Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Znów odpalanie.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
122 odpowiedzi na ten temat

#121 OFFLINE   m10

m10
  • 33 postów
  • Dołączył: 06-07-2012

Napisany 23 sierpnia 2012 - 20:13

ale to kopcenie?


Jeżeli kopci na czarno to olej raczej można wykluczyć. Czarne dymy w dieslu to zazwyczaj niedopalone paliwo. sprawdź wszystkie świece czy grzeją i czy dobrze grzeją bo jeśli jakaś nie grzeje to może to być przyczyna problemu z odpalaniem i kopcenia (ale nie koniecznie, w każdym razie sprawdź to, bo nie zaszkodzi).

#122 OFFLINE   Ksiadz

Ksiadz
  • 309 postów
  • Dołączył: 02-08-2009
  • Skąd: Gdynia

Napisany 29 września 2012 - 09:58

witam mam taki prolem od jakiegos czasu moja omega zaczeła miec problem z odpaleniem nawet na zimnym silniku. Objaw jest taki ze rano jak chce zapalic nie słysze pompy a jak przekrecam kluczyk to wyglada tak jak bym miał za sła by akumulator jakby nie miała siły odpalic ale po jakims czasie wkoncu zapali teraz pytanie co robic i czy sie oplaca bo miałem wczesniej problem z zapalaniem na ciepłym teraz jeszcze zimny czy wymieniac i pompe wtryskowa i paliwa??

#123 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 września 2012 - 11:41

zobacz na krótko czy działa pompka w baku jak masz poniżej 20l paliwa... wyczyść smok tej pompki (sitko)... filtr paliwa kiedy wymieniany ?? To samo powietrza... ?? Jak kręcisz rozrusznikiem to czuć że silnik łapie czy to takie suche kręcenie? Jak nie załapuje a pompka działa to czeka Cię żmudne szukanie nieszczelności w układzie paliwowym...ja bym zaczoł od wizualnego sprawdzenia czy są wszystkie wtryski suche