Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Termostat, do wymiany czy mógł się zawiesić.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Ben ten

Ben ten
  • 397 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 grudnia 2009 - 09:13

Wczoraj jechałem około 200 kilometrów z stałą prędkością 160 i pod koniec temperatura spadła na minimum (wskazówka) i w aucie zrobiło się zimno. Wina termostatu, to jasne ale czy mógł się tylko zawiesić czy jest do wymiany. Czy ktoś na forum poleci sprzedającego termostaty albo same wkłady. Czy w nowym jest silikon do uszczelki czy trzeba samemu go kupić i jak samemu to jaki. :-|

#2 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 grudnia 2009 - 09:47

odpal auto, sprawdz sta plynu (jesli ok) to nagrzewaj auto na postoju i sprawdzaj czy gorny waz /chlodnica i dolny waz robia sie cieple. Jesli przed osiagnieciem 90 stopni gorny waz chlodnia i dolny waz robia sie cieple to padl Ci termostat - czyli jest caly czas otwarty
Nie kupuj markowych wkladow bo nie pasuja dokladnie do oryginalnej obudowy. Wiec albo kupujesz wahler, vernet razem z obudowa albo sam wklad (polski) termot, polcar. Uszczeka w tubce nie wystepuje w zestawie
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#3 OFFLINE   Ben ten

Ben ten
  • 397 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 grudnia 2009 - 14:31

Nie no wiem jak sprawdzić czy termostat działa (mimo wszystko dzięki za podpowiedź) tylko łudziłem się że nie trzeba wymieniać, np. rozebrać i wyczyścić. Dobra, jasne, kupię nowy bo nie lubię pół środków tylko szkoda że nie ma silikonu do uszczelki w zestawie. Trochę bez sensu bo przez to nie można samemu tego zrobić czy może nie trzeba kleić i wtedy odkręcając te dziwne dwie śruby i zdejmując dwa węże i spuszczając płyn obędzie się bez mechanika. :confused:

#4 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 grudnia 2009 - 15:07

tylko szkoda że nie ma silikonu do uszczelki w zestawie.

Koszt do 10 zł w każdym sklepie motoryzacyjnym. Zwykły "temperatur" do 350*C.
Zrobisz sam, nie bój nic, masz o wiele prostszy dostęp jak w X25DT, w którym też samemu nie ma problemu z wymianą.
Wkład pewnie ok. 50 zł, silikon 10 zł, więc nie jest źle.

#5 OFFLINE   Ben ten

Ben ten
  • 397 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 grudnia 2009 - 15:19

Myślałem że ten silikon jest tylko w dużych tubach i że kosztuje ze trzy dychy a tu mała tubka, około 10 zeta i wkładka termostatu z 60 zeta. Znalazłem namiary na to wszystko w Łodzi i jutro spróbuję to zrobić. Ogólnie wydaje mi się że wszystko jasne, zobaczymy jak wyjdzie.

#6 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 27 grudnia 2009 - 15:47

Myślałem że ten silikon jest tylko w dużych tubach i że kosztuje ze trzy dychy a tu mała tubka, około 10 zeta i wkładka termostatu z 60 zeta. Znalazłem namiary na to wszystko w Łodzi i jutro spróbuję to zrobić. Ogólnie wydaje mi się że wszystko jasne, zobaczymy jak wyjdzie.


ja za wklad z termotu placilem 30 pln z wysylka




 


#7 OFFLINE   Ben ten

Ben ten
  • 397 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 grudnia 2009 - 17:12

Ta, połowa ceny ale na ich stronie nie ma możliwości kupna albo nie widzę. Jest opis w "pdf" jak wymienić wkład.

#8 OFFLINE   bredo1

bredo1
  • 311 postów
  • Dołączył: 01-07-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 27 grudnia 2009 - 23:49

ja za wklad z termotu placilem 30 pln z wysylka


No wlaśnie beast jak ty kupujesz od nich te termostaty? Zawsze polecasz ich ale za cholere nie mogłem również znależć żadnej opcji kupna na ich stronie. Myślałem żeby zadzwonić ale oni pewnie minimum setkami sztuk operują i by mnie wyśmiali że jedną sztukę potrzebuję.

#9 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 27 grudnia 2009 - 23:57

No wlaśnie beast jak ty kupujesz od nich te termostaty? Zawsze polecasz ich ale za cholere nie mogłem również znależć żadnej opcji kupna na ich stronie. Myślałem żeby zadzwonić ale oni pewnie minimum setkami sztuk operują i by mnie wyśmiali że jedną sztukę potrzebuję.


hehe. moze mnie lubia :) ktos mi dal namiar - zadzwonilem do nich, powiedzieli ze sklep mi mi zalatwic - jak by byly problemy to mam zadzwonic - zadzwonilem bo nigdzie nei mieli ich wkladow i mi wyslali.
btw - kczech ma w ofercie ich termostaty




 


#10 OFFLINE   bredo1

bredo1
  • 311 postów
  • Dołączył: 01-07-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 28 grudnia 2009 - 00:42

hehe. moze mnie lubia :) ktos mi dal namiar - zadzwonilem do nich, powiedzieli ze sklep mi mi zalatwic - jak by byly problemy to mam zadzwonic - zadzwonilem bo nigdzie nei mieli ich wkladow i mi wyslali.
btw - kczech ma w ofercie ich termostaty


Fajnie wiedziać. Dzięki za info.

#11 OFFLINE   Ben ten

Ben ten
  • 397 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 grudnia 2009 - 16:28

Dziś cały dzień jeździłem po mieście i od samego początku jak odpaliłem silnik termostat działa. Nagrzał do około 92 i puścił, temperatura spadła trochę i dalej w okolicach 92 utrzymywała się. Włączyłem dodatkowo A/C żeby schłodzić chłodnicę ale nic nie namieszało się,temperatura stała w miejscu. W pierwszym poście pisałem czy mógł się tylko zawiesić i jednak mógł co oczywiście nie oznacza że jutro będzie bobrze, zobaczę. A dziś rano kupiłem wkładkę termostatu za 32 pln i silikon w małej tubce za 5 pln i płyn STP 5 litrów. Wkładkę zostawię a resztę oddam do sklepu, kupowałem w Castoramie. Tak to wygląda:dziura:. Czy ktoś miał podobnie z termostatem że raz nie działał a potem długo albo krutko :D było dobrze:confused:

#12 OFFLINE   maniutek

maniutek

    Omega? Po raz szósty?

  • 395 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki(k.W-wy)
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 grudnia 2009 - 17:02

ja za wklad z termotu placilem 30 pln z wysylka

Nawiasem mówiąc, do swojego silnika (x20se) kupowalem wklad termostatu za 24zł i odpukać służy ponad rok bezawaryjnie....tak wiec potwierdzam slowa Kolegi, pieniążki nieduże