Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

przycisk alarmu


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
35 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 07 listopada 2009 - 10:38

witam, mam taki oto problem. w mojej omie 94 rok na desce rozdzielczej jest przycisk alarmu(z uciekajacym ludzikiem)... jednak wcisniecie go niczego nie powoduje, nie swieci sie dioda...nie slychac zadnego klikniecia... na kluczyku mam jeden okragly przycisk z logo opla, ale gdy go wciskam dioda na kluczyku tez nie swieci(bateria nowa). do czego jest ten przycisk??? tego klucza uzywam do otwierania omci, do rozruchu jest inny kluczyk bez przycisku...prosze o fachowa pomoc:confused::ksiadz:

#2 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 listopada 2009 - 11:02

ten przycisk służy do WYłączenia czujników ruchu po zamknięciu auta.
Kiedy chcesz zostawic psa, dziecko, żone w samochodzie i wyjsc zamykając go ... to ruch tego żywego stowrzenia w aucie uruchomiłby alarm. W takich sytuacjach wychodząc - wciskach guziola z uciekającym ludzikiem, wychodzisz, zamykasz auto i alarm nie uzbraja czujników wewnątrz auta.

#3 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 07 listopada 2009 - 11:07

jak sprawdzic wiec czy jest w ogole alarm w mojej omci??? a ten przycisk na kluczyku??? poza tym slyszalem, ze te czujniki sa w srodkowych slupkach nad pasami... a ja mam tam same plastiki, takie okragle

#4 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 listopada 2009 - 11:21

jak sprawdzic wiec czy jest w ogole alarm w mojej omci??? a ten przycisk na kluczyku??? poza tym slyszalem, ze te czujniki sa w srodkowych slupkach nad pasami... a ja mam tam same plastiki, takie okragle


Fabryczne czujniki są na słupkach srodkowych. Jesli masz zaslepki ... to nie wiem skąd przycisk i brak czujników.

#5 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 07 listopada 2009 - 11:30

po wyjeciu przycisku z deski jest tam kostka i ida od niej kable... może jest jakis bezpiecznik od tego urzadzenia albo moze wiesz gdzie znajduje sie żeby sprawdzic podlaczenie???

#6 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 listopada 2009 - 12:07

przepraszam, a nie prościej zaryglować drzwi (bo dopiero wtedy uzbraja się alarm) z otwartym oknem i po około 30 sek włożyć rękę do środka ? Będzie wył, to działa, nie będzie - nie działa.
Proste.


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#7 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 07 listopada 2009 - 12:15

zaryglowac drzwi recznie?? bo pilotem sie nie da. recznie zamknalem i nic nie wyje.
wie ktos moze gdzie znajduje sie sterownik alarmu albo jakis bezpiecznik ktory za niego odpowiada???

#8 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 listopada 2009 - 12:33

drugie naciśnięcie na guzik na pilocie powinno zaryglować drzwi


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#9 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 listopada 2009 - 13:03

recznie zamknalem i nic nie wyje.

Ale jak ma wyć, jak czujek nie ma.

#10 OFFLINE   damianos5000

damianos5000
  • 60 postów
  • Dołączył: 01-11-2009
  • Skąd: Kobylany k/Radomia

Napisany 12 listopada 2009 - 21:24

musze sie tez ja o cos spytac...

drugie naciśnięcie na guzik na pilocie powinno zaryglować drzwi

ja mam jeden przycisk od zamykania/otwierania samoskodu i drugi taki maly od ryglowania drzwi wiec jak nacisne drugi raz ten przycisk to mi sie otworzy samochod. kiedys siedzac w srodku samochodu bawilem sie troche tym kluczykiem i zrobilem jakos tak ze wlaczylo mi sie takie jakby odciecie zaplonu i wrygala dioda na tym przycisku z "uciekajacym ludzikiem" wiecej mi sie nie udalo tak zrobic. ktos mi moze wytlumaczyc po chlopsku jak to dziala? z gory dzieki

#11 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 12 listopada 2009 - 21:35

czy przycisniecie tego przycisku powoduje jakies klikniecie, bo swoj wciskam, a tu nic nie klika....:zaklopotanie:

#12 OFFLINE   damianos5000

damianos5000
  • 60 postów
  • Dołączył: 01-11-2009
  • Skąd: Kobylany k/Radomia

Napisany 12 listopada 2009 - 22:24

czy przycisniecie tego przycisku powoduje jakies klikniecie, bo swoj wciskam, a tu nic nie klika....

jak wcisne ten maly przycisk to slychac u mnie tylko klikniecie w drzwiach bo z tego co wiem to sie rygluja zamki. chyba ze cos przeoczyłem. jutro jeszcze to sprawdze po pracy

#13 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 12 listopada 2009 - 22:33

jak wcisne ten maly przycisk to slychac u mnie tylko klikniecie w drzwiach bo z tego co wiem to sie rygluja zamki. chyba ze cos przeoczyłem. jutro jeszcze to sprawdze po pracy


nam chodzilo o przycisk z uciekajacym paralitykiem hehe... czy on wydaje jakies klikniecie. sorki ze nie sprecyzowalismy dokladniej tego pytanka.

#14 OFFLINE   damianos5000

damianos5000
  • 60 postów
  • Dołączył: 01-11-2009
  • Skąd: Kobylany k/Radomia

Napisany 12 listopada 2009 - 22:35

nie no. ok zle sie zrozumielismy. u mnie tez nie klika(mysle ze nie dziala to u mnie) jutro sprawdze czy wogole mam te czujniki. jakos to wszystko sie kupy nie trzyma... ale moze tak mialo byc:)

#15 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 12 listopada 2009 - 22:44

u nas tez nic nie klika, nie dziala, nie swieci, czujek jak nie bylo tak nie ma- chyba korpietorki je zjadly.... :bad:

czujki maja byc w tym miejscu ktore zaznaczylem??? tak mowia inni ale wole sie upewnic.

#16 OFFLINE   damianos5000

damianos5000
  • 60 postów
  • Dołączył: 01-11-2009
  • Skąd: Kobylany k/Radomia

Napisany 12 listopada 2009 - 22:54

omcie mam dopiero od 2 tygodni i nie ogladalem jej pod tym kontem. jutro popatrze po pracy i znow na forum bede szukal... ale u mnie tez raczej tego nie ma.

#17 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 13 listopada 2009 - 13:56

nadal nie wiem jak sprawdzic po co jest ten przycisk na desce skoro nie ma czujnikow... a moze ktos sam montowal to cus i czujniki wsadzil gdzie indziej???

#18 OFFLINE   damianos5000

damianos5000
  • 60 postów
  • Dołączył: 01-11-2009
  • Skąd: Kobylany k/Radomia

Napisany 13 listopada 2009 - 17:26

wtym miejscu co zaznaczyles to mam takie same zaslepki... z tego co czytalem i jesli dobrze rozumie to nie jes przycisk tylko poprostu kontrolka. i w naszych wersjach samochodow pokazuje dzialanie immo.

#19 OFFLINE   krogulewski

krogulewski

    Vincent Vicuś Vini :P

  • 764 postów
  • Dołączył: 16-04-2009
  • Skąd: Jastrząb

Napisany 13 listopada 2009 - 17:30

a gdzie czytales? też bym sobie luknął bo to ciekawe co piszesz...:ok:

#20 OFFLINE   damianos5000

damianos5000
  • 60 postów
  • Dołączył: 01-11-2009
  • Skąd: Kobylany k/Radomia

Napisany 13 listopada 2009 - 17:34

no ja to wszystko czytalem na forum. nie pamietam dokladnie jakie tematy. i nie bylo napisane wprost ze to tak dziala tylko takie wysnulem wnioski po przeczytaniu kilku tematow