Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Dział oddam/przygarnę


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
68 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   grinchi

grinchi
  • 603 postów
  • Dołączył: 12-10-2007
  • Skąd: Brwinów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 22 grudnia 2009 - 01:04

Czy kogoś jeszcze (oprócz mnie) denerwuje ilość ogłoszeń przygarnę? Miał być fajny dział w którym moża "zutylizować" niepotrzebne części itp, a widzę, że niedługo pokażą się tam ogłoszenia typu: "przygarnę Omegę Bfl, w wersji MV6, najlepiej czarną, ale nie będę marudził"
LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!! To chyba nie o to chodziło w tym dziale.
Moja propozycja jest taka, żeby dział Kupię zmienić na Potrzebuję i tam wpisywać wszystkie ewentualne zapotrzebowania, ale bez podziału na kupię i przygarnę.


Proszę o otwarcie tematu założonego przez Monsteer'a i przeniesienie tam mojego posta.

#2 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 22 grudnia 2009 - 10:33

to jeszcze w temacie "Przygarnę"
następna propozycja nie do odrzucenia :
dział PRZYGARNE - znaczy potrzebuję ale nie KUPIĆ
proponuje zakazania odpowiadania na posty z chęcią zysku typu - mam , mogę ci puścić za xx pln.
raczej wysoce niekulturalne podejście ...
od tego są działy sprzedam/kupię

#3 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 grudnia 2009 - 10:41

Pit - wiem o kogo Ci chodzi - zajmę się tym działem i będę uczulony na wszystko co nie w tendy leci tam bo widzę że coponiektórzy się rozbestwili ;)



 


#4 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 22 grudnia 2009 - 11:22

wiem że wiesz bo już zerknąłem
ale generalnie NAWET mnie gróbosqrnego CHAMA wqr....ia fakt że ktoś o coś w sumie prosi a chiena sie znajdzie żeby chociaż pieprzo..ą złotówke dorobić
ja mam u siebie w garażu od groma pierdół które trzymałem bo się może przyda , oddaje za free
a takich jak ja napewno na palcach dwóch rąk sie nie da policzyc
kwestia tego że nie kazdy skory do pomocy zagląda
a jeśli już to głupawo myśli ze sie brzydko mówiąc nażre na czyjejś potrzebie
dlatego myśle że każda KOMERCYJNA odpowiedź w dziale PRZYGARNE powinna być nagrodzona bez względu na to czy to forumowicz / klubowicz / zarząd itd.
od tego jest dział SPRZEDAM
pozdrawiam
p.s. i w pełni popieram projekt czasowego ograniczenia dostępu do ogłoszeń w dziale ODDAM na rzecz klubowiczy

Czy kogoś jeszcze (oprócz mnie) denerwuje ilość ogłoszeń przygarnę? Miał być fajny dział w którym moża "zutylizować" niepotrzebne części itp, a widzę, że niedługo pokażą się tam ogłoszenia typu: "przygarnę Omegę Bfl, w wersji MV6, najlepiej czarną, ale nie będę marudził"
LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!! To chyba nie o to chodziło w tym dziale.
Moja propozycja jest taka, żeby dział Kupię zmienić na Potrzebuję i tam wpisywać wszystkie ewentualne zapotrzebowania, ale bez podziału na kupię i przygarnę.


Proszę o otwarcie tematu założonego przez Monsteer'a i przeniesienie tam mojego posta.


co do twojej propozycji Grinchi , z całym szacunkiem może masz i dobre intencje ale ...
są koledzy którzy mają za co kupić i ci którzy mają potrzebe założyć a nie mają za co kupić (sorry jeśli kogoś w jakikolwiek sposób uraziłem tą wypowiedzią ale taka jest szara rzeczywistość)

#5 OFFLINE   vis1966

vis1966

    Roman

  • 1 376 postów
  • Dołączył: 19-02-2008
  • Skąd: Rugby UK
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 22 grudnia 2009 - 13:26

Pit_Diablo dlaczego dla klubowiczow ja nie jestem klubowiczem i oddalem co mialem.Jesli mi cos nie jest potrzebne a ktos tego potrzebuje to oddaje.A wlasnie nie jak niektorzy oferuja za kase w tym dziale i jescze wysmiewaja sie z niektorych Za przygarnie.

#6 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 22 grudnia 2009 - 14:04

poparłem czyjąś (wydaje mi się) słuszną propozycję i nie ma tu mowy o jednostkach a ogóle
może nie jestem upoważniony ale zadałes pytanie a żeby nie być gołosłownym wklejam wytłumaczenia nie tylko mojego podejścia :
cytuje.
Po powstaniu działu Oddam/Przygarnę zauważono że jeśli wystawi ktoś coś do oddania to w dużej mierze odzywają się osoby nowo zarejestrowane oraz Ci co tylko przeglądają forum nie jeżdżą na żadne spoty zloty itd po prostu nikt ich nie zna.

Propozycja jest taka że po wstawieniu przedmiotu do tego działu była np blokada i przez pierwsze przykładowo 3-4 dni mogli czytać tylko Klubowicze i kandydaci oraz np najbardziej aktywni forumowicze.
Po upływie tego terminu wszyscy.
Nie chodzi mi o dyskfalifikacje kogokolwiek tylko tych co przyjmą to jest mnóstwo ale nigdy nikt z nich nie wystawia nic do oddania...
koniec cytatu.
autor troche zbyt ostro napisał ostatnie zdanie bo NIGDY NIKT powinno zostać zasąpione przez PRAWIE NIGDY NIKT

Może nazbyt ogólnikowo i z miejsca AUTORA za lekką zmianę przepraszam ale wydaje mi się iż jest to słuszne podejście chociażby z racji wysokiego prawdopodobieństwa komercyjnego wykorzystania "PRZYGARNIĘTYCH" dóbr ...

po części jest to dyskryminacja ale KLUBOWICZEM nikt nikomu nie zabrania być
wobec powyższego aby promować klub oraz idee pasji zachęcam do lektury http://forum.omegakl...3278#post303278

#7 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 grudnia 2009 - 14:40

ja proponuje zrobic tak zeby zrobic dzial oddam tak jak byl na poczatku
utworzyc dzial przygarne i kupie, i dodatkowo zeby zaznaczac czego ogloszenie dotyczy np. [K] czyli kupie i [P] przygarne
dla przykladu temat by tak wygladal
[K] Tapicerke skorzana omega bfl sedan
czyli tak jak na wielu forach

i wogole zeby nie dalo sie w markecie dawac odpowiedzi
a zeby dostep mieli tylko zarejestrowani na forum majacy min 50 albo 100 postow

ograniczanie dostepu dla osob nie nalezacych do klubu to dyskrryminacja

ja forum przegladam codziennie, jesli jestem w stanie moge pomagac w poradach, moze ktos do mnie podjechac zebym w czyms pomogl itd
jednak do klubu nie chce wstepowac(przynajmniej narazie) i czuje sie urazony ograniczaniem dostepu do marketu dla osob takich jak ja

#8 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 22 grudnia 2009 - 14:43

ja proponuje zrobic tak zeby zrobic dzial oddam tak jak byl na poczatku
utworzyc dzial przygarne i kupie, i dodatkowo zeby zaznaczac czego ogloszenie dotyczy np. [K] czyli kupie i [P] przygarne
dla przykladu temat by tak wygladal
[K] Tapicerke skorzana omega bfl sedan
czyli tak jak na wielu forach

i wogole zeby nie dalo sie w markecie dawac odpowiedzi
a zeby dostep mieli tylko zarejestrowani na forum majacy min 50 albo 100 postow

ograniczanie dostepu dla osob nie nalezacych do klubu to dyskrryminacja

ja forum przegladam codziennie, jesli jestem w stanie moge pomagac w poradach, moze ktos do mnie podjechac zebym w czyms pomogl itd
jednak do klubu nie chce wstepowac(przynajmniej narazie) i czuje sie urazony ograniczaniem dostepu do marketu dla osob takich jak ja


jesli przeczytałeś uważnie cytat to powinieneś wyciągnąć wniosek jeden - CIEBIE TO NIE DOTYCZY
wiec co ma twoje urażenie do faktów

