytki

  • 604 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Krotoszyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 lutego 2007 - 10:57

cita, nie ma takiego tematu który by mnie drażnił ...a stan licznika jaki mam .....hm tego to nikt naprawde nie wie
dla porównania :mrgreen: .....omega mojej małżonki ma na liczniku 146 tys i w tym drugim przypadku uważam,że ma raczej 246tys chociaż moze byc zupełnie odwrotnie,że to ta pierwsza ma o 100tys wiecej.Również tak jak Ty najpierw zwracam uwage na stan techniczny a potem na przebieg bo jeden dba bardziej i po 300tys ma jak w nowym aucie i wszystko działa bez zarzutu a inny po 80 tys ma syf w środku i nie tylko ....wszystko pourywane,porysane,poplamione
Pozdrawiam

#29 OFFLINE   Jeżon

Jeżon
  • 74 postów
  • Dołączył: 23-12-2006
  • Skąd: NOS in PO

Napisany 17 lutego 2007 - 11:07

ja swojego przebiegu (161 700tys) jestem pewien ... sprawdzałem go podłączając pod komputer a takie rzeczy wychodza jak by było cos nie tak ...

nie wiem jak z ksiazkami serwisowymi ale czesto były podrabiane bo to nie problem ...

czesto zdarzało sie tak ze auto było z 94 roku miało przebieg 120 tys a ksiazka serwisowa z data na samym koncu 98 rok :lol:
... Omega ...Władca Szos ... :D
http://pl.youtube.co...h?v=QUhNAAg5G8k

#30 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lutego 2007 - 11:10

ale uwazam ze nie uzytkowany samochod to jeszcze gorzej niz z wiekszym przebiegiem

Zgadzam się z toba całkowicie.

A jeśli chodzi teraz o zakup samochodu, to chyba zauważyliście że w większośći ogłoszeń jest info, iż autem jeżdziła pani lub starszy pan. :mrgreen:
To mnie najbardziej smieszy, jakby tymi autami tylko tacy jeździli. :razz:

ja swojego przebiegu (161 700tys) jestem pewien ... sprawdzałem go podłączając pod komputer a takie rzeczy wychodza jak by było cos nie tak ...

Wybacz ale w dzisiejszych czasach mają juz taki sprzęt, ze nawet w autach z licznikami cyfrowymi są wstanie zmniejszyć przebieg likwidując historie w kompie. I nic nie jestes wstanie wykryć.
Taka usługa to koszt 100zł. i trwa to kilka minut. Podpinają się tam gdzie podłączasz Techa i ustawiaja na życzenie przebieg taki jaki chcesz. :grin:



nie wiem jak z ksiazkami serwisowymi ale czesto były podrabiane bo to nie problem ...

czesto zdarzało sie tak ze auto było z 94 roku miało przebieg 120 tys a ksiazka serwisowa z data na samym koncu 98 rok
_________________

Załatwienie książki serwisowej w Niemczech to koszt 20-50 euro. :mrgreen:

Dlatego ja każde autko które sprowadziłem dla siebie to kupuję od prywatnego właściciela a nie od handlarza.

#31 OFFLINE   siemi1

siemi1
  • 374 postów
  • Dołączył: 21-09-2006
  • Skąd: Warszawa-Wawer
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 lutego 2007 - 11:17

A propos tyvh cyfrowych licznikow to nie wiem czy slyszeliscie o mercu to staranowal kilaknascie oso b gdzies w plsce i sprawa w sadzie ze przez przerecony licznik cyfromy wystapily jakies probolemy z elektronika z ekoles nie mogl hamoac.. i merc to szwaboiw na testy jedzie..

#32 OFFLINE   Jeżon

Jeżon
  • 74 postów
  • Dołączył: 23-12-2006
  • Skąd: NOS in PO

Napisany 17 lutego 2007 - 11:30

Wybacz ale w dzisiejszych czasach mają juz taki sprzęt, ze nawet w autach z licznikami cyfrowymi są wstanie zmniejszyć przebieg likwidując historie w kompie. I nic nie jestes wstanie wykryć.
Taka usługa to koszt 100zł. i trwa to kilka minut. Podpinają się tam gdzie podłączasz Techa i ustawiaja na życzenie przebieg taki jaki chcesz



w sumie tak ... masz słuszna racje ...

ale patrzac po stanie samochodu mozna dowiesc czy były walone zegary ...

:wink:
... Omega ...Władca Szos ... :D
http://pl.youtube.co...h?v=QUhNAAg5G8k

#33 OFFLINE   cdx

cdx
  • 67 postów
  • Dołączył: 10-12-2006
  • Skąd: melton mowbray gb

Napisany 17 lutego 2007 - 11:30

moja omega ma nabite 165 857 i wszystko jak na razie jest oki,mam tylko mały wyciek z okolicy uszczelniacza wału będe w polsce to zrobi sie.licznik raczej nie jest kombinowany w uk chyba sie nie bawią w takie rzeczy a i ten przeieg to w milach czyli cos 267k

#34 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lutego 2007 - 11:35

A propos tyvh cyfrowych licznikow to nie wiem czy slyszeliscie o mercu to staranowal kilaknascie oso b gdzies w plsce i sprawa w sadzie ze przez przerecony licznik cyfromy wystapily jakies probolemy z elektronika z ekoles nie mogl hamoac.. i merc to szwaboiw na testy jedzie..


jedna z większych bzdur ostatnich czasów. Nie wiem kto to wymyślił w ogole, ale nich im będzie.
Normalnie "robot nr 5 zyje" albo inny film klasy B

To tak jak dwa amerykanskie magnetyzery w Mondeo MKII 2,5 co pali 8 litórw.

#35 OFFLINE   piotr027

piotr027

    Dwie Omegi-jedna Edytki

  • 604 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Krotoszyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 lutego 2007 - 12:08

no..........a wczoraj Robocop 3-reaktywacja w tv nadawany był............ :mrgreen: :mrgreen:

#36 OFFLINE   BzQ

BzQ

    Duszna KIA

  • 1 184 postów
  • Dołączył: 19-07-2006
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 lutego 2007 - 12:34

Jak kupowałem swoją w marcu 2006 to miała na liczniku 130tys + jakies grosze (95 rok :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) i koles sie zarzekał ze przebieg autentyczny (malo sie ze smiechu nie poplakalem, facet sie strasznie gimnastykowal zebym w to uwierzyl :mrgreen: ) Teraz mam 166 i zadnych wiekszych problemow. Najwazniejsze bylo to, ze furka była (i nadal jest) w zajefajnym stanie i nie mam z nia wiekszych problemow (odpukac) wiec tak po prawdzie, niech ona ma najechane 300tys ale widac ze ktos dbal o samochod, nie zajechal i jeszcze dlugo bedzie brykal. Jesli chodzi o gaz to kupilem zagazowana, 36tys zrobilem na gazie i nawet mi raz nie prychnal. Jak instalacja dobrze zrobiona i sie dba (przeglady, regulacja itp.) to nie ma problemow :mrgreen: :twisted:

#37 OFFLINE   fazi

fazi
  • 45 postów
  • Dołączył: 08-10-2006
  • Skąd: wrocław

Napisany 17 lutego 2007 - 12:39

Witam,moja bryczka ma 171.600 z czego ja zrobiłem 1.600km genralnie nie łykam tego przebiegu bo fura co prawda od niemca ale chłopcy zanim ja przytachali do polski to zdąrzyli umyć, wyczyścić cały środek + wszystkie graty jakie tam powinny być czyli od gaśnic po przez dywaniki aż po książki serwisowe i naklejki z akumulatorów i innych takich,dobrze że na szybach nie da sie zmyć dat. :mrgreen: kij im w du...ucho ,ja generalnie nie narzekam bo widziałem co biore ,silniczek piknie lata i mruczy i oby tak dalej :drink:
To już taki kraj że przebiegi można se pooglądać :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: ,obyście se ich do serduszek nie brali :tere-fere:
Pozdrawiam.

PS.dla znawców może być to wskazówka sprzegło musiałem wymienić bo było tak zajechane że na czwartym biegu po wciśnięciu akcelelatora :bud: się ślizgało jak stara ku... po domu publicznym,(zdjęte było orginalne )-generalnie nie wiem czy można tak zajechać sprzęgło bez jego spalenia po 170.000 km :looz:
WWW.WSM.ORG.PL
GSXR CUP czyli POWER,SEX AND FUN

#38 OFFLINE   Klodi LDZ

Klodi LDZ
  • 48 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 17 lutego 2007 - 14:17

Mam 240 tys i to pewne bo wziolem auto od ojca a on kupil w Polsce w salonie nowke.
Ale mam kumpla ma w MV6 540 tys i nic sie nie dzieje.
Moje nigdy nie widzialo i nie bedzie widzialo LPG mojego kumpla rowniez nie zostalo popsute gazem .
Slyszalem ze MV6 robi nawet 700-800 tys

#39 OFFLINE   jacekdal

jacekdal
  • 446 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: brac kase ;-)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 lutego 2007 - 17:14

Kupilem ome w Rzeszy w listopadzie "2005 z przebiegiem 133tkm´, teraz ma 166tkm i zero problemu. Jezdze na sin plomo 95 poniewaz w Hiszpanii nie uzywaja gazu do samochodow. Nawet gdyby byl to chyba i tak bym sie zdecydowal na instalacje.
Jedyny wklad w czesci to wymiana rozdzadu przed tygodniem, ale to przeciez nie awaria - materialy eksploatacyjne jak olej czy klocki :ziele:

#40 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 17 lutego 2007 - 17:25

Witam , moja oma ma na szafie 139 tys. , ale chyba ma cofnięte 100tys. ponieważ zaczyna brać ciut więcej oleju :sad: . Rocznik 1997. Moja poprzednia oma A miała przechulane 248tys i żeby nie ruda :evil: to dalej była by w rodzinie . Obie omegi BEZ GAZU :wink: .