Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jakie Głośniki -> ktos wymieniał??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
78 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 16:20

nie dogadamy się, jesteś już za mocno zboczony....... a propo nie mam mv6... narka

#42 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 05 września 2006 - 16:28

nie dogadamy się, jesteś już za mocno zboczony....... a propo nie mam mv6... narka


Wcale nie mialem na mysli twojego auta dalem przyklad jako topowego bylo nie bylo modelu omegi..

A na odpowiedz o moim zboczeniu i o vectrze ktora jest beee i feee mam tylko jedna....

http://img488.images...puchary1kb3.jpg
http://img152.images...puchary2wd5.jpg

I to nie sa wszystkie trofea (notabene sa to za audio tylko, a jeszcze jest pare kublow za wyglad)...
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#43 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 16:38

a co mnie powiedz to obchodzi? ja sobie suba nie wsadze, szkoda miejsca marnować w bagażniku, a dla mnie gra dobrze bez niego, w domu go mam i go nawet nie włączam. Zbędny bajer i mam prawo mieć takie zdanie. NIe zależy mi na TWoich trofeach, i pewnie wielu osobom też nie. Będą zadowolone z systemu audio bez suba iw takiej mierze jak ty jesteś zadowolony ze swojej marnej vectry..... któa jedynie jedzie i przyspiesza...

#44 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 05 września 2006 - 17:05

a co mnie powiedz to obchodzi? ja sobie suba nie wsadze, szkoda miejsca marnować w bagażniku, a dla mnie gra dobrze bez niego, w domu go mam i go nawet nie włączam. Zbędny bajer i mam prawo mieć takie zdanie. NIe zależy mi na TWoich trofeach, i pewnie wielu osobom też nie. Będą zadowolone z systemu audio bez suba iw takiej mierze jak ty jesteś zadowolony ze swojej marnej vectry..... któa jedynie jedzie i przyspiesza...


ehhhh
to po co sie odzywasz w temacie jak nie masz za wiele do powiedzenia?
wszyscy juz wiedza ze nie jestes wyrafinowanym sluchaczem i nie odrozniasz szumu opon od szumu stacji radiowej niedokladnie zestrojonej.
I wbrew pozorom nie tak malo ludzi docenia walory muzyki...

...a slowa marna vectra i epitety ze jedynie jedzie i przyspiesza to sobie daruj...
masz jakis kompleks smochodowy? co za wolna, za ciezka, za brzydka, jest twoja omega?
jakos do tej pory slowem nie wspomnialem ani tym bardziej nie krytykowalem twojego auta
wiec skad ta zawisc do vectry?
chlopie opanuj nerwy bo zlosc urodzie szkodzi...
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#45 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 17:11

próbowałem Ci to przenieść po prostu na inną płąszczyzne, ale nie jesteś w stanie tego zrozumieć bo niczego do siebie nie dopuszczasz. zero wniosków.

Ja się przyznałem, że taki zestaw porządny z subem musi grać świetnie, ale nie musze takiego mieć żeby być zadowolonym... ale jak Ci ciężko zrozumieć to ja już nie ciągne tego tematu....

ponadto nie wypowiadaj się, bo muzyki słucham bardzo dużo.. i każdy odnajduje w niej coś innego.... "niezdrowa obłędna" jakość samego odbioru nie jest priorytetem....

#46 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 05 września 2006 - 17:31

próbowałem Ci to przenieść po prostu na inną płąszczyzne, ale nie jesteś w stanie tego zrozumieć bo niczego do siebie nie dopuszczasz. zero wniosków.

Ja się przyznałem, że taki zestaw porządny z subem musi grać świetnie, ale nie musze takiego mieć żeby być zadowolonym... ale jak Ci ciężko zrozumieć to ja już nie ciągne tego tematu....

ponadto nie wypowiadaj się, bo muzyki słucham bardzo dużo.. i każdy odnajduje w niej coś innego.... "niezdrowa obłędna" jakość samego odbioru nie jest priorytetem....


a ja od samego poczatku tluke ze taki system nie jest w stanie zagrac na miare swoich mozliwosci. A to ze tobie to pasuje to ok ale nadal system ten bedzie kulawy. I nigdzie nie kazalem tobie kupowac suba, wyrazilem tylko moja opinie ze to nie zagra poprawnie ot co.

No a co do muzyki i odnajdywania czegos innego to bez urazy ale, na dobrym sprzecie dopiero pojawiaja sie te smaczki, niuanse ktorych na seryjnych papierowych glosnikach niestety zanikaja... ale trzeba sluchac sluchac i jeszcze raz sluchac. i niekoniecznie sprzetu za nascie tysiecy bo za niewielkie pieniazki jak juz pisalem mozna zrobic systemik ktory bedzie sprawial frajde wlascicielowi ale trzeba rozsadnie dobrac komponenty i poprawnie to wszystko zamontowac:)
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#47 OFFLINE   Zet_radom

Zet_radom

    Karol

  • 186 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 05 września 2006 - 18:16

.....
Ja się przyznałem, że taki zestaw porządny z subem musi grać świetnie, ale nie musze takiego mieć żeby być zadowolonym... ale jak Ci ciężko zrozumieć to ja już nie ciągne tego tematu....


HAHA, BC smieszny jesteś powoli, przecież ty robisz dokładnie to samo. Próbowałem ci wytłumaczyć, że do moich potrzeb wystarcza mi x20xev, chociaż oczywiście V6 jest lepsze. To mi odpowiedziałeś ,ze wdepnąłem w gówno i nie wiem co mam pisać teraz. To jest dokładnie taka sama sytuacja, tylko że tu chodzi o audio. Ty do jazdy potzrbujesz silnika 3.0 a NYNY suba. A tak na marginesie nie zauważyłem żeby NYNY, negował to co masz, a już tym bardziej to czym jeździsz w przeciwieństwie do ciebie i do tego uwłaczasz w tym momencie jego wieloletniej pracy nad wozem, którą jako klubowicz VU śledziłem. Ludzie i tak są bardzo wyrozumiali co do ciebie i do sposobu w jaki się do nich odnosisz, ale myślę że to się kiedyś skończy. Naprawdę to forum traci dużo przez ciebie, bo niepotrzebnie wprowadzasz niemiłą atmosferę. Ty sie znasz na silnikach NYNY na audio i tyle, nie jesteś we wszystkim najlepszy, chociaż widzę, że chciał byś być. Takie moje OT
Spójrz w lusterka, sprawdź dwa razy
!!! MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE !!!

www.axel-pc.pl

#48 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 18:36

wyrozumiali co do ciebie i do sposobu w jaki się do nich odnosisz, ale myślę że to się kiedyś skończy. Naprawdę to forum traci dużo przez ciebie, bo niepotrzebnie wprowadzasz niemiłą atmosferę. Ty sie znasz na silnikach NYNY na audio i tyle, nie jesteś we wszystkim najlepszy, chociaż widzę, że chciał byś być. Takie moje OT


a niech wywalą ten temat do spamu, ja Ci nie zabroniłem jeździć X20XEV, ale chyba Cię wtedy bardzo ugryzłem i znalazłeś moment w którym mógłbyś zaatakować... choć nie wbiłeś się do końca jak zwykle w sedno, bo ja wcale nie neguje NYNY tak jak i Ciebie. Jeździj sobie na swoim X20XEV, fakt, że jest on gorszy od V6, ale tam chodziło o różnice w cenie ekslopatacji, twierdziłem że za niewiele wiecej pieniędzy można sobie spokojnie kulać na V6 podczas gdy trudno Ci było się z tym pogodzić, wszyscy dookoła potwierdzali moje zdanie i przedstawiali racjonalne argumenty...

A NYNYemu to już dziękuje za współprace, ja jestem w stanie wyczuć wszystkie niuanse w muzyce jakiej słucham bez potrzeby dopełniania tego subem, i nie twierdze że zestawbez suba jest niepoprawny. Być może nynemu jest do czegoś tam potrzebny lub niezbędny dla rodzaju muzyki jakiej słucha. Gdybym łupał techno to sub stałby na pierwszym miejscu, ale sorry was chłopaki jak sobie włączam pierwsze nagrania YES, CAMEL itd. nie będę robił tutaj litanii... to przy tego rodzaju muzyce subwoofer jest guzik warty i nie opieram się tu na swojej dumance tylko na tym ze mam suba w domu i nie jestem tak głuchy żeby to stwierdzić.

udzie i tak są bardzo wyrozumiali co do ciebie i do sposobu w jaki się do nich odnosisz, ale myślę że to się kiedyś skończy.


proponuje ankiete w dziale Spammers, zaraz założe temat, bo dosyć mam takiego pustego gadania

#49 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 05 września 2006 - 18:55

A NYNYemu to już dziękuje za współprace, ja jestem w stanie wyczuć wszystkie niuanse w muzyce jakiej słucham bez potrzeby dopełniania tego subem, i nie twierdze że zestawbez suba jest niepoprawny. Być może nynemu jest do czegoś tam potrzebny lub niezbędny dla rodzaju muzyki jakiej słucha. Gdybym łupał techno to sub stałby na pierwszym miejscu, ale sorry was chłopaki jak sobie włączam pierwsze nagrania YES, CAMEL itd. nie będę robił tutaj litanii... to przy tego rodzaju muzyce subwoofer jest guzik warty....


drogi kolego po raz kolejny albo nie czytasz dokladnie albo wybiorczo traktujesz posty
Pisalem juz do czego jest sub w systemie i jaka jest jego rola, nie chcialo sie przyswoic to juz twoj problem ale kolejny raz nie wiesz o czym piszesz...
yes, camel, jethrotull, yeloo, depp purple, led zepplin itd itp przez anatheme, napalm deatch, po m. davisa, jopkowa i inne nowsze brzmienia goszcza w moim aucie i jak najbardziej sub spelnia swoja role.
Widac wielka niewiedze skoro twierdzisz ze guzik warty, wiec jak mam z toba racjonalnie dyskutowac i argumentowac?
Proponowalem odsluchy i zapoznanie sie z porzadnie naglosnionym autem wtedy sie przekonasz co to wszystko jest warte i po co to cale gadanie. W przeciwnym wypadku naprawde niemamy o czym mowic.....
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#50 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 18:57

Proponowalem odsluchy i zapoznanie sie z porzadnie naglosnionym autem wtedy sie przekonasz co to wszystko jest warte i po co to cale gadanie. W przeciwnym wypadku naprawde niemamy o czym mowic.....


nie musze tego odsłuchiwać bo jak mówiłem moge sobie dopełnić te zespoły subem w domu. I fakt... dopełnienie jest ale to jest tyyylko BASSSS, którego nie brakuje jeśli grają porządne kolumny stereo, bądź porządne speakery w samochodzie!

KROPA

#51 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 05 września 2006 - 19:05

Proponowalem odsluchy i zapoznanie sie z porzadnie naglosnionym autem wtedy sie przekonasz co to wszystko jest warte i po co to cale gadanie. W przeciwnym wypadku naprawde niemamy o czym mowic.....


nie musze tego odsłuchiwać bo jak mówiłem moge sobie dopełnić te zespoły subem w domu. I fakt... dopełnienie jest ale to jest tyyylko BASSSS, którego nie brakuje jeśli grają porządne kolumny stereo, bądź porządne speakery w samochodzie!

KROPA


skoro dla ciebie to wszystko to jest BASSSS widac ze niewiele miales do czynienia...
... i wszystko do jednego koltla ladujesz... kojarzy ci sie to pewnie z jezdzaca dyskoteka ktorej lup lup lup slychac z odleglosci 300 metrow.

Bas to jest szerokie pojecie. a w zasadzie niskie tony i ich roznorodnosc zwiazana z pasmem w jakim akurat cos gra. I tak dla przykladu inaczej slychac uderzenie stopka a inaczej pałkami po kotlach, tak zamo jak inaczej gitara basowa zagra choc tez mamy do czynienia z basem. Zroznicowanie to bierze sie z roznych czestotliwosci i tu jest caly problem aby to wszystko wlasciwiezgrac zestroic a nie zeby jedno przez drugie slychac bylo. I zeby to wiernie odtworzyc niestety nie wystarcza dwa glosniki z przodu...
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#52 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 19:21

taaaak, jak ty chcesz każdą częstotliwość puścić w inny głośnik to ja życze powodzenia, przesiądź się na ciągnik siodłowy z naczepą i tam kombinuj... może Ci starczy miejsca na głośniczki....

dobra.. koniec totalny....

#53 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 05 września 2006 - 19:28

taaaak, jak ty chcesz każdą częstotliwość puścić w inny głośnik to ja życze powodzenia, przesiądź się na ciągnik siodłowy z naczepą i tam kombinuj... może Ci starczy miejsca na głośniczki....

dobra.. koniec totalny....


zanim cos napiszesz to pomysl....

gdzie ja napisalem ze kazda czestotliwosc w inny glosnik?

od przetwornika zalezy jak i co zagra....

zreszta nie mam sil juz na ciebie i tylko jedno mi przychodzi do glowy:

zanim zaczniesz znowu durne tezy wysnuwac prosze poczytaj to (nie zmeczysz sie za bardzo bo latwym jezykiem to jest pisane) i jak juz poczytasz chetnie porozmawiam dalej w tym watku:
http://www.gdynia.mm...ioFAQ01beta.pdf

Bo jak narazie probujesz blysnac wiedza ale nie wychodzi....
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#54 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 19:37

Bo jak narazie probujesz blysnac wiedza ale nie wychodzi....


nie prawda, ja opieram odsłuch na własnych odczuciach a nie na stercie technicznych danych, dlatego poprzednio porównałem quadrala i marantza za bagatela 15 tys stereo do mojego zestawu technicsa...... i nigdy żadnych danych nie zamierzałem przedstawiać do swoich argumentów... muzyka to nie silnik...

#55 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 września 2006 - 23:14

Panowie, ponownie prosze o spokojniejszą dyskusję


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#56 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 września 2006 - 23:23

I zeby to wiernie odtworzyc niestety nie wystarcza dwa glosniki z przodu...


bo nigdy tego wiernie nie odtworzysz nawet majac najlepiej skonfigurowany zestaw car-audio, nie dorównasz jakości dźwięku otoczenia bądź prawdziwych instrumentów.. to jest wszystko głośnikowa imitacja, lepiej lub gorzej brzmiaąca.... ale... nie Tobie oceniać czy coś jest poprawne bądź nie jeśli komuś ta marna imitacja wystarcza bez suba bądź czekogolwiek...

proponuje zamknąć bo NYNY jesteś samochodowym audifilem, i oczywiście poradzą się u CIebie osoby, które chcą pójść w Twoje ślady, ale nie masz nic do zaoferowania normalnym słuchaczom bo się troche "ograniczyłeś" i nic poza tym w co wierzysz do Ciebie nie dociera....

za kilka lat wymyślą coś nowego i też będą wciskać ludziom, że bez "tego nowego komponentu" instalacja audio nie jest poprawna.... jak się będzie miała do tego twoja teraźniejsza opinia??? nijak.. wyjdzie, że to co dzisiaj zachwalasz i uważasz jako "poprawne" będzię po prostu do d*p (też pisali kiedyś że 5.1 to już jest to... później już poisali że jednak 6.1 itd itd).... ale wtedy też stanie się to kwestią wyboru samego słuchacza czy "pójdzie" w nowy komponent czy nie.... oczywiście nie mam wątpliwości co do Ciebie, ale ja nadal będę grał sobie na dobrej jakości kwadrofonii (która swego czasu była wzorem nasycenia/barwy i przestrzenności blebleble)... i taka imitacja mi wystarczy i mam nadzieje że nie tylko mi...

tyle

#57 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 06 września 2006 - 14:20

I zeby to wiernie odtworzyc niestety nie wystarcza dwa glosniki z przodu...


bo nigdy tego wiernie nie odtworzysz nawet majac najlepiej skonfigurowany zestaw car-audio, nie dorównasz jakości dźwięku otoczenia bądź prawdziwych instrumentów.. to jest wszystko głośnikowa imitacja, lepiej lub gorzej brzmiaąca.... ale... nie Tobie oceniać czy coś jest poprawne bądź nie jeśli komuś ta marna imitacja wystarcza bez suba bądź czekogolwiek...

proponuje zamknąć bo NYNY jesteś samochodowym audifilem, i oczywiście poradzą się u CIebie osoby, które chcą pójść w Twoje ślady, ale nie masz nic do zaoferowania normalnym słuchaczom bo się troche "ograniczyłeś" i nic poza tym w co wierzysz do Ciebie nie dociera....

za kilka lat wymyślą coś nowego i też będą wciskać ludziom, że bez "tego nowego komponentu" instalacja audio nie jest poprawna.... jak się będzie miała do tego twoja teraźniejsza opinia??? nijak.. wyjdzie, że to co dzisiaj zachwalasz i uważasz jako "poprawne" będzię po prostu do d*p (też pisali kiedyś że 5.1 to już jest to... później już poisali że jednak 6.1 itd itd).... ale wtedy też stanie się to kwestią wyboru samego słuchacza czy "pójdzie" w nowy komponent czy nie.... oczywiście nie mam wątpliwości co do Ciebie, ale ja nadal będę grał sobie na dobrej jakości kwadrofonii (która swego czasu była wzorem nasycenia/barwy i przestrzenności blebleble)... i taka imitacja mi wystarczy i mam nadzieje że nie tylko mi...

tyle


nigdy nie mow nigdy.....
wlasnie do tego kazdy (mowa o ludziach ktorzy dlubia troche wiecej niz zwykli) aby kazdy instrument, dzwiek byl jak najwierniej oddany zreszta to wszstko juz po czesci pisalem wyzej
druga sprawa myslalem ze caly czas mowimy o starym dobrym stereo....
jednak skaczesz po watkach i mieszasz multimedia w to bo systemy 5.1 czy wiecej w autach poparte dvd to juz zupelnie inna kategoria i inne podejscie do tematu....

....trzecia sprawa skad wiesz ze mam klapki na oczach i nie potrafie doradzic osobom ktorzy nie maja zapendow audiofilskich?
nie jest to jedyne forum gdzie w ca sie udzielam i jakos ludzie nie narzekaja....
polemizowalem z toba na temat dobrego naglosnienia auta, i ktore oparte jest defakto na subie...
I naprawde w wolnej chwili polecam lekture z linku ktory podalem...

P.S. juz niejeden byl takim sceptykiem jak ty, jednak posluchal vectry i zmienil zdanie jak moze muzyka wiernie brzmiec, i przyznawano racje co do istoty tego zagadnienia....

P.S. Piterek ale ja przeca grzeczny jestem jesche;)
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#58 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 września 2006 - 15:07

jednak skaczesz po watkach i mieszasz multimedia w to bo systemy 5.1 czy wiecej w autach poparte dvd to juz zupelnie inna kategoria i inne podejscie do tematu...


nie nie skacze, ja tylko mówiłem to po to, żeby udowodnić że w nagłośnieniu ogólnie cały czas się coś zmienia, i nie da rady założyć tezy "poprawnego zestawu"

druga sprawa myslalem ze caly czas mowimy o starym dobrym stereo....


to też się nie podoba Ci?? a jeśli ktoś CIe poprosi o pomoc i powie że chce mieć za***iście grające stereo w samochodzie, bo oprócz tego że kasowo może być taniej, to po prostu ta osoba nie chce nic oprócz stereo?? też go będziesz naprwoadzał na "poprawną droge"?

....trzecia sprawa skad wiesz ze mam klapki na oczach i nie potrafie doradzic osobom ktorzy nie maja zapendow audiofilskich?
nie jest to jedyne forum gdzie w ca sie udzielam i jakos ludzie nie narzekaja....


bo cytuje... zabierają się do tego od d*py strony.... ja uważam że chcąc zbudować sobie system na wygłuszeniu bez ingerencji w boczki, kwadrofoniczny... to wcale nie podchodze do tego od d*py strony, chce wycisnąć z takich założeń ile się da... i tyle mi wystarczy jak i pewnie innym, nie negując że twoja VECTRA będzie grała lepiej.

naprawde ja nie musze czytać linków, które podałeś, jak słysze kolejną osobę która twierdzi że sub to to i tamto... to kuuuwa mam dość na wstępie niezależnie od tego czy mówi to profesjonalista czy gówniarz, który to ma bo tak trzeba i nie wie nawet po co.. brr, mam suba dobranego pod swój zestaw, który może nie jest szczytem co mogłoby zostać osiągnięte, ale fabryka też się jakimiś względami kierowała i nie słuchali tego ludzie głusi... w 5.1 chodzi super, ale jeśli chodzi o muze.. dla mnie bynajmniej i dla innych nie jest to czynnik "poprawnej" instalacji audio.

Celowo pisze w cudzysłowiu bo poprawnych instalacji nie ma i nie będzie...

#59 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 06 września 2006 - 15:35

jednak skaczesz po watkach i mieszasz multimedia w to bo systemy 5.1 czy wiecej w autach poparte dvd to juz zupelnie inna kategoria i inne podejscie do tematu...


nie nie skacze, ja tylko mówiłem to po to, żeby udowodnić że w nagłośnieniu ogólnie cały czas się coś zmienia, i nie da rady założyć tezy "poprawnego zestawu"

druga sprawa myslalem ze caly czas mowimy o starym dobrym stereo....


to też się nie podoba Ci?? a jeśli ktoś CIe poprosi o pomoc i powie że chce mieć za***iście grające stereo w samochodzie, bo oprócz tego że kasowo może być taniej, to po prostu ta osoba nie chce nic oprócz stereo?? też go będziesz naprwoadzał na "poprawną droge"?

....trzecia sprawa skad wiesz ze mam klapki na oczach i nie potrafie doradzic osobom ktorzy nie maja zapendow audiofilskich?
nie jest to jedyne forum gdzie w ca sie udzielam i jakos ludzie nie narzekaja....


bo cytuje... zabierają się do tego od d*py strony.... ja uważam że chcąc zbudować sobie system na wygłuszeniu bez ingerencji w boczki, kwadrofoniczny... to wcale nie podchodze do tego od d*py strony, chce wycisnąć z takich założeń ile się da... i tyle mi wystarczy jak i pewnie innym, nie negując że twoja VECTRA będzie grała lepiej.

naprawde ja nie musze czytać linków, które podałeś, jak słysze kolejną osobę która twierdzi że sub to to i tamto... to kuuuwa mam dość na wstępie niezależnie od tego czy mówi to profesjonalista czy gówniarz, który to ma bo tak trzeba i nie wie nawet po co.. brr, mam suba dobranego pod swój zestaw, który może nie jest szczytem co mogłoby zostać osiągnięte, ale fabryka też się jakimiś względami kierowała i nie słuchali tego ludzie głusi... w 5.1 chodzi super, ale jeśli chodzi o muze.. dla mnie bynajmniej i dla innych nie jest to czynnik "poprawnej" instalacji audio.

Celowo pisze w cudzysłowiu bo poprawnych instalacji nie ma i nie będzie...


ad.1 co sie zmienia w stereo? raz poprawnie zrobiony system starczy na bardzo dlugo, najwyzej przetworniki zmieniasz jak juz cos chcesz koniecznie dlubac a to li tylko pewnie zawodnicy ktorzy biora udzial w kompetyszyn. Dla normalnego uzytkownika poprawnie zrobiony system powinien starczyc na wiele czasu no chyba ze sie obudza ukryte zapedy audiofilskie.

ad2. wytlumacz mi prosze o co tobie chodzi bo juz sie zgubilem, caly czas rozmowa toczyla sie muzyki w aucie a nie multimediow i innych rzeczy. Jesli muzyka to stereo i aby to poprawnie odwzorowac nie potrzeba 100 glosnikow, zreszta vectra oraz inne auta dobrze naglosnione to zawsze stereo. I chybanie ma tobie co klarowac o umiejscowieniu sceny, szerokosci, glebokosci, zrownowazeniu tonalnym itd itp ktore to mocno charakteryzuja poprawna instalacje CA i sa odzwierciedleniem rzeczywistych zjawisk jakie wystepuja przy odsluchu

ad3. rada taka ode mnie zebys nie mieszal jak juz pisalem wyzej home z car audio bo to calkiem inne dziedziny i to co sie w jednej sprawdza niekoniecznie w drugiej bedzie adekwatnie. Zwlaszca ze samochod jest specyficznym srodowiskiem na swoja kubature oraz fakt wielu mankamentow jak chocby nieszczelnosc czy poziom halasu. Jest to temat strikte CA wiec na tym sie skupiam.
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#60 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 września 2006 - 15:42

ad3. rada taka ode mnie zebys nie mieszal jak juz pisalem wyzej home z car audio bo to calkiem inne dziedziny i to co sie w jednej sprawdza niekoniecznie w drugiej bedzie adekwatnie. Zwlaszca ze samochod jest specyficznym srodowiskiem na swoja kubature oraz fakt wielu mankamentow jak chocby nieszczelnosc czy poziom halasu. Jest to temat strikte CA wiec na tym sie skupiam.



ehhhh po to sprzęt home, żeby Ci udowodnić że nie masz racji co do poprawności, notabene 5.1 i 6.1.

W samochodach jest to samo... wiem że to jest stereo.. cały czas coś wymyślają i nic nie jest względnie stałe.

Ja chce tylko kwadrofonie i przestań gadać rzeczy typu "ZABIERASZ SIĘ DO TEGO OD d*py STRONY".