#9 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 grudnia 2009 - 14:47

Ale co masz być urażony - zależy nam na promowaniu klubowiczy. Stąd mają większe możliwości niż szary użytkownik i już



 


#10 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 grudnia 2009 - 19:57

jesli przeczytałeś uważnie cytat to powinieneś wyciągnąć wniosek jeden - CIEBIE TO NIE DOTYCZY
wiec co ma twoje urażenie do faktów


Ale co masz być urażony - zależy nam na promowaniu klubowiczy. Stąd mają większe możliwości niż szary użytkownik i już


zdaje sobie sprawe z tego ze to forum zyje dzieki klubowiczm i ich skladkom a forumowicze sa tylko w pewnym sensie uzupelnieniem
nie twierdze rowniez ze ktos mi zabrania byc klubowiczem, poprostu nie zalezy mi na tym zeby nad avatarem miec ikonke klubowicza
a jesli chodzi o ta selekcje ze dla kandydatow, klubowiczy i najbardziej aktywnych to z tymi aktywnymi ciezko by bylo zrobic poniewaz ktos kto pisze jeden post dziennie a na temat jest dla mnie bardziej aktywny niz ktos kto pisze 10 postow dziennie uprawiajac sobie pogaduchy nie na temat w czyims watku
a prawda jest taka ze nikt nie bedzie sledzil aktywnosci forumowicza po jego postach tylko po liczniku aktywnosci a w ten sposob ewentualny dostep do dzialu oddam/przygarne dostaliby z pewnoscia ci drudzy

przepraszam za okreslenie urazony bo bylo ono przesadzone, chodzilo mi o lekko zawiedziony

a wracajac do tematu mysle ze uniemozliwienie dawania odpowiedzi w markecie najbardziej by tu pomoglo bo wtedy ewentualne hieny musialyby pisac na priv co juz w pewnym stopniu zniecheca a jesli chodzi o pazernych ktorzy chca chapnac cos co ktos oddaje to kazdy widzi kto to chce brac i moglby sobie wybrac komu cos oddaje bez swiadkow

jeszcze kolejna propozycja jest taka zeby autorowi ogloszenia dac mozliwosc usuniecia ogloszenia bo sam wiem po sobie ze kiedys wystawilem radio cb ktore sprzedalem nastepnego dnia a telefony z zapytaniem o nie mialem przez caly tydzien bo nie mialem mozliwosci usuniecia ani dodania notki ze sprzedane a nie chcialem zawracac nikomu du*y zeby to skasowal

ale to tylko takie widzimisie forumowicza ktory nie nalezy do klubu:p

#11 OFFLINE   dobols

dobols

    DobolsGarage dobols.pl

  • 917 postów
  • Dołączył: 18-03-2008
  • Skąd: Stłolica Pyrlandii
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 grudnia 2009 - 20:06

ale to tylko takie widzimisie forumowicza ktory nie nalezy do klubu:p

a czy to oznacz że jesteś gorszy?
Ja jestem autorem cytowanego wątku przejrzyj sobie ogłoszenia oddam to zobaczysz dlaczego drugi już klubowicz porusza ten temat.
Jest napisane że blokada 3-4 dni i to jest dla Ciebie dyskryminacja? Raczej całkowita blokada by nią była.

