Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wycieraczki nie działają poprawnie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
42 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Pabloo

Pabloo
  • 388 postów
  • Dołączył: 29-09-2008
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 maja 2013 - 08:23

Pozwolę sobie dołączyć się do tematu. Mój problem jest taki. Wycieraczka po stronie pasażera zwykle nie opuszcza się do końca, tzn. nie chowa a zostaje jakieś 15 cm powyżej krawędzi szyby. Sporadycznie opuszcza się do właściwego poziomu, zwłaszcza jak jest ulewa i ma dobry poślizg. Poza tym można spokojnie przesunąć ją ręką w dół do właściwej pozycji, a wtedy wycieraczka kierowcy też trochę idzie w dół. Jaka może być przyczyna?

#42 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 maja 2013 - 15:26

Zdejmij ramiona i sprawdź wielokliny. Możliwe że się nieco zjechał i puszcza.

#43 OFFLINE   Pabloo

Pabloo
  • 388 postów
  • Dołączył: 29-09-2008
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 20 lutego 2017 - 23:32

Wracam do tematu (po prawie 4 latach, ale ten czas pędzi!). Otóż sprawa wygląda następująco. Podczas jazdy wycieraczki zaczęły zatrzymywać się coraz wyżej, aż w końcu za którymś razem "po zakończeniu cyklu" zatrzymały się w górnej pozycji. Ta pozycja jest teraz jakby początkową. Jeśli przesunę siłą wycieraczki na dół, to po włączeniu zapłonu wracają do góry. Praca wycieraczek odbywa się zatem odwrotnie niż powinna. Wyjściowa pozycja to pozycja pionowa, po uruchomieniu wycieraczek przesuwają się w dół i wracają do góry. Czy macie pomysł co się stało i jak sobie z tym poradzić? Z góry dzięki za pomoc.

 

[Edycja]

 

Problem rozwiązany. Wymontowałem cały mechanizm. Okazało się, że odkręciła się nakrętka na trzpieniu silniczka wycieraczek i blaszka, która popycha cały mechanizm zsunęła się z tego trzpienia. Przy okazji wyczyściłem i przesmarowałem cały mechanizm. Pozdrawiam! :)


Edytowany przez Pabloo, 04 marca 2017 - 14:09.