Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nie działaja spryskiwacze


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
33 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Spooky V6

Spooky V6
  • 294 postów
  • Dołączył: 15-03-2008
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 grudnia 2009 - 00:49

Czy jest mozliwe ze zamarzly mi spryskiwacze jak korzystam z plynu zimowego ??? Czy padla mi pompka ??? Jak moge to sprawdzic ???

#2 OFFLINE   grinchi

grinchi
  • 603 postów
  • Dołączył: 12-10-2007
  • Skąd: Brwinów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 21 grudnia 2009 - 02:19

Czy jest mozliwe ze zamarzly mi spryskiwacze jak korzystam z plynu zimowego ??? Czy padla mi pompka ??? Jak moge to sprawdzic ???


Są płyny zimowe o różnej temperaturze zamarzania (-17, -22 itp.). Ponadto w przypadku tańszych płynów nie masz żadnej gwarancji na to czy temperatura zamarzania jest rzeczywista, czy też dla celów marketingowych :)
Może dolałeś płyn zamarzający przy -17 do resztki płynu letniego...

#3 OFFLINE   waldus244

waldus244
  • 365 postów
  • Dołączył: 01-01-2009
  • Skąd: Zajączki k. kalisza
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 21 grudnia 2009 - 07:40

Czy jest mozliwe ze zamarzly mi spryskiwacze jak korzystam z plynu zimowego ??? Czy padla mi pompka ??? Jak moge to sprawdzic ???


możliwe zwłaszcza jak podgrzewaie dysz ci nie działa

#4 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 grudnia 2009 - 07:53

Czy jest mozliwe ze zamarzly mi spryskiwacze jak korzystam z plynu zimowego ??? Czy padla mi pompka ??? Jak moge to sprawdzic ???


Jest możliwe , jak to spr. ( naprawić) są dwa sposoby wstawić do ciepłego pomieszczenia , lub lać gorącą wodę na zbiorniczek

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#5 OFFLINE   xmar69

xmar69
  • 50 postów
  • Dołączył: 21-02-2009
  • Skąd: Bytom Odrzański

Napisany 21 grudnia 2009 - 08:02

Postukaj w zbiornik z płynem jak będzie chlupać to pompka a jak nie to zamarzł ci płun.

#6 OFFLINE   Spooky V6

Spooky V6
  • 294 postów
  • Dołączył: 15-03-2008
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 grudnia 2009 - 11:01

a co kazda oma ma podgrzewanie dysz spryskiwaczy ???

#7 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 grudnia 2009 - 11:18

a co kazda oma ma podgrzewanie dysz spryskiwaczy ???

Nie kazda. Zobacz jeszcze czy ci wezyk nie pekl przed laczeniem z maska - wczoraj na spocie to przerabialismy :p

#8 OFFLINE   daktyl

daktyl

    ..opisu dziś nie będzie..

  • 250 postów
  • Dołączył: 24-06-2008
  • Skąd: Gliwice / Jaryszów
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 grudnia 2009 - 11:43

No cóż, trzeba poczekać do wiosny... Ja też mam ten problem. Wynikło to z tego, że do końcówki płynu letniego dolałem zimowy (-15 st), Ale kto przypuszczał, że mrozik aż tak nam na nosie zagra??
Pozdrawiam!!
:D

#9 OFFLINE   nesfor

nesfor

    :)

  • 121 postów
  • Dołączył: 27-04-2009
  • Skąd: Tczew

Napisany 21 grudnia 2009 - 11:51

ja zamrazniety plyn przerabialem w sobote ;-) pomoglo dopiero nalanie ogrzanego plynu od spryskiwaczy i przykrycie szczelnie maske pladneka i zostawieni na jalowym az sie wsyztsko ociepli ;-)

#10 OFFLINE   bocian24pl

bocian24pl
  • 1 postów
  • Dołączył: 17-12-2009

Napisany 23 grudnia 2009 - 10:49

spryskiwacz od pasazera dziala a od kierowcy nie co z tym fantem zrobic...cholernie utrudnia to jazde szczegolnie w takich wrunkach jakie mamy teraz.dodatkowo powiem ze nigdzie indziej nie leci plyn(chodzi mi o maske gdzie sa te spryski)prubowalem przepchac te otworki igla ale nie p[omaga]

#11 OFFLINE   AJs

AJs
  • 132 postów
  • Dołączył: 25-05-2007
  • Skąd: Nowa Sól/Legnica

Napisany 23 grudnia 2009 - 11:20

Postukaj w zbiornik z płynem jak będzie chlupać to pompka a jak nie to zamarzł ci płun.


