Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jazda bez oleju, całkowity wyciek


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
121 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   gorum

gorum
  • 295 postów
  • Dołączył: 25-01-2009

Napisany 18 grudnia 2009 - 12:33

ok gumke dzis kupie :D

a za ten plastikowy korek przepraszam, dobrze nie popatrzylem, spieszylo mi sie do pracy i bylem tak zdenerwowany ze nawet logicznie nie myslalem.

ale odnosnie maselka to ja nie robie krótkich dystansow wiec skąd ono sie moglo wziasc ? bo jak kluske wyciagam to robie te 20-30 km przynajmniej

#22 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 18 grudnia 2009 - 12:53

ale odnosnie maselka to ja nie robie krótkich dystansow wiec skąd ono sie moglo wziasc ? bo jak kluske wyciagam to robie te 20-30 km przynajmniej


Przy takich mrozach potrzebuje wiecej bo 30km to tez nie za wiele.

#23 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 grudnia 2009 - 12:54

swoją drogą mechanik mógł to zwyczajnie sprawdzić/zrobić tą odmę.
Zapowiada się na to że pacjent będzie żył:)
pozdrawiam


Teraz to jak palcem nie pokarzesz to nic nie zrobią dodatkowo;)

#24 OFFLINE   Jesse

Jesse
  • 699 postów
  • Dołączył: 20-07-2009
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 18 grudnia 2009 - 13:00

Nie zrobia bo nie potrafią.Teraz wiekszośc mechaników po szkole wymienia tylko klocki i płyny,no to gdzie oni się mają czegoś nauczyć:) zalej silnik nowym olejem i zobacz co będzie.Tak jak pisałem jak się lampka nie zapaliła to cisnienie na panewkach jeszcze było a chodził jak klekot bo brakowało mu na głowice i prawdopodobnie zaworki zaczeły grać.Bądż dobrej myśli:)

#25 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 18 grudnia 2009 - 18:31

wkręć tę rurę wlewową, bo wg mnie z niej podcieka
Na zdjęciu widać, jak miejsce w pokrywie zaworów dookoła rury wlewowej jest uwalone olejem. Poza tym po położeniu tej rury widać, że jest źle zamontowana. Ona jest na zwykłym zatrzasku - odkręcasz i zakręcasz jak słoik

#26 OFFLINE   gorum

gorum
  • 295 postów
  • Dołączył: 25-01-2009

Napisany 18 grudnia 2009 - 18:49

ok jutro zdam relacje pelna co wyjdzie

dzieki wszystkim za rady :)

z tego co mechanik mówil to uszczelka pod pokrywa zaworów poszła i tam wywala olej, wylewa sie wręcz, nie dziwne ze tak szybko go zabraklo. silnik odpalony i chodził normalnie poza cichym jakby pukaniem, takim puk puk puk ale bylo bardzo ciche wiec nie mam pojecia co to. z tego co mowil trzeba zwalic cały kolektor ssący no i to zrobi, odme tez wtedy poczysci

a z tym wyciekiem oleju nie zrobił tego bo nie wiedzial jak wykrecic "obudowe" w która sie wklada filtr oleju a tam troche lało. próby z guma nie robilem

hmm jakies dalsze rady lub uwagi ;-) ?

#27 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 grudnia 2009 - 18:22

hmm jakies dalsze rady lub uwagi ;-) ?


Ja jeżdżę już prawie rok z czymś takim
http://forum.omegakl...ead.php?t=18110
i jestem zadowolony:D

#28 OFFLINE   Cmaga

Cmaga
  • 148 postów
  • Dołączył: 18-02-2007
  • Skąd: Skarżysko-Kam

Napisany 20 grudnia 2009 - 10:36

Podłączam się do tematu. Wczoraj miałem to samo. Rano wszystko było ok.Chwila zabawy bokami i do pracy. Po robocie troszkę się pobawiłem boczkami (jakieś 15 min, na średnio zagrzanym silniku) i jak dojeżdżałem do domu pokazał się komunikat o poziomie oleju. Pod domem dym z okolic wlewu oleju, taki sam wyciek, identyczne masełko i suchy bagnet. Dodam że wcześniej nie brała nawet grama oleju. Czemu teraz olej wyciekł w tak krótkim czasie?
_______
Cmaga

______________________________
2.5 V6 - Tak dużo , a tak niewiele.

Dodany obrazek

#29 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 grudnia 2009 - 11:23

Czemu teraz olej wyciekł w tak krótkim czasie?

możliwe że to samo co u Goruma, czyli wywalona uszczelka pod pokrywą zaworów.

dolej oleju, i niech jedna osoba obserwuje te uszczelki, a Ty odpalaj auto, jak pocieknie, to masz rozwiązanie problemu i kolejny wydatek

#30 OFFLINE   gorum

gorum
  • 295 postów
  • Dołączył: 25-01-2009

Napisany 20 grudnia 2009 - 14:42

Lord mi cos wspominał o cięciu więc pytanie czy cięcie pokryw zaworowych rozwiązuje problem przecieków ? bo aluminiowych z vectry vki to raczej narazie sobie nie kupie ;)

#31 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 20 grudnia 2009 - 14:49

Lord mi cos wspominał o cięciu więc pytanie czy cięcie pokryw zaworowych rozwiązuje problem przecieków ? bo aluminiowych z vectry vki to raczej narazie sobie nie kupie ;)


Wszystkie drogi prowadzą do aluminiowych pokryw z viki:D
ale oczywiście wcześniej można próbować z innymi patentami tym bardziej jak są sprawdzone.

#32 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 grudnia 2009 - 14:56

A jak sytuacja z silnikiem, żyje?

#33 OFFLINE   gorum

gorum
  • 295 postów
  • Dołączył: 25-01-2009

Napisany 20 grudnia 2009 - 14:57

tylko gdzie ja to kupie i za jakie pieniadze ;)

wstepnie zyje :) ale nie jezdze bo cieknie

#34 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 20 grudnia 2009 - 17:27

tylko gdzie ja to kupie i za jakie pieniadze ;)

Jak trafisz na ofertę to bierz, oczywiście za rozsądną cenkę.
Szroty/allegro i ogłoszenia typu silnik w całości lub na części vectra b V6.
Wydzwaniałem dwa dni i udało się bo gość trzymał cały silnik i nie mógł sprzedać to go rozkręcił i pokrywki przysłał:>
Licz od 100zł za kpl. na silnik.
Te co kupiłem brałem w ciemno, wyglądały strasznie może dla tego tak tanio. Chciałem je odpicować i zabezpieczyć przy okazji.
Trochę się działo bo źle ugryzłem temat i pod zły adres trafiłem (za pierwszym razem).;)
http://forum.omegakl...?t=30399&page=2

#35 OFFLINE   lukas12347

lukas12347
  • 85 postów
  • Dołączył: 18-02-2009
  • Skąd: Łańcut,Markowa

Napisany 20 grudnia 2009 - 18:09

Skad jestes kolego gorum????:tank::tank::tank:

#36 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 grudnia 2009 - 18:18

poniewaz znam mechanika ktory ogladal auto Goruma to pozwole sobie opisac i sprostowac pare rzeczy.
Poszla uszczelka - pokrywa glowicy, leje tam i to ostro - lewa glowica
Olej walil na kolektor wydech - stad dym i smrodek
Zolta maz we wlewie na olej nie jest tak do konca zolta to "kakao" czyli olej+woda - duzo tego w samym wlewie co przybliza do teorii ze silnik czesto jezdzi nie dogrzany, jesli w tym miejscu bylo, to na 100% odma musiala byc tego pelna
Wszystko wskazuje na to ze teoria z zamarznieta odma potwierdzila sie
To co stukalo to popychacze - niski stan oleju
Po zalaniu olejem i odpaleniu jeszcze ktorys tyka czasem ale motor pracuje rowno, wkreca sie na obroty i nie slychac zeby na dole cos pralo (czyli panewki na dole)
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#37 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 grudnia 2009 - 21:00

Podłączam się do tematu. Wczoraj miałem to samo. Rano wszystko było ok.Chwila zabawy bokami i do pracy. Po robocie troszkę się pobawiłem boczkami (jakieś 15 min, na średnio zagrzanym silniku) i jak dojeżdżałem do domu pokazał się komunikat o poziomie oleju. Pod domem dym z okolic wlewu oleju, taki sam wyciek, identyczne masełko i suchy bagnet. Dodam że wcześniej nie brała nawet grama oleju. Czemu teraz olej wyciekł w tak krótkim czasie?


Kolego odma zamarzła i przez ciśnienie w skrzyni korbowej olej wypływa pod deklami zaworowymi ( najsłabsze miejsce )

#38 OFFLINE   gorum

gorum
  • 295 postów
  • Dołączył: 25-01-2009

Napisany 20 grudnia 2009 - 23:54

z jednym sie nie moge zgodzic chyba ze to wina poprzedniego własciciela była

jak juz biore kluske to nią robie duzo km, na małe trasy (4-5 km) mam inne auto. w mrozy nie jezdzilem bo auto stało u mechanika, wczesniej jak pisalem to bylo po 20-30 km minimum robione, przewaznie około 50km, jak byl silnik zimny nigdy nie mial wiecej niz 3,5tys obrotow, dopiero jak juz załapal te 80 stopni to wtedy cos wiecej juz szedl. takze skad tyle masła ? chyba ze zasługa poprzednich włascicieli ?

#39 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 grudnia 2009 - 09:04

Gorum ja jezdzac Omega do Rzeszowa do pracy w zimie (35-40 km w jedna strone) zawsze pod korkiem mialem maslo. Teraz robie jednorazowo 350... i nic. Jeden z moich atosow dziennie robi 10-15 km maslo pod korkiem i we wlewie oleju....
Widocznie odma w Valce nie jest jej silna strona, podobna przypadlosc maja polowki 1,4 16v....Ja znam sredno Valki ale chyba w tym poscie jest napisane ze nawet 20 km dziennie to malo. Nie zebym Cie obarczal jakas wina bo to nie ma byc problem dla wlasciciela, jeden chce jezdzic 5 km dziennie drugi 400 km a auto ma sobie dawac rade. Mysle ze konstruktorzy nie popisali sie
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#40 OFFLINE   DAFik

DAFik
  • 480 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: kurort

Napisany 21 grudnia 2009 - 09:28

Chłopaki z marznącą odmą nie tylko w oplu była jazda. Das auto miał akcję zakładania grzałek w odmie, bo to plaga w którymś z modeli silnika była.