Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Policja........


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
254 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 listopada 2009 - 18:50

jak płyną tylko żale to OK

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#22 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 listopada 2009 - 19:07

Albo wy pechowcy albo ja szczęściaż. Kontakty z policją zawsze wspominam dobrze ( no może te z mandatami nie, ale to moja wina). Nie powiem dostałem kiedyś blondyną po plecach, ale jak się bójki chce na koncercie to co się dziwić. Miałem do czynienia po włamaniu, jako świadek, próby wstąpienia nawet w ich szeregi. Według mnie społeczeństwo jest uczulone do Policji zwyczajowo po Milicji. Mam znajomych tam, robiłem dla komend i zawsze miło wspominam. Pomyślcie co by było jakby jej nie było? Kto by się odważył na ulicę wyjść?

#23 OFFLINE   mih2

mih2

    olej gubie litrami.......

  • 329 postów
  • Dołączył: 29-06-2009
  • Skąd: POS (Raszków)

Napisany 23 listopada 2009 - 19:10

Ja z wypadku nic nie pamiętam miał miejsce 2 km od domu pamiętam że do auta wycieraczki przykręcałem że jechałem już nie pamiętam potem pobudkę w szpitalu na chirurgi... Z opisu wypadku wynika że zjechałem na pobocze 2 kołami wpadłem nimi w poślizg i zajechałem drogę ciężarówce. Śladów hamowania moich bądź ciężarówki nie było ukarany zostałem za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu powyżej 7 dni stłuczenie mięśnia czy jakoś tak. Nie mówię że wszyscy policjanci nadają się do niczego Niemieccy pomogli mi nawet koło zmienić. Ale ci w moim regionie to **** d*pę pogania z 2 lata temu pojechało 2 na interwencję to dostało wpieprz od 56 letniego kolesia i jego ojca oby dwaj pijani. Policjant potem chodził z 2 połamanymi rękami. Jak oczekujesz pomocy od ****** to się z ciebie śmieją poszedłem zgłosić zagubienie dokumentów to mi kazał czytać tablicę z informacjami format A1 pełno ogłoszeń na niej wisiało i się śmiał zamiast od razu powiedzieć że się ustawa zmieniła i zgłasza się w origanie wydającym. A jak wrócił jeden z wojska i narąbany był to puszkami z piwem w nich rzucał a oni szybko pojechali żeby nic nie musieć robić. Poza spalaniem gazu w swojej kia ceed nic nie potrafią zrobić pokraki jedne.

#24 OFFLINE   Payatz

Payatz

    The Darkness Age Has Come

  • 1 090 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 listopada 2009 - 20:03

to jacy sa policjanci nie trzeba mowic nie wszyscy ale doza czesc


Domyślam się że dysponujesz jakąś konkretną statystyką pisząc to co powyżej. Bo jeśli 'tak Ci się wydaje', to... To pozostawiam bez komentarza.

Ogólnie to mnie śmieszy taka dysputa, bo każdy opiera na swoich doświadczeniach i zdarzają się różne, ale tych normalnych nikt nie przytacza. Ja niejednokrotnie musiałem współpracować w tych czy innych sprawach z niebieskimi, i fakt, zdarzał się beton, ale nie było to regułą, było marginesem.

Jak słyszę na CB 'mobilki, Policja bada trzeźwość tu i tam' to mnie krew zalewa. Taka jest właśnie nasza moralność. Wolimy przez CB ostrzec potencjalnego pijanego mordercę za kółkiem.

Nie róbmy z siebie świętych - tyle ode mnie.

A do autora - no, miałeś po prostu pecha, bo bajzel panuje równo w każdej dziedzinie administracji w tym kraju, i nic się z tym nie dzieje. Beton!

 


#25 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 23 listopada 2009 - 21:59

A ja bym chciał żeby Policja miała takie prawa jak w USA. Wtedy dopiero byście żale wylewali.
Jakość Policji sie zmienia, dążymy do Europy, chociaż jeszcze troche nam brakuje, a sam rząd robi buble jak np. nowe mundury Policyjne, kolega redies zapewne potwierdzi. Przynajmniej te na lato kompletnie sie nie nadawały jeśli chodzi o materiał, to samo z butami. Praca Policjanta nie jest łatwa, potrzeba dużo wyrzeczeń i wbrew pozorom ma się związane ręce. Idziesz po cywilu po mieście to jesteś wyzywany od psów i jeszcze gorszych. Ja zdawałem egzaminy do prewencji w 2002r w Olsztynie. Wtedy testy sprawnościowe były wiele trudniejsze niż teraz, ale dostawało sie wiecej ludzi bez predyspozycji psychologicznych. Teraz to wszystko jest bardziej rygorystyczne, same psychotesty, rozmowa kwalifikacyjna i test wiedzy ogólnej. Troszke jednak trzeba sie inteligencja wykazać i TO własnie oblewa większość teraźniejszych rekrutów. Prewencja nie jest łatwa, praktycznie nie masz praw na akcji. Zobaczcie jak wyglądała przepychanka Policjantów ze stoczniowcami, kiedy ci drudzy nawalali ich kijami i płytkami wyrwanymi z chodnika a potem był płacz ze dostali gazem po oczach. Chłopaki maja cieżko, zwłaszcza ze większość to chuderlaczki tylko z przeszkoleniem teoretycznym. Ja nie po to ćwiczyłem boks i chodziłem na siłownię żeby obrywać kamieniami po kasku i nie móc nic sie normalnie bronić a tak niestety jest, chłopaki tylko sie przepychaja i ew. używają gazu łzawiącego, dlatego długo mnie tam nie było :)

Spójrzcie na pracę Policjanta z tej własnie strony. To ludzie jak my ale nikt nie jest idealny. Zgadzam sie ze większość teraz idzie bez powołania chęcią zysku i szybkiej emerytury ale jak ich poznać? W każdym zawodzie są czarne owce, lekarz, hydraulik, mechanik samochodowy czy kierowca tira. I pamiętajcie że teraz są możlwości skarżenia sie na Policję, czy to przez telefony zaufania czy osobiście do komendanta lub tzw. funkcjonariuszy zespołu kontroli.

#26 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 listopada 2009 - 22:11

A ja bym chciał żeby Policja miała takie prawa jak w USA

Zacząć od okresu pracy. Będąc w USA usłyszałem takie pytanie: " Czy Polska jest aż taka bogata ledwie po przeszkoleniu służby mundurowe puszcza się na emeryturę. Dobry funkcjonariusz uczy się 15lat a potem pracuje. U was praktycznie nie pracują" Poprostu niektórzy niedouczeni. Jak się nauczą to są już na emeryturze. Co to jest wcześniejsza emerytura? Druga sprawa. W USA konstytucja ma format A4 a u nas książka. Oni maja na niej oparte prawo a u nas tomy opasłych innych jeszcze ustaw z których nic nie wynika.

#27 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 listopada 2009 - 22:20

A ja bym chciał żeby Policja miała takie prawa jak w USA. Wtedy dopiero byście żale wylewali.


otóż to.

#28 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 listopada 2009 - 22:35

ja też bym dużo chciał :p

#29 OFFLINE   vis1966

vis1966

    Roman

  • 1 376 postów
  • Dołączył: 19-02-2008
  • Skąd: Rugby UK
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 23 listopada 2009 - 23:12

Ponadto czasem policjantom brakuje elementarnej świadomości po co zostali powołani do słuzby. Szeryfują i często wykorzystują niepotrzebnie władzę jaką posiadają, nie rozumieją tego, że ich głównym zadaniem jest utrzymanie porządku i POMOC społeczeństwu[/QUOTE]

To wlasnie chodzi o te ofiary jak w kazdym zawodzie dostali sie po znajomosci ale wielu i coraz wiecej jest prawdziiwych normalnych ludzi.I mozna z nimi porozmawiac jak z kazdym.

#30 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 listopada 2009 - 23:43

jak zginie lapowkarstwo, cwaniactwo i ogolne nastawienie policjantow do cywilow, to moze wtedy w ich szeregi beda wstepowali normalni ludzie.
jak narazie duuzo takich policjantow liczy na szybka emeryture i latwa kase.
mamy prawo jakie mamy. jak ktos go nieprzestrzega i dostaje za to kare to niech sie nie powinien sie pozniej zalic. tylko dlaczego policjanci (nie wszyscy) stoja ponad prawem??
dlaczego wciaz inaczej traktuje sie kolegow po sluzbie od innych ludzi??

wczoraj mijalem sie z nieoznakowanym passatem. teren zabudowany, a pasek lecial grubo ponad 120 km/h. rozumiem ze jak sie kogos goni to trzeba. ale oni nie mieli nikogo przed soba. gdzie tu jest pies pogrzebany?? pojedziesz za takim autem to ciebie nagraja i dostaniesz mandat.

wiem ze niektorym cisnienie wzrasta jak ktos inny zle pisze o policji. ale chcialem przypomniec ze mamy wolnosc slowa i wyrazania wlasnych opini. i tego sie trzymajmy.
jak ktos zle pisze o rumunach z jakiegos stadionu to nikt sie nie burzy, a to tacy sami ludzie jak policjanci.

policja nie byla, nie jest i nie bedzie swieta. tak samo policjanci, ksieza, lekarze i prawnicy.

jedno jest tylko pewne, jaka by nie byla policja to dobrze, ze ja mamy.
chociaz takiej policji jak maja ruskie to ja bym nie chcial
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#31 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 24 listopada 2009 - 06:38

chociaz takiej policji jak maja ruskie to ja bym nie chcial

bo tam ów stróże prawa to jak nasze ZOMO :)

#32 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 listopada 2009 - 08:28

mih2 - o ile frustracja zrozumiana ale ostrzeżenie ode mnie - nie przeklinaj - przekleństwa Ci wygwiazdkowało - więc uważaj na słownictwo :police:



 


#33 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 listopada 2009 - 08:33

moim zdaniem mih2 zasługuje na czerwoną kartkę za określenia jakich użył w swoich tematach proszę o przeanalizowanie tego przed włodarzy forum dziękuję za uwagę oraz przepraszam za fakt , że zboczyłem nieco z tematu ale wymaga tego dobro naszego forum. Jeżeli tak ma wyglądać pisanie postów na forum to ja osobiście się wypisuję. Wszystko można zrozumieć między innymi brak wiedzy ale brak wychowania i ciągłe zniewagi to zbyt dużo.

#34 OFFLINE   BzQ

BzQ

    Duszna KIA

  • 1 184 postów
  • Dołączył: 19-07-2006
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 listopada 2009 - 10:43

To już przestaje być śmieszne. Kolego redies, ja rozumiem że bronisz kolegów po fachu ale to co wypisujesz to już jest przesada. Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo wyrazić swoją opinię (czy to o Policji czy o innych służbach państwowych). Wyzwisk oczywiście nie pochwalam, ale wytykanie niekompetencji niektórych - podkreślam, niektórych - funkcjonariuszy nie można nazwać zniewagą.

Ja akurat swoje spotkania z Policją wspominam nieźle (nawet przy mandatach - moja wina, zostałem ukarany, ale zostałem potraktowany jak człowiek a nie kryminalista) z jednym wyjątkiem jak mi stuknął facet Omę 2 tygodnie po zakupie i uciekł, wtedy odniosłem wrażenie że mają mnie w poważaniu (że o organizacji przejazdu na zlocie nie wspomnę - to już była totalna porażka - kto był ze mną ten wie o co chodzi).

Od jakiegoś czasu pojawia się temat dotyczący w ten czy inny sposób i za każdym razem pojawiają się Twoje wypowiedzi nie dopuszczające ŻADNEJ krytyki. Zrozum że wszędzie trafiają się ludzie którzy nie spełniają dobrze swoich obowiązków. I po to jest ten dział żeby się wypłakać i pożalić.

#35 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 24 listopada 2009 - 13:01

moim zdaniem mih2 zasługuje na czerwoną kartkę za określenia jakich użył w swoich tematach proszę o przeanalizowanie tego przed włodarzy forum dziękuję za uwagę oraz przepraszam za fakt , że zboczyłem nieco z tematu ale wymaga tego dobro naszego forum. Jeżeli tak ma wyglądać pisanie postów na forum to ja osobiście się wypisuję. Wszystko można zrozumieć między innymi brak wiedzy ale brak wychowania i ciągłe zniewagi to zbyt dużo.


Twoim zdaniem zasługuje na czerwoną kartkę, a moim to powinieneś wypisać mu mandat :pokoj:

#36 OFFLINE   czesiek

czesiek

    nagadałem się

  • 3 019 postów
  • Dołączył: 23-08-2007
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 24 listopada 2009 - 14:49

Kolego redies, Wypisz się. Proszę.

Dzięki temu unikniemy Twojego nieadekwatnego do sytuacji unoszenia się na krytykę policji/policjantów.

Pozdrawiam.

#37 OFFLINE   madagaskar

madagaskar
  • 188 postów
  • Dołączył: 07-10-2009

Napisany 24 listopada 2009 - 15:23

każdy może wstąpić do Policji o odpowiednim wieku , zdrowiu , rozumie a w tedy poglądy radykalnie się zmienią, Panowie strzelamy do tych którzy są po drugiej stronie barykady tak było i będzie ,zawsze można wyjechać do jakiegoś egzotycznego kraju tam jest Policja "na papierze" zobaczymy jak długo przeżyjemy

#38 OFFLINE   BzQ

BzQ

    Duszna KIA

  • 1 184 postów
  • Dołączył: 19-07-2006
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 listopada 2009 - 15:41

Kolego madagaskar, proszę nie bądź kolejną osobą która pochopnie wyciąga wnioski. Nikt nie pisał przecież że cała Policja jest be i do bani - piętnujemy "wyjątkowe" przypadki niekompetencji/nieuprzejmości i tyle. A te jak pisałem zdarzają się w każdym zawodzie.

Tylko niektórzy nie potrafią tego przyznać :(

Na przykład kolega redies - jak tylko ktoś napisze niepochlebne słowo na temat funkcjonariuszy - zaraz podnosi larum, że nie wiemy jak jest po drugiej stronie a osądzamy itp. Ale powiedzcie mi proszę czy naprawdę Policjant nie może pokazać ludzkiej twarzy w stosunku do np. poszkodowanego, tylko zdarzają się takie przypadki że człowiek ma wrażenie że sam zawinił (mimo że jest poszkodowany nie ze swojej winy) ?

Sam takie coś przerobiłem jak pisałem wyżej - moja fura oberwała, sprawca zbiegł a przy zgłaszaniu sprawy miałem wrażenie jakby temat olewali i chcieli się mnie jak najszybciej pozbyć. To był akurat przypadek w którym poszedłem po pomoc i zostałem potraktowany conajmniej nieprofesjonalnie. I to było moje pierwsze niemiłe spotkanie z Policją. Wcześniej nawet jak dostałem mandat za to czy inne wykroczenie zawsze było elegancko i mimo mandatów nie mam złych wspomnień (jechałem za szybko więc się z tym liczyłem).

Ale jakbym usłyszał tekst typu "peszek że ukradli" przy zgłaszaniu kradzieży auta czy czegoś innego to by mnie krew zalała. Przecież to nie my jesteśmy dla nich tylko Policja dla Nas. Zarówno w sytuacji gdy my potrzebujemy pomocy jak i gdy coś przeskrobiemy (bo o przestępstwach to już jest inna bajka) da się załatwić sprawę uprzejmie. Ale nie wszyscy potrafią i takie zachowania są piętnowane i nie dziwne że ludzie się wkurzają.

Dobra, skończyłem śmiecenie.

#39 OFFLINE   madagaskar

madagaskar
  • 188 postów
  • Dołączył: 07-10-2009

Napisany 24 listopada 2009 - 17:03

a może teraz o "fachowcach" którzy remontują drogi ....ciągle;)

#40 OFFLINE   BzQ

BzQ

    Duszna KIA

  • 1 184 postów
  • Dołączył: 19-07-2006
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 listopada 2009 - 18:04

Nie o tym jest temat, możemy pogadać w nowym wątku, chociaż nie wiem czy jest sens się wkurzać :D