Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nieciekawa sytuacja z moją Omegą


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
47 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 grudnia 2009 - 11:53

No to się musiało bardzo pozmieniać bo jak rok temu u siebie rejestrowałem autko to babka w urzędzie komunikacji nie przyjęła by mi dokumentów do rejestracji bez stemplów ze skarbówki i było bez znaczenia czy auto zwolnione jest z podatku czy nie.


bardzo dziwne, bo ja w okresie 3 lat zarejestrowałem kilka samochodów w różnych wydziałach komunikacji i nigdzie nie chcieli żadnego stempla z US, a tym bardziej jak piszesz auta zwolnionego z podatku to już wogóle BZDURA totalna!!

#42 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 grudnia 2009 - 16:05

ostatnie auto ( obecne) rejestrowałem w maju - komplet dokumentów z kwitem opłaty podatku wymagany jest w Czestochowie , umowa ostemplowana oraz pcc do wydz, komunikacji - tak u nas jest od lat - inaczej nie przejdzie - nie wiem gdzie mieszkacie ale widac róznie interpretuja przepisy w róznych miastach,
i to nie jest żadna bzdura totalna lecz polska biurokracja ........ dodam ze żeby odebrac "twardy: dowód rejestracyjny trzeba miec ważny przegląd oraz oc na przerejestrowany pojazd - inaczej nie wydaja 'twardego' dowodu......

#43 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 22 grudnia 2009 - 16:14

u mnie też nie trza nic z US do urz. komunik. dawniej bez tego się nie obyło. a teraz nie opłacisz podatku to US cię będzie ścigał.

#44 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 grudnia 2009 - 17:56

ostatnie auto ( obecne) rejestrowałem w maju - komplet dokumentów z kwitem


Może pierwsza rejestracja w kraju??

#45 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 grudnia 2009 - 19:03

nie żadna pierwsza rejestracja , normalnie przerejestrowanie z innego miasta dodam ze nie ściemniam - naprawde tak jest , system bardzo szczelny i bardzo upierdliwy....

#46 OFFLINE   koniu c20xe

koniu c20xe
  • 19 postów
  • Dołączył: 21-12-2009
  • Skąd: Plewiska koło Poznania

Napisany 22 grudnia 2009 - 21:47

jeśli auto kupione jest do 1000pln nie trzeba żadnych zgłoszeń w US nawet tam nie trzeba się zgłaszać

#47 OFFLINE   kiepski

kiepski

    alee o so chodziiii ... ?

  • 19 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Katowice

Napisany 22 grudnia 2009 - 22:01

bardzo dziwne, bo ja w okresie 3 lat zarejestrowałem kilka samochodów w różnych wydziałach komunikacji i nigdzie nie chcieli żadnego stempla z US, a tym bardziej jak piszesz auta zwolnionego z podatku to już wogóle BZDURA totalna!!


No chyba wiem co piszę więc proszę nie pisz mi tu non stop bzdura bo coś ci się chyba zacięło na klawię, świstek do urzędu komunikacji musiałem zanieść który dostałem w US po zapłaceniu podatku inaczej nie przyjęli by mi dokumentów do rejestracji i tak było proszę ja Ciebie w sierpniu 2008 r chyba że aż tak w K-ce zmieniło się że teraz nie trzeba . A co do auta zwolnionego z podatku to kilka latek temu kupowałem malacza :) oczywiście jego wartość była po niżej 1000 zł więc był zwolniony z podatku ale i tak musiałem mieć "sztempel" z US na umowie żeby mi tą potężną maszyna zarejestrowali ale to było daaawnoooo :)

A najlepiej bo przejeżdżam koło UK jak śmiagam do pracy to podejdę i zerknę jak jest teraz

Pozdro

#48 OFFLINE   gienio79

gienio79

    ciągle mało

  • 378 postów
  • Dołączył: 11-12-2009
  • Skąd: Brunatna Stolica
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 23 grudnia 2009 - 22:54

ok.do 1000zł auto jest zwolnione z opłaty lecz uiszczasz opłate 16 zeta za znaczek a umowa nie musi być podstęplowana jak masz kwit ,że zapłaciliśmy US:)