Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

HELP problem z immobilizer


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
156 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   sqadanTDS

sqadanTDS
  • 14 postów
  • Dołączył: 26-12-2008
  • Skąd: olkusz

Napisany 27 grudnia 2008 - 15:37

aha a ztym ze 30 min i sie wylancza to faktycznie ale kontrolka od imo a autka dalej sie nieda uruchomic...

#22 OFFLINE   floras

floras
  • 1 postów
  • Dołączył: 07-02-2009

Napisany 07 lutego 2009 - 19:15

Witam wszystkich mam problem z immobilizer w Omedze B Sedan z 1994 roku 2,0 kupiłem autko z komisu , a po odebraniu autko już nie chciało odpalić na konsoli świeci się czerwona kontrolka od immobilizera ale kiedy próbuje go wyłączyć za pomocą pilota który jest dołączony do kluczyka kierując go w stronę lusterka kontrolka nadal się świeci wcześniej też miałem kłopoty z pilotem ale dawało się odpalić autko a teraz już się nie da po prostu immobilizer nie pozwala go odpalić zapalają się kontrolki na desce kontrolka pilocie również się zapala w chwili gdy naciska się przycisk na pilocie ale autka nie da się po prostu odpalić czy można jakoś odłączyć ten immobilizer: lub go obejść ponieważ muszę uruchomić autko aby poczynić dalsze kroki by mogło ono jeździć po polskich drogach dla jasności ten pilot nie zamyka ani nie otwiera drzwi i jest wbudowany w kluczyk.
z góry za pomoc

#23 OFFLINE   zlotko5

zlotko5
  • 27 postów
  • Dołączył: 30-09-2007
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 15 lutego 2009 - 15:04

:up:Witam
Od kilku dni mam podobny problem natomiast:
1. Posiadam orginalny alarm który jest w kluczyku i otwiera centralny zamek i zamyka oraz załancza alarm i go wyłacza wystarczyło tylko raz nacisnąć a te wszystkie zeczy zaczynały dzaiłać
2.Na poczatku raz w nocy załaczał sie alarm tak około 5.00 5.30
systematycznie oczywiście na poczadku w gacirach zapiepszałem do samochodu ale poznie ju z sobie odpósciłem
3.Pózniej zaczoł sie rozładowwać akus a mam nowy tzn. roczny
4.Następnie zniknoł klakson tzn nie działa
5.Kolejna awaria coś w pilocie rozładowuje mi baterie tzn kupywalem nowe i wymnieniałem np o godzinie 20.00 a rano o 6.30 nie mogłem otworzyć centralnego i imobilajzera

Dodam że autko z 95 rku i ma alarm na podczerwien!!!!!!!!!
Na chwile obecna jak otworza smochód i odple to wyciagam baterię żeby sie nie rozładowywaly

Jurto mam zamiar podjechac do elektryka żeby mi sprawdził co mi rozładowuje ako czy jesrt dobre ładowanie itd.
A z polotem mili państwo to ja mam kiche bo mam tylko jeden jak narazie u mnie w mieście nie znalazłem nikogo kto by mi podjął sie naprawy a
koszt wymiany w serwisie to 180 za pilot + 150 zaprogramowanie i pewnie cos jeszcze jak to zwykle bywa.
Moje pytanie czy mozna sobie zaprogramować samemu takiego nowego pilota jak nie naprawie swojego.
Mile widziane wszelkie sugestie co moze być powodem tych problemów.
Pozdro
Tylko MV6 211KM

#24 OFFLINE   MARIUSZ84

MARIUSZ84
  • 1 postów
  • Dołączył: 11-07-2009

Napisany 11 lipca 2009 - 12:52

groy poszlo na pw - tylko co ja bede mial z teo??? :grin:


Witam

mam problem prosiłbym o pomoc. Mam omege b w której zepsuł się immobilizer.chyba to immobilizer.jest on w kluczyku który posiada dwa przyciski.na poczatku myślałem że skończyły sie baterie w pilocie,ale po wymianie bateri nic sie nie zmieniło.kluczyk wogóle nie reaguje na otworzenie samochodu z pilota.baterie sa nowe a nawet diody żadne się nie zapalaja.jeśli otwieram auto manualnie kluczykiem w drzwiach nie chce odpalić.zapłon normalnie sie świeci ale nie chce zapalić.mam tylko jeden kluczyk a auto nie odpala.prosił bym o pomoc.jaką kolwiek pomoc,żeby w końcu ją odpalić.prosił bym pisać na prywatnego maila.z góry dziękuje i pozdrawiam

#25 OFFLINE   Pike

Pike
  • 2 postów
  • Dołączył: 15-07-2009

Napisany 15 lipca 2009 - 07:52

Witam . Problem ten sam. Omega B 2,5 td 94 r. Znalazłem skrzyneczkę i patrzę w nią jak szpak w krzak. Czy ktoś ( czyt, Jacekczewa :) )znajdzie chwilę na opis jak to coś usunąć ? :D

#26 OFFLINE   Pike

Pike
  • 2 postów
  • Dołączył: 15-07-2009

Napisany 17 lipca 2009 - 21:49

Autko odżyło :D Wielkie dzięki . To coś na F należy się jak cholera. Pocztex???

#27 OFFLINE   RosArt

RosArt
  • 5 postów
  • Dołączył: 03-08-2009

Napisany 04 sierpnia 2009 - 00:04

Panowie chyba nawalnica te nasze Omegi z immo wziela :) ja takze mam ten sam problem z immo rocznik auta 94 probowalem wymienic baterie w pilotach oraz je zaprogramowac niestety nie pomoglo, rozlaczylem na noc akumulator a immo jak swiecil tak swieci. Postanowilem ze go wyrzuce i moj problem sie skonczy. Prosiłbym o jakis schemat porade co przeciac co podłaczyc itp co kolwiek aby sie pozbyc tego dziadostwa :-)

Pozdrawiam

#28 OFFLINE   Bartus

Bartus
  • 252 postów
  • Dołączył: 05-03-2008
  • Skąd: Łęczyca
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 sierpnia 2009 - 19:44

kontaktuj sie z Jacekczewa

#29 OFFLINE   Szafarbp

Szafarbp

    AudiA4

  • 202 postów
  • Dołączył: 30-01-2009
  • Skąd: Biała Podlaska/London

Napisany 06 sierpnia 2009 - 20:31

ja takze mam ten sam problem z immo rocznik auta 94 probowalem wymienic baterie w pilotach oraz je zaprogramowac niestety nie pomoglo,
Pozdrawiam


Probowales kilka (a moze nawet kilkanascie) razy programowac? mi tez odrazu nie chcialo zalapac. Dopiero po dluuugiej walce zalapalo i narazie jest ok ;)

#30 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 sierpnia 2009 - 05:27

jest ok do nastepnego razu... :D

#31 OFFLINE   Szafarbp

Szafarbp

    AudiA4

  • 202 postów
  • Dołączył: 30-01-2009
  • Skąd: Biała Podlaska/London

Napisany 07 sierpnia 2009 - 16:08

jest ok do nastepnego razu... :D


hehe wlasnie :D
z tym roznica ze teraz juz mam schemat jak sie pozbyc tego ustrojstwa jak znowu nawali :D
Dzieki Jacek :):kumple:

#32 OFFLINE   2,5td

2,5td
  • 12 postów
  • Dołączył: 16-12-2008

Napisany 08 sierpnia 2009 - 23:28

Witam,

Panowie ja także mam problem z odpaleniem Omegi. Wydaje mi się że to coś z Immo ale nie jestem pewny. Dzieje się tak:
- otwieram normalnie z pilota
- kontrolka z immo gaśnie normalnie
- kluczyk w satacyjke kontrolki sie zapalaja potem gasna ktore trzeba
- przkrecam i NIC - cisza
Tak jakby immo odcinalo, ale kontrolka od immo gaśnie poprawnie z pilota. Nie wim co jest :(

Moze ktoś zna się na rzeczy?

pozdrawiam,

#33 OFFLINE   RosArt

RosArt
  • 5 postów
  • Dołączył: 03-08-2009

Napisany 10 sierpnia 2009 - 20:54

Witam Wielkie Podziekowania dla Pana Jacka udalo sie rozbroic to dziadostwo wszystko dziala bez zarzutu. Probowałem programować ale raczej przyczyną był walniety immo. Nie pisalem dlugo bo pojechalem innym autem na krotki urlop :). A moje pytanie kolejne jak jest we Frontierze z 2000 roku mianowicie moja matula posiada takowe auto i tez nie pomogla wymiana baterii oraz programowanie pilota ? Problem jest od wczoraj dziala tylko kluczowe otwieranie drzwi centralny zamek działa na kluczu z pilota niestety nie chce. Sprawdzalem pilota wszystkie styki sa w normie ale podejrzewam to drobne ustrojstwo chyba ze sa jakies inne wyjscia. Pozdrawiam

#34 OFFLINE   kruszka80

kruszka80
  • 1 postów
  • Dołączył: 11-08-2009
  • Skąd: Polanica Zdrój

Napisany 11 sierpnia 2009 - 14:19

Witam
Jestem swieżą "kierowniczką " i do tego niezbyt rozeznaną jeżeli chodzi o mechanikę, ale podejrzewam że moja "niunia" też na to choruje. Dzień wcześniej auto normalnie jeżdziło, co prawda miałam już wcześniej kłopoty z otwieraniem drzwi z pilota lub domykaniem szyb , bo o kluczyku pomimi wymiany baterii mogę zapomnieć nie działa odkąd go kupiłam. Ale wczoraj zbuntowała się na amen. Otworzyłam ją z kluczyka i zwarjowała, zaczeły sie palić kierunki oba na raz, kontrolki na desce ani drgneły, auto zamarło. Zamknełam więc auto z pilota i otworzyłam, problem na pierwszy rzut oka zniknął jednak auto nieodpaliło. Znajomy sprawdził urządzeniem świece działają paliwo jest dym z rury leci a ona stoi uparcie. Mąż odpalil ją na kokpit i działa ale bez szpreja nieruszu, proszę o pomoc


#35 OFFLINE   kacperski

kacperski
  • 3 postów
  • Dołączył: 11-08-2009

Napisany 12 sierpnia 2009 - 16:34

do użytkownika:JACEKCZEWA
witam! Zauważyłem że jesteś ekspertem w immo. Ja niestety nie i mam problem z odpaleniem auta. Jak w większości przypadkach centralny zamek z pilota nie działa, kontrolka na pulpicie się świeci a silnik ani drgnie. Słyszałem że można samemu przeprogramować pilota (spróbuję). Jeżeli to nie zadziała to czy jest inna metoda. Pozdrawiam

#36 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 sierpnia 2009 - 19:58

Witam Wielkie Podziekowania dla Pana Jacka udalo sie rozbroic to dziadostwo wszystko dziala bez zarzutu. Probowałem programować ale raczej przyczyną był walniety immo. Nie pisalem dlugo bo pojechalem innym autem na krotki urlop :). A moje pytanie kolejne jak jest we Frontierze z 2000 roku mianowicie moja matula posiada takowe auto i tez nie pomogla wymiana baterii oraz programowanie pilota ? Problem jest od wczoraj dziala tylko kluczowe otwieranie drzwi centralny zamek działa na kluczu z pilota niestety nie chce. Sprawdzalem pilota wszystkie styki sa w normie ale podejrzewam to drobne ustrojstwo chyba ze sa jakies inne wyjscia. Pozdrawiam

w tym roczniku jest immo transponderowe - nie jest związane z pilotem w kluczyku i z noiwymi/starymi bateriami,
co do zamka szukałbym problemu w samym pilocie ( jesli nowe sa baterie) trzeba zaprogramowac w znany ogólnie sposób.

kacperski - poszło na pm

#37 OFFLINE   kacperski

kacperski
  • 3 postów
  • Dołączył: 11-08-2009

Napisany 13 sierpnia 2009 - 17:09

Wielkie dzięki. Spróbuję to zrobić i oczywiście na dobrą wódkę będzie. Pozdrawiam

#38 OFFLINE   bartolook

bartolook
  • 5 postów
  • Dołączył: 02-05-2009
  • Skąd: Żory

Napisany 24 sierpnia 2009 - 18:03

Witam,
mam chyba też problem z immo, posiadam 2 komplety kluczy do mojej Omki rocznik 97. Na jednym komplecie odpalam auto bez problemu na drugim komplecie się nie da. Proszę o pomoc.

#39 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 sierpnia 2009 - 19:17

po prostu w tym drugim albo nie masz czipa w kluczyku, albo nie jest dopisany do immo - dorób nowy czip taki jak w tym działającym kluczyku - koszt ok 100-120 u goscia co robi kluczyki - wyjdzie tanij niz dopisywanie niedziałającego czipa ( jesli go oczywiście masz w kluczyku - otwwórz i popatrz za plastkowym prostokacikiem wcisnietym kolo grota kluczyka)

#40 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 24 sierpnia 2009 - 19:25

a jak znasz PASS CODE to możesz sam opelscannerem lub op-comem dopisać drugi kluczyk do immo