Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

parowanie szyb


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
136 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 grudnia 2009 - 21:15

ja jak woże ludzi pod wpływem to z tyłu

wiecznie zaparowane szyby


Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#22 OFFLINE   hayek

hayek
  • 7 postów
  • Dołączył: 18-12-2009

Napisany 19 grudnia 2009 - 13:58

Witam miałem wiele aut. ale jak trafilem na versje początkowo wectry B, a później Omegii to faktycznie grzanie jest super.. można niemal patelnie rozkładać i jajecznice robić ;D
To trzeba przyznać Niemieckim Technikom, że dali z siebie wszystko jak na tamte czasy.. wszak Omega to limuzyna dla ubogich.. ja za takiego sie nie uważam, a autko sobie cenię ;)
co do zapachu... wszystko jest oki.. bez zapachu grzybicy czy innych nieprzyjemnych zapachów... to jest oki... czyste naturalne za***iście wydajne ogrzewanie.. i parujące szyby... jak sprawdzę ten motyw z klapką to dam znać... ;)
pozdrawiam i zachecam do opisywania swoich problemów.;)pozdrwiam wszytkich szczęśliwych właścicieli Omegi;)

Upss 7-demka się schowała-po prostu błąd w numeracji, ale jeżeli coś można dodać to akurat jest miejsce - jestem za wspólnym rozwijaniem podobnych lit przyczyn itp. aż temat będzie wyczerpany i wszystko jasne- wtedy taka pigułka może trafi do porad z podpisem "made in forumowicze" czy jakoś ładniej:)

hayek odwaliłeś kawał roboty i nie rezygnujesz - szacuneczek
mi to wygląda że jest obieg zamknięty i słaba wydajność klimatyzacji (osuszania).
Czy grzeje dobrze bez zapachu innego niż neutralny, czy też ogrzewanie nie do końca jest zadowalające?
bo w omedze powinno grzać konkretnie.



#23 OFFLINE   popaS

popaS
  • 86 postów
  • Dołączył: 22-11-2009
  • Skąd: Będzin

Napisany 20 grudnia 2009 - 01:29

Faktycznie ta klapka to nieszczescie ...
Na szczescie tfu tfu tfu przez lewe ramie :) u mnie dziala i nic sie nie urwalo.
Szkoda tylko, ze komputer sam domyslnie zamyka te klapke po uruchomieniu silnika i rozpoczeciu procesu nagrzewania powietrza wewnatrz.
Przez to po pewnym czasie zaczynaja parowac mi szyby, a usuniecie zaparowania chwile musi potrwac.
Dzieki temu forum dowiedzialem sie o istnieniu tej cudownej klapki i sposobie rozumowania kompa od klimy.
Do tego czasu przez kilka dni mialem zamarzniete tylne boczne szyby i zaparowana przednia, bo klima byla na auto i komputer zamykal klapke zeby nagrzac wewnatrz, a przez to ze ...

... chyba mam problem z termostatem, lub zatkana nagrzewnice, bo jak czytam wasze posty to do takiego wniosku dochodze patrzac na wskaznik temp plynu w chlodnicy nie wiecej niz 85C, a po 20 min jezdzie z obrotami na poziomie 2000-2500 obr/min leci cieple powietrze, ale nie takie co by bylo mozna jaja smazyc jak tutaj wyzej napisano.
( przy temp zewnetrznej -10C, filtr wymieniony, brak smieci przed filtrem, dywaniki gumowe w normie brak sniegu, lodu, blota, plynu nie ubywa, po uchyleniu korka od wlewu plynu slychac uchodzace powietrze)

#24 OFFLINE   ptygrys

ptygrys
  • 18 postów
  • Dołączył: 19-08-2010
  • Skąd: Kosów Lacki

Napisany 06 listopada 2010 - 16:49

U mnie też parują ale w trybie eko. Była rosa na tylnych szybkach lecz po wymianie filtra kabiny i podczepieniu go w schowku(były urwane łapki podtrzymujące go w obudowie) już nie rosieją . Będę musiał jeszcze przejrzeć w bagażniku te odpowietrzenia.

#25 OFFLINE   zlomega

zlomega
  • 157 postów
  • Dołączył: 24-05-2010
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 06 listopada 2010 - 17:14

aleś kotleta odgrzał :) . . . .

#26 OFFLINE   python

python
  • 61 postów
  • Dołączył: 14-04-2009

Napisany 08 listopada 2010 - 13:08

u mnie wszystko dziala mam na mysli ta klapke za filtrem pylkowym, filtr tez jest nowy itd. a paruje ze masakra najwieksza tragedia jest zima kiedy jest okolo -15 stopni wtedy wszystko marznie od srodka na autostradzie nie da sie ujechac bo poprostu nic nie widac!

#27 OFFLINE   Saqu

Saqu
  • 71 postów
  • Dołączył: 21-08-2010

Napisany 08 listopada 2010 - 21:45

a nie masz czasem mokrych dywaników? zauważyłem, że pod dywanikami jest taka jakby gąbka zbierająca wodę i odprowadzająca ją przez koreczek w podłodze, jednak ta gąbka trochę wilgoć trzyma :/

#28 OFFLINE   python

python
  • 61 postów
  • Dołączył: 14-04-2009

Napisany 09 listopada 2010 - 08:16

Dywaniki sa gumowe pod spotem jest wszystko sluchutkie i nie ma tam zadnej wilgoci.
wiec nie mam pojecia co jest grane.

#29 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 24 listopada 2010 - 22:57

A takie mam pytanie. Bo właśnie miałem problem z tą klapką. Tzn nie otwierała się robiłem to manualnie, ale już po kilku razach wkurzony stwierdziłem że mam dość. Postanowiłem to naprawić tak jak opisane było w poradzie do której podany był tu link. Rozebrałem wszystko super. ALE. Ta dźwigienka co powinna być problemem jest cała. Fakt ze klapka była luzem ale założyłem ją na te dźwigienkę i nic. Przestawiam sobie obieg zamknięty czy otwarty. Ani drgnie. Na szczęście zastygło w pozycji otwartej więc miejmy nadzieje nie będę miał już z nią problemu. Pytanie tylko takie. Co jest odpowiedzialne za ruchy tej dźwigienki, jak w ogóle to badziewie jest napędzane to jest elektryczne czy na podciśnienie czy cuś?

#30 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 listopada 2010 - 23:00

jak w ogóle to badziewie jest napędzane

na podciśnienie

I przy ustawieniu "Tylko szyba" obieg jest zawsze otwarty (jezeli wszystko dziala tak jak nalezy).

#31 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 24 listopada 2010 - 23:14

to zauważyłem bo jak mam ustawione na szybę to w ogóle nie da się włączyć zamkniętego... Dobra na razie jeżdżę tak jak jest zobaczę jak będzie. Jak dalej mnie będzie ta klapka wkur***ć to choć bym miał połowę kluchy rozmontować to zrobię to i wyrwę te klapkę w cholerę...

#32 OFFLINE   warjat500

warjat500
  • 179 postów
  • Dołączył: 04-12-2009
  • Skąd: MAZOWIECKIE!!!
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 lipca 2011 - 06:46

aj widze panowie ze odwieczny ten teamt mamy 2011 rok a tu nadal paruja:P
zobacze tak jak radzicie.. moze faktycznie i ta klapka i umnie szfankuje.
dzieki za info pozdrawiam:)

#33 OFFLINE   jarcenty

jarcenty
  • 212 postów
  • Dołączył: 22-10-2007
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 29 września 2011 - 20:16

Troche odgrzeje temat ale mam u siebie tez problem z parowaniem szyb. W tym temacie znalazlem prawdopodobna przyczyne tego ze po wylaczeniu klimy mometalnie pojawia sie para na przedniej szybie. Dzieje sie tak nawet gdy jest sloneczna, ciepla i sucha pogoda. Do tego dochodzi nieprzyjemny zapach z nawiewow. Najprawdopodobniej przyczyna bedzie zatkany odpływ skroplin z klimatyzacji.
Jak to udroznic?? Czy zatyka sie to w skrzynce nawiewow i nie obedzie sie bez powarznej rozbiorki czy tez moze wystarczy przedmuchanie tej rurki przy skrzyni biegow?? Walczyl ktos moze z tym i ma jakies doswiadczenia i rady??

#34 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 września 2011 - 20:27

Troche odgrzeje temat ale mam u siebie tez problem z parowaniem szyb. W tym temacie znalazlem prawdopodobna przyczyne tego ze po wylaczeniu klimy mometalnie pojawia sie para na przedniej szybie. Dzieje sie tak nawet gdy jest sloneczna, ciepla i sucha pogoda. Do tego dochodzi nieprzyjemny zapach z nawiewow. Najprawdopodobniej przyczyna bedzie zatkany odpływ skroplin z klimatyzacji.
Jak to udroznic?? Czy zatyka sie to w skrzynce nawiewow i nie obedzie sie bez powarznej rozbiorki czy tez moze wystarczy przedmuchanie tej rurki przy skrzyni biegow?? Walczyl ktos moze z tym i ma jakies doswiadczenia i rady??


jak byś miał zatkany odpływ to wody by było po kostki w kabinie

PS
miałem na myśli odpływ z klimy (parownika) w kabinie, a nie pod maską przy filtrze

#35 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 29 września 2011 - 23:13

robert514 niekoniecznie aż tyle wody.
Ja miałem zatkany odpływ i szyby bardzo parowały ale wody po kostki to nie miałem.
jarcenty udrożnij te odpływy. Spryskaj klime przez wlot powietrza (wyjmując filtr kabinowy) tym wurthem http://www.wurth.pl/...0893 764 10.pdf
Ustaw tylko wentylację bez klimy i psikaj porcjami w kierunku wentylatora ale nie za dużo na raz. Pojemnik starczy na dwa razy. Ja tak zrobiłem i pomogło.
Jest jeszcze opcja że skropliny nie trafiają do odpływu na forum jest porada na ten temat.

#36 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 września 2011 - 23:21

robert514 niekoniecznie aż tyle wody.
Ja miałem zatkany odpływ i szyby bardzo parowały ale wody po kostki to nie miałem.
jarcenty udrożnij te odpływy. Spryskaj klime przez wlot powietrza (wyjmując filtr kabinowy) tym wurthem http://www.wurth.pl/...0893 764 10.pdf
Ustaw tylko wentylację bez klimy i psikaj porcjami w kierunku wentylatora ale nie za dużo na raz. Pojemnik starczy na dwa razy. Ja tak zrobiłem i pomogło.
Jest jeszcze opcja że skropliny nie trafiają do odpływu na forum jest porada na ten temat.


miałem na myśli odpływ z parownika nie podszybie:)

#37 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 30 września 2011 - 00:10

miałem na myśli odpływ z parownika nie podszybie:)

wiem
...a ja odpływ skroplin:p

#38 OFFLINE   jarcenty

jarcenty
  • 212 postów
  • Dołączył: 22-10-2007
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 04 października 2011 - 19:50

Wielkie dzieki zygzak za porade:piwo2: Ostatnio jestem mocno zapracowany i nie mam czasu sie tym zajac, ale jak tylko to zrobie co radzisz napisze czy pomoglo. Pozdrawiam.

#39 OFFLINE   ekonomiczny

ekonomiczny

    X32XE

  • 70 postów
  • Dołączył: 17-06-2011

Napisany 07 października 2011 - 12:12

U mnie szyby parowały ponieważ wygłuszenia z podłogi pływały...

#40 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 07 października 2011 - 12:21

A gdzie to cholerstwo jest??, znaczy ten odpływ w kabinie, bo mam podobnie, po wyłączeniu klimy pojawia się para, mimo, że odpływ w komorze silnika drożny i porządny węglowy filtr zamontowany.