Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nieciekawa sytuacja z moją Omegą


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
47 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   brejv

brejv
  • 4 postów
  • Dołączył: 10-09-2009

Napisany 15 grudnia 2009 - 13:25

Jako, że to mój pierwszy post na forum, pragnę serdecznie się ze wszystkimi przywitać :)

Mój problem jest następujący. W sierpniu br. kupiłem śliczną Omegę 2.0 16V. Jako, że jestem młody (i jak teraz sobie myślę - głupi), nie przejmowałem się sprawami urzędowymi. OC właśnie mi się skończyło, a moja Omega nie jest ani opłacona w US, ani przerejestrowana. W związku z tą sytuacją mam następujące pytanie : Czy da się jeszcze jakoś pozałatwiać te sprawy bez większych problemów ? Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi :) Pozdrawiam

#2 OFFLINE   jarecky

jarecky

    ## za miedzą :-( ##

  • 286 postów
  • Dołączył: 03-11-2009
  • Skąd: Jelcz-laskowice

Napisany 15 grudnia 2009 - 13:37

Szczerze to najważniejszy to ten urząd skarbowy(2% od ceny pojazdu)zapłacić chyba do 14 dnie(mogę się mylić)od daty kupna.To by była pierwsza sprawa którą bym załatwił.Druga to ubezpieczenie które przechodzi na ciebie razem z samochodem(radze opłacić jak chcesz jezdzić:).Co do przerejestrowania to ja od roku mam nie przerejestrowany,za to nie będziesz miał żadnej kary:D

#3 OFFLINE   brejv

brejv
  • 4 postów
  • Dołączył: 10-09-2009

Napisany 15 grudnia 2009 - 14:26

W takim razie OC które przeszło na mnie wraz z samochodem mogę opłacić bez żadnego problemu ? Co powinienem mieć przy sobie idąc do ubezpieczyciela ? Jak będzie liczona dla mnie stawka OC ?

#4 OFFLINE   jarecky

jarecky

    ## za miedzą :-( ##

  • 286 postów
  • Dołączył: 03-11-2009
  • Skąd: Jelcz-laskowice

Napisany 15 grudnia 2009 - 15:18

W takim razie OC które przeszło na mnie wraz z samochodem mogę opłacić bez żadnego problemu ? Co powinienem mieć przy sobie idąc do ubezpieczyciela ? Jak będzie liczona dla mnie stawka OC ?


Idziesz do ubezpieczalni i sami wyliczają ci wysokość ubezpieczenia i bez problemu płacisz.Ode mnie nic nie żądali ale wez na wszelki wypadek umowe kupna,stare oc i dowód auta i swój.

#5 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 grudnia 2009 - 20:44

obowiązek opalcenia podatku w US do 14 dniu, obowiązek przerejestrowania pojazdu - 30 dni od daty umowy kupna - sprzedaży, ubezpiecznie Oc pojazdu MUSI byc zmienione na nowego własciciela w dniu przerejestrowania na nowe nazwisko....

#6 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 grudnia 2009 - 20:47

obowiązek przerejestrowania pojazdu - 30 dni od daty umowy kupna

ale za niedopełnienie tego obowiązku nie ma chyba żadnej kary?

#7 OFFLINE   sir15

sir15

    Była 2.0 8v X20SE (115 KM

  • 298 postów
  • Dołączył: 27-03-2009
  • Skąd: Zawiercie

Napisany 15 grudnia 2009 - 21:00

ale za niedopełnienie tego obowiązku nie ma chyba żadnej kary?


nie ma żadnej
Najważniejsza jest skarbówka a OC i przerejestrowanie to tylko teoria.
Że na przerejestrowanie i wypowiedzenie(lub przepisanie na siebie)OC masz 30dni.

#8 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 15 grudnia 2009 - 21:23

OC to nie taka znowu teoria, bo jezeli skonczyła Ci sie polisa i masz przerwe, chociaż jeden dzień w OC i dopatrza sie tego gdzieś kiedys na kontroli to Ci fundusz Gwarancyjny kare dowali cos koło 3000 tyś zł. ( nie wiem dokładnie jakie kwoty to sa teraz, ale wczesniej to była własnie coś koło tego.) Jeżeli firma sobie automatycznie przedłuży polise a zapene tak bedzie, to predzej czy pózniej bedziesz musiał to OC zapłacic, bo napewno Ci tego nie odpuszczą, tak samo będzie w przypadku gdy do opłacenia miałeś drugą rate za OC.

