Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problemy ze skrzynią automatyczną


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
310 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Karol158

Karol158
  • 57 postów
  • Dołączył: 29-03-2009
  • Skąd: konin

Napisany 02 stycznia 2010 - 20:25

Wystarczy za niskie ciśnienie oleju w skrzyni a zużyty olej jest rzadszy. Ale najpierw podepnij pod porządnego kompa

#22 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 stycznia 2010 - 20:35

Podpinałem kompa tylko że jakaś lipe bo interfejsu ciągle nie wykrywał i tak naprawde to nie wiem jakie były błedy i czy zostały usunięte.

Jeszcze może powiesz, ze zapłaciłeś za tą usługę? Błędy się sczytuje, zapisuje, kasuje, naprawia usterkę, a nie tylko kasuje. Poza tym jeśli podpiąłeś pod kompa, to co da samo skasowanie? Nic, bo to nie rozwiązuje problemu jaki występuje i wywołuje błąd.
Tak jak koledzy piszą sprawdź stan oleju, jeśli mało to trzeba dolać, jeśli po tej operacji nic się nie poprawi, to szukaj nowej skrzyni i podziękuj sprzedawcy.
Po dolaniu oleju jedź na porządnego kompa (porządny nie znaczy najdroższy, za 50 zł u jakiegoś diagnosty, lub na forum za darmo Ci to zrobią koledzy z okolicy). Sprawdź ciśnienie jakie pompuje pompa oleju w skrzyni i napięcia na selenoidach czy nie są poza zakresem.

#23 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 02 stycznia 2010 - 22:23

ABS sam wrzuca "luz"

Taki kwiatek a później nadawanie na wyszukiwarkę że źle działa.:mad::mad:

#24 OFFLINE   Marcziano

Marcziano
  • 12 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Sosnowiec

Napisany 03 stycznia 2010 - 00:29

Jeszcze może powiesz, ze zapłaciłeś za tą usługę? Błędy się sczytuje, zapisuje, kasuje, naprawia usterkę, a nie tylko kasuje. Poza tym jeśli podpiąłeś pod kompa, to co da samo skasowanie? Nic, bo to nie rozwiązuje problemu jaki występuje i wywołuje błąd.
Tak jak koledzy piszą sprawdź stan oleju, jeśli mało to trzeba dolać, jeśli po tej operacji nic się nie poprawi, to szukaj nowej skrzyni i podziękuj sprzedawcy.
Po dolaniu oleju jedź na porządnego kompa (porządny nie znaczy najdroższy, za 50 zł u jakiegoś diagnosty, lub na forum za darmo Ci to zrobią koledzy z okolicy). Sprawdź ciśnienie jakie pompuje pompa oleju w skrzyni i napięcia na selenoidach czy nie są poza zakresem.


Usługa była bezpłatna bo to kolega sie podpinał... A błędy usunął ale zapisał.. Oto one:

Łączna ilość kodów błędów: 4
P0722 - Brak sygnału obiegu prądowego wyjścia czujnika prędkości

P0730 - Nieprawidłowe przełożenie

P1844 - Za słabe wejście obiegu prądowego zapłonu/odcięcia wtrysku

P1844 - Nieprawidłowy sygnał zapłonu/odcięcia wtrysku

A co to wszystko oznacza? Nie wiem... ale efekt jest taki jak opisałem...

Pozdrawiam

Taki kwiatek a później nadawanie na wyszukiwarkę że źle działa.:mad::mad:


Tak wiem... Przepraszam za pomyłkę! Niestety po wystawieniu posta skorygować tematu nie mogłem tylko jego zawartość... Oczywiscie chodziło o ASB ale wyszło inaczej... Przepraszam;)

#25 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 stycznia 2010 - 00:43

To co podałes to są błędy silnika, a nie ASB... Skrzynia ma hmm... Inna szyne transmisji danych jak silnik. Musisz sprawdzić jeszcze raz. Co kumpel ma za interfejs diagnostyczny? Powinnien mieć opcję sprawdzienia błędów na skrzyni.

#26 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 03 stycznia 2010 - 00:54

To co podałes to są błędy silnika, a nie ASB... Skrzynia ma hmm... Inna szyne transmisji danych jak silnik. Musisz sprawdzić jeszcze raz. Co kumpel ma za interfejs diagnostyczny? Powinnien mieć opcję sprawdzienia błędów na skrzyni.


mylisz się, to kody błędów skrzyni

ja posprawdzałbym połączenia elektryczne

#27 OFFLINE   Marcziano

Marcziano
  • 12 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Sosnowiec

Napisany 03 stycznia 2010 - 01:09

mylisz się, to kody błędów skrzyni

ja posprawdzałbym połączenia elektryczne


Niestety zupełnie sie na tym nie znam... To mój pierwszy automat i ogólnie jesli chodzi o elektrykę pojazdową jestem zupełnie blady... Chyba wybiorę się do ASO i poproszę o usunięcie wszystkich nieprawidłowości bo jak dla mnie to czarna magia. Myślę że jak dam to jakiemuś laikowi to bede bujał się z naprawą tygodniami....:pokoj:

#28 OFFLINE   djlotus

djlotus

    Zbanowany

  • 345 postów
  • Dołączył: 25-01-2008
  • Skąd: poznań

Napisany 03 stycznia 2010 - 02:00

0722 Czujnik prędkości obrotowej przekładni - układ wyjściowy - brak sygnału
0730 Nieprawidłowe położenie biegu - bieg nie odpowiada położeniu drążka

mysiał byś sprawdzić połączenia elektryczne ze skrzynką automatyczną , sprawszić czy cięgło dźwigni zmiany biegu i pozycjonier działają prawidłowo cy nie ma luzu czy do pozycjometra nie dostała się do środka woda, to ma wpływ na takie objawy potem dopiero komp i ewentualna dolewka oleju lub wymiana , przy wymianie oleju musisz wymienić filtr olejowy skrzynki a to troszke szarpnie kieszeń mam nadzieje że jak poczyścisz kostki to będie ok . napisz czy świeci się (ABS) ?

kody skrzynki są dwucyfrowe ale w tym przypadku są 4 cyfrowe http://forum.omegakl...

WICEKnie wprowadzaj w błąd innych jak nie kumasz o co chodzi :p
[SIGPIC][/SIGPIC]Jeżeli fotoradar strzeli ci fotkę to znaczy że masz za wolne auto :p
Nie próbuj przechytrzyć fotoradaru ! bo tylko mi zdąży zrobić zdjęcie samej maski :smiech:
Jeżeli masz jakieś pytanie lub chciał byś znaleźć odpowiedź na twoje pytanie to tu masz rozwiązanie i odpowiedź na twoje pytanie [KLICK]

#29 OFFLINE   dobols

dobols

    DobolsGarage dobols.pl

  • 917 postów
  • Dołączył: 18-03-2008
  • Skąd: Stłolica Pyrlandii
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 stycznia 2010 - 06:20

przy jakich prędkościach Ci wrzuca na luz? przy stałej jeździe ,przyspieszaniu?

#30 OFFLINE   matimon

matimon

    Miłośnik modelu...

  • 200 postów
  • Dołączył: 23-04-2009
  • Skąd: Busko Zdrój

Napisany 03 stycznia 2010 - 08:22

Na początek trzeba by wyregulować położenie dźwigni zmiany biegów w stosunku do wybieraka.

#31 OFFLINE   andrze29

andrze29
  • 17 postów
  • Dołączył: 22-08-2009
  • Skąd: tomaszow maz

Napisany 03 stycznia 2010 - 08:44

Czesc.Ja prowadze warsztat i tez mam pare omeg na stanie ale Twoje spostrzezenia kieruja podejzenie na skrzynie a nie na sterownik mozesz sprubowac wymienic olej ale złudne nadzieje kup skrzynie koszt gdzies 700 zł plus wymiana jakies 300 Pozdrawiam

#32 OFFLINE   dobols

dobols

    DobolsGarage dobols.pl

  • 917 postów
  • Dołączył: 18-03-2008
  • Skąd: Stłolica Pyrlandii
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 stycznia 2010 - 08:57

Na początek trzeba by wyregulować położenie dźwigni zmiany biegów w stosunku do wybieraka.

