Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jak poprawnie przejechać to skrzyżowanie :)


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
30 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Mario Lu

Mario Lu

    OmegaB2,5V6 98'Insignia09

  • 216 postów
  • Dołączył: 12-10-2008
  • Skąd: Kędzierzyn-Koźle/Głubczyce/DK

Napisany 01 grudnia 2009 - 10:52

Zgadza się "nie masz obowiązku":pokoj:. I dlatego jadąc pasem A możesz zająć tylko pas 3. Jeśli nie zna się terenu to doświadczony kierowca nie jechałby pasem "środkowym" (A) tylko trzymałby się "prawego" aby na nieznanym mu skrzyżowaniu (dotyczy tego skrzy.) móc jechać prosto lub w prawo. I jeszcze mała dygresja, jeśli się jest na "obcym" terenie to policja na pewno nie odstąpi od ukarania za jazdę z niewłaściwego pasa ruchu:mad:. To nie jest żadne usprawiedliwienie. Dlatego dobrze,że o tym dyskutujemy "chomiczku" pozdrawiam.:jump:
Mario

#22 OFFLINE   borewicz

borewicz
  • 31 postów
  • Dołączył: 28-04-2009

Napisany 02 grudnia 2009 - 00:09

Zgadzam sie z tobą w 100 %, takie skrzyżowanie przejeżdżam codziennie jak wracam z pracy i odbywa się to w taki sposób.

#23 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 grudnia 2009 - 10:33

Ja z tego co dowiedziałem się od miłęgo Pana policjanta, który poprosił o nie zawracanie gitary:

z Pasa B mogę zająć 2 i 1.
2 - gdyż żaden ze znaków stojących prze skrzyżowaniem dojeżdżając do pasów A i B nie informuje o tym, że opuszczając skrzyżowanie będziemy musieli jechać z konkretnego pasa w określonym kierunku. Reasumując wjeżdżając z B możemy zająć pas 2 - jeśli chcemy jechać prosto i pas 1 jeśli w prawo na następnym skrzyżowaniu. Nie można nam znakami (nie ma takich znaków w kodeksie) narzucić jazdę w prawo informując o tym przed wjechaniem na pas B

z pasa A - można zająć każdy z pasów o ile na B nie ma innego pojazdu - w przeciwnym razie będzie to łączyło się z zajechaniem drogi, czyli wymuszeniem pierwszeństwa przejazdu.

Rozpisałem to skrzyżowanie bo nie byłem pewien - teraz - patrząc na to co piszecie potwierdziło to tylko to co napisałem powyżej - dzięki



 


#24 OFFLINE   kichu

kichu
  • 124 postów
  • Dołączył: 13-04-2010
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 07 czerwca 2010 - 00:34

Jak w załączniku

Interesuje mnie sytuacja gdy z pasa B skręcam w lewo i wjeżdżam na pas 2 - mogę??

Zgodnie z tym co pamiętam z kodeksu to skręcając w lewo z pasa B mogę zająć pas 1 lub 2 a z pasa A tylko pas 3. Mogę się mylić - stąd pytam :) - popierajcie w miarę możliwości swoje wywody linkami lub cytatami :)

później jeszcze jedną sytuację pokażę - ale najpierw ten prosty :) :D


z pasa A na 3 a z pasa B na 2 i dopiero na 1 bo pas 1 służy do zmiany kierunku ruchu. czyli jak na pasie 1 znajduje się już pojazd to nie wolno tobie wjechać na pas 1 z B, żeby mu nie wymusić albo nie spowodować zagrożenia. zasada pojedynczej zmiany kierunku jazdy aby inni uczestnicy ruchu mieli czas odczytać twoje intencje.

#25 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 czerwca 2010 - 09:36

kichu pół rocznego kotleta żeś odgrzał.

Czytając temat od początku stwierdzam że mimo wszystko powinna panować zasada ograniczonego zaufania czyli na moje z pasa "A" zajmujemy pas "3" a z pasa "B" zajmujemy pas "1" dlaczego tak a nie inaczej ?? zawsze mnie uczono by na lewoskręcie bliższym osi jedni zająć pas najbliższy osi poprzecznej jezdni (lewy skrajny) bo w momencie gdy samochód jadący pasem "A" i "B" chcieli by zająć pas "2" to winowajcą doprowadzenia do kolizji byłby pojazd poruszający się pasem "A" tak zwana zasada prawej ręki. Oczywiście omawiamy sytuację gdzie nie ma namalowanych pasów gdzie dany pas prowadzi.

#26 OFFLINE   kichu

kichu
  • 124 postów
  • Dołączył: 13-04-2010
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 07 czerwca 2010 - 10:26

stary bo stary ale ciekawy.;) a w takich sytuacjach każde rozwiązanie jest dobre, które nie prowadzi do kolizji i jest zgodne z przepisami bo ostatnio widuję ludzi co jak nie wiedzą co zrobić to po prostu wjeżdżają i nigdzie nie patrzą licząc na to, że komuś innemu bardziej auta szkoda.

#27 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 czerwca 2010 - 10:50

to jest takie skrzyżowanie na dzwona bo wszyscy je tną z lewego pasa na prawy



 


#28 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 czerwca 2010 - 11:01

to jest takie skrzyżowanie na dzwona bo wszyscy je tną z lewego pasa na prawy


Prawda,prawda Ku słońcu z al.Piastów:D

#29 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 czerwca 2010 - 11:30

Moim zdnaiem z pasa B wjeżdżamy na pas 1, a z pasa A na pas 2



to nic osobistego do Ciebie akurat - ale to zdanie to taka uogólniona prawda o wiedzy na temat przepisów...

Bo ludziom sie "wydaje" ze tak jest i przyjmują to za dogmat, a tym czasem prawda jest taka jak napisał JACK_PL w drugim poście tego wątku.

I nie ma to tamto - przepisy albo sie zna, albo sie ich nie nagina "do wlasnego widzimisie"

#30 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 czerwca 2010 - 19:12

I nie ma to tamto - przepisy albo sie zna, albo sie ich nie nagina "do wlasnego widzimisie"


dlatego zachęcam wszystkich do wrzucania zadań w ten wątek - przynajmniej paru się zastanowi nad tym jak jeździć i mniej dzwonów będzie



 


#31 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 08 czerwca 2010 - 20:26

dlatego zachęcam wszystkich do wrzucania zadań w ten wątek - przynajmniej paru się zastanowi nad tym jak jeździć

no a później do którychś drzwi zapuka brygada RR i znowu nie będzie prawa jazdy...
:wink: