Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Forumowicze OKP parkujmy na ukos na dwóch miejscach !!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
210 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Jesteś za parkowaniem na ukos na dwóch miejscach? (2 użytkowników głosowało)

Jesteś za parkowaniem na ukos na dwóch miejscach?

  1. TAK (40 głosów [13.99%] - Zobacz)

    Procent głosów: 13.99%

  2. NIE (246 głosów [86.01%] - Zobacz)

    Procent głosów: 86.01%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#41 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 listopada 2009 - 23:18

Wiem że moje podejście do sprawy jest również egoistyczne :) ale teraz jest problem w tesco rozwiązany bo jedzie się na wielopoziomowy parking a tam jest wiecznie pusto :) i można sobie już parkowac spokojnie między białymi liniami. Twój sposób nie powiem jest bardzo interesujący :) ale chyba nie wypróbuje bo wole się przejść z wielopoziomowego

#42 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 listopada 2009 - 23:47

... ale chyba nie wypróbuje bo wole się przejść z wielopoziomowego


Niestety nie każdy ma taki luksus. U nas jak jest wielopoziomowy to jak mam szczęście to na samej górze coś znajdę :)

Wracając do tematu to poszukam zdjęć "łosi" i może wrzucę. ;)

#43 OFFLINE   borewicz8719

borewicz8719

    ZIELONA KLATWA

  • 147 postów
  • Dołączył: 26-07-2008
  • Skąd: RKL

Napisany 11 listopada 2009 - 23:49

wszyscy jezdzimy tymi samymi wozami, czy nie uwarzacie ze te miejsca do zaparkowania pod tesco sa takie waskie, a omega ma przecierz przednie dzwi nie lale i po wjechaniu w wydzielone liniami miejsce i gdzie po bokach juz stoja samochody ja wychodze bokiem :mad:no czasami sie uwale na 2 miejscach i mam to w d...e, ale jak mam parkowac tak jak piszalem tu wyej to wole stanac 200 m od wejscia i przejechac sie koszykiem za 1 zeta i nikomu krzywdy tym nie robie i inni mi tez:p

#44 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 listopada 2009 - 23:58

A na zakończenie podam stary sposób na problemy z bydłem wychodzącym z aut - parkujcie między najdroższymi autami na parkingu. Macie pewność, że malowanie ich drzwi może przekroczyć wartośc Waszego auta, więc tacy uważają. Polecam, działa.


W dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć jakiekolwiek miejsce do parkowania pod sklepem, marketem itp a co dopiero mówić o parkowaniu między drogimi autami. Sposób może i dobry ale tak rzadki jak by go prawie wogóle nie było.

Ja staram się parkować tak aby nie utrudniać innym życia lecz nie zawsze mam na to czas (powiedzmy, że mam 1 złe parkowanie na 10 dobrych, wszystko zależy od danej sytuacji i nie można wszystkie uogólniać - lecz nigdy na zakazach czy kopertach), a tym czasem widze, że 90% ludzi w temacie pisze, że parkuje zawsze dobrze. To ja się pytam gdzie są właściciele tych aut co stoją nieprawidłowo na mieście skoro tutaj ich nie widze ? Troche dystansu Panowie i Panie i żeby mieć jasność wyrażam sie ogólnie a nie do konkretnej persony. Może na te 50,100 osób jedna osoba "nawróci sie" ale czy to nam coś daje ? i tak jakiś d ebil obije nam drzwi lub zaparkuje na zakazie i my nic na to nie poradzimy. Takie są niestety realia choć nie wiem jak byśmy chcieli to zmienić.

#45 OFFLINE   denis_k8b

denis_k8b
  • 162 postów
  • Dołączył: 17-07-2007
  • Skąd: Malbork

Napisany 12 listopada 2009 - 18:53

tylko czekac jak beda zdjecia omega i bedziemy sie smiac : co to za idiota tak parkuje"
NO
Zycie zaczyna sie przy 160kmh. :)

#46 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 listopada 2009 - 19:05

:o Temat w dechę. Ale faktem jest, że miałem ochotę nie raz wygrzebać wiatrówkę i z nerwów ostrzelać paru wybitnie niepotrafiących po człowieczemu parkować. Pozycje strzelecką mam wyborną.

#47 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 listopada 2009 - 20:35

:o Temat w dechę. Ale faktem jest, że miałem ochotę nie raz wygrzebać wiatrówkę i z nerwów ostrzelać paru wybitnie niepotrafiących po człowieczemu parkować. Pozycje strzelecką mam wyborną.


A oni biedną babcię zamknęli bo strzelała do aut, a tu proszę...

#48 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 listopada 2009 - 20:50

czytam wasze posty, ale trzeba zadac sobie jedno pytanie wysiadając z auta, czy ja zaparkowałem dobrze,? bo czasami widze tych łosi co stoją tak ,ze gdyby lini nie miał miedzy kołami to i ja bym sie tam zmiescił :)




teraz wiem dlaczego tyle ludzi oblewa na placu

#49 OFFLINE   centy

centy
  • 1 600 postów
  • Dołączył: 24-08-2009
  • Skąd: Harlow UK
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 listopada 2009 - 21:40

Myślę, że nie bierzecie jednej ważnej sprawy pod uwagę:
Znajduje miejsce na parkingu, ale niestety muszę stanąć i mieć linie miedzy kołami. Czy mam szukać następnego?
Ale jak gość z miejsca obok odjedzie to zaraz będzie na mnie, że zaparkowałem jak ŁOŚ!

Co wtedy???

#50 OFFLINE   Kornik

Kornik

    .....................

  • 2 143 postów
  • Dołączył: 02-02-2009
  • Skąd: Las
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 12 listopada 2009 - 21:46

:o Temat w dechę. Ale faktem jest, że miałem ochotę nie raz wygrzebać wiatrówkę i z nerwów ostrzelać paru wybitnie niepotrafiących po człowieczemu parkować. Pozycje strzelecką mam wyborną.


Kolega zajec, strzelać to ja bym strzelał do tych co parkuja na miejscach dla niepełnosprawnych. Bo Łosie i tak beda tak parkować, i nie mamy na to wpływu

#51 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 listopada 2009 - 22:01

i nie mamy na to wpływu

Ale można było by jednego z drugim nauczyć troszkę - powiedzmy małym odpryskiem na klapie :p

Żartuję oczywizda.

#52 OFFLINE   MaRtUlKa

MaRtUlKa

    Kret z kolesiowozu;)

  • 137 postów
  • Dołączył: 21-07-2009
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 12 listopada 2009 - 22:31

Dobra, dobra.... to ja może z drugiej strony... jak takiego/ takich kolesi nauczyć normalnie parkować - u siebie pod blokiem mam kilku takich? Byście zobaczyli jak parkują.... żal. Macie jakieś pomysły?


Ja mam propozycje:) potrzeba dwóch kierowców i dwa auta;) a wiec jeżeli stoi ktoś jak łoś to najłatwiej i najprościej można zaparkować po obu stronach takiego delikwenta nawet stykając się z nim lusterkami:p, że gość nie wejdzie ani z jednej ani z drugiej strony i pozostanie mu tylko wejście przez bagażnik albo przyjście w łaski z prośbą o przestawienie auta...jak mu się kilka razy tak zrobi to jest szansa, że będzie stawał tak jak to przepisy przykazały;) u mojego wujka na osiedlu poskutkowało jak kilku osobom tak zrobili:) Niestety świat dzieli się na ludzi i na parapety/betony wiec takich to nic pewnie nie nauczy:)

#53 OFFLINE   chopin

chopin
  • 19 postów
  • Dołączył: 23-07-2009
  • Skąd: Śmigiel

Napisany 12 listopada 2009 - 22:52

MaRtUlKa jak pisalem,próbowalem róznych sposobów (tlumac\zylem grzecznie,mniej grzecznie a nawet blokowalemswoim autem takich ŁOSIu siebie na parkingu osiedlowym)i co z tego mialem?kólko-krzyzyk na masce dachu kufrze,szlaczki na bokach(piekne i kosztowne grafiti)kilka razy laczek,a o lusterkach antenach,klapkach wlewu itd nie wspomne
parkujac na osiedlu trzea wiedziec ze ludzie sa rózni

#54 OFFLINE   MaRtUlKa

MaRtUlKa

    Kret z kolesiowozu;)

  • 137 postów
  • Dołączył: 21-07-2009
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 12 listopada 2009 - 23:03

chill out.. ja tylko dałam propozycję a Ty tu mi ataken.. Tak jak już wcześniej napisałam są ludzie i są parapety.. pozdrowionka:)

#55 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 listopada 2009 - 23:09

chill out.. ja tylko dałam propozycję a Ty tu mi ataken.. Tak jak już wcześniej napisałam są ludzie i są parapety.. pozdrowionka:)


spokojnie nikt tu nikogo nie atakuje ;) ale jacy ludzie potrafia byc to kazdy wie. Mnie tez na osiedlu nie raz cos zginelo z auta i to nawet za darmo :( i dobrze wiem, ze to po sąsiedzku było... dlatego w pełni rozumiem chopin-a

#56 OFFLINE   chopin

chopin
  • 19 postów
  • Dołączył: 23-07-2009
  • Skąd: Śmigiel

Napisany 12 listopada 2009 - 23:17

spokojnie:Dto wcale niebyl atak,raczej przestroga w pozytywnym slowa znaczeniu ludzie sa rózni jeden zrozumie,albo nawet jesli nie to nie bedzie sie stawial,a inny powie co mi tu beda rzadzic albo mnie blokowac no i bedzie próbowal sie odegrac w sobie wlasciwy sposob

#57 OFFLINE   MaRtUlKa

MaRtUlKa

    Kret z kolesiowozu;)

  • 137 postów
  • Dołączył: 21-07-2009
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 12 listopada 2009 - 23:32

Ja nie wiem na jakiś dziwnych osiedlach mieszkacie :smiech::smiech:
ale tak na poważnie strasznie irytujące jest to jak łosie staja.. miedzy innym denerwujący jest fakt, że policja bądź straż miejska nie może takiego ruszyć gdy stoi na parkingu przed super/hipermarketem np na miejscu dla niepełnosprawnych..

#58 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 listopada 2009 - 00:55

już dawno wszedł przepis że osoba stająca na miejscu dla niepełnosprawnych dostaje mandat. Ponoć 1000zł. Ale pewnie tyczy się to tylko parkingów w mieście. Bo tesco to teren prywatny. Ale co do tesco to tam pilnują tego i ochroniarz odstawia słupek jak mu się legitymację pokaże, ale inne duże sklepy już tego nie mają.

#59 OFFLINE   samba-77

samba-77
  • 336 postów
  • Dołączył: 08-06-2008
  • Skąd: Jastrzebie Zdroj

Napisany 13 listopada 2009 - 02:55

już dawno wszedł przepis że osoba stająca na miejscu dla niepełnosprawnych dostaje mandat. Ponoć 1000zł. Ale pewnie tyczy się to tylko parkingów w mieście. Bo tesco to teren prywatny. Ale co do tesco to tam pilnują tego i ochroniarz odstawia słupek jak mu się legitymację pokaże, ale inne duże sklepy już tego nie mają.


Tak Tesco to jest teren prywtny i Policja i SM nie mogą nic zrobić-niestety. To samo jest na drodze osiedlowej-jest to teren administracji(droga wewnętrzna) danego osiedla i Policja oraz SM nie mogą nic zrobić. Czyli można parkować jak ŁOŚ !!! Nwet na miejscu dla inwalidy :mad:
UWAGA!
Jeśli na takiej drodze będzie ktoś jechał pijany wtedy Policja napewno odbierze Wam PJ bo to jest przestępstw a nie wykroczenie. Ot takie dziwactwo polskie.Możemy parkować jak chcemy! Wiadomości te otrzymałem w KMP (997) oraz w SM (986)

#60 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 13 listopada 2009 - 08:16

:lol: