Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

* * * * * 2 głosów

znowu rondo :)


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
266 odpowiedzi na ten temat

#221 OFFLINE   MrChrysler

MrChrysler
  • 327 postów
  • Dołączył: 05-12-2010

Napisany 26 maja 2014 - 17:09

Ronda sa zbyt skomplikowane dla wiekszosci polakow... Bedac na swieta w polsce przekonaly sie o tym moje drzwi.

Zjezdzalem z wewnetrznego pasa bo pozwalal no to uklad pasow na jezdni. Mialem wlaczony kierunkowskaz w prawo - sgnalizowalem zjazd. W tym momecie dolaczyla sie jakas babka na rondo - wjechala mi w drzwi. Nie ustapila pierszenstwa pojazda na rondzie...

W polsce powinny byc ronda wirowe na ktorych trzeba sie naprawde nameczyc zeby doszlo do stluczki.

#222 OFFLINE   rukcug

rukcug

    omega i s klasa

  • 1 062 postów
  • Dołączył: 07-04-2008
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 26 maja 2014 - 18:05

Ronda sa zbyt skomplikowane dla wiekszosci polakow.

Masz racje, nasi "miszcze prostej" jak juz rondo mają troche wieksze, to sie gubią...i efekty są.
Życie jest chwilą - więc żyj i kochaj.

#223 OFFLINE   Darioosh

Darioosh
  • 13 postów
  • Dołączył: 19-03-2015
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 10 maja 2015 - 20:25

Ciekawe jest w Warszawie rondo Starzyńskiego (między innymi). Wjeżdżając od ul Jagiellońskiej od Białołęki są trzy pasy, na rondzie zresztą też. Wjeżdżając lewym pas "automatycznie prowadzi do skrętu w lewo, środkowy do przejazdu prosto i w prawo,a prawy tylko do przejazdu w prawo.
Mnie najgorzej wnerwia jak kierowca jedzie po rondzie z tramwajami i zatrzymuje się przed torami bo na rondo chce wjechać tramwaj- który w tym momencie też się włącza do ruchu na skrzyżowaniu,więc musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom już po tym skrzyżowaniu się poruszającym.

Albo skrzyżowania w centrum z ruchem sterowanym sygnalizacją świetlną wraz z sygnalizatorem dla skręcających w lewo. W centrum wszystkie ronda są z torami tramwajowymi. Sytuacja wygląda tak: Wjeżdżam na rondo z lewego pasa na wewnętrzny, bo chcę skręcić w lewo. na 1/4 ronda mam sygnalizator dla skręcających w lewo z czerwonym światłem - tramwaje jadące w tym samym kierunku mają zielone. Dostajemy światło zielone, a kierowca przede mną dojeżdża do torów tramwajowych i staje czekając na zielone światło do zjazdu, blokując cały ruch za
sobą. Do cholery skoro mamy zielone światło do skrętu w lewo to dojeżdżamy do sygnalizatora zjazdowego,a nie do torów tramwajowych.

Chyba się w miarę jasno wypowiedziałem. :)

#224 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 maja 2015 - 10:52

... Mnie najgorzej wnerwia jak kierowca jedzie po rondzie z tramwajami i zatrzymuje się przed torami bo na rondo chce wjechać tramwaj...


Nie dziw się, bo jak ja mam do czynienia z tramwajem dwa - trzy razy do roku i na dodatek z normalną sygnalizacją, to też bym do końca nie wiedział jak się zachować w nie do końca jasnej sytuacji z tramwajem :) Dla mnie, tramwaj zawsze ma pierwszeństwo i basta :) Lepiej go puścić , niż ma we mnie wjechać :)

#225 OFFLINE   Mareki

Mareki
  • 0 postów
  • Dołączył: 22-07-2015
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 22 lipca 2015 - 20:18

Zgadzam się ze studentem, jest wiele sytuacji na rondach że tramwaj ma pierwseństwo tak więc lepiej puszczać :)

#226 OFFLINE   premierek

premierek
  • 0 postów
  • Dołączył: 07-08-2015
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 sierpnia 2015 - 16:03

A nasze prawo wciąż nie jest przejrzyste, a na użyciu kierunkowskazów na rondach przecież można oblać egzamin!

Dobre pozycjonowanie Warszawa http://www.pozycjonerstron.pl jest wyzwaniem, czynnością wymagającą solidności, rzetelności i wiedzy. Dobra jakość pozycjonowania ma ogromną wartość. Firmy dbają o takie działania, bo widzą w nich zysk. I to jest najważniejsze.


#227 OFFLINE   automirek88

automirek88
  • 1 postów
  • Dołączył: 18-08-2015
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 sierpnia 2015 - 08:39

A nasze prawo wciąż nie jest przejrzyste, a na użyciu kierunkowskazów na rondach przecież można oblać egzamin!


zgadza się, mój kumpel jest tego doskonałym przykładem
link do strony usunięty - niezgodne z regulaminem. Jeśli chcesz reklamować swoją stronę, skontaktuj się z Administracją

#228 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 18 sierpnia 2015 - 09:26

A nasze prawo wciąż nie jest przejrzyste, a na użyciu kierunkowskazów na rondach przecież można oblać egzamin!

na użyciu ? pierwsze słyszę... na rondzie jak skręcasz w lewo musisz zapodać nawet lewy kierunek i potem prawy jak zjeźdzasz


 


#229 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 sierpnia 2015 - 14:29

na rondzie jak skręcasz w lewo musisz zapodać nawet lewy kierunek i potem prawy jak zjeźdzasz

teraz to pojechałes :blink: U nas sa inne przepisy chyba. Kierunek(prawy)używamy tylko do wyjazdu z ronda.Wjeżdżamy na rondo bez i poruszamy sie po rondzie tez bez.

Edytowany przez machony79, 18 sierpnia 2015 - 14:30.


#230 OFFLINE   Saint

Saint
  • 969 postów
  • Dołączył: 08-09-2011
  • Skąd: Sandomierz
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 sierpnia 2015 - 16:22

teraz to pojechałes :blink: U nas sa inne przepisy chyba. Kierunek(prawy)używamy tylko do wyjazdu z ronda.Wjeżdżamy na rondo bez i poruszamy sie po rondzie tez bez.

Dokładnie :) ale widzę często że coraz wiecej kierowców daje na rondach lewy kierunek a przy zjechaniu daje prawy.. tylko po co ??

#231 OFFLINE   barteklodz

barteklodz

    y32se y22dth

  • 1 333 postów
  • Dołączył: 15-02-2010
  • Skąd: Łódź-Górna
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 18 sierpnia 2015 - 21:51

też trochę tego nie rozumiem, ale widzę zależność od miejsca uczenia, jak ktoś ma rejestrację z małej miejscowości to właśnie na rondzie widać używanie lewego kierunku
jak robiłem kat.C egzamin zdawałem w Sieradzu, oczywiście egzaminator od razu w krzyk dlaczego nie używam kierunkowskazu na wjeździe, trochę mnie to zdekoncentrowało ale zdane za pierwszym

#232 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1 240 postów
  • Dołączył: 08-05-2014
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 18 sierpnia 2015 - 21:54

Jak dla mnie to pomieszanie starej i nowej szkoły jazdy, kiedyś na rondzie się jeździło z lewym kierunkiem i wyłączalo jak się opuszczalo rondo a teraz się daje tylko kierunek ze się opuszcza rondo

#233 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 18 sierpnia 2015 - 23:08

Dokładnie :) ale widzę często że coraz wiecej kierowców daje na rondach lewy kierunek a przy zjechaniu daje prawy.. tylko po co ??

bo weszlo to z zachodu i teraz kazdy osrodek tak uczy,mimo ze nie ma tego w przepisach,juz nie wspomne ze za to oblac egzamin mozna :p

pierwsze słyszę...

pewnie temu,ze przepisow nie znasz,lub za dlugo prawka nie masz :p

#234 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 18 sierpnia 2015 - 23:33

Przeciez rondo to najnormalniejsze w swiecie skrzyzowanie, tylko, ze droga z pierszenstwem przebiega po okregu. Co to wiec za niejasnosci z uzyciem kierunkowskazu? Wjezdzajac na rondo nie mamy innej mozliwosci niz skret w prawo, wiec uzycie lewego kierukowskazu? Po co? Informujemy innych, ze pod prad na rondo sie wbijamy? Przed opuszczeniem ronda natomiast uzywamy prawego kierunkowskazu, zeby poinformowac tych za nami, a w szegolnosci tych oczekujacych na wjazd na rondo, ze wlasnie na najblizszym zjezdzie (skrzyzowaniu) skrecamy w prawo.
Ot i cala filozofia.

Nie informujemy przeciez nikogo na zwyklym skrzyzowaniu, ze bedziemy kiedys tam (za iles skrzyzowan) skrecali w lewo.

Chyba jasno wytlumaczylem

smartniete tapfonem


na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#235 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 19 sierpnia 2015 - 10:18

Co wy Panowie za głupoty gadacie... akurat jestem w trakcie robienia kursu na C i dzisiaj nawet miałem egzamin teorytyczny i było pytanie odnośnie kierunku przy skręcie w lewo na rondzie i zawracaniu KIERUNEK TRZEBA WŁĄCZYĆ LEWY I POTEM PRAWY DO ZDJAZDU.

pewnie temu,ze przepisow nie znasz,lub za dlugo prawka nie masz


Tu cię zakoczę bo kat B mam od dawien, dawna.
Zresztą jak robiłem 4 lata temu Kat. D też mnie uczono że na rondzie włącza się lewy kierunek przy skręcie w lewo i zawracaniu na rondzie.
Na egzaminie trzeba tak robić a w życiu codziennym już jest inaczej, zresztą nie tylko w tej sytuacji. Dziwię się że ty jako kierowca zawodowy tego nie wiesz...

zresztą. "kierowcy" poczytajcie sobie

http://moto.onet.pl/...nkowskazy/sjkxs

Edytowany przez czesiek, 19 sierpnia 2015 - 12:37.
kolega się zagalopował


 


#236 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 sierpnia 2015 - 11:25

Wjeżdżamy na rondo bez i poruszamy sie po rondzie tez bez.

Czyli jak zmieniamy pasy na rondzie to też bez kierunków?? Wjeżdżasz na rondo np. o trzech pasach i musisz wyjechać trzecim zjazdem. Żeby to zrobić musisz przeciąć 2 pasy, wjechać na trzeci bo tylko ten daje Ci możliwość opuszczenia ronda. I cały ten manewr wykonujesz włączając tylko prawy kierunek już na samym zjeździe?? :omg:

#237 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 19 sierpnia 2015 - 11:37

akurat jestem w trakcie robienia kursu na C

i wlasnie o tym pisalem

bo weszlo to z zachodu i teraz kazdy osrodek tak uczy,mimo ze nie ma tego w przepisach


i to nawet na osrodkach mowia,ze takiego przepisu nie ma,przepis jest na opuszczenie ronda i to tyle :p

#238 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 sierpnia 2015 - 11:38

Może nie wiedzo, że som ronda o 3 pasach ruchu i majo one pare zjazdów :smiech:

Edytowany przez sypus, 19 sierpnia 2015 - 11:38.


#239 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 sierpnia 2015 - 15:30

Czyli jak zmieniamy pasy na rondzie to też bez kierunków?? Wjeżdżasz na rondo np. o trzech pasach i musisz wyjechać trzecim zjazdem. Żeby to zrobić musisz przeciąć 2 pasy, wjechać na trzeci bo tylko ten daje Ci możliwość opuszczenia ronda. I cały ten manewr wykonujesz włączając tylko prawy kierunek już na samym zjeździe?? :omg:

oczywiście,że tak.
Ronda sa tak zrobione i oznaczone,że jeśli nawet mamy trzy pasy i zamierzasz wyjechać ostatnim to przed wjazdem ustawiasz się na odpowiednim pasie.Nie mozesz z prawego skrajnego pasa jechać na rondzie w lewo czyli ostatnim wyjazdem.
Oj ja widze,że tu połowa powinna przejść ponowny kurs :p

#240 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 19 sierpnia 2015 - 18:01

i wlasnie o tym pisalem

ale ty nie cytuj połowy mojego zdania. Napisałem ci że mam prawo jazdy Kat. B i Kat D. Teraz robie C a wydaje mi się że przepisy są takie same. Nadal twierdzę że zawracając na rondzie i skręcie w lewo kierunek lewy włączamy, no ale co ja będę tłumaczył. Może jeszcze mi powiesz że zawracając i skręcając w lewo na rondzie o dwóch pasach jedziemy prawym pasem ?

Edytowany przez Matias, 19 sierpnia 2015 - 21:04.