Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Dział oddam/przygarnę


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
68 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   manbuba

manbuba
  • 384 postów
  • Dołączył: 10-12-2008
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 22 stycznia 2010 - 22:47

haha akurat tego potrzebuję:)

Swoją drogą mówiąc dżentelmeńską umowę miałem na myśli kontrolowaną przez moderatorów. To zapobiegłoby takim ogłoszeniom.

Zobacz, ja naprawdę potrzebuje podkładkę a wystawiłem zbiornik sprysków. Uważam że tak jest uczciwie

#22 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 22 stycznia 2010 - 23:00

to zgłoś się do maniutka - on szukał :D
co do kontroli - hmmm - myslisz że komuś za free chce się jeszcze sprawdzać czy ktoś coś kiedykolwiek oddawał ??? a druga sprawa to skąd wiesz że dziejszy potrzebujący jutro czegoś nie będzie chciał oddać ???

#23 OFFLINE   manbuba

manbuba
  • 384 postów
  • Dołączył: 10-12-2008
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 22 stycznia 2010 - 23:04

to zgłoś się do maniutka - on szukał :D
co do kontroli - hmmm - myslisz że komuś za free chce się jeszcze sprawdzać czy ktoś coś kiedykolwiek oddawał ??? a druga sprawa to skąd wiesz że dziejszy potrzebujący jutro czegoś nie będzie chciał oddać ???


Chodzi mi o ogłoszenia pojawiające się parami. Oddam i zaraz potem może być przygarnę. Nie wymaga to aż takiego nakładu sił aby to kontrolować. Dla mnie zasada, że jak ktoś coś chce to wypadałoby aby coś chciał oddać jest fair. A jak naprawdę czegoś potrzebuje to niech się wysili a nie oczekuje na drapane.

#24 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 22 stycznia 2010 - 23:14

dobrze myslisz ale nikt tego nie ogarnie ...

#25 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 czerwca 2011 - 19:42

Ponawiam propozycję: zlikwidować w Dziale Oddam/Przygarnę opcję Przygarnę. Ilość chętnych do przygarnięcia różnych rzeczy rośnie dalej w takim tempie, że zaczyna się to robić bardzo żenujące. Może komuś to nie przeszkadza, ale zastanawiam się czasami czy nadal jest to Forum Samochodowe, czy jakaś żebrarnia :masakra: Jak kogoś nie stać na zakup "pierdół różnorakich" do Omegi to powinien się zastanowić nad zmianą samochodu na tańszy w utrzymaniu.

Jak kogoś uraziłem to nie mam zamiaru przepraszać.

#26 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 czerwca 2011 - 19:48

Ponawiam propozycję: zlikwidować w Dziale Oddam/Przygarnę opcję Przygarnę. Ilość chętnych do przygarnięcia różnych rzeczy rośnie dalej w takim tempie, że zaczyna się to robić bardzo żenujące. Może komuś to nie przeszkadza, ale zastanawiam się czasami czy nadal jest to Forum Samochodowe, czy jakaś żebrarnia :masakra: Jak kogoś nie stać na zakup "pierdół różnorakich" do Omegi to powinien się zastanowić nad zmianą samochodu na tańszy w utrzymaniu.

Jak kogoś uraziłem to nie mam zamiaru przepraszać.


Wiesz.. na początku wszystko było ok... bo komus była potrzebna jakas śrubeczka pierdołeczka... fajnie... ale z czasem rzeczywiscie stało sie smieszne... niedługo będą ogłoszenia " przygarne zderzak irmschera tylko zeby był nie połamany! " a jak dłużej tak będzie to doczekamy sie " przygarne Omege " ( wiem wiem Beast juz chciał :p ) Takze zastanowiłbym sie rowniez nad tym działęm.

#27 OFFLINE   dobols

dobols

    DobolsGarage dobols.pl

  • 917 postów
  • Dołączył: 18-03-2008
  • Skąd: Stłolica Pyrlandii
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 czerwca 2011 - 20:20

Ponawiam propozycję: zlikwidować w Dziale Oddam/Przygarnę opcję Przygarnę. Ilość chętnych do przygarnięcia różnych rzeczy rośnie dalej w takim tempie, że zaczyna się to robić bardzo żenujące. Może komuś to nie przeszkadza, ale zastanawiam się czasami czy nadal jest to Forum Samochodowe, czy jakaś żebrarnia :masakra: Jak kogoś nie stać na zakup "pierdół różnorakich" do Omegi to powinien się zastanowić nad zmianą samochodu na tańszy w utrzymaniu.

Jak kogoś uraziłem to nie mam zamiaru przepraszać.


Popieram. własnie przeglądałem sobie to masakra całą omę można złożyć z tych postów:):)

#28 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 02 czerwca 2011 - 13:44

niestety musze sie z tym zgodzic, niektorzy przesadzaja, rozumiem drobne rzeczy, które by tam sie mogly przydac a komus moze zalegaja.

Ale jak czytam post przygarne: amortyzatory przód, lampy przednie itd to załamka poprostu:/

#29 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 czerwca 2011 - 13:48

Też jestem za. Jak ktoś będzie chciał oddać to i tak odda czytając ogłoszenie w dzialę "kupię". Ewentualnie za "czteropaka" sprzeda :D

#30 OFFLINE   bestia

bestia
  • 102 postów
  • Dołączył: 30-07-2009
  • Skąd: Brzękowice Górne
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 02 czerwca 2011 - 14:11

Ja bym do końca nie kasował działu przygarne, a skupił się na jego weryfikowaniu. Jeżlei gość napisze np przygarne lampy tył, to mod mógłby odrazu wywalić bądź nie ztwierdzać takiego postu. Zrobiłby się porządek a ludzie z czasem oduczyli by się głupich postów. Krótko mówiąc wprowadziłbym bym większą dyscyplinę w tym dziale, czy realne to nie wiem ale jak nie spróbujemy to sie nie dowiemy.

#31 OFFLINE   dobols

dobols

    DobolsGarage dobols.pl

  • 917 postów
  • Dołączył: 18-03-2008
  • Skąd: Stłolica Pyrlandii
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 czerwca 2011 - 14:14

może być kontrolowane tak samo jak dział sprzedam

#32 OFFLINE   Pepcio

Pepcio
  • 2 382 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Syców
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 czerwca 2011 - 15:47

Jeżlei gość napisze np przygarne lampy tył, to mod mógłby odrazu wywalić bądź nie ztwierdzać takiego postu. Zrobiłby się porządek a ludzie z czasem oduczyli by się głupich postów. Krótko mówiąc wprowadziłbym bym większą dyscyplinę w tym dziale, czy realne to nie wiem ale jak nie spróbujemy to sie nie dowiemy.

może być kontrolowane tak samo jak dział sprzedam


Niewykonalne, jak sobie to wyobrażacie wprowadzimy ograniczenie wartosci, a na jakiej zasadzie np Ja będę zatwierdzał takiego posta ?? na zasadzie wartości danej rzeczy? wartości z alegrro (sprawdzając za każdym razem wartość każdego przedmiotu)? Mi tez chce się śmiać z takich ogłoszeń ale nic na to nie poradzimy;)

Rozwiązaniem by była całkowita likwidacja działu ale trochę go szkoda bo nie jest zupełnie bezsensu ;)
lub ograniczenia go tylko dla klubowiczy :), ale o słuszności tego również nie jestem przekonany. Widziałem ogłoszenie klubowicza "przygarnę wszystkie części do omegi":D

Zostaje nam chyba pogodzić sie z takimi ogłoszeniami i pozostawić je sumieniu i wstydowi "przygarniaczy";):D

#33 OFFLINE   Szyperek

Szyperek
  • 101 postów
  • Dołączył: 29-08-2010
  • Skąd: Jelcz Laskowice

Napisany 02 czerwca 2011 - 17:18

może być kontrolowane tak samo jak dział sprzedam


Popieram kontrole nie ktorych ogloszen , nie mniej jednak nie jestem za likwidacja tego tematu bo czasami jest przydatny . Oczywiscie jest to tylko moje zdanie :pokoj:

#34 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 czerwca 2011 - 17:51

Temat ogólnie jest potrzebny moim zdaniem, kazdy z nas może miec jakiś kryzys finansowy a w miedzy czasie jeszcze bum omegą czy jakies inne nieszczescie, kasy brak zeby kupic a tak zawsze moze ktoś pomoże :)

#35 OFFLINE   dobols

dobols

    DobolsGarage dobols.pl

  • 917 postów
  • Dołączył: 18-03-2008
  • Skąd: Stłolica Pyrlandii
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 czerwca 2011 - 18:51

Czyli jednak jeszcze raz spytam może ma ktoś niepotrzebnego UAZ'a w dobrym stane i mu przeszkadza na podwórku :smiech::smiech::smiech:

#36 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 czerwca 2011 - 19:02

Zostaje nam chyba pogodzić sie z takimi ogłoszeniami i pozostawić je sumieniu i wstydowi "przygarniaczy" ;) :D

Niestety muszę się zgodzić z Pepciem, jeśli Moderatorzy całkowicie będą kontrolować dział market to odezwą się głosy sprzeciwu, że Mod akceptuje tylko wybrane ogłoszenia, kogoś faworyzuje, kogoś nielubi itp... jeśli ktoś się nie wstydzi to niech takie głupoty pisze, a my użytkownicy mamy powody do śmiechu...

BTW co do oddam, tutaj może by było warto wprowadzić pewne ograniczenie, by nowi, mało aktywni forumowicze, handlarze, nie łapali wszystkiego jak popadnie...

#37 OFFLINE   dobols

dobols

    DobolsGarage dobols.pl

  • 917 postów
  • Dołączył: 18-03-2008
  • Skąd: Stłolica Pyrlandii
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 czerwca 2011 - 19:05

jak jak coś wystawiałem to zaznaczałem "pierwszy tydzień tylko i wyłącznie klubowicze, później wszyscy"
i kto chce oczywiście może taka regułkę wstawić

#38 OFFLINE   kris1

kris1
  • 112 postów
  • Dołączył: 24-02-2008
  • Skąd: szczecin

Napisany 02 czerwca 2011 - 19:24

Tylko czemu nie wszyscy mogą wystawiać graty na ..oddam..??????:mad:

#39 OFFLINE   Soseq

Soseq

    Black is beautiful :)

  • 3 425 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Katowice / Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 czerwca 2011 - 19:27

bo żeby korzystać z tego działu musisz mieć 30 postów

Byłem na:
III Zlot - Lidzbark Warmiński 2007, IV Zlot Kobyla-Góra 2007, V Zlot - Ślesin 2008, VII Zlot - Bocheniec 2009, VIII Zlot - Wawrzkowizna 2009, IX Zlot - Czaplinek 2010, X Zlot Ślesin 2010, XI Zlot - Żagań 2011, XII Zlot - Toruń 2011, XIII Zlot - Ślesin 2012, XIV Zlot Skwierzyna 2012, XV Zlot - Zakrzewo 2013, XVI Zlot - Częstochowa 2013

II Miejsce Car-Audio V Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio VII Zlot Bocheniec, I Miejsce Car-Audio VIII Zlot Wawrzkowizna, II Miejsce Car-Audio X Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio XI Zlot Żagań, II Miejsce Car-Audio XII Zlot Toruń, I Miejsce Car-Audio XIII Zlot Ślesin


#40 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 czerwca 2011 - 19:33

Ale czasem pierdoły, za przeproszeniem piszą ludzie.

Jeśli ktoś napisze ogłoszenie przygarne Omege ... to co to koku wadzi?
Nikt mu nie odpowie i tyle, co to komu przeszkadza?

Bez przesady chłopaki i dziewczęta.

Za chwile okaże sie, ze jeden mod uzna, ze lampy można oddać, a inny, ze nie można.

Ja np. mam lampe do A i moge ją oddac, mam też krokowca do 3,0 albo ze dwa, mam cały multiram do V6 i kila innych rzeczy. Mam sprężarke klimy, choć już nie pamiętam z której omegi. Jak będe chciał to oddam za darmo - ktoś mi zabroni?

Niedawno dostałem lodówke, bo napisalem na jednej grupie dyskusyjnej, ze potrzebuje i co - też mod miał mi to wyciąć, bo powinienem kupic?
Wczesniej kiedyś dostalem szafe. Nie wspomne ile rzeczy oddałem/otrzymałem z gatunku materiały budowlane i inne.
Jako, ze miałem stały dostęp do niepotrzebnego sprzęty RTV obdarowałem telewizorami już kilku ludzi, kilku otrzymało lodówki, jeden ksero (sprawne, działąjące i z tonerem).

W domu czeka na oddanie C-64 dla kogoś, kto szukał tego na grupie dyskusyjnej.
Mam za wszystko kasowac, bo sie to ma nie podobać jakiemus moderowi?

Czasem wydaje mi sie, ze niektórzy nie mają co robić i szukają problemów tam gdzie ich nie ma.

Jak kogoś drażni dział oddam - to niech go nie czyta.