Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

paruja szyby!!!help


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
90 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Ben ten

Ben ten
  • 397 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 listopada 2009 - 14:34

Są kratki! Pod pokrywą w bagażniku tam gdzie koło zapasowe od strony zderzaka. Ja tam chowam lewarek. Zastanawiałem się po co te kratki-wywietrzniki z koro jest klapa w bagażniku która skutecznie tą przestrzeń z kołem izoluje. No chyba że się pomyliłem z drugim autem. Jak ktoś tego nie potwierdzi to pójdę do auta i sprawdzę. :confused::confused::confused:

#42 OFFLINE   Marif

Marif

    mgrOmega

  • 331 postów
  • Dołączył: 06-03-2007
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 listopada 2009 - 15:34

Są kratki!

Dokładnie.Są tam gdzie piszesz.
I`m The Legend - OPEL OMEGA











[SIGPIC][/SIGPIC]

#43 OFFLINE   sm210

sm210
  • 209 postów
  • Dołączył: 30-04-2007
  • Skąd: Zagłębie

Napisany 08 listopada 2009 - 23:27

Kratki są koło koła zapasowego i w schowkach pod światłami . Temat kilku krotnie poruszany !

#44 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 08 listopada 2009 - 23:29

pod swiatlami? o tym nie wiedzialem, bede musial je sprawdzic, moze mam przytkane, dzieki

patrzałem te kratki... tam gdzie kolo zapasowe mam butle z gazem ale kratki znalazłem... szczerze mowiac byly zakryte recznikiem i do tego strasznie brudne. a jesli chodzi o te pod swiatlami to chodzi wam to te kratki w plastikach krote sie otwiera w celu wymiany zarowki czy sa jeszcze jakies po lampa??

#45 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 13 grudnia 2009 - 11:53

tak przy okazji chciałem zapytać co to za urządzenie na obudowie filtra kabinowego? to co wchodza do tego dwa sztywne przewody???:confused:

#46 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 grudnia 2009 - 11:57

tak przy okazji chciałem zapytać co to za urządzenie na obudowie filtra kabinowego? to co wchodza do tego dwa sztywne przewody???:confused:


akumulator podcisnienia.

#47 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 13 grudnia 2009 - 11:59

dzieki za odpowiedź:)

#48 OFFLINE   marcinekk09

marcinekk09
  • 6 postów
  • Dołączył: 18-12-2009
  • Skąd: Na przedmieściach

Napisany 18 grudnia 2009 - 14:18

czy ktoś mi może pomódz mam omege B-fl mówią na nią C iiiii mam pytanie szyby mi parują mam climatronik i nie mam jakiegoś włączania obiegu powietrza z zewnątrz i w wewnątrz więc co mam temu zaradzić filter kabinowy mam nówkę z węglem aktywnym pozdrawiam i proszę o pomoc

#49 OFFLINE   sm210

sm210
  • 209 postów
  • Dołączył: 30-04-2007
  • Skąd: Zagłębie

Napisany 18 grudnia 2009 - 14:21

Włącznik obiegu powietrza to ten w klimatroniku ze strzałkami do o koła ( podobnie jak znak drogowy - rondo)

#50 OFFLINE   marcinekk09

marcinekk09
  • 6 postów
  • Dołączył: 18-12-2009
  • Skąd: Na przedmieściach

Napisany 23 grudnia 2009 - 00:32

dzięki za pomoc ale wiesz już mi sie chyba samo naprawiło jeżdze na eco całą zime i szyby mniej lub wcale nie rosieją

#51 OFFLINE   kmat

kmat
  • 3 postów
  • Dołączył: 22-07-2009

Napisany 15 stycznia 2010 - 18:16

Moje doświadczenia z parującymi szybami.
Mam Omege C z klimatronikiem, woda dosłownie lała mi się po szybach. Rozpoczęły się poszukiwania problemu. Dzięki temu forum oraz swojej dociekliwości znalazłem z 5 litrów wody w podłodze kierowcy. Jednak należy pamiętać, że macanie podłogi czy jest mokra nie wystarczy ponieważ pod wierzchnią wykładziną jest "gumolit ok 2 mm gruby połączony z twardą pianką. Nawet po zdjęciu wierzchniej wykładziny nie widać, że jest tam woda. Trzeba rozkręcić próg i dostać się pod gumolit z pianką. Ja nie robiłem zdjęć ale przykład kolegi dość dobrze odzwierciela problem:\
http://forum.omegakl...od autem&page=2
Jednak ja nie wyciągałem fotela ale za to wyciąłem nożem na wysokości 10 cm od podłoża gumolit z pianką. Moim zdaniem jest to najmniej inwazyjna metoda. Tego się nie da wysuszyć w samochodzie. Po wyciągnięciu przepłukałem piankę w czystej wodzie i wypsikałem chlorem co by grzybki nie rosły. Schnęło na grzejniku 4 dni.
To nie wszystko szyby nadal parowały a problem to klapka wewnętrznego obiegu. oczywiście sprawdzałem to w pierwszej kolejności - ona działała - jednak co się okazało komputer sterujący klapkami ogłupiał. Reagował normalnie na przycisk obiegu wewnętrznego więc wykluczyłem to co wielokrotnie jest poruszane na forum: że klapka jest zamknięta i nie działa. Jednak komputer w wybranym przez siebie momencie postanawiał zamknąć dopływ świeżego powietrza, nie informując mnie o tym kontrolką co z kolei prowadzi do parowania szyb. Problemu do końca nie rozwiązałem komp sobie głupieje ale gdy rozpocznę jazdę i nacisnę przycisk zamknięcia obiegu i za chwilę otworzę dopływ powietrza z zewnątrz to jest OK. No i jeszcze jedno szukając rozwiązania tego problemu (co prawda to mi nie pomogło) w instrukcji znalazłem info o "resetowaniu" ustawień klapek wentylacyjnych. Należy nacisnąć na ok 5 sekund AUTO i OFF w celu synchronizacji siłowników nastawczych. Myślę, że zabieg ten przyda się wszystkim.


Pozdrawiam Krzysztof

#52 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 15 stycznia 2010 - 19:24

to że obieg wewn. sam się zamyka jest całkiem normalne.
W Bfl zamyka się gdy:
- klimatronik chce szybko wychłodzić nagrzane w słońcu wnętrze,
- chce szybko nagrzać
- wykryje CO w powietrzu tylko w trybie (A)

#53 OFFLINE   kmat

kmat
  • 3 postów
  • Dołączył: 22-07-2009

Napisany 15 stycznia 2010 - 20:11

Rozumiem, że w trybie auto zamyka klapkę obiegu wewnętrznego ale nie w innym. Nie widzę uzasadnienia żeby to robił w innym momencie no i przy obecnych temperaturach. Mało tego on zamyka i już sam nie otwiera.

Pozdrawiam

#54 OFFLINE   marcinekk09

marcinekk09
  • 6 postów
  • Dołączył: 18-12-2009
  • Skąd: Na przedmieściach

Napisany 20 stycznia 2010 - 23:51

dzięki panowie już znalazłem szyby nie rosieją w trybie (A) dzięki wielkie pozdrawiam

#55 OFFLINE   kmat

kmat
  • 3 postów
  • Dołączył: 22-07-2009

Napisany 21 stycznia 2010 - 19:23

Kolego Marcinekk09 czy możesz opisać swój przypadek, co pomogło reset czy przełączanie obiegiem zewnętrznym. Zacząłem się zastanawiać czy to jest awaria sterowania, czy Omegi tak mają.

Pozdrawiam
Krzysztof

#56 OFFLINE   marcinekk09

marcinekk09
  • 6 postów
  • Dołączył: 18-12-2009
  • Skąd: Na przedmieściach

Napisany 23 stycznia 2010 - 01:29

pwiem ci tak kolego krzysztof wyjasnie od poczatku wymieniłem filter kabinowy bo nie dało rady jechaś nic mu nie pomagało później zaczełem jezdzić na eko bo pomagało a teraz wciskam 2 razy literkę A czyli automatyczne przestawianie nawiewów i jest ok czasem jak troszkę rosieją szyby to włącze w tym samym trybie nawiew na szybę i jest ok no i dbam o to abym wody nie miał w samochodzie na wycieraczkah choś nie sądze że jej nie mam pod nimi ale jak narazie jest ok mi tyle pomogło a więcej nic nie robiłem spróbuj ipowiedz czy u Ciebie pomga ok pozdro

#57 OFFLINE   AJs

AJs
  • 132 postów
  • Dołączył: 25-05-2007
  • Skąd: Nowa Sól/Legnica

Napisany 23 stycznia 2010 - 08:21

Chciałem sie podczepić z pytaniem o tą klapkę, mianowicie kiedy włączam lub wyłaczam słyszę jak coś się przełącza ale jak patrzyłem na nią to się okazało że jest ciągle w pozycji otwartej. Sądze że jakieś cięgno spadło lub coś takiego... i tu moje pytanie:
jak się dostać do tej klapki żeby tą awarię usunąć?

#58 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 stycznia 2010 - 08:57

Sądze że jakieś cięgno spadło lub coś takiego... i tu moje pytanie:
jak się dostać do tej klapki żeby tą awarię usunąć?


http://forum.omegakl...ead.php?t=21060 ;)



 


#59 OFFLINE   AJs

AJs
  • 132 postów
  • Dołączył: 25-05-2007
  • Skąd: Nowa Sól/Legnica

Napisany 23 stycznia 2010 - 10:04

Dzięki Ci bardzo ;) ostatnio wyciągałem wentylator do przesmarowania więc wiem gdzie to jest ale... trzeci raz to bede zdejmował :/

#60 OFFLINE   Bartas26

Bartas26
  • 68 postów
  • Dołączył: 17-12-2008

Napisany 28 stycznia 2010 - 01:00

Witam, u mnie parowały i zamarzały szyby. wymieniłem filtr kabinowy, potem wyjąłem go całkiem i nadal parowały. Przyczyną parujących szyb okazało sie zamarznięte odpowietrzenie korka zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego. Wysuszyłem korek i jest ok. podejrzewam że jakieś cisnienie sie zbierało i szło na nagrzewnice i dlatego parowały.