A na przepisanie OC na siebie a tym bardziej na rezygnacje z OC masz 30 dni od daty zakupu i nie jest to teoria tylko fakt.

Naprawde lepiej jest dotrzymywac takich terminów bo firmy predzej czy pózniej odezwą się o swoje, a wtedy moga to byc wieksze kwoty.

Natomiast w Urzędzie skarbowym bedziesz musiał napisać pismo o nie wyciaganie konsekwecji i umozeniu kary, z powody iż nie dotrzymałes terminu, i bedzie spoko, ale musisz to zrobić jak najszybciej.

#9 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 grudnia 2009 - 21:47

za nie przejestrowanie w terminie nie ma żadnej kary to fakt ale za nieopłacenie obowiązkowego podatku 2% niestety grozi mandat karny kredytowany od 125 zł do 2500 zł wiem bo sam zapomniałem i musiałem zapłacić ten najniższy na szczęście bo było krótko po terminie a przy tej okazji dowiedziałem się , że jeżeli przy złożeniu pita do zgłoszenia dołączył bym takie pismo nazywa się to CZYNNY ŻAL kierowany do Naczelnika US to prawdopodobnie na 99 procent Naczelnik rozpatrzył by mój wniosek pozytywnie i nie musiał bym płacić mandatu . A więc rada dla Ciebie kolego jak pójdziesz do US zgłosić o kupnie poproś pracownika US aby podyktował się formułkę CZYNNEGO ŻALU i złóż go razem z pitem zgłoszeniowym.

#10 OFFLINE   mih2

mih2

    olej gubie litrami.......

  • 329 postów
  • Dołączył: 29-06-2009
  • Skąd: POS (Raszków)

Napisany 16 grudnia 2009 - 01:02

Po raz pierwszy się z kolegą redies zgadzam jeśli urząd skarbowy sam cię nie złapał że nie zapłaciłeś podatku i cie nie wezwał na wyjaśnienie obojętnie jak (telefon, listownie, osobiście,) to składaj jak najszybciej czynny żal i zapłacisz aby 2% wartości pojazdu + odsetki od terminu Wiadomości z pierwszej ręki od Pani co mandaty skarbowe wystawia ......

#11 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 grudnia 2009 - 10:12

gorzej bedzie tfu tfu, jak coś sie stanie ( stłuczka) auto nie przerejstrowane na blachach starego własciciela - oc ( jesli ci wydadzą wogóle bez przerejestrowania) moze byc kiepsko, poza tym nie rozumiem co jest za problem opłacic i przerejestrowac auto - nie mówcie ze kasa - bo jak sie kupuje auto trzeba liczyc sie z tymi podstawowymi wydatkami, jak obserwuje obecnie mlodzież ( na przykładzie mojego bratanka) to autami zamieniaja sie jak komórkami w komisie, 4-5 włascicieli - umowy nie opłacone normalnie dzungla

#12 OFFLINE   BzQ

BzQ

    Duszna KIA

  • 1 184 postów
  • Dołączył: 19-07-2006
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 grudnia 2009 - 10:20

Ja za spóźnienie w uregulowaniu podatku (myślałem że jest na to 30dni i byłem właśnie 30 dnia od zakupu) dostałem mandat 200zł (a podatku było 365 :( )

A nie masz możliwości przepisania na nowo umowy z bardziej aktualną datą?

#13 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 grudnia 2009 - 10:52

Po raz pierwszy się z kolegą redies zgadzam jeśli urząd skarbowy sam cię nie złapał że nie zapłaciłeś podatku i cie nie wezwał na wyjaśnienie obojętnie jak (telefon, listownie, osobiście,) to składaj jak najszybciej czynny żal i zapłacisz aby 2% wartości pojazdu + odsetki od terminu Wiadomości z pierwszej ręki od Pani co mandaty skarbowe wystawia ......


jest mi bardzo miło , że kolega się ze mną zgadza :)

#14 OFFLINE   mih2

mih2

    olej gubie litrami.......

  • 329 postów
  • Dołączył: 29-06-2009
  • Skąd: POS (Raszków)

Napisany 16 grudnia 2009 - 14:09

Najpierw czynny żal potem do okienka od rejestracji i mandatu nie będzie.

#15 OFFLINE   sir15

sir15

    Była 2.0 8v X20SE (115 KM

  • 298 postów
  • Dołączył: 27-03-2009
  • Skąd: Zawiercie

Napisany 16 grudnia 2009 - 15:40

OC to nie taka znowu teoria, bo jezeli skonczyła Ci sie polisa i masz przerwe, chociaż jeden dzień w OC i ...
A na przepisanie OC na siebie a tym bardziej na rezygnacje z OC masz 30 dni od daty zakupu i nie jest to teoria tylko fakt.


Kupujący samochód ma prawo w ciągu 30 dni do wypowiedzenia aktualnej umowy ubezpieczenia. Prawo o obowiązkowych ubezpieczeniach jest skonstruowane tak, że polisa jest odnawiana automatycznie lub przenoszona automatycznie. W przypadku gdy nie wypowiemy umowy oc dla nowego auta, wówczas zostaje ona przekazana automatycznie na nas.
Co innego w przypadku, gdy decydujemy się na zmianę towarzystwa ubezpieczeniowego, wówczas musimy złożyć wypowiedzenie maksymalnie 30 dni po zakupie samochodu. Inaczej będziemy zmuszeni do opłacenia dwóch polis na ubezpieczenie oc.

Więc gdy nie zrobisz tego w 30dni to nic się nie stanie.

#16 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 16 grudnia 2009 - 16:52

Owszem nic sie nie stanie, ale zapłacic będzie trzeba, a jeżeli kupujac auto nie posiadasz znizek a np. poprzedni własciciel miał . to równiez trzeba bedzie dopłacic do obecnej polisy.

#17 OFFLINE   sir15

sir15

    Była 2.0 8v X20SE (115 KM

  • 298 postów
  • Dołączył: 27-03-2009
  • Skąd: Zawiercie

Napisany 16 grudnia 2009 - 21:29

Owszem nic sie nie stanie, ale zapłacic będzie trzeba, a jeżeli kupujac auto nie posiadasz znizek a np. poprzedni własciciel miał . to równiez trzeba bedzie dopłacic do obecnej polisy.


zgadzam się w 100% procentach.
Trochę żle sformuowałeliśmy o co nam chodziło.
Bo z jednej strony konsekwencji nie ma ale za to z drugiej jest tak jak piszesz wyżej więc jak to zawsze jest jakieś ale...Lepiej załatwić to w określonym terminie niz potem i mieć święty sposób.
Ale kolega pytał czy nie będzie miał problemu przez to.

#18 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 grudnia 2009 - 21:55

moje pytanie jest takie : jak towarzystwo ubezp. moze wystawic ubezpieczenie na auto które nie jest przerejestrowane na nowego wlasciciela ? chocby na numery próbne, dojazdowe itp ?

#19 OFFLINE   sir15

sir15

    Była 2.0 8v X20SE (115 KM

  • 298 postów
  • Dołączył: 27-03-2009
  • Skąd: Zawiercie

Napisany 16 grudnia 2009 - 22:08

moje pytanie jest takie : jak towarzystwo ubezp. moze wystawic ubezpieczenie na auto które nie jest przerejestrowane na nowego wlasciciela ? chocby na numery próbne, dojazdowe itp ?


To jest dobre pytanie.
Jeśli kupiłeś samochód i nie przerejestrowałeś go a pójdziesz do t. ubezpieczeń i będziesz chciał ubezpieczyć samochód na siebie nie przerejestrowując samochodu to Ci go ubezpieczą. (na pytanie po co tak robić proszę odpowiedzieć samemu)-po co mieszać. Policja zatrzyma będzie miała podejrzenia co jest grane- dowód na kogoś innego ubezpieczenie na siebie. Lecz gdy pokażesz umowę kupna- sprzedaży to nie mają prawa nic Ci zrobić. OC masz ważne dowód rejest.masz, umowę kupna sprzedaży więc jest ok. Druga sprawa że to trochę pomieszane ale można tak zrobić.
No ale po co utrudniać sobie życie,jak i tak zapewne kiedyś będzie miało się zamiar przerejestrować samochód na siebie.(bo sprzedać taki smaochód z tak pomieszanymi papierami jest ciężko)

Naa ubezpieczenie na numery próbne podobnie(wykupujesz ubezpieczenie zazwyczaj na miesiąc i możesz jeżdzić)

#20 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 grudnia 2009 - 22:50

moje pytanie jest takie : jak towarzystwo ubezp. moze wystawic ubezpieczenie na auto które nie jest przerejestrowane na nowego wlasciciela ? chocby na numery próbne, dojazdowe itp ?


Przecież w każdym z tym wypadku masz umowę K/S na tej podstawie się ubezpiecza.

Ponad to chciałem dodać że nie zawsze przelicza się składkę z 1 właściciela na 2, czasem poprostu się ją przepisuje.