Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

omega b 2.0i nie pali POMOCY!!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kombi15

kombi15
  • 4 postów
  • Dołączył: 01-12-2009

Napisany 01 grudnia 2009 - 12:24

WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE!
zakładam temat ponieaż nie znalazłem podobnego a jeśli jest to z góry przepraszam!
Problem polega na tym że jestem w norwegii jutro miałem wracać do domu a tu oma padła. awaria wygląda tak ze wczoraj zaparkowałem sprawne auto a dzisiaj już nie chce odpalić i mruga check engine. można kręcić do bulu i nic.dodam że w nocy był spory przymrozek jeśli to coś pomoże. jeśli to ważne to dodam że tz kontrolka mruga cały czas jednostajnie. błagam o pomoc bo jestem w dużej kropce!!!:confused: omega b 2.0i 8v rocznik 1995

#2 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 grudnia 2009 - 12:33

Jezeli mruga przy kreceniu rozrusznikiem to immo blokuje.

#3 OFFLINE   kombi15

kombi15
  • 4 postów
  • Dołączył: 01-12-2009

Napisany 01 grudnia 2009 - 12:36

witam
z tego co wiem to w mojej omie nie ma immo, przepraszam że nie napisałem tego wcześniej!

#4 OFFLINE   dobols

dobols

    DobolsGarage dobols.pl

  • 917 postów
  • Dołączył: 18-03-2008
  • Skąd: Stłolica Pyrlandii
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 grudnia 2009 - 12:38

jak miga kontrolka to jest immo i nie odpalisz

#5 OFFLINE   kombi15

kombi15
  • 4 postów
  • Dołączył: 01-12-2009

Napisany 01 grudnia 2009 - 12:44

po raz kolejny dodam że nie ma immobilizer-a

#6 OFFLINE   Payatz

Payatz

    The Darkness Age Has Come

  • 1 090 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 grudnia 2009 - 16:45

Temat przeniosłem.

Jak mruga kontrolka silnika to jest to oznaka zablokowania przez immo, nic innego.

Na PW wysyłam rozwiązanie problemu.

 


#7 OFFLINE   kombi15

kombi15
  • 4 postów
  • Dołączył: 01-12-2009

Napisany 01 grudnia 2009 - 18:47

Witam wszystkich i dziękuję za zainteresowanie ale problem polegał na mojej własnej głupocie!!
Mianowicie jak już wcześniej napisałem był mocny przymrozek ,przymarzł mi zamek i odłamałem kluczyk, następnie chciałem odpalić auto samą metalową częścią przekręcając kombinerkami! Nie miałem pojęcia że całość musi się znajdować w pobliżu stacyjki. Złożyłem wszystko do kupy i chula aż miło!
Jeszcze raz dziękuję za okazane zainteresowanie :dziura:

#8 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 01 grudnia 2009 - 21:17

Witam wszystkich i dziękuję za zainteresowanie ale problem polegał na mojej własnej głupocie!!
Mianowicie jak już wcześniej napisałem był mocny przymrozek ,przymarzł mi zamek i odłamałem kluczyk, następnie chciałem odpalić auto samą metalową częścią przekręcając kombinerkami! Nie miałem pojęcia że całość musi się znajdować w pobliżu stacyjki. Złożyłem wszystko do kupy i chula aż miło!
Jeszcze raz dziękuję za okazane zainteresowanie :dziura:


Jasna sprawa dobrze że napisałeś co było.
W takiej sytuacji to dodatkowy sterss.

#9 OFFLINE   Dominiksnk

Dominiksnk
  • 1 postów
  • Dołączył: 30-11-2014
  • Skąd: Sanok

Napisany 30 listopada 2014 - 21:08

Witam serdecznie jestem tu nowy mam straszny problem kupiłem opla omegę b 2.0 16v
autko bardzo słabo pali rano świeci błąd silnika nie chce się zbierać , nie ma mocy na benzynie śmierdzi z wydechu paliwem i jak dodaje gazu to przebiera tak jak by nie na wszystkich baniakach i dodam jeszcze że, gdy odpinam przepływke to nie ma żadnej zmiany pomocy :dziura:

#10 OFFLINE   Wahacz

Wahacz
  • 15 postów
  • Dołączył: 09-09-2014
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 30 listopada 2014 - 21:31

Kolego migałeś błędy ? Ciezko powiedziec trafnie co jej jest bez jakiej kolwiek informacji wiecej. Może byc czujnik temperatury skoro rano ciezko pali, czujnik połozenia wału moze byc albo stukowy albo, albo, albo. Sądząc po nicku jesteś z Sanoka jak sie nie uporasz a bedziesz sie wybierał w strone Krosna to sie odezwij i cos poradzimy.

#11 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 30 listopada 2014 - 21:35

Witam serdecznie jestem tu nowy mam straszny problem kupiłem opla omegę b 2.0 16v
autko bardzo słabo pali rano świeci błąd silnika nie chce się zbierać , nie ma mocy na benzynie śmierdzi z wydechu paliwem i jak dodaje gazu to przebiera tak jak by nie na wszystkich baniakach i dodam jeszcze że, gdy odpinam przepływke to nie ma żadnej zmiany pomocy :dziura:


jak można w kółko wałkować każdemu to samo ?
straszny problem to to na bank nie jest, tyle że najpierw trzeba poczytać na ten temat bo jest od dłuższego czasu wałkowany , potem zapoznać się jak czytać błędy np na spinacz (skoro świeci usterka) , a wszystko będzie jasne.
wiem , że ostatnio wróżby andrzejkowe były ale tu czary mary nie pomogą jeśli nam błędów nie przedstawisz, dopiero pomożemy.

#12 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 listopada 2014 - 22:30

Witam serdecznie jestem tu nowy mam straszny problem kupiłem opla omegę b 2.0 16v
autko bardzo słabo pali rano świeci błąd silnika nie chce się zbierać , nie ma mocy na benzynie śmierdzi z wydechu paliwem i jak dodaje gazu to przebiera tak jak by nie na wszystkich baniakach i dodam jeszcze że, gdy odpinam przepływke to nie ma żadnej zmiany pomocy

Polalem wosk i z wróżby wyszlo ze byc może masz uwalony czujnik walu korbowego. Odczytaj bledy na "spinacz". Instrukcja na forum, wysil się i poszukaj.

#13 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1 240 postów
  • Dołączył: 08-05-2014
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 01 grudnia 2014 - 19:10

a moze swiece/kable/cewka jak czuc benzyne, nie spala jej do konca/slaba iskra

#14 OFFLINE   arklin

arklin
  • 188 postów
  • Dołączył: 09-05-2007
  • Skąd: Koszalin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 15 grudnia 2017 - 23:12

Witam. Mam mały problem z moją omegą X20XEV. Ciężko pali jak jest ciepła. Jak jest zimny silnik odpala od razu - wystarczy przejechać kilometr i przy ponownym odpaleniu trzeba już dużo dłużej ją piłować. Mam wrażenie, że im cieplejszy tym trudniej odpala. Czasem trwa to z 10 sekund lub więcej, i zdarza się, że już prawie zapali, obroty jednak spadają i gaśnie albo trzeba pomóc rozrusznikiem i w końcu pójdzie. Co to może być (check się nie świeci). Dodam, że jest LPG II generacji może to coś naświetli?



#15 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 grudnia 2017 - 05:06

UWAGA!! Naświetlam......

Problem stary jak xev i gaz 2 gen. Rozjechane mapy PB. Reszta w szukajce i na forum.


Edytowany przez Przybek, 16 grudnia 2017 - 05:06.