Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

F1 sezon 2010


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
263 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Soseq

Soseq

    Black is beautiful :)

  • 3 425 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Katowice / Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 października 2009 - 20:05

Sezon 2009 dobiega końca, mistrza już znamy więc można pomału zacząć rozmowy na temat przyszłorocznego sezonu



na początek wstępny kalendarz 19 GP 2010

14 marca - Grand Prix Bahrajnu

28 marca - Grand Prix Australii

4 kwietnia - Grand Prix Malezji

18 kwietnia - Grand Prix Chin

9 maja - Grand Prix Hiszpanii

16 maja - Grand Prix Monako

30 maja - Grand Prix Turcji

13 czerwca - Grand Prix Kanady - uzależnione od dotrzymania warunków kontraktu z Formula One Management.

27 czerwca - Grand Prix Europy (Walencja)

11 lipca - Grand Prix Wielkiej Brytanii - jeśli uzyska homologacje

25 lipca - Grand Prix Niemiec

1 sierpnia - Grand Prix Węgier

29 sierpnia - Grand Prix Belgii

12 września - Grand Prix Włoch

26 września - Grand Prix Singapuru

3 października - Grand Prix Japonii

17 października - Grand Prix Korei Płd.

31 października - Grand Prix Abu Zabi

14 listopada - Grand Prix Brazylii


tak to wygląda na dzień dzisiejszy


Będą też oczywiście zmiany w przepisach, najistotniejszą zmianą jest brak tankowania podczas GP, nie będzie też KERS'u który miał być obowiązkowy w sezonie 2010, no i oczywiście nie wiadomo jeszcze ile będzie zespołów


ja osobiście czekam na potwierdzenia składów na 2010 rok i najważniejsze czy Robert będzie jeździł razem z Kovalainenem bo to jak dla mnie najlepsze rozwiązanie dla Renault

Byłem na:
III Zlot - Lidzbark Warmiński 2007, IV Zlot Kobyla-Góra 2007, V Zlot - Ślesin 2008, VII Zlot - Bocheniec 2009, VIII Zlot - Wawrzkowizna 2009, IX Zlot - Czaplinek 2010, X Zlot Ślesin 2010, XI Zlot - Żagań 2011, XII Zlot - Toruń 2011, XIII Zlot - Ślesin 2012, XIV Zlot Skwierzyna 2012, XV Zlot - Zakrzewo 2013, XVI Zlot - Częstochowa 2013

II Miejsce Car-Audio V Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio VII Zlot Bocheniec, I Miejsce Car-Audio VIII Zlot Wawrzkowizna, II Miejsce Car-Audio X Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio XI Zlot Żagań, II Miejsce Car-Audio XII Zlot Toruń, I Miejsce Car-Audio XIII Zlot Ślesin


#2 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 października 2009 - 13:04

Będą zmiany też w kalendarzu - nie wszystkie tory mają homologację FIA i terminy się nie pokrywają - gdzieś czytałem



 


#3 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 24 października 2009 - 13:09

ciekawe jak bedzie wyglądął samochodzik w przyszłym roku...
osobiście bardziej mi się podobaja z zeszłego sezonu wbo w tym to są jakies pokraki a nie samochody...

#4 OFFLINE   Kristofer

Kristofer

    VECTRAIrmscher1,9150+chip

  • 1 758 postów
  • Dołączył: 27-07-2007
  • Skąd: zyyy...no wiecie już skąd
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 listopada 2009 - 19:19

NO ciekawy czy w ogóle Robert pojedzie w barwach Renault a jak tak to czy zdążą zbudować bolid skoro decyzja ma zapaść pod koniec roku http://sport.interia...ca-roku,1392929
no chyba że sprawdzą sie te czarne gdybania i do F1 zamiast producentów samochodów wejdą przedstawiciele marketów

http://www.poboczem....sco-f1,nId,5434

#5 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 07 listopada 2009 - 23:17

ciekawa sprawa... z tym reno...
:(

#6 OFFLINE   Soseq

Soseq

    Black is beautiful :)

  • 3 425 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Katowice / Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 grudnia 2009 - 15:16

doczekaliśmy się powrotu mistrza na tory F1

http://www.formula1...._Mercedesa.html

teraz tylko pytanie czy wyjdzie mu to na dobre

Byłem na:
III Zlot - Lidzbark Warmiński 2007, IV Zlot Kobyla-Góra 2007, V Zlot - Ślesin 2008, VII Zlot - Bocheniec 2009, VIII Zlot - Wawrzkowizna 2009, IX Zlot - Czaplinek 2010, X Zlot Ślesin 2010, XI Zlot - Żagań 2011, XII Zlot - Toruń 2011, XIII Zlot - Ślesin 2012, XIV Zlot Skwierzyna 2012, XV Zlot - Zakrzewo 2013, XVI Zlot - Częstochowa 2013

II Miejsce Car-Audio V Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio VII Zlot Bocheniec, I Miejsce Car-Audio VIII Zlot Wawrzkowizna, II Miejsce Car-Audio X Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio XI Zlot Żagań, II Miejsce Car-Audio XII Zlot Toruń, I Miejsce Car-Audio XIII Zlot Ślesin


#7 OFFLINE   kiepski

kiepski

    alee o so chodziiii ... ?

  • 19 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Katowice

Napisany 23 grudnia 2009 - 16:12

To się okaże jaki dostanie bolid od Mercedesa szkoda by było patrzeć jak sobie psuję opinię o swojej karierze nie udanymi startami w jednym sezonie. Mnie będzie cieszyć fakt że znów Robercik będzie mógł powalczyć z szumim na torze :)

#8 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 23 grudnia 2009 - 19:16

doczekaliśmy się powrotu mistrza na tory F1

http://www.formula1.....Mercedesa.html

teraz tylko pytanie czy wyjdzie mu to na dobre

nie ma się co cieszyc...
podpisali umowe z petronas... więc można by rowazyc czy tam nie powinno byc roberta a nie w reno które już dzisiaj zapowiedziła o redukcje wydatków na F1 w 2010 roku o 50%
coś mi się wydaje ze bedzie lipa w przyszłym roku...

#9 OFFLINE   Soseq

Soseq

    Black is beautiful :)

  • 3 425 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Katowice / Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 grudnia 2009 - 19:18

więc można by rowazyc czy tam nie powinno byc roberta

a tym przypadku akurat nie ma co rozważać bo Mercedes ma już obu kierowców zakontraktowanych

Byłem na:
III Zlot - Lidzbark Warmiński 2007, IV Zlot Kobyla-Góra 2007, V Zlot - Ślesin 2008, VII Zlot - Bocheniec 2009, VIII Zlot - Wawrzkowizna 2009, IX Zlot - Czaplinek 2010, X Zlot Ślesin 2010, XI Zlot - Żagań 2011, XII Zlot - Toruń 2011, XIII Zlot - Ślesin 2012, XIV Zlot Skwierzyna 2012, XV Zlot - Zakrzewo 2013, XVI Zlot - Częstochowa 2013

II Miejsce Car-Audio V Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio VII Zlot Bocheniec, I Miejsce Car-Audio VIII Zlot Wawrzkowizna, II Miejsce Car-Audio X Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio XI Zlot Żagań, II Miejsce Car-Audio XII Zlot Toruń, I Miejsce Car-Audio XIII Zlot Ślesin


#10 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 23 grudnia 2009 - 19:23

ale reno to bedzie straszna katastrofa...

#11 OFFLINE   Soseq

Soseq

    Black is beautiful :)

  • 3 425 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Katowice / Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 grudnia 2009 - 19:26

zobaczymy jak to będzie, jeszcze Robert ma pole manewru, w kontrakcie miał zapis że jak zmieni się sponsor tytularny to może szukać sobie innego teamu więc może coś tam wykombinują

Byłem na:
III Zlot - Lidzbark Warmiński 2007, IV Zlot Kobyla-Góra 2007, V Zlot - Ślesin 2008, VII Zlot - Bocheniec 2009, VIII Zlot - Wawrzkowizna 2009, IX Zlot - Czaplinek 2010, X Zlot Ślesin 2010, XI Zlot - Żagań 2011, XII Zlot - Toruń 2011, XIII Zlot - Ślesin 2012, XIV Zlot Skwierzyna 2012, XV Zlot - Zakrzewo 2013, XVI Zlot - Częstochowa 2013

II Miejsce Car-Audio V Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio VII Zlot Bocheniec, I Miejsce Car-Audio VIII Zlot Wawrzkowizna, II Miejsce Car-Audio X Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio XI Zlot Żagań, II Miejsce Car-Audio XII Zlot Toruń, I Miejsce Car-Audio XIII Zlot Ślesin


#12 OFFLINE   manbuba

manbuba
  • 384 postów
  • Dołączył: 10-12-2008
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 23 grudnia 2009 - 21:39

zobaczymy jak to będzie, jeszcze Robert ma pole manewru, w kontrakcie miał zapis że jak zmieni się sponsor tytularny to może szukać sobie innego teamu więc może coś tam wykombinują


Jaki sponsor tutularny???

Tu chodzi o to, że Kubica podpisał kontrakt z Renault, a nie z 'nowym' posiadaczem pakietu większościowego zespołu wyścigowego Renault F1. Zatem skoro jest nowy pracodawca to możliwe jest anulowanie kontraktu - jedna ze stron go nie dotrzymała - Renault, więc Kubica teoretycznie powinien mieć wolną rękę. Jednakże nie ma wakatów - jedyną realną opcją poza Renault jest Sauber (bo chyba nikt nie wierzy, że Kubica pójdzie do Camposa albo USF1), a to raczej byłby jeszcze bardziej ryzykowny krok.

#13 OFFLINE   Soseq

Soseq

    Black is beautiful :)

  • 3 425 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Katowice / Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 grudnia 2009 - 10:49

Jaki sponsor tutularny???

Tu chodzi o to, że Kubica podpisał kontrakt z Renault, a nie z 'nowym' posiadaczem pakietu większościowego zespołu wyścigowego Renault F1. Zatem skoro jest nowy pracodawca to możliwe jest anulowanie kontraktu - jedna ze stron go nie dotrzymała - Renault

a gdzie tu masz nowego pracodawce??

ale jak byś zauważył pracodawca się Robertowi nie zmienił jest nim nadal RENAULT, zmienił się sponsor, a właśnie Robert ma taki zapis w kontrakcie

Byłem na:
III Zlot - Lidzbark Warmiński 2007, IV Zlot Kobyla-Góra 2007, V Zlot - Ślesin 2008, VII Zlot - Bocheniec 2009, VIII Zlot - Wawrzkowizna 2009, IX Zlot - Czaplinek 2010, X Zlot Ślesin 2010, XI Zlot - Żagań 2011, XII Zlot - Toruń 2011, XIII Zlot - Ślesin 2012, XIV Zlot Skwierzyna 2012, XV Zlot - Zakrzewo 2013, XVI Zlot - Częstochowa 2013

II Miejsce Car-Audio V Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio VII Zlot Bocheniec, I Miejsce Car-Audio VIII Zlot Wawrzkowizna, II Miejsce Car-Audio X Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio XI Zlot Żagań, II Miejsce Car-Audio XII Zlot Toruń, I Miejsce Car-Audio XIII Zlot Ślesin


#14 OFFLINE   manbuba

manbuba
  • 384 postów
  • Dołączył: 10-12-2008
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 24 grudnia 2009 - 12:49

a gdzie tu masz nowego pracodawce??

ale jak byś zauważył pracodawca się Robertowi nie zmienił jest nim nadal RENAULT, zmienił się sponsor, a właśnie Robert ma taki zapis w kontrakcie



Zmienił sie właściciel.

Z oficjalnej strony Renault F1:

Renault has decided to maintain its commitment to Formula One and welcomes the perspective of a strategic partnership with Genii Capital, a Luxemburg based firm specialized in new technologies, brand management and motor sport. Following the proposed sale of a large stake of Renault F1 Team to Genii, both partners will operate the team together. The letter of intent signed by the two companies should be concluded in early 2010.

Z innego źródła:
Genii Capital bought Renault's F1-team

Turun Sanomat 15.12 2009 23:17:10

According to information Turun Sanomat has, Genii Capital -investment company from Luxembourgh has bought Renault's F1-team the same way Mercedes Benz got Brawn GP. Genii Capital also bought 75 % of the shares.

The official announcement of the deal will be published on Wednesday.

Brawn changed into Mercedes GP but Genii Capitali is believed to continue as Renault in next year's serie.

According to Genii Capital's manager Gerald Lopez Renault had three more buyer candidates. Despite the rumours Lopex is not going to operate together with Prodrive/David Richards.

Renault will continue with a 25 % share and assumably it also will get to keep it's name as the team's name in 2010. Renault will also continue to supply engines. Next year also Red Bull will use Renault's engines.

It remains to be seen how Renault becoming owned by Lopez will affect the team's organisation. After Flavio Briatore the team has been wanting at least a marketing manager who could lure in sponsor partners.

Robert Kubica has a one year contract with Renault and in practice he could terminate the contract. Yet he has been assured that he gets paid by Renault and so far his manager Daniele Morelli hasn't been contacting any other teams. According to Morelli the teams have been in contact with her.

#15 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 24 grudnia 2009 - 13:51

dajcie coś po polskiemu bo ja kajneskikinglisz...
ale jestem ciekaw jak robet będzie jeździł w nowym sezonie...

#16 OFFLINE   manbuba

manbuba
  • 384 postów
  • Dołączył: 10-12-2008
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 24 grudnia 2009 - 14:11

Generalnie chodzi o to, że Renault sprzedało/sprzeda pakiet większościowy swojego zespołu wyścigowego F1 spółce Genii Capital. Z wiadomości dostepnych do tej pory Renault wycofuje się F1 jako zespół FABRYCZNY, będzie posiadaczem jedynie 25% akcji zespołu wyścigowego Renault F1.Pozwoli to na znaczną redukcje kosztów ponoszoną przez koncern. Pozostanie jednakże dostawcą jednostek napędowych do bolidów - w tym do zespołu Red Bull. Dziś ujawniono przeciek na temat drugiego kierowcy zespołu Renault ( nazwa Renault F1 zostanie utrzymana na pewno przez sezon 2010). Ma nim być Jerome D'Ambrosio, który wspierany jest przez nowego właściela francuskiego zepołu F1.
Jednakże należy mieć nadzieję, że w związku z niepewną sytuacją na temat przyszłości zespołu dotychczas nie nastąpi opóźnienie w przygotowaniach bolidu do zmienionych przepisów na rok 2010 (węższe przednie opony, brak dotankowania).

Na pocieszenie miły obrazek być może zdradzający jakiś przełom:)
Dodany obrazek

#17 OFFLINE   Soseq

Soseq

    Black is beautiful :)

  • 3 425 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Katowice / Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 grudnia 2009 - 20:42

Zmienił sie właściciel.

w sumie racja :D;)

co i tak nie zmienia faktu że jest możliwość choć już raczej marna na zmianę teamu bo już wszyscy liczący się gracze (przynajmniej w teorii patrząc na rok ubiegły) mają obsadzonych kierowców

Byłem na:
III Zlot - Lidzbark Warmiński 2007, IV Zlot Kobyla-Góra 2007, V Zlot - Ślesin 2008, VII Zlot - Bocheniec 2009, VIII Zlot - Wawrzkowizna 2009, IX Zlot - Czaplinek 2010, X Zlot Ślesin 2010, XI Zlot - Żagań 2011, XII Zlot - Toruń 2011, XIII Zlot - Ślesin 2012, XIV Zlot Skwierzyna 2012, XV Zlot - Zakrzewo 2013, XVI Zlot - Częstochowa 2013

II Miejsce Car-Audio V Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio VII Zlot Bocheniec, I Miejsce Car-Audio VIII Zlot Wawrzkowizna, II Miejsce Car-Audio X Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio XI Zlot Żagań, II Miejsce Car-Audio XII Zlot Toruń, I Miejsce Car-Audio XIII Zlot Ślesin


#18 OFFLINE   Soseq

Soseq

    Black is beautiful :)

  • 3 425 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Katowice / Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 grudnia 2009 - 13:33

no to wrzucę wstępne i jeszcze nie kompletne składy na rok 2010

Mercedes GP: Nico Rosberg, Michael Schumacher
Red Bull: Sebastian Vettel, Mark Webber
McLaren: Lewis Hamilton, Jenson Button
Ferrari: Fernando Alonso, Felipe Massa
Williams: Rubens Barrichello, Nico Huelkenberg
Renault: Robert Kubica
Force India: Adrian Sutil, Vitantonio Liuzzi
Toro Rosso: Sebastien Buemi
Campos Meta: Bruno Senna
Virgin Racing: Timo Glock, Lucas di Grassi
US F1:
Lotus F1:Jarno Trulli, Heikki Kovalainen
Sauber GP: Kamui Kobayashi

Byłem na:
III Zlot - Lidzbark Warmiński 2007, IV Zlot Kobyla-Góra 2007, V Zlot - Ślesin 2008, VII Zlot - Bocheniec 2009, VIII Zlot - Wawrzkowizna 2009, IX Zlot - Czaplinek 2010, X Zlot Ślesin 2010, XI Zlot - Żagań 2011, XII Zlot - Toruń 2011, XIII Zlot - Ślesin 2012, XIV Zlot Skwierzyna 2012, XV Zlot - Zakrzewo 2013, XVI Zlot - Częstochowa 2013

II Miejsce Car-Audio V Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio VII Zlot Bocheniec, I Miejsce Car-Audio VIII Zlot Wawrzkowizna, II Miejsce Car-Audio X Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio XI Zlot Żagań, II Miejsce Car-Audio XII Zlot Toruń, I Miejsce Car-Audio XIII Zlot Ślesin


#19 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 25 grudnia 2009 - 13:42

jak widac tylko niepewne zespoły mają braki w obsadzeniu kierwoców w tym reno... coś mi się wydaje że po robercie...
szkoda ze nei oszedł do mercedesa...
a szumacher to będzie jeżdzł jak kaleka i pewnie wszystkich będzie rozbijał i teraz przejmie pałeczkę od nakadzimy... i teraz bedzie

KamikadzeSzumiOldBoy

:smiech:

#20 OFFLINE   SASIK

SASIK

    ** OMEGAlution **

  • 227 postów
  • Dołączył: 28-03-2007
  • Skąd: Pińczów

Napisany 25 grudnia 2009 - 17:29

A może zrzuta po "dychu" i założymy OKP F1 TEAM :driver: i pokazemy im wszystkim jak się jeździ ;) a po wyścigu pokażemy im jak się :grill: i pije :piwo2:
Są chętni?
Przedni napęd tylko dla dziewczynek !!
Sasik