Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Pomóżcie w doborze sondy lambda


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
105 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 lutego 2013 - 22:18

Hej Pany a ja znalazłem taką będzie ona dobra do 2.0 16 V do X20xV chiałbym ja kupić ale nie wiem czy się nada jest tańsza jeszcze od tych co pokazane są kolory się zgadzają podpowie ktoś


link: http://moto.allegro....acf77d00be2ff62

Lepiej kup używaną oryginalną. Takie podróby długo nie służą.

#82 OFFLINE   BerniS51

BerniS51
  • 36 postów
  • Dołączył: 24-03-2011

Napisany 14 lutego 2013 - 19:23

No kupiłem tą co pokazałem z allegro i jest wszystko dobrze ale coś mi przepływka szwankuje teraz bo obroty mi zawyża do 2000 i je trzyma a czasem faluje jak jade i wcisnę sprzęgło to od razu widać i na wolnych też a wymieniałem przepływkę4 miechy temu :pokoj:

#83 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 13 marca 2013 - 11:53

Czy sondy 5WK9 0381 (90 528 640) oraz 5WK9 0371 (90 528 253) są identyczne, a jedyną różnicą jest długość przewodu?
Ta pierwsza jest dedykowana do Omegi z X20XEV.
Czy tą drugą też można zastosować?



To samo mnie nurtuje bo wygląda dokładnie identycznie :) Ma identyczną złączkę i kabelki, różni się tylko długością kabla ( gdyż ta druga jest dedykowana do Vectry B ) przynajmniej wizualnie. Sprawdzałem też parametry to obie działają w tym zakresie.
Ja kupiłem tą drugą oryginalną dość okazyjnie więc najpóźniej w sobote ją zamontuje i dam znać czy chodzi ;)

Zresztą tak na chłopski rozum to ten sam silnik, te same lata, ta sama elektronika różni się tylko ułożeniem więc stąd różnica w długości kabelka ale jakoś nie chce mi się wierzyć ze będzie jakkolwiek inaczej pracować...

#84 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 15 marca 2013 - 21:55

Zmieniłem, niestety mimo wymiany sondy brak różnicy, błąd podgrzewania. Czyli trzeba będzie rozgrzebać kable... :/

#85 OFFLINE   vervesen

vervesen
  • 245 postów
  • Dołączył: 22-02-2013
  • Skąd: Niemcy.- SüW AL13
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 kwietnia 2013 - 20:13

Witam wszystkich i dołączę sie do pytania
3 dni temu zakupiłem omcie 2.0 16v i po 2 dniach jazdy zauważyłem ze falują mi obroty na ciepłym silniku
skaczą od 900 do 1.5-2 tys
Na postoju da sie to jakoś przeżyć ale najgorzej jest jak jej coś odbije w trakcie jazdy i jak by silnik nie reagował na pedał gazu .Trwa to do momentu kiedy złapie obrotów i dam mu gazu tak powyżej 2 tys obr i jej przechodzi.
Myślałem ze to jest wina silniczka krokowego i udałem się dzis do mechanika pod kompa i - pokazało mi 3 błędy
1- przepływomierz powietrza (jest nowy założony ale jakiś chińczyk)
2- sonda lombda
3- brak żarówki (chick lub silnika)
Zastanawiam sie nad kupnem tej sondy ale mam wątpliwości bo do wymiany mam cały układ wydechowy i nie wiem czy to ma wpływ na te obroty.

Dodam ze w samochodzie jest założona instalacja gazowa Stag
Nie wspomniałem ze dziś miałem 1 przypadek ze przy odpalaniu auta na benzynie gasła mi 3 razy ale jak dodałem gazu za 4 razem i przełączyła się na gaz to już było dobrze.

Proszę o poradę.

#86 OFFLINE   bzdynekomnia

bzdynekomnia
  • 69 postów
  • Dołączył: 22-07-2012
  • Skąd: opole

Napisany 02 kwietnia 2013 - 20:29

Niedawno przerabiałem te wszystkie tematy

w grę wchodzi tylko i wyłącznie Oryginał albo NGK....

I koniec tematu w tym temacie..

#87 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 kwietnia 2013 - 20:29

przepływka chińczyk -> sonda szaleje -> daje rozjechane mapy paliwowe = obrazek pracy silnika. do tego nieszczelności w wydechu może zakłócać dodatkowo pracę sondy. musiał byś parędziesiąt kilometrów przemęczyć się na PB co by mapy wróciły do normy, chyba że masz kogoś co ma TECH'a sprzętowego i wgra Ci na nowo mapy i dopiero regulacja LPG.

#88 OFFLINE   vervesen

vervesen
  • 245 postów
  • Dołączył: 22-02-2013
  • Skąd: Niemcy.- SüW AL13
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 kwietnia 2013 - 20:36

przepływka chińczyk -> sonda szaleje -> daje rozjechane mapy paliwowe = obrazek pracy silnika. do tego nieszczelności w wydechu może zakłócać dodatkowo pracę sondy. musiał byś parędziesiąt kilometrów przemęczyć się na PB co by mapy wróciły do normy, chyba że masz kogoś co ma TECH'a sprzętowego i wgra Ci na nowo mapy i dopiero regulacja LPG.



Fakt jest taki ze Pognałem ja na paliwie z Krakowa do domu ( 170 km) bo nie zauważyłem ze gaz mi przełączyło.

Gdzie na tego TECHa można podjechać w okolicach Radomia

Właśnie się rozglądam za nowym wydechem wiec myślę ze do momentu wymiany muszę się pomęczyć a po wymianie zobaczyć czy będzie jakaś zmiana.

Jestem już po wymianie

Dzis rano udałem sie na auto skup i zakupiłem kompletny tłumik ( wyciągali go przy mnie z omci)
wraz z sonda i po przejechaniu kilku km widzę ze skoki obrotów jak by zniknęły, ale sie okaże w dalszej eksploatacji.
Ale dziwne było dla mnie bo stara sonda miała strasznie długi przewód (około 50 cm) a ta co zakupiłem była dopasowana idealnie.

#89 OFFLINE   gorzki174

gorzki174
  • 1 postów
  • Dołączył: 02-05-2013

Napisany 08 maja 2013 - 16:03

Witam

Mam pytanie czy do omegi 2.5 v6 99' pasuje ta sonda :
http://allegro.pl/op...3178679212.html

Nastepne pytanie , czy przy wymianie przeplywomierza musze odlaczyc akumulator ?

Jestem bardzo swiezym uzytkownikiem Omegi wiec prosze o wyrozumialosc :) wiec za niektore banalne pytanie co dla nie ktorych przepraszam :p

#90 OFFLINE   vivvaldi

vivvaldi
  • 16 postów
  • Dołączył: 31-10-2010
  • Skąd: Zamość

Napisany 28 maja 2013 - 18:33

Koledzy podpinam się pod temat, szukałem po linkach jakie były w postach niżej ale większość aukcji już nie ma. Moja oma po wymianie pierścieni, rozrządu, pompy, oleju filtrów itp. w sumie dość spory remont bo praktycznie większość bebechów wymieniona, mechanik stwierdził po podłączeniu pod kompa już poskładanego auta ,że sonda zdechnięta jest i trzeba wymieniać, faktycznie dojeżdżając do świateł skacze obrotami albo przy zmianie biegów nie spada z obrotów (wygląda to jak przy silniczku krokowym ale on żadnego błędu nie pokazał ani inne czujniki po dwóch sprawdzeniach). Mam do wymiany (albo pospawania) kolektor jeszcze i wymiana środkowego tłumika no i ta nieszczęsna sonda. Portfel schudł po remoncie o dobre 2 tys więc zaczynają się ograniczone środki, co byście doradzali i gdzie dorwać tą sondę? Znalazłem coś takiego, ale jestem kompletnie zielony w tym temacie http://allegro.pl/so...3154563977.html

#91 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 maja 2013 - 19:06

Koledzy podpinam się pod temat, szukałem po linkach jakie były w postach niżej ale większość aukcji już nie ma. Moja oma po wymianie pierścieni, rozrządu, pompy, oleju filtrów itp. w sumie dość spory remont bo praktycznie większość bebechów wymieniona, mechanik stwierdził po podłączeniu pod kompa już poskładanego auta ,że sonda zdechnięta jest i trzeba wymieniać, faktycznie dojeżdżając do świateł skacze obrotami albo przy zmianie biegów nie spada z obrotów (wygląda to jak przy silniczku krokowym ale on żadnego błędu nie pokazał ani inne czujniki po dwóch sprawdzeniach). Mam do wymiany (albo pospawania) kolektor jeszcze i wymiana środkowego tłumika no i ta nieszczęsna sonda. Portfel schudł po remoncie o dobre 2 tys więc zaczynają się ograniczone środki, co byście doradzali i gdzie dorwać tą sondę? Znalazłem coś takiego, ale jestem kompletnie zielony w tym temacie http://allegro.pl/so...3154563977.html


Najpierw porządek z wydechem a dopiero ocena pracy sondy http://motosklep.oin...640-855331.html

http://www.motointeg...lambda-ngk-0420

#92 OFFLINE   vivvaldi

vivvaldi
  • 16 postów
  • Dołączył: 31-10-2010
  • Skąd: Zamość

Napisany 28 maja 2013 - 19:10

Własnie o to chodzi, ze mechanik stwierdził całkowicie padnięta sondę, (nie byłem przy pomiarze) jutro zmieniam środkowy tłumik, kolektor będzie pospawany.

#93 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 maja 2013 - 19:18

Witam

Mam pytanie czy do omegi 2.5 v6 99' pasuje ta sonda :
http://allegro.pl/op...3178679212.html

Nastepne pytanie , czy przy wymianie przeplywomierza musze odlaczyc akumulator ?

Jestem bardzo swiezym uzytkownikiem Omegi wiec prosze o wyrozumialosc :) wiec za niektore banalne pytanie co dla nie ktorych przepraszam :p


Pasuje ma być 1V trzy przewody ,, dwa białe i czarny ,,, przy wymianie przepływki , przed odpięciem jakiejkolwiek wtyczki należy odłączyć akumulator tak na wszelki wypadek , nie należy odłączać podczas włączonego zapłonu bo powie papa:p

Własnie o to chodzi, ze mechanik stwierdził całkowicie padnięta sondę, (nie byłem przy pomiarze) jutro zmieniam środkowy tłumik, kolektor będzie pospawany.


Sonda do xeva to specyficzna sonda dlatego tak łatwo o pomylkę , no i cenka jest specyficzna:masakra:

Nie wszyscy mechanicy potrafią ocenić jej prawidłową pracę więc należy podchodzić z rezerwą:)

#94 OFFLINE   vivvaldi

vivvaldi
  • 16 postów
  • Dołączył: 31-10-2010
  • Skąd: Zamość

Napisany 28 maja 2013 - 19:25

Spoko więc najpierw tłumik i kolektor później robimy następny pomiar :) Co do ceny owszem specyficzna przez duże S :o

#95 OFFLINE   Adam C

Adam C
  • 14 postów
  • Dołączył: 24-05-2010

Napisany 15 czerwca 2013 - 11:37

Czy sonda z omegi C 2.0 16v pasuje do B z 95 r z tym samym silnikiem?

#96 OFFLINE   bumerolo

bumerolo
  • 65 postów
  • Dołączył: 09-11-2016
  • Skąd: Anglia
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 15 kwietnia 2017 - 18:57

Panowie mi wywala sondę bank 2 sonda 1 i to jest z długim kablem gdzie można kupić ją w dobrej cenie i zależy mi na Bosch

#97 OFFLINE   Omega b kombi

Omega b kombi
  • 15 postów
  • Dołączył: 04-02-2018
  • Skąd: Slupsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 01 grudnia 2018 - 17:32

Witam. Podłącze się czy sonda z Vectry b 1.6 16 v będzie pasowała do omegi b 2.0 16 v?



#98 OFFLINE   ROB33

ROB33

    Pogotowie Grillowe

  • 141 postów
  • Dołączył: 15-09-2007
  • Skąd: Oława [DOA38409]
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 02 grudnia 2018 - 00:33

Witam. Podłącze się czy sonda z Vectry b 1.6 16 v będzie pasowała do omegi b 2.0 16 v?

Nie pasuje.



#99 OFFLINE   Omega b kombi

Omega b kombi
  • 15 postów
  • Dołączył: 04-02-2018
  • Skąd: Slupsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 grudnia 2018 - 23:17

W jakim dokładnie miejscu w omedze jest ta sonda? Na kolektorze, czy gdzieś dalej? 



#100 OFFLINE   arek1981

arek1981
  • 136 postów
  • Dołączył: 03-03-2009
  • Skąd: Brodnica
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 grudnia 2018 - 16:48

Sonda znajduje się przed złączem elastycznym tłumika.