Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

HELP problem z immobilizer


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
156 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   WOJT@$

WOJT@$
  • 9 postów
  • Dołączył: 02-02-2007
  • Skąd: Laskowo

Napisany 02 lutego 2007 - 21:14

witam wszystkich mam problem z immobilizer w Omedze B Kombi z 1994 roku 2,5TD kupiłem autko z franci zawiozłem do blacharza a po odebraniu od blacharza autko już nie chciało odpalić na konsoli świeci się czerwona kontrolka od immobilizera ale kiedy próbuje go wyłączyć za pomocą pilota który jest dołączony do kluczyka kierując go w stronę lusterka kontrolka nadal się świeci wcześniej też miałem kłopoty z pilotem ale dawało się odpalić autko a teraz już się nie da po prostu immobilizer nie pozwala go odpalić zapalają się kontrolki na desce kontrolka pilocie również się zapala w chwili gdy naciska się przycisk na pilocie ale autka nie da się po prostu odpalić czy można jakoś odłączyć ten immobilizer :?: :?: :?: :?: :?: :?: lub go obejść :?: :?: :?: :?: :?: :?: ponieważ muszę uruchomić autko aby poczynić dalsze kroki by mogło ono jeździć po polskich drogach
dla jasności ten pilot nie zamyka ani nie otwiera drzwi i nie jest wbudowany w kluczyku
z góry thx za pomoc



#2 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 lutego 2007 - 21:57

Masz odpowiedz na privie

#3 OFFLINE   WOJT@$

WOJT@$
  • 9 postów
  • Dołączył: 02-02-2007
  • Skąd: Laskowo

Napisany 02 lutego 2007 - 22:38

oki dzięki wielkie spróbuje to zrobić jutro jak wruce z pracy jak jeszcze z czymś nie będę mógł sobie poradzić napisze a co do twojego wniosku że drzwi zostały otwarte kluczykiem to masz rocie a stało się tak dlatego iż ten pilot ich po prostu nie otwiera :grin: a jacekczewa mam do ciebie jeszcze jedno pytanko czy jak zostawię otwarte drzwi na 30min to imo się wyłączy(bo na pw trochę dziwnie to sformułowałeś) bo muszę przeprowadzić autko w inne miejsce ta metoda usuwania ima jest w 100% poprawna

nom i mam kłopot bo w mojej omesi nie ma srebrnej skrzynki za schowkiem jest tylko jakaś czarna widać ją zaraz przy drzwiach pasażera na ścianie grodowej i jest w plastikowej obudowie help :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: z góry thx za pomoc

#4 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 lutego 2007 - 17:33

Głeboko za poduszką jest puszka z immo, trzeba wyjąc schowek i głeboko za poduszką prawie pod samą szybą , widac tylko kabelki, trzeba pociągną w dól i wyjdzie.
To w nogach pasazera to sterownik zamka centr.
Z tymi drzwiami napisane jest tak w ksiązce serwisowej.

#5 OFFLINE   WOJT@$

WOJT@$
  • 9 postów
  • Dołączył: 02-02-2007
  • Skąd: Laskowo

Napisany 10 lutego 2007 - 12:04

siemanko to znow ja mam klopot z calkowitym demontarzem schowka odkrecilem dwie sruby widoczne po jegootwarci oraz jedna ktora byla pod klapka irbaga zaraz po prawej stronie od drzwi stego co widze to pod poduszka jest jeszcze jedna sruba ale nie moge sie doniej dostac poniewaz przeszkadzam mi poduch czy ktos moze mi opisac jak dokadnie demontuje sie ten schowek krok po kroku z gory thx za pomoc :sad: :sad: :sad:

#6 OFFLINE   WOJT@$

WOJT@$
  • 9 postów
  • Dołączył: 02-02-2007
  • Skąd: Laskowo

Napisany 11 lutego 2007 - 11:19

WIELKIE DZIEKI :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: Jacek JESTE WIELKI :!: :!: :!: :!: :!: :!: ROZWIAZALES MOJ PROBLEM Z IMMO JECZE RAZ DZIEKI DZIEKI DZIEKI :!: :!: :!: :!:
JACEK JESTES POPROSTU WIELKI :!: :!: :!: :!: :!: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:







temat mozna zamknac

#7 OFFLINE   rosa721

rosa721
  • 2 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Sulechów

Napisany 13 września 2008 - 18:16

Mam prośbę mógł by mi ktoś wysłac instrukcje ominięcja immo

#8 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 13 września 2008 - 18:19

Mam prośbę mógł by mi ktoś wysłac instrukcje ominięcja immo



http://forum.omegakl...p=224967#224967




 


#9 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 22 września 2008 - 09:03

podłączę się pod temat by nie tworzyć nowego - moje autko jest oskalpowane z immobilizera.
męczy mnie że nie ma immo - nie mam żarówki check engine bo ciągle migała...
czy jeśli zakupię sobie sam immobilizer (to dziadostwo co jest w kierownicy) i pastylkę do kluczyka to jestem w stanie to uruchomić? (jakby co to mam opelascannera 69). czy może lepiej zakupić cały sterownik z immo np. z tej aukcji :

http://www.allegro.p...yk_calibra.html

#10 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 września 2008 - 19:24

to jak go oskalpowales ze miga Check? heheh, najlepiej kupic caly komplet i juz, bez kombinacji.

#11 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 22 września 2008 - 19:35

nie oskalpowałem tylko kupując nie sądziłem że ktoś mi sprzeda oskalpowane auto....

#12 OFFLINE   siwy 2.5 v6

siwy 2.5 v6
  • 1 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: dzierżoniów

Napisany 21 października 2008 - 18:57

Mam prosbe czy mogłby mi ktoś podac instrukcje ominiecia immo
SiwyŽ

#13 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 21 października 2008 - 19:55

beast przeciez podal linka. trudno przeczytac kilka postow wstecz?? w dodatku na tej samej stronie. po za tym piszemy jednego posta, a nie dwa te same
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#14 OFFLINE   roy

roy
  • 10 postów
  • Dołączył: 01-12-2008
  • Skąd: mogilno

Napisany 02 grudnia 2008 - 00:26

prosz o pomoc w likwidacji immob bo trzeci raz nie mam zamiaru płacic elek za odblok prosze bardzo niech sie ktos zlituje wiem gdzie jest ta puszka pod schowkiem i co dalej
roy

#15 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 grudnia 2008 - 16:28

groy poszlo na pw - tylko co ja bede mial z teo??? :grin:

#16 OFFLINE   roy

roy
  • 10 postów
  • Dołączył: 01-12-2008
  • Skąd: mogilno

Napisany 02 grudnia 2008 - 23:15

jacekczewa jestes gosć :mrgreen: masz umnie duze piwo jest juz dobrze i śmiga bryka
roy

#17 OFFLINE   marcin25wawa

marcin25wawa
  • 1 postów
  • Dołączył: 02-12-2008
  • Skąd: Wawa

Napisany 02 grudnia 2008 - 23:49

witam... mam podobny problem. przyjechalem w niedziele pod dom i chcialem zamknac pilotem samochod ale zalapal za 2 czy 3 razem (czesto tak bywa bo w pilotach na podczerwien trzeba "dobrze pocelowac") omega zamknieta wiec pomyslalem ze nic sie nie dzieje ale w poniedzialek juz nie moglem otworzy samochody pilotem, poprostu nie dzialal i tyle. pierwsza sprawa o jakiej pomyslalem to baterie wiec je wymienilem i nadal to samo, przeczyscilem calego pilota itp.itd. i nic!!! nie wiem juz co mam robic, wydaje mi sie ze to wina pilota bo nie zawsze blyska czerwona dioda w pilocie albo zapala sie z opoznieniem albo swieci po kilka sek. jakies takie dziwne rzeczy sie dzieja z tym pilotem. samochod stoi pod domem wiec o tyle dobrze ale boje sie ze jak zadzwonie do serwisu albo jakiegos speca od elektroniki samochodowej to skroja kupe kasy bo jestem w podbramkowej sytuacji tzn. samochod jest unieruchomiony i tyle. otwieram normalnie ale to wszystko co moge zrobic bo caly czas dziala immobiliser. moze zaniesc samego pilota do naprawy tylko czy da sie go zaprogramowac na ddzialajacym immobiliserze??? prosze o pomoc...
Marcin

#18 OFFLINE   sqadanTDS

sqadanTDS
  • 14 postów
  • Dołączył: 26-12-2008
  • Skąd: olkusz

Napisany 26 grudnia 2008 - 03:07

Witam:)!!! panowie prosze o wskazowki jak rozblokowac imo
mam podobny problem jak koledzy pewnego razu wsiadlem i kicha dziala zaplon ale swieci na konsoli czerwona dioda od ima..... baterie nowe itd przeczytalem ze po 30min sam sie rozbroi juro sprawdze ale to tylko chwilowe
mam inny alarm i zakladajac go powiedzieli ze imobilizzer to bedzie dodatkowa ochrona wiec go nie dezaktywowali a tu masz, rok minol i teraz padl... ehhh:)
jesli mozesz to napisz na gg lub na priv ok
oczywiscie rowniez sluze pomoca to juz moja trzecia TDS w tym jedna beemka 525 a co do opli to juz sie przy nich narobilem:)
z gory wielkie THX

#19 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 26 grudnia 2008 - 09:58

Witam:)!!! panowie prosze o wskazowki jak rozblokowac imo
mam podobny problem jak koledzy pewnego razu wsiadlem i kicha dziala zaplon ale swieci na konsoli czerwona dioda od ima..... baterie nowe itd przeczytalem ze po 30min sam sie rozbroi juro sprawdze ale to tylko chwilowe
mam inny alarm i zakladajac go powiedzieli ze imobilizzer to bedzie dodatkowa ochrona wiec go nie dezaktywowali a tu masz, rok minol i teraz padl... ehhh:)
jesli mozesz to napisz na gg lub na priv ok
oczywiscie rowniez sluze pomoca to juz moja trzecia TDS w tym jedna beemka 525 a co do opli to juz sie przy nich narobilem:)
z gory wielkie THX



poszlo




 


#20 OFFLINE   sqadanTDS

sqadanTDS
  • 14 postów
  • Dołączył: 26-12-2008
  • Skąd: olkusz

Napisany 27 grudnia 2008 - 15:36

no i siweta uratowane:)!!! jacekczewa wielkie THX za opis naprawde jestem wdzieczny warsztaty dopiero od poniedzialku czynne no i kaska w kieszeni troche sie namenczylem pod blokiem bo niestetyn niemam torxow ani podobnych kluczy w domu ale poszlo gladko puzniej juz tylko ciecie i izolaca:)raz jeszcze dzieki:)!!!