#12 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 grudnia 2009 - 20:26

a czy to oznacz że jesteś gorszy?

nie czuje sie gorszy, czuje sie jak najbardziej OK piszac w tym temacie bo jest on w dziale forum a nie klub czyli mnie tez dotyczy:D

do dzialu przygarne oddam nie zagladam bo jest tam taki burdel ze szkoda mi na to czasu
ale teraz zerknolem i juz wiecej rozumiem
a jesli chodzi o to ograniczenie to mysle ze nie jest to konieczne bo napewno w o wiele latwiejszy sposob da sie tam zrobic porzadek
zanim pojawil sie dzial przygarne jakos wszystko normalnie funkcjonowalo a teraz to bylo na hura i zeczywiscie bez doprowadzenia wszystkiego do ladu niedlugo z pewnoscia ukazalyby sie ogloszenia przygarne omege mv6 jak autor watku zauwazyl

#13 OFFLINE   vis1966

vis1966

    Roman

  • 1 376 postów
  • Dołączył: 19-02-2008
  • Skąd: Rugby UK
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 22 grudnia 2009 - 20:37

Ja dzis tez dokladniej przegladnalem ten dzial i faktycznie sa osoby ktore cos przyjmuja ale i to samo sprzedaja a nie widze aktywnosci w jakichs innych dzialach gdzie mozna komos pomoc choc by samym pisaniem.Troche sie zdziwilem ze tak mozna.

#14 OFFLINE   grinchi

grinchi
  • 603 postów
  • Dołączył: 12-10-2007
  • Skąd: Brwinów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 22 grudnia 2009 - 22:41

a jesli chodzi o ta selekcje ze dla kandydatow, klubowiczy i najbardziej aktywnych to z tymi aktywnymi ciezko by bylo zrobic poniewaz ktos kto pisze jeden post dziennie a na temat jest dla mnie bardziej aktywny niz ktos kto pisze 10 postow dziennie uprawiajac sobie pogaduchy nie na temat w czyims watku


Byłoby łatwiej gdyby istniał system reputacji na forum - możnaby wtedy docenić osoby, które faktycznie pomagają. Ale taki OT w tym temacie.
Chyba wybrałem zły moment na poruszenie tego tematu, bo zaraz zmiana kadencji :D
Poczekamy chyba na nowy Zarząd...

#15 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 22 grudnia 2009 - 22:59

niech stary zarząd zrobi podwaliny nowemu zarządowi ;)

#16 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 28 grudnia 2009 - 19:35

Wydaje mi sie ze najlepiej zrobi dział przygarnę tak samo jak dział sprzedam zatwierdzal by moder tresc ogłoszenia. Jeszcze troche i będą sie pojawiac takie jak ten http://forum.omegakl...ead.php?t=32588 :D Oczywiscie ten to dla jaj (tak mysle chyba :p )

#17 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 28 grudnia 2009 - 19:43

Oczywiscie ten to dla jaj

Dla czego? a może się uda.

#18 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 28 grudnia 2009 - 20:41

Wydaje mi sie ze najlepiej zrobi dział przygarnę tak samo jak dział sprzedam zatwierdzal by moder tresc ogłoszenia. Jeszcze troche i będą sie pojawiac takie jak ten http://forum.omegakl...ead.php?t=32588 :D Oczywiscie ten to dla jaj (tak mysle chyba :p )


był i sie zmył :smiech: już zatwierdzili :D

#19 OFFLINE   manbuba

manbuba
  • 384 postów
  • Dołączył: 10-12-2008
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 22 stycznia 2010 - 22:42

Mam propozycje do działu oddam przygarnę.
Jeśli coś ktoś potrzebuje to powinien coś najpierw oddać tzn. obowiązywałaby dżentelmeńska umowa, że przed pojawieniem się prośby o przygarnięcie czegoś powinno się pojawić ogłoszenie o oddaniu czegoś. Zmusiłoby to chociaż do przejrzenia niepotrzebnych rzeczy w garażu przed klepaniem pobożnych życzeń w sprawach często proszących się o kupno i ograniczyłoby natręctwo. Oczywiście Ci, którzy chcieliby tylko coś oddać to oczywistym jest, że nie muszą o nic prosić:)

#20 OFFLINE   Pit_Diablo

Pit_Diablo
  • 660 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 22 stycznia 2010 - 22:46

no i co , chcesz przeczytać ogłoszenie pt. "oddam podkładke pod śrubke: :smiech: