Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

przycisk eco - co to jest?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
80 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   oma,abc

oma,abc

    od A do C

  • 130 postów
  • Dołączył: 17-01-2007
  • Skąd: lubin

Napisany 05 lutego 2007 - 18:30

witam pytanie mam banalne na konsoli srodkowej w omedze mojego kolegi jest przycisk eco - do czego on sluzy ? ponatto jest jwszcze wlacznik z rysunkiem drzwi i falami - podobny do ogrzewania tylnej szyby tylko narysowane sa drzwi - do czego to sluzy? i jeszcze jedno pytanie auto 4 elektryczne szyby i przy wlacznikach jest jeszcze jeden guzik ( okragly ) widzialem juz taki w starszych wektrach i omegach ale do czego sluzy bo wciskamy i nic? prosze o porade


ja tez przymierzam sie do nowszej omy i zbieram informacje jesli ktos wie prosze o obis wlacznikow jakie mozna spotkac w omegach b - co doczego itp ( bo widzialem na zdjeciach w internecie duzo roznych opcji w najlepszych bylo az 8!!). pozdrawiam


oma,abc

#2 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 05 lutego 2007 - 18:32

witam pytanie mam banalne na konsoli srodkowej w omedze mojego kolegi jest przycisk eco - do czego on sluzy ? ponatto jest jwszcze wlacznik z rysunkiem drzwi i falami - podobny do ogrzewania tylnej szyby tylko narysowane sa drzwi - do czego to sluzy? i jeszcze jedno pytanie auto 4 elektryczne szyby i przy wlacznikach jest jeszcze jeden guzik ( okragly ) widzialem juz taki w starszych wektrach i omegach ale do czego sluzy bo wciskamy i nic? prosze o porade


ja tez przymierzam sie do nowszej omy i zbieram informacje jesli ktos wie prosze o obis wlacznikow jakie mozna spotkac w omegach b - co doczego itp ( bo widzialem na zdjeciach w internecie duzo roznych opcji w najlepszych bylo az 8!!). pozdrawiam


Przycizk ECO w omeie B slyzy do automatycznego nawiewu bez uzycia klimy :)

#3 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 lutego 2007 - 18:34

witam pytanie mam banalne na konsoli srodkowej w omedze mojego kolegi jest przycisk eco - do czego on sluzy ? ponatto jest jwszcze wlacznik z rysunkiem drzwi i falami - podobny do ogrzewania tylnej szyby tylko narysowane sa drzwi - do czego to sluzy? i jeszcze jedno pytanie auto 4 elektryczne szyby i przy wlacznikach jest jeszcze jeden guzik ( okragly ) widzialem juz taki w starszych wektrach i omegach ale do czego sluzy bo wciskamy i nic? prosze o porade


wszytsko już było na forum
ECO to wyłącznik klimy (podkręślam WYŁĄCZNIK - czyli włączone ECO to wyłączona klima)
Fale i drzwi to nawiew na tylne boczne szyby. W każdych z tcy drzwi jest wentylatorek, który dmucha na szybe.

Opisz ten okrągły, bo jest masz na myśli ten przełącznik miedzy otwieraniem lewej i przedniej i tylnej - to wyłącznik przycisków otwierania tylnyh szyb umieszczonych na tylnych drzwiach. Słuzy do wyłączenia możliwosci otwarcia szyb przez pasażerów z tyłu (np. dzieci)

Co jeszcze ?

#4 OFFLINE   oma,abc

oma,abc

    od A do C

  • 130 postów
  • Dołączył: 17-01-2007
  • Skąd: lubin

Napisany 05 lutego 2007 - 18:47

odpowiedz bardzo wyczerpujaca i konkretna bardzo dziekuje pelen profesjonalizm wiec nawiaze jeszcze do innych wlacznikow w niektorych wersjach widzialem az 8 !!! a sam bede szukal wypasionej wersji i chcialbym wiedziec naco mam zwracac uwage i co do czego sluzy . bede bardzo wdzieczny za rozbudowanie tematu - a propo to jak wlasciwie uzywa sie klimatronica tzn. kiedy sie wlacza kiedy wylacza gdzie wcisnac - bo na panelu jes regulacja temperatury w stopniach regulacja szybkosci nawiewu oraz przycisk auto , off i wybur kierunku nadmuchu - chodzi o to zeby sprawnie sie wtym poruszac bo naprawde niewiem jak to rozgrysc czy wystarczy ustawic temp. zeby bylo cieplo czy musze wlaczyc /wylaczyc klim itd.
oma,abc

#5 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 lutego 2007 - 19:03

odpowiedz bardzo wyczerpujaca i konkretna bardzo dziekuje pelen profesjonalizm wiec nawiaze jeszcze do innych wlacznikow w niektorych wersjach widzialem az 8 !!! a sam bede szukal wypasionej wersji i chcialbym wiedziec naco mam zwracac uwage i co do czego sluzy . bede bardzo wdzieczny za rozbudowanie tematu - a propo to jak wlasciwie uzywa sie klimatronica tzn. kiedy sie wlacza kiedy wylacza gdzie wcisnac - bo na panelu jes regulacja temperatury w stopniach regulacja szybkosci nawiewu oraz przycisk auto , off i wybur kierunku nadmuchu - chodzi o to zeby sprawnie sie wtym poruszac bo naprawde niewiem jak to rozgrysc czy wystarczy ustawic temp. zeby bylo cieplo czy musze wlaczyc /wylaczyc klim itd.


wszytskie przyciski są standardowe. Pytać jeszcze będziesz o przycisk z uciekającym ludzikiem - który wyłącza wewnętrzne czujniki ruchu - jak np. chcesz zamknąć auto, włączyć alarm i zostawić zwierzaka w srodku.
Śnieżynka to klima manualna. Śnieżynka przy automacie to ułatwienie ruszania na śliskim (auto rusza z III biegu)

Klimatronik - jest zawsze włączony, chyba, ze właczysz ECO.
Masz dwa panele, lewy i prawy. Są dwa, bo klima i ogrzewanie w Omedze są dwustrefowe-oddzielne na lewą i prawą strone.
Ustawiasz temp na wyświetlaczy i eutomat powinien zrobić tak, zeby taką temperature w kabinie trzymać. Nie ma co pisać wiecej ;)


ps. osiem przycisków mówisz ... hmm ja mam dziewięć ;)
Dodany obrazek

Od lewej:
1. podgrzewanie lewego fotela
2. Elektryczna roleta tylnej szyby
3. Wyłącznik wenwnętrznych czujników alarmu
4. Ogrzewanie tylej szyby i lusterek bocznych
5. Awaryjne
6. Zamknięty obieg powietrza (teoretycznie z zewnątrz nie dostaje sie powietrze)
7. Klimatyzacja (manualna)
8. Nawiew na tylne boczne szyby
9. Podgrzewanie prawego fotela

Poniżej
10. TC - WYŁĄCZNIK kontroli trakcji (tak jak w ECO - włączony przycisk TC i kontrolka na desce to WYłączona TC)

#6 OFFLINE   oma,abc

oma,abc

    od A do C

  • 130 postów
  • Dołączył: 17-01-2007
  • Skąd: lubin

Napisany 05 lutego 2007 - 19:11

dziekuje za odpowiedz pozostaje malutka kwestja guzika off - auto na panelu stertoania klimy? do czego sa i poco co wylacza off i co robi auto? jak to bede wiedzial to natroche zaspokoi moja ciekawosc czekam na odpowiedz i pozdrawiam
oma,abc

#7 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 lutego 2007 - 19:12

dziekuje za odpowiedz pozostaje malutka kwestja guzika off - auto na panelu stertoania klimy? do czego sa i poco co wylacza off i co robi auto? jak to bede wiedzial to natroche zaspokoi moja ciekawosc czekam na odpowiedz i pozdrawiam


yyyy - nie wiem o jaki guziol chodzi. Mozę ktoś, kto ma klimatronic Ci podpowie. U mnie, jak widać do góry - jest maual

#8 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 lutego 2007 - 19:16

Off wyłącza klimę całkowicie, a auto jest zarówno włącznikiem klimy jak i jej trybu automatycznego

#9 OFFLINE   nowy

nowy
  • 24 postów
  • Dołączył: 31-08-2006
  • Skąd: Oświęcim

Napisany 05 lutego 2007 - 19:25

A poza tym co koledzy już podpowiedzieli to śmiało próbuj a napewno nic nie zj.....
A będzie większa frajda że sam do tego doszedłeś
Powodyenia

#10 OFFLINE   oma,abc

oma,abc

    od A do C

  • 130 postów
  • Dołączył: 17-01-2007
  • Skąd: lubin

Napisany 05 lutego 2007 - 19:36

dziekuje za liczny odzew mysle ze narazie kwesje klimy mam zamknieta pozdrawiam wszystkim
oma,abc

#11 OFFLINE   nowy

nowy
  • 24 postów
  • Dołączył: 31-08-2006
  • Skąd: Oświęcim

Napisany 05 lutego 2007 - 19:44

a poza tym jak coś zepsujesz to napewno ktoś pomoże

#12 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 05 lutego 2007 - 20:49

jest jeszcze jeden opcja przy klimatronicu. Przyciskiem OFF możesz włączyc ogrzewanie ale bez uruchamiania klimy. Robisz to tak. Włanczasz ogrzewanie przez AUTO, uruchamia ci sie klima, ale ty nie chcesz klimy, więc wduszasz ECO. I teraz jak wyłączysz ogrzewanie poprzez OFF i ponownie będziesz chciał włączyć tylko ogrzewanie bez klimy, to nie dusisz na auto, a na OFF, wtedy włączy się ogrzewanie bez klimy. Jest to przydatna funkcja, bo bez sensu było by uruchamianie za każdym razem klimy i jej wyłanczanie poprze AUTO Wiadomo, nie zawsze chcemy żeby klima chodziła

#13 OFFLINE   cycu

cycu

    aress

  • 54 postów
  • Dołączył: 04-10-2011

Napisany 07 lutego 2012 - 21:01

mam pytanie dotyczące przycisku A""to znaczy jaka jest różnica pomiędzy naciśnięciem tego raz i jest pokazany sam obieg a dwa razy szybko i jest jeszcze właśnie litera A ??.. :) :p

pisanie z dużej litery oznacza krzyk !!!! , proszę nie krzyczeć !! ,;kocyk

#14 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 lutego 2012 - 21:31

Zajrzyj do instrukcji, strona 131.

#15 OFFLINE   cycu

cycu

    aress

  • 54 postów
  • Dołączył: 04-10-2011

Napisany 07 lutego 2012 - 21:41

ale włąsnie nie ma;/ wiec pytam :)

#16 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 lutego 2012 - 21:42

Dodany obrazek

#17 OFFLINE   cycu

cycu

    aress

  • 54 postów
  • Dołączył: 04-10-2011

Napisany 07 lutego 2012 - 21:48

dzięki wielkie:p;d

#18 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 lutego 2012 - 22:33

dzięki wielkie:p;d


zadziała jak masz czujnik przy filtrze kabinowym:p

#19 OFFLINE   invader

invader
  • 38 postów
  • Dołączył: 27-05-2008
  • Skąd: Trzemeszno

Napisany 07 lutego 2012 - 22:45

zadziała jak masz czujnik przy filtrze kabinowym:p


a jak on wygląda i gdzie on jest bo sam jestem ciekaw :D
Fire Brigade Poland

Kto nie pracuje - ten nie je ;)

#20 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 lutego 2012 - 23:35

a jak on wygląda i gdzie on jest bo sam jestem ciekaw :D


powinien być przy filtrze kabinowym
http://forum.omegakl...05&d=1271361747

a jak wygląda to nie mam zdjęcia, trzeba poszukać

oo znalazłem http://img05.allegro...7/81/2050878127