Wydaje mi się że lepiej posłuchać czy pompka działa i jeżeli nie to do wymiany, no chyba że przy sprawdzaniu wystrzeli bespiecznik to będzie oznaczało że pompka może być sprawna tylko zamarzł w niej płyn

#12 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 23 grudnia 2009 - 12:01

Wydaje mi się że lepiej posłuchać czy pompka działa i jeżeli nie to do wymiany, no chyba że przy sprawdzaniu wystrzeli bespiecznik to będzie oznaczało że pompka może być sprawna tylko zamarzł w niej płyn

Myślalem jak ty podobnie do wczoraj bo tez miałem pomieszany płyn z letnim i mi zamarzło. Ale jak piszesz było słychać że pompka chodzi a płyn nie leci myślę zamarzło. A tu dwa dni temu nalałem denaturatu bo tak zalecją i że niby puści odczekałem pół dnia a tu cisza pompka nie chodzi. Myślę bezpiecznik ale nie .
Mechanik powiedział że pompka ale jak wróciłem do domu wyjołem silniczek podgrzałem suszarkaą i z niego zaczeła wylatywać woda. I po ponowynym podłączeniu zaczoł chodzić.
Więc czasem lepiej to dokładnie sprawdzić niż darmo wydać nawet te 30 zl na zamiennik. :)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#13 OFFLINE   AJs

AJs
  • 132 postów
  • Dołączył: 25-05-2007
  • Skąd: Nowa Sól/Legnica

Napisany 23 grudnia 2009 - 12:51

No ja miałem coś takiego że komp pokazywał że niemam płynu a lałem wiec stwierdziłem że mam nie szczelny zbiorniczek... kiedy się za to zabrałem okazało się, że czujnik się zawiesił a pompka była w środku cała zardzewiała, na szczęście miałem drugi zbiorniczek z silnikiem bo ojcuiec wymieniał na zbiorniczek z dwoma silnikami (ze spryskami na lampy) tyle, że silniczek był od sedana i teraz mam spryski tylko na przednia szybe :/ ale jeszcze mam wężyki pozapychane więc jak będzie troche cieplej to się wezmę za to bo nieda sie jezdzić bo teraz to błoto leci na szybe i nie ma czym psikać :/

#14 OFFLINE   sznyro

sznyro
  • 94 postów
  • Dołączył: 09-10-2008
  • Skąd: Radom

Napisany 03 stycznia 2010 - 21:14

u mnie też był problem ze spryskami , pompkę było słychać a płyn nie leciał .Okazało się ż ta ta gumka z sitkiem co mocuje pompkę do zbiorniczka była zapchana.

#15 OFFLINE   lukas12347

lukas12347
  • 85 postów
  • Dołączył: 18-02-2009
  • Skąd: Łańcut,Markowa

Napisany 03 stycznia 2010 - 22:45

:szpital:u mnie po mrozach leci ale kurde tylko od pasażera a od kierowcy bardzo słąbo nawet na szybe nie dolatuje(chyba ze szybciej jade to czasem doleci hahaha).

#16 OFFLINE   sznyro

sznyro
  • 94 postów
  • Dołączył: 09-10-2008
  • Skąd: Radom

Napisany 04 stycznia 2010 - 10:47

Spróbuj wyczyścić ta gumkę co pisałem wcześniej u siostry w corsie to samo było leciał płyn ale tylko na początek szyby, albo zapchany masz spryskiwacz przecież płyn najpierw dochodzi do tego spryskiwacza zdejmij przewód i kompresorem przedmuchaj

#17 OFFLINE   thomsoneq

thomsoneq
  • 154 postów
  • Dołączył: 11-10-2009
  • Skąd: Rybnik/Ballymena(NI)

Napisany 09 stycznia 2010 - 14:00

Panowie ja mam inny problem ale tez ze spryskiwaczami a mianowicie:
Wczoraj zamarzl mi plyn i jeden ze spryskiwaczy na lampy mi wypchnelo z kabelkiem na zewnatrz :o no wiec go wepchnalem ale nadal spryskiwacze do teraz nie podaja plynu :( garazuje w ogrzewanym garazu. Niedawno probowalem pusic i nie chce nic leciec :( na szyby leci na lampy nie. Jeszcze male pytanko do tego wszystkiego... jak sprawdzic czy sie ma ogrzewane koncowki spryskiwaczy?;)

#18 OFFLINE   piiiotrek

piiiotrek
  • 385 postów
  • Dołączył: 30-06-2007
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 stycznia 2010 - 22:23

Jeszcze male pytanko do tego wszystkiego... jak sprawdzic czy sie ma ogrzewane koncowki spryskiwaczy?


Po prawej powinny wchodzić do maski dwa kabelki, czarny i czerwony chyba albo brązowy. Bynajmniej tak mnie się wydaje ;)

#19 OFFLINE   lukas12347

lukas12347
  • 85 postów
  • Dołączył: 18-02-2009
  • Skąd: Łańcut,Markowa

Napisany 09 stycznia 2010 - 23:20

Spróbuj wyczyścić ta gumkę co pisałem wcześniej u siostry w corsie to samo było leciał płyn ale tylko na początek szyby, albo zapchany masz spryskiwacz przecież płyn najpierw dochodzi do tego spryskiwacza zdejmij przewód i kompresorem przedmuchaj


Z kompresorem to juz przerabiane kilka razy i dalej lipa

Po prawej powinny wchodzić do maski dwa kabelki, czarny i czerwony chyba albo brązowy. Bynajmniej tak mnie się wydaje ;)


Tak dokładnie nawet tam wtyczke widac

#20 OFFLINE   thomsoneq

thomsoneq
  • 154 postów
  • Dołączył: 11-10-2009
  • Skąd: Rybnik/Ballymena(NI)

Napisany 09 stycznia 2010 - 23:45

Po prawej powinny wchodzić do maski dwa kabelki, czarny i czerwony chyba albo brązowy. Bynajmniej tak mnie się wydaje ;)


aha sprawdze... i dziekuje za informacje... jesli chodzi o spryskiwacze na lampy to wylecial szlałszek z pompy;p