że he

Czesc.Ja prowadze warsztat i tez mam pare omeg na stanie ale Twoje spostrzezenia kieruja podejzenie na skrzynie a nie na sterownik mozesz sprubowac wymienic olej ale złudne nadzieje kup skrzynie koszt gdzies 700 zł plus wymiana jakies 300 Pozdrawiam


najpierw trzeba znaleźć usterkę a później wymienić

#33 OFFLINE   Marcziano

Marcziano
  • 12 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Sosnowiec

Napisany 03 stycznia 2010 - 09:12

No to mam galimatias kogel mogiel i sieczke w głowie po tym co przeczytałem :)
Może ja źle określam pisząc że skrzynia zeskakuje na luz... On po prostu nagle nie przekłada napędu na koła. Dźwignia zmiany biegów jest cały czas w pozycji D a on zachowuje się jak na luzie. Przy różnych prędkościach są te objawy a nawet jak chciałem ruszyć to tak się działo - wrzuciłem D daje gaz a on stoi w miejscu... Nie wiem czy to jest elektronika bo nawet check się nie zapala... Po prostu nie jedzie a ja nie wiem dlaczego...
Najgorsze jest to że on stał przez 4 miechy nie używany i zaraz jak go zabrałem skrzynia działała super! Nic się nie działo... pojeździłem troszkę i proszę - takie kwiatki:/
Nie wiem czy to rozsądny pomysł ale w desperacji uderze chyba do tego ASO... może nie skasują mnie za bardzo...:)

#34 OFFLINE   andrze29

andrze29
  • 17 postów
  • Dołączył: 22-08-2009
  • Skąd: tomaszow maz

Napisany 03 stycznia 2010 - 09:18

Zrób tak jak koledzy podpowiadaja podłacz sie pod pozadnego kompa tam masz u siebie skrzynia AR25 zobacz jakie błedy ma sprawdz olej.napewno nie baw sie w jakies remonty skrzyni kup druga jak cos uzywana.

#35 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 03 stycznia 2010 - 10:26

Zrób tak jak koledzy podpowiadaja podłacz sie pod pozadnego kompa tam masz u siebie skrzynia AR25 zobacz jakie błedy ma sprawdz olej.napewno nie baw sie w jakies remonty skrzyni kup druga jak cos uzywana.


posluchaj doncortino.
masz zle wyregulowany drazek w stosunku do selekcjonera. zacznij od tego zeby to ustawic. potem skasuj bledy - zrob jazde probna do rozgrzana oleju i patrz jak sie zachowuje. mozesz z kompem sie przejechac i zobaczyc odczyty z czujnikow i solenoidow




 


#36 OFFLINE   Marcziano

Marcziano
  • 12 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Sosnowiec

Napisany 03 stycznia 2010 - 11:45

Hmmm... OK! A wiec gdzie w pobliżu Sosnowca mógłbym oddać Omcie w dobre ręce żeby czegoś nie spartaczyli a przy tym nie skosili jak za zboże?? Bo ja to nie mam pojecia.. Ta przygoda z omegą to dla mnie jakby inny swiat:)

#37 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 stycznia 2010 - 12:04

Hmmm... OK! A wiec gdzie w pobliżu Sosnowca mógłbym oddać Omcie w dobre ręce żeby czegoś nie spartaczyli a przy tym nie skosili jak za zboże?? Bo ja to nie mam pojecia.. Ta przygoda z omegą to dla mnie jakby inny swiat:)


Skoro jesteś nowy to w ramach promocji - link
http://forum.omegakl...