Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jakie Głośniki -> ktos wymieniał??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
78 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Cinekkk

Cinekkk
  • 125 postów
  • Dołączył: 25-07-2006
  • Skąd: Białystok

Napisany 28 lipca 2006 - 21:22

mam pytanie- czy ktos wymienial glosniki na inne niz seryjne (chodzi mi o glosniki w drzwiach). jak tak- to czy duzo roboty z wymiana na inne? mam zamiar wsadzic tam cos lepszego ale nie wiem co wejdzie w miejsce w seryjnych. sa tam 13 czy 16,5?

a druga sprawa- mam w kombiaku po lewej stronie wbudowany glosnik w tapicerke (bagaznik) z tego glosnika ida az 4 kable :shock: tyle ze najgorzej nie wiem czemu ten glosnik nie gra. probowalem dojsc gdzie te kable sa podlaczone ale nie chce mi sie pol samochodu rozbierac :mad:


I to by było na tyle...

#2 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 lipca 2006 - 21:29

mam pytanie- czy ktos wymienial glosniki na inne niz seryjne (chodzi mi o glosniki w drzwiach). jak tak- to czy duzo roboty z wymiana na inne? mam zamiar wsadzic tam cos lepszego ale nie wiem co wejdzie w miejsce w seryjnych. sa tam 13 czy 16,5?


wymieniam glosniczki na dniach, wchodza 16,5cm, ale do czegos porzadnego potrzebne raczej beda dystanse... czy duzo roboty, odpowiem za kilka dni :)

a druga sprawa- mam w kombiaku po lewej stronie wbudowany glosnik w tapicerke (bagaznik) z tego glosnika ida az 4 kable :shock: tyle ze najgorzej nie wiem czemu ten glosnik nie gra. probowalem dojsc gdzie te kable sa podlaczone ale nie chce mi sie pol samochodu rozbierac :mad:


a tego juz nie wiem, ja mam sedana...


 


#3 OFFLINE   Cinekkk

Cinekkk
  • 125 postów
  • Dołączył: 25-07-2006
  • Skąd: Białystok

Napisany 31 lipca 2006 - 22:22

wymieniam glosniczki na dniach, wchodza 16,5cm, ale do czegos porzadnego potrzebne raczej beda dystanse... czy duzo roboty, odpowiem za kilka dni


i jak wymiana idzie? :cool:
I to by było na tyle...

#4 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 lipca 2006 - 23:27

i jak wymiana idzie? :cool:


dzis podlaczalem radio, juz na fabrycznych glosniczkach daje pieknie, tylko jeden przedni glosnik pierdzi :)

jutro montuje nowe glosniki... juz nie moge sie doczekac :mrgreen:


 


#5 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 01 sierpnia 2006 - 11:34

Można na dwa sposoby ekfilibrystyczny i kulturalnie

ekfilibrystyka polega na tym że zdejmując tylko zaślepke probujesz zdję głośnik (nawet nie pamiętam czy to możliwe ale kiedys coś takiego widzialem)

kulturka to zdjąc całe boczki i wtedy spokojnie wymontowac, wmontowac :grin:
konto usunięte

#6 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 sierpnia 2006 - 12:08

Można na dwa sposoby ekfilibrystyczny i kulturalnie

ekfilibrystyka polega na tym że zdejmując tylko zaślepke probujesz zdję głośnik (nawet nie pamiętam czy to możliwe ale kiedys coś takiego widzialem)


fuszerka :)


kulturka to zdjąc całe boczki i wtedy spokojnie wymontowac, wmontowac :grin:


jedyny prawidlowy sposob... trzeba dolozyc dystanse, wygluszyc drzwi, solidnie przymocowac zwrotnice...


 


#7 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 01 sierpnia 2006 - 20:02

Napisałem obydwa co by nie było że jest tylko jeden :razz:
konto usunięte

#8 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 01 sierpnia 2006 - 20:25

Można na dwa sposoby ekfilibrystyczny i kulturalnie

ekfilibrystyka polega na tym że zdejmując tylko zaślepke probujesz zdję głośnik (nawet nie pamiętam czy to możliwe ale kiedys coś takiego widzialem)

kulturka to zdjąc całe boczki i wtedy spokojnie wymontowac, wmontowac

mnie nie udało sie wyciągnąć głośnika przez otwór tylko po zdjęciu maskownicy,ale wystarczy popuścić trochę wkręty dolne od boczku i po lekkim odgięciu wychodzą bez problemu bez zdejmowania całych boczków

#9 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 sierpnia 2006 - 00:01

yeah! po kilku godzinach pracy mam juz nowy system w przednich drzwiach... najwiecej roboty bylo z dorabianiem dystansow, w przypadku glosnikow, ktore wstawialem (infinity 6510cs) musialem zrobic 3cm dystanse... ale oplacalo sie, zestaw gra bardzo ladnie, czysto... jutro atakuje tylne drzwi :)


 


#10 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 sierpnia 2006 - 17:10

dzis zabralem sie za montaz glosnikow tylnych (infinity 6512i 16cm). zdjalem boczki z tylnych drzwi i... WOW - wielce sie zdziwilem :) spodziewalem sie tam takich samych glosnikow jak z przodu, z tym, ze dwudroznych, okazalo sie, ze za maskownicami jest system: gwizdek + midbass 12cm :) nie bylo szans, zeby w otwor w drzwiach wcisnac glosnik 16cm. poniewaz glosniki juz kupione - nie bylo wyjscia - zlapalem szlifierke katowa i zaczalem ciac... powycinalem sobie piekne otwory i zamontowalem idealnie glosniczki 16cm. odsluch - bajka, wszystko gra czysciutko, nawet troche basu jest. jeszcze tylko zwrotnice z przodu czeka maly mod kondensatorow i bedzie miodzio :)


 


#11 OFFLINE   iivo

iivo

    Piwosz OKP

  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 02 sierpnia 2006 - 18:15

Exec, fotki byś jakieś pokazał :wink: :grin: :grin:

#12 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 sierpnia 2006 - 19:18

Exec, fotki byś jakieś pokazał :wink: :grin: :grin:

niestety nie posiadam cyfrowki (sprzedalem rok temu, zeby do fury dolozyc) :) teraz przez maskownice ledwie glosniki przeswituja... :) za to skoro z Radomia jestes, mozemy sie spotkac, to sobie posluchasz :)


 


#13 OFFLINE   iivo

iivo

    Piwosz OKP

  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 02 sierpnia 2006 - 20:16

skoro z Radomia jestes, mozemy sie spotkac, to sobie posluchasz :)


No to sie musimy styknąć na odsłuch :wink: :smile:

#14 OFFLINE   robi 2.5 tds

robi 2.5 tds
  • 11 postów
  • Dołączył: 31-07-2006
  • Skąd: kłobuck

Napisany 02 sierpnia 2006 - 20:20

też mam kombika i udało mi się zaaplikować w tylne drzwi pionki 260 W czterodrogowe
i dość ładnie mucą było troche przeróbek ale było warto teraz musze jeszcze na przód coś wrzucić bo mi przednich głośnikach membrany poszły i nie mam narazie koncepcji co tam wsadzić może coś doradzicie ?????????? :smile:

#15 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 sierpnia 2006 - 21:23

No to sie musimy styknąć na odsłuch :wink: :smile:


jesli chcesz, to nie ma problemu, jednak ja moge tylko jutro, ew. dopiero za tydzien, bo jade do morza... :)

robi, na przod musisz wsadzic system midbass + tweeter, jednak jesli ma byc dobry, to musisz tez uwzgledniac do tego wzmacniacz...


 


#16 OFFLINE   robi 2.5 tds

robi 2.5 tds
  • 11 postów
  • Dołączył: 31-07-2006
  • Skąd: kłobuck

Napisany 02 sierpnia 2006 - 21:31

oki dziękówka za porade zorientuje sie w tym temacie i dam odp. co zrobiłem :smile:
a jeżeli moge zapytać to jakiej marki dobrać osprzęt do radia pionek DEH 7500 bo chciałbym aby wszystko było jednej marki (pionek)
Pozdrawiam :mrgreen:

#17 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 sierpnia 2006 - 21:46

oki dziękówka za porade zorientuje sie w tym temacie i dam odp. co zrobiłem :smile:
a jeżeli moge zapytać to jakiej marki dobrać osprzęt do radia pionek DEH 7500 bo chciałbym aby wszystko było jednej marki (pionek)
Pozdrawiam :mrgreen:


odpowiem ci tak... do pioneera nie musisz jakos wybitnie dobierac osprzetu, i wrecz odradzalbym ci do niego glosniki pioneera... choc starsze, wysokie modele pioneera rzeczywiscie graly bardzo dobrze, ja bym glosniki wybieral sposrod helixow, hertzy, infinity... wszystko zalezy ile ma kosztowac i jakiej ma byc jakosci... najlepiej oczywiscie zagra pod wzmacniaczem.


 


#18 OFFLINE   Baca

Baca
  • 41 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Wielkopolska (Słupca)

Napisany 08 sierpnia 2006 - 12:55

wtącając się do pogawędki zapytam jakie tweetery polecacie na przód w miejsce orginalnych?
Opel Omega Caravan 2.0 16V '96
Nagłośnienie:
Wzmak - JBL DECADE DA3504
Bass - HERTZ DS 250
Scena - Tonsil
Żródło dzwięku - PIONEER DEH-6000UB
...i to wystarcza ;)

#19 OFFLINE   Zet_radom

Zet_radom

    Karol

  • 186 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 28 sierpnia 2006 - 10:01

Exec kolego, powiedz mi jak rozebrać bez urywania zaczepów drzwi przednie. Głośniki juz raz wymieniałem i udało mi sie to zrobić przez maskownicę. Teraz jednak wymieniam zestaw na PB-CK6, i musze zaaplikować gdzies zwrotnice itd, więc bez rozbierania boczków sie nie obejdzie. Aha, wymieniał ktos tweeter - jak to tam wygląda ??
Spójrz w lusterka, sprawdź dwa razy
!!! MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE !!!

www.axel-pc.pl

#20 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 sierpnia 2006 - 00:39

Exec kolego, powiedz mi jak rozebrać bez urywania zaczepów drzwi przednie.

odkrecasz wszystkie sruby trzymajace boczek (te wokol boczku i dwie pod zaslepkami w przedniej czesci boczka), nastepnie trzeba wyjac ta gume z uchwytu - ja nie wiedzialem jak, wiec polamalem w przednich drzwiach, dopiero w tylnych juz mi sie udalo :) a wiec trzeba wlozyc niewielki plaski wkretak poziomo na samej gorze tej gumy, wkladasz go w kierunku tylu samochodu na glebokosc 1-2cm, po czym podwazasz w ten sposob, ze rekojesc delikatnie ciagniesz do gory, aby koniec wkretaka dociskal w dol zaczep tej gumy i ciagniesz gume w kierunku przodu samochodu... jak juz sie uda, to odkrecasz kolejny wkret ktory znajduje sie pod ta guma... ostatni juz wkret jest pod zaslepka pod klamka, ta zaslepke rowniez nalezy podwazac delikatnie malym plaskim wkretakiem, u mnie wychodzi bez problemu... do zdjecia boczka jest jeszcze jeden krok, ktory mi uprzykrzal robote... zdjecie boczka przez rygielek zamka - ponoc caly ten rygielek z obudowa sie wyjmuje - ja niestety nie umialem, wiec podwazajac wokol wkretakiem wyciagnalem boczek do gory przez ten rygielek.. pozniej juz tylko rozpiac kostki elektryczne i boczek jest zdjety.

Głośniki juz raz wymieniałem i udało mi sie to zrobić przez maskownicę.

oo kutwa, podziwiam :) ja zalowalem, ze w ogole zachcialo mi sie sciagac maskownice - nie moglem jej pozniej dobrze zalozyc :)

Teraz jednak wymieniam zestaw na PB-CK6, i musze zaaplikować gdzies zwrotnice itd, więc bez rozbierania boczków sie nie obejdzie.

chyba jedyna opcja, wydlubac sobie miejsce w takiej piance w boczku, ja tak zrobilem...

Aha, wymieniał ktos tweeter - jak to tam wygląda ??

jak zdejmiesz boczek, to oslona tweetera wychodzi bez problemu, wystarczy pociagnac reka - a sama wymiana tweetera jest banalna... wyjmujesz stary i wkladasz nowy - ja nie korzystalem ze starych kabli, pociagnalem nowe ze zwrotnicy

skoro jestes z Radomia, to mozemy sie spotkac i pokaze Ci jak trzeba wszystko zrobic...