Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problemy ze skrzynią automatyczną


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
310 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Marcziano

Marcziano
  • 12 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Sosnowiec

Napisany 03 stycznia 2010 - 22:36

jesli sprawdzales interfejs na x25xe to sprawdz jeszcze x30xe czasmi zdaza sie tak ze dziala zamiennie...


Program który miał na kompie wskazywał do wyboru tylko x25xe a więc własciwie nie było wyboru...
Mam jeszcze pytanie - błąd "Oleofan prufen" może dotyczyć oleju w skrzyni? Bo pojawia się taki check czasem... ale tylko jak odpale i pochodzi chwilkę nieruszany... pozniej gaśnie i podczas jazdy nie widziałem takiego komunikatu.

#42 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 03 stycznia 2010 - 22:37

Program który miał na kompie wskazywał do wyboru tylko x25xe a więc własciwie nie było wyboru...
Mam jeszcze pytanie - błąd "Oleofan prufen" może dotyczyć oleju w skrzyni? Bo pojawia się taki check czasem... ale tylko jak odpale i pochodzi chwilkę nieruszany... pozniej gaśnie i podczas jazdy nie widziałem takiego komunikatu.


ten komunikat nie ma nic wspolego z ASB - dolej olej na max i zniknie




 


#43 OFFLINE   dobols

dobols

    DobolsGarage dobols.pl

  • 917 postów
  • Dołączył: 18-03-2008
  • Skąd: Stłolica Pyrlandii
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 stycznia 2010 - 22:40

Kolego DOBOLS:

Jak nie wiesz o co biega, przeczytaj post BEAST`a, a nie mądruj.


Ja się mądruje to przeczytaj swój i Przemka.Prawie to samo ale...
wybierak a selektor dla kogoś kto nie ma pojęcia to robi dużą różnicę

#44 OFFLINE   JackArs

JackArs

    JackArs

  • 40 postów
  • Dołączył: 21-02-2009
  • Skąd: Głogów

Napisany 07 stycznia 2010 - 11:28

Miałem ten sam problem i nawet dolanie oleju nie pomogło (a brakowało chyba 2 litry).Dalej to samo było...Pomógł dopiero....zakup skrzyni ;) co nie było najmilsze po Świętach wydać 800zł na skrzynie + 200zł na olej i filtr + robocizna. Ale...odpukać śmiga :p

#45 OFFLINE   pymp11

pymp11
  • 24 postów
  • Dołączył: 15-06-2009

Napisany 08 stycznia 2010 - 08:35

mam nadzieje ze nie bede mial takich kosztów. ze wystarczy dolac a jaki powinien być olej?

#46 OFFLINE   JackArs

JackArs

    JackArs

  • 40 postów
  • Dołączył: 21-02-2009
  • Skąd: Głogów

Napisany 08 stycznia 2010 - 10:07

Są specjalne oleje. Kolor chyba czerwony. Ale mechanior Ci powie jaki najlepiej. Są różne opowieści co do dolewania oleju w skrzyni. Jedni w ogóle nie dolewają i jeżdżą...inni natomiast nie dolewają,ale wymieniają cały razem z filtrem. A co do Automatik Getriebe przypomniało mi się,że przy skrzyni biegów są czujniki do skrzyni. Może któryś z czujników jest walnięty,ale problem w tym,że jak podepniesz pod kompa nie pokaże który dokładnie jest walnięty :confused:

#47 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 08 stycznia 2010 - 10:24

Są specjalne oleje. Kolor chyba czerwony. Ale mechanior Ci powie jaki najlepiej. Są różne opowieści co do dolewania oleju w skrzyni. Jedni w ogóle nie dolewają i jeżdżą...inni natomiast nie dolewają,ale wymieniają cały razem z filtrem. A co do Automatik Getriebe przypomniało mi się,że przy skrzyni biegów są czujniki do skrzyni. Może któryś z czujników jest walnięty,ale problem w tym,że jak podepniesz pod kompa nie pokaże który dokładnie jest walnięty :confused:


Olej Dexron III, co do wydatkow - skrzynia od 3.0 kosztuje troche wiecej niz 800 pln




 


#48 OFFLINE   Terry

Terry
  • 8 postów
  • Dołączył: 07-09-2009

Napisany 08 stycznia 2010 - 18:52

wszystko z moim automatem już dobrze była to wina jakiegoś czujniczka działa znów slicznie

dziekuje wszystkim za pomoc

Pozdrwiam wszystkich klubowiczów

#49 OFFLINE   frycek79

frycek79
  • 3 postów
  • Dołączył: 23-08-2009

Napisany 09 stycznia 2010 - 18:19

Jaki to czujnik? jesli mozesz to sie dowiedz bo mam podobny problem. to znaczy identyczny jak opisano w linku " http://forum.omegakl...ead.php?t=12325 ". bardziej mnie interesuje ile zaplaciles za ta naprawe bo sie boje ze poniose spore koszty na naprawe. bedow jeszcze nie czytalem z asb ale poprzedni wlasciciel mowil ze je zczytywal i je wykasowano i dalej jest to samo. a do tego nie dziala mi tryb zimowy. nic sie nie dzieje po przycisnieciu przycisku *
moze ktos zna dobrego mechanika we wroclawiu zebym mogl pozbyc sie tej usterki?

#50 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 09 stycznia 2010 - 21:01

a kiedy oleje były zmieniane w skrzynkach?

#51 OFFLINE   daro1979

daro1979
  • 54 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: warszawa-ursynów

Napisany 09 stycznia 2010 - 23:34

Dołącze się do postu. Mianowicie u mnie jest to samo tzn. po wymianie oleju w skrzyni i filtra oleju. Po jakiś 2 tygodniach jest masakra tzn automaticgetribe się włącza ale jest jeszcze jeden objaw mianowicie. Auto dochodzi na pierwszym biegu do 4000obr/min i **** tak jak by był bieg jałowy tak jakby nie miał reszty biegów już mam dosyć tych napraw może coś podpowiecie . prosze o pomoc

#52 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 09 stycznia 2010 - 23:39

Dołącze się do postu. Mianowicie u mnie jest to samo tzn. po wymianie oleju w skrzyni i filtra oleju. Po jakiś 2 tygodniach jest masakra tzn automaticgetribe się włącza ale jest jeszcze jeden objaw mianowicie. Auto dochodzi na pierwszym biegu do 4000obr/min i **** tak jak by był bieg jałowy tak jakby nie miał reszty biegów już mam dosyć tych napraw może coś podpowiecie . prosze o pomoc


bo tych skrzyn sie nie naprawia. jak sie sypie to nie ma sensu jej ratowac tylko zmieniasz na inna




 


#53 OFFLINE   daro1979

daro1979
  • 54 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: warszawa-ursynów

Napisany 09 stycznia 2010 - 23:44

best znaczy ze co mam skrzynie do wymiany nawet mi tego nie mów bo porąbie ta omege :)

#54 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 09 stycznia 2010 - 23:45

best znaczy ze co mam skrzynie do wymiany nawet mi tego nie mów bo porąbie ta omege :)


na to wyglada - podlacz jeszcze kompa i sprawdz jaki blad wyskakuje.




 


#55 OFFLINE   JackArs

JackArs

    JackArs

  • 40 postów
  • Dołączył: 21-02-2009
  • Skąd: Głogów

Napisany 10 stycznia 2010 - 10:19

Beast ma rację. Skrzyń się nie naprawia od razu następnej trzeba szukać. Wiem bo sam mam już trzecią:p

#56 OFFLINE   kamilek86

kamilek86
  • 30 postów
  • Dołączył: 23-12-2009
  • Skąd: Konin

Napisany 10 stycznia 2010 - 14:34

kolego TERRY jak piszesz ze czujnik byl przyczyna to jaki to jest i oczywiscie koszt tej naprawy ??? pozdrawiam

#57 OFFLINE   Terry

Terry
  • 8 postów
  • Dołączył: 07-09-2009

Napisany 11 stycznia 2010 - 00:15

witam
Słuchajcie byłem u jakiegoś speca od automatów (niby wielki znawca, guru, spec i wogle) przejechał sie moim autem i stwierdził ze skrzynia poszła cała w rozsypke i polecił mi kupno drugiej bez zaglądania pod auto. Tak tez zrobiłem poszukałem na allegro i znalazłem skrzynie na gwarancji za 450zł niedaleko mojego miejsca zamieszkania zaledwie 100 km wiec podjechałem ze znajomym po nią. W zaprzyjaźnionym małym zakładzie zmieninili mi nią ale podczas zmiany jak wyciągneli tamtą starą zadzwonili do mnie i powiedzieli ze to jest wina jakiegoś czujnika który znajduje sie na skrzyni i czy poprostu zmieniać czujnik czy całą skrzynie na drugą, poleciłem żeby skoro już ją mam to niech założa nową bo nie miałem czasu jeszcze jeżdzić za czujnikiem (potrzebowałem samochodu i nie chciałem czekać) zmienili olej i śmiga bez zastrzeżeń wszystko wporządku a mechanicy polecili mi jak bende miał chwile kupić ten czujnik i wystawić ją znów na allegro. Postaram sie znim skontaktować w poniedziałek to dam znać co to za czujnik dokładniej bo sam sie jeszcze nie dowiadywałem. Pozdrawiam

#58 OFFLINE   czessio

czessio
  • 70 postów
  • Dołączył: 20-02-2009
  • Skąd: Ostrołęka

Napisany 12 stycznia 2010 - 11:06

Mnie też interesuje co to było, bo mam to samo....

Frycek - Zacząłeś już coś robić z tą skrzynią ????

#59 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 12 stycznia 2010 - 11:08

Mnie też interesuje co to było, bo mam to samo....

Frycek - Zacząłeś już coś robić z tą skrzynią ????


w automacie masz 1 czujnik - czujnik obrotow na koncu skrzyni
w srodki 3 elektozawory i selektor - i to wszystko




 


#60 OFFLINE   frycek79

frycek79
  • 3 postów
  • Dołączył: 23-08-2009

Napisany 13 stycznia 2010 - 10:48

jak narazie to zadzwonilem do jednego warsztatu we wrocku i powiedzieli ze do kompa trzeba podlaczyc skrzynie i zdjac miski i fizycznie sprawdzic czy cos nie wylecialo itp i tyle. a jesli bede sie decydowal wymieniac olej (a mam taki tez zamiar) to wymiana z ich filtrem, uszczelkami i olejem to 550zł. i tu wlasnie nie wiem czy to duzo. wymieniaja dynamicznie. ewentualne koszty wymiany elektrozaworu przy wymianie oleju nic u nich nie kosztuje tylko koszt tej czesci. u nich taki elektrozawor 200zl. czyli jakbym chcial u nich robic skrzynie to 750zł musze szykowac. duzo troche.