Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nieciekawa sytuacja z moją Omegą


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
47 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 grudnia 2009 - 07:52

hm - jesli tak to niech bedzie - tylko nie widze celowości taki zabiegów, ale sa ludzie którzy lubia sprawiac sobie problemy....i innym także

#22 OFFLINE   brejv

brejv
  • 4 postów
  • Dołączył: 10-09-2009

Napisany 17 grudnia 2009 - 13:17

Z blachami to raczej nie ma problemu bo kupiłem auto od osoby z mojego miasta. A co do kary za spóźnienie z opłatą skarbówki to w jakimś serwisie prawnym niedawno czytałem, że za każdy kolejny rok spóźnienia płaci się 11% więcej, od sumy podatku który powinniśmy zapłacić. Natomiast, jeśli nie opłacimy podatku przez 5 lat to następuje jego przedawnienie.

#23 OFFLINE   sir15

sir15

    Była 2.0 8v X20SE (115 KM

  • 298 postów
  • Dołączył: 27-03-2009
  • Skąd: Zawiercie

Napisany 17 grudnia 2009 - 15:39

Ponad to chciałem dodać że nie zawsze przelicza się składkę z 1 właściciela na 2, czasem poprostu się ją przepisuje.


Korzystając z okacji mam pytanie.
Zakupiłem samochód w marcu i jeszcze nie przepisałem na siebie ani nie wypowiedziałem OC.Za niecałe dwa miesiące kończy mi się to ubezpieczenie.Więc jak wypowiem miesiąc przed lub w dniu w którym kończy się OC to naliczą mi jakieś składki czy nie?(będę musiał cos dopłacac czy poprostu kończę i już?
Ubezpieczalnia to INTER RISK

Z blachami to raczej nie ma problemu bo kupiłem auto od osoby z mojego miasta. A co do kary za spóźnienie z opłatą skarbówki to w jakimś serwisie prawnym niedawno czytałem, że za każdy kolejny rok spóźnienia płaci się 11% więcej, od sumy podatku który powinniśmy zapłacić. Natomiast, jeśli nie opłacimy podatku przez 5 lat to następuje jego przedawnienie.


Co do skarbówki to znająć życie i tak Ci się dobiorą do **** i swoje odzyskają.
Co do blach jeśli kupiłes z tego samego powiatu to mogą zostać tylko jak będziesz przerejestrowywał(zmieniał dowód rejestracyjny) to dostaniesz nalepkę ta malutką na tablicy rejestracyjnej co jest.(i ta starą odklejasz a nalepiasz nową:)

#24 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 grudnia 2009 - 17:43

Korzystając z okacji mam pytanie.
Zakupiłem samochód w marcu i jeszcze nie przepisałem na siebie ani nie wypowiedziałem OC.Za niecałe dwa miesiące kończy mi się to ubezpieczenie.Więc jak wypowiem miesiąc przed lub w dniu w którym kończy się OC to naliczą mi jakieś składki czy nie?(będę musiał cos dopłacac czy poprostu kończę i już?
Ubezpieczalnia to INTER RISK


InterRisk robi rekalkulację, więc lepiej sam pojedż niech Ci przeliczą, bo potem dostaniesz jeszcze z odsetkami.

#25 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 grudnia 2009 - 21:19

OT fajna nazwa - inter risk - totalne ryzyko ubezpieczac sie w tym towarzystwie :)

#26 OFFLINE   sir15

sir15

    Była 2.0 8v X20SE (115 KM

  • 298 postów
  • Dołączył: 27-03-2009
  • Skąd: Zawiercie

Napisany 17 grudnia 2009 - 22:10

InterRisk robi rekalkulację, więc lepiej sam pojedż niech Ci przeliczą, bo potem dostaniesz jeszcze z odsetkami.


Z ciekawości zapytam jeszcze, gdy nie wypowiem OC a ubezpieczę się w innej ubezpieczyczalni to co mi zrobią?W jednym z postów napisałeś.:dostaniesz dwa wezwania do zapłaty, jeżeli na żadne nie odpowiesz to umowa zostaje rozwiązana, natomiast Warta ma prawa obciążyć Cie kosztem
ubezpieczenia od terminu w którym powinna zostać wpłacona II rata to terminu wysłania drugiego wezwania.
Czy INTER RISK to tż dotyczy czy maja ono inne zasady?

#27 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 grudnia 2009 - 22:48

moze zadam dziwne pytanie - kolego sir po co robisz sobie takie problemy ? ile na tym zaoszczedzisz zamiast zapłaci suma summarum ok 300 zl za przerejestrowanie i US ?

#28 OFFLINE   sir15

sir15

    Była 2.0 8v X20SE (115 KM

  • 298 postów
  • Dołączył: 27-03-2009
  • Skąd: Zawiercie

Napisany 18 grudnia 2009 - 14:53

moze zadam dziwne pytanie - kolego sir po co robisz sobie takie problemy ? ile na tym zaoszczedzisz zamiast zapłaci suma summarum ok 300 zl za przerejestrowanie i US ?


ja tylko zapytałem co mi zrobią jak tak zrobie a nie że tak zrobię.
Może to tak zabrzmiało jak bym tak chciał zrobić a ja pytałem z ciekawości.:)

#29 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 grudnia 2009 - 18:36

kilkunastu ludzi tu sie wywnętrza dla sory - głupiego zapytania - jestesmy stuknięci :jump:

#30 OFFLINE   sir15

sir15

    Była 2.0 8v X20SE (115 KM

  • 298 postów
  • Dołączył: 27-03-2009
  • Skąd: Zawiercie

Napisany 19 grudnia 2009 - 17:19

kilkunastu ludzi tu sie wywnętrza dla sory - głupiego zapytania - jestesmy stuknięci :jump:


wiesz ja odpowiedziałem na pytanie kolegi który założył temat a że ja miałem też pytanie to go zadałem.(a żeby czegoś się dowiedzieć trzeba szukać ewentualnie pytać:)Może komuś się też sprzyda.

#31 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 grudnia 2009 - 17:44

ups rzeczywiście .... sorki ... a autor zapytania zamilkł a my sie produkujemy:D

#32 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 20 grudnia 2009 - 18:05

to ja sie podepne
zalatwilem wszystko oprucz US bo kupilem auto od brata za 1000pln (kwote niby wolna od podatku) i na umowie napisalismy zatarty silnik. Czy w takim wypadku tez musze zglaszac fakt nabycia do US??
pytam bo simigam juz omega 3 lata z gorka i czytam ze :
- jak namierza to mandaty
- mozna wyrazic czynny zal (po takim czasie to chyba nikt mi nie uwierzy ze mam zal ze nie zaplacilem podatku i teraz robie skruche i chcem go zaplacic ze lzami w oczach)
- zaplace te 2% + 11% odsetek za kazdy rok
- po 5 latach sie przedawni i wtedy to nam moga........
wiec jak to w koncu jest??

#33 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 grudnia 2009 - 18:59

a jak ci zarejestrowali auto w urzedzie komunikacji bez ostemplowanej umowy przez US i pcc ? - jesli US przyjąłby ta wartośc pojazdu (watpie w to ) w pcc bylby wykazany podatek należny " 0 "

#34 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 21 grudnia 2009 - 20:31

no własnie zarejestrowałes samochód? mnie sie wydaje że tu chodzi bardziej o dochód w kwestii zarabiania pieniędzy, jezeli twoj dochód roczny nie przekroczy 1000 zł to nie musisz sie rozliczac. a nie kupno samochodu.......

#35 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 grudnia 2009 - 22:13

a jak ci zarejestrowali auto w urzedzie komunikacji bez ostemplowanej umowy przez US i pcc ? - jesli US przyjąłby ta wartośc pojazdu (watpie w to ) w pcc bylby wykazany podatek należny " 0 "


Od dawno nie trzeba mieć ostemplowanej umowy przez US, to dwie osobne broszki.

#36 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 21 grudnia 2009 - 23:02

Od dawno nie trzeba mieć ostemplowanej umowy przez US, to dwie osobne broszki.


dokladnie tak jak piszesz

bez najmniejszych problemow ( za wyjatkiem kolejki do UM bo 30pln dla konika) przerejestrowalem auto na podstawie umowy K/S i potem zalatwilem OC ,

tylko ten US mnie teraz zastanawia........

#37 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 grudnia 2009 - 06:52

co do ostemplowanej umowy i pcc- to pewnie czestochowa lezy w innym kraju - bzdety chłopaki piszecie....

#38 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 grudnia 2009 - 09:33

co do ostemplowanej umowy i pcc- to pewnie czestochowa lezy w innym kraju - bzdety chłopaki piszecie....


Nie bzdety tylko prawdę, nie jest wymagane opłacenie podatku do rejestracji samochodu, są to osobne dwie instytucje i jedno nie wyklucza drugiego.

#39 OFFLINE   gienio79

gienio79

    ciągle mało

  • 378 postów
  • Dołączył: 11-12-2009
  • Skąd: Brunatna Stolica
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 22 grudnia 2009 - 10:00

Witam.Ja niedawno zamieniałem c evasiona na omege i umowa zamiany,złożyliśmy się z kolesiem po 80 zł i opłacilismy US i nie stęplują umowy.nie musiałem się z kolesiem składac ,bo kto pierwszy chcial auto przerejestrować to musiał miec kwitek ,że zapłacone i mamy dwa potwierdzenia wpłaty.

#40 OFFLINE   kiepski

kiepski

    alee o so chodziiii ... ?

  • 19 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Katowice

Napisany 22 grudnia 2009 - 11:19

Nie bzdety tylko prawdę, nie jest wymagane opłacenie podatku do rejestracji samochodu, są to osobne dwie instytucje i jedno nie wyklucza drugiego.


No to się musiało bardzo pozmieniać bo jak rok temu u siebie rejestrowałem autko to babka w urzędzie komunikacji nie przyjęła by mi dokumentów do rejestracji bez stemplów ze skarbówki i było bez znaczenia czy auto zwolnione jest z podatku czy nie.