Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

alarm fabryczny


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
159 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 19 maja 2006 - 19:00

kto cos takiego posiada i czy ewntualnemu posiadaczowi to dziala :?:

u mnie po zamkneciu pilotem dzwi zapala sie na chwilke czerwona lampka na guziku z jakims ludzikiem ale potem to juz nic nie mruga i wogole nic sie nie dzieje jak proboje zbyt nachalnie dostac sie do srodka :mad:

zastanawiam sie co mi brakuje :roll:

sama centralke posiadam..

w momencie zamkniecia drzwi slychac jak cos tam piknie w tej centralce i pokazuje to wlasnie mignieciem tej czerwonej lampki.. a potem cisza :neutral:
jak to jest u was :?: :!: :?:



#2 OFFLINE   filetos

filetos
  • 88 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Konin

Napisany 20 maja 2006 - 10:40

Ja ci nie pomoge ... bo nie mam w swojej alarmu ...a po za tym u mnie jest problem tego typu ze nie moge kluczykiem otworzyc bagażnika cały czas jest w pozycji ryglującej i lipa :(
H-Opel Omega 2.0 16v
Dodany obrazek

#3 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 20 maja 2006 - 15:54

A że tak spytam jaki masz kluczyk przy swojej omie i czy masz taki czrny globus na podsufitce obok lampki :?: jak masz globus a kluczyk to duża gruszka to masz ten sam alarm fabryczny co ja :razz: no i oczywiście konrolka alarmu to koleś zwiewający przed syreną (dzikiem nie pół rybą) :cool:

Pewnie masz tylko immo i brakuje ci dodatkowej syreny alarmowej :roll:
konto usunięte

#4 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 20 maja 2006 - 18:34

A że tak spytam jaki masz kluczyk przy swojej omie i czy masz taki czrny globus na podsufitce obok lampki :?: jak masz globus a kluczyk to duża gruszka to masz ten sam alarm fabryczny co ja :razz: no i oczywiście konrolka alarmu to koleś zwiewający przed syreną (dzikiem nie pół rybą) :cool:

Pewnie masz tylko immo i brakuje ci dodatkowej syreny alarmowej :roll:


dokladnie jest tak jak to napisales :grin:

a wiec w prostej mowie brakuje mi syrenki :shock:

czyli jesli ja dostane to moze wiesz gdzie to podlaczyc i czy to bedzie dzialalo :?:

[ Dodano: Sob 20 Maj, 2006 19:46 ]
aha i jescze jedno ... znalazlem na laegro takie wlasnie czujniki do alarmu.. odrazu pisze ze u mnie ich nie ma... :neutral:

wiec i czy one beda mi potrzebane do uruchomienia tego alarmu :?: :oops:

#5 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 20 maja 2006 - 18:50

No tu sie zaczynają schodki bo moja oma też nie posiada takowej syreny aczkolwiek wiem gdzie powinna sie znajdować :roll: a co do tego gdzie kupić ... serwis, szrot, giełda.

Ogólnie gra nie warta świeczki lepiej dołożyć nie fabryczny alarm z syreną a ten fabryczny urzywać tylko w sytuacjach ekstremalnych.
Baterie w kluczyku lecą jak woda w klozecie (nie tylko u mnie) i już miałem akcje że musiałem zmieniac je w warunkach polowych :neutral: :neutral:

aha i jescze jedno ... znalazlem na laegro takie wlasnie czujniki do alarmu.. odrazu pisze ze u mnie ich nie ma...


Proste brak alarmu brak czujników. Czujniki są ci potrzebne np gdyby ktoś wybił szybe (uruchamia sie syrena i zaczyna dyskoteka) a ty masz wersje tylko z immo więc zabezpieczeniem zapłonu. Taka logika GM :???:

#6 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 21 maja 2006 - 06:09

wielkie dzieki za informacje...

japostaram sie to uruchomic... mam namiar na syrenke i czujniki... zakupie i wtedy zobacze czy bede spal spokojniej :wink:

#7 OFFLINE   Cichy

Cichy
  • 210 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Lubin

Napisany 21 maja 2006 - 07:05

syreny nie posadacie bo seryjnyalarm jest podlaczony do klaksonu

czy wy w ogole uuchamiacie alrm w ogole??

jezlei naciskacie przycisk w pilocie tylko raz to tylko zamykacie drzwi bez aktywacji alarmu, dopiero drugie nacisniecie przycisku aktywuje alarm
bylo milo ale sie i to skonczylo

#8 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 maja 2006 - 07:13

jezlei naciskacie przycisk w pilocie tylko raz to tylko zamykacie drzwi bez aktywacji alarmu, dopiero drugie nacisniecie przycisku aktywuje alarm

Czyli razem z tym ryglowaniem? A to łajzy :grin:

#9 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 21 maja 2006 - 07:38

syreny nie posadacie bo seryjnyalarm jest podlaczony do klaksonu

:shock:

hmmm.. no ale nadal nie mam czujnikow... wiec u mnie w tej chwili to cos co jest niby alarmem dziala tylko jako imo... tak mam to rozumiec :?:

a jescze jeden maly szczegolik ktory wlasnie sobie przypomnialem...

w w kluczyku sa dwa przyciski... jeden ten duzy do otwierania i zamykania a jeszcze jest jeden taki malutki na boku pilota :roll:

jakie jest jego zadanie :?:

#10 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 21 maja 2006 - 07:40

jezlei naciskacie przycisk w pilocie tylko raz to tylko zamykacie drzwi bez aktywacji alarmu, dopiero drugie nacisniecie przycisku aktywuje alarm


Naciśniesz raz zamykają sie dzwi, drugi raz otwierają sie dzwi :twisted: więc jak widzisz mówimy o innym typie alarmu.

syreny nie posadacie bo seryjnyalarm jest podlaczony do klaksonu


W normalnych samochodach tak w omedze niestety jest inaczej :razz: no chyba że w ASO nie wiedzą co robią :razz:

hmmm.. no ale nadal nie mam czujnikow... wiec u mnie w tej chwili to cos co jest niby alarmem dziala tylko jako imo... tak mam to rozumiec :?:


Tak w twojej jak i mojej wersji działa to podobnie jak immobiliser :grin:

w w kluczyku sa dwa przyciski... jeden ten duzy do otwierania i zamykania a jeszcze jest jeden taki malutki na boku pilota :roll:


Jedni (ASO) twierdzą że jest to odcięcie tych czujników których nie masz. Tak jak byś psa w samochodzie zostawił wtedy alarm włączy sie tylko po otwarciu dzwi. Inni (paru urzytkowników omeg) twierdzą że to dodatkowy rygiel, ale u mnie to nie działa więc jestem bardziej skłonny uwierzyć tym z ASO :razz: :cool: Tak czy siak wydaje mi sie że ten problem możesz sobie odpuścić bo pewnie jest podobnie jak u mnie (wciskasz guzik i nic sie nie dzieje) :neutral:
konto usunięte

#11 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 21 maja 2006 - 18:02

Tak czy siak wydaje mi sie że ten problem możesz sobie odpuścić bo pewnie jest podobnie jak u mnie (wciskasz guzik i nic sie nie dzieje) :neutral:


dokladnie tak :neutral:
a mam jeszcze prosbe co do lokalizacji samej syrenki :?: :!:

jesli jest tomozliwe to poprosze o fotke w ktorym miejscu jest ona u Ciebie :razz:

a tak jeszcze dodam ze jest u mnie pare wtyczek ktore leza sobie leniwie do niczego nie przypiete :???:

ale to juz temat na inny topic..

porobie foty i zapodam to wtedy bedziemy rozkminiac co do czego :wink:

#12 OFFLINE   Vilip

Vilip
  • 73 postów
  • Dołączył: 15-05-2006
  • Skąd: Hansestadt Danzig

Napisany 21 maja 2006 - 18:31

Tak czy siak wydaje mi sie że ten problem możesz sobie odpuścić bo pewnie jest podobnie jak u mnie (wciskasz guzik i nic sie nie dzieje) :neutral:


dokladnie tak :neutral:
a mam jeszcze prosbe co do lokalizacji samej syrenki :?: :!:

jesli jest tomozliwe to poprosze o fotke w ktorym miejscu jest ona u Ciebie :razz:

a tak jeszcze dodam ze jest u mnie pare wtyczek ktore leza sobie leniwie do niczego nie przypiete :???:

ale to juz temat na inny topic..

porobie foty i zapodam to wtedy bedziemy rozkminiac co do czego :wink:


bo Ty nie masz alarmu tylko immobilizer. Otwórz drzwi z klucza (wkladajac go do zamka), zapali sie kontronlka z ludzikiem i wtedy sprobuj odpalic silnik :mrgreen:

#13 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 21 maja 2006 - 18:36

Otwórz drzwi z klucza (wkladajac go do zamka), zapali sie kontronlka z ludzikiem i wtedy sprobuj odpalic silnik


przetestuje i zobacze czy imo jest sprawny... :mrgreen: THX :cool:

#14 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 21 maja 2006 - 21:25

jesli jest tomozliwe to poprosze o fotke w ktorym miejscu jest ona u Ciebie :razz:


Moge ci zrobić fotke i powiedzieć gdzie powinna być. Bo jak już wcześniej pisałem mam to samo co ty czyli sam immo :razz:
konto usunięte

#15 OFFLINE   Vilip

Vilip
  • 73 postów
  • Dołączył: 15-05-2006
  • Skąd: Hansestadt Danzig

Napisany 22 maja 2006 - 15:10

Otwórz drzwi z klucza (wkladajac go do zamka), zapali sie kontronlka z ludzikiem i wtedy sprobuj odpalic silnik


przetestuje i zobacze czy imo jest sprawny... :mrgreen: THX :cool:

pewnie jest sprawny (o ile ktos przy nim nie grzebał :wink: ), błąd działania sygnalizowany jest miganiem lampki nad ludzikiem

#16 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 maja 2006 - 12:08

teraz zauwarzylem ten temat :(
ja mam oryginalny alarm i kluczyk z 2 guzikami
jedno nacisniecie zamyka drzwi, drugie nacisniecie rygluje i wlacza alarm
alarm testuje sie przez 10 sek (pali sie caly czas dioda przy ludziku)
potem mruga raz na 10 sek - znaczy to, ze wszystko jest OK
czujniki ultradzwiekowe mam w slupkach
syreny nie ma, podpieli alarm pod klakson

szkoda 1, ze alarm nie sygnalizuje dzwiekowo wlaczenia i wylaczenia
szkoda 2, ze nie ma dodatkowej syreny z podtrzymaniem bateryjnym


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#17 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 maja 2006 - 16:51

jesli jest tomozliwe to poprosze o fotke w ktorym miejscu jest ona u Ciebie :razz:


Moge ci zrobić fotke i powiedzieć gdzie powinna być. Bo jak już wcześniej pisałem mam to samo co ty czyli sam immo :razz:


i dopowiem do calości tyle, ze jak ja zamknę dzrzwi pilotem, naciskając raz przycisk (od zamykania, nie ryglowania) a później auto otworze kluczykiem wkładając go do zamka, to nie odpale auta, bo odłączony jest rozrusznik (pali sie kontrolka tym ludzikiem). Musze kliknąć przyciskiem, żeby kluczyk w stacyjce uruchamiał rozrusznik.
Sam przycik z ludzikiem służy do wyłączania czujników wewnąrz pojazdu - czujników, których nie mam ;)

ps. czy jest możliwość zaprogramowania centralgo zamka, żeby mrugnął kierunkami przy zamyniu/otwieraniu drzwi ?

#18 OFFLINE   Vilip

Vilip
  • 73 postów
  • Dołączył: 15-05-2006
  • Skąd: Hansestadt Danzig

Napisany 23 maja 2006 - 19:18

jesli jest tomozliwe to poprosze o fotke w ktorym miejscu jest ona u Ciebie :razz:


Moge ci zrobić fotke i powiedzieć gdzie powinna być. Bo jak już wcześniej pisałem mam to samo co ty czyli sam immo :razz:


i dopowiem do calości tyle, ze jak ja zamknę dzrzwi pilotem, naciskając raz przycisk (od zamykania, nie ryglowania) a później auto otworze kluczykiem wkładając go do zamka, to nie odpale auta, bo odłączony jest rozrusznik (pali sie kontrolka tym ludzikiem). Musze kliknąć przyciskiem, żeby kluczyk w stacyjce uruchamiał rozrusznik.
Sam przycik z ludzikiem służy do wyłączania czujników wewnąrz pojazdu - czujników, których nie mam ;)

ps. czy jest możliwość zaprogramowania centralgo zamka, żeby mrugnął kierunkami przy zamyniu/otwieraniu drzwi ?


Ty również masz wersje "tylko" z immo, nie wiem czy da się zaprogramować kierunki, a pozatym nie wiem czy jest sens. A jeśli chodzi a alarm o kt. pisze Piterek to taki sam jest w VB i tez nie ma syreny. Ale zawsze mozna ja dokupic (ok 100pln)

#19 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 24 maja 2006 - 07:18

elekpsztryfik ci to zrobi za jakies smieszne pieniadze...

pomysl jest dobry bo wyglada to jak w kazdym innym aucie.. czyli ludzie widza ze alarm a aucie zostaje wlaczony i jest mniejsze ryzyko ze sie ktos czepi :cool:

#20 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 maja 2006 - 11:44

u mnie jak zamkniesz pilotem, a otworzysz kluczykiem to da sie odpalic
w mojej Omie mrugaja kierunki przy zamykaniu i otwieraniu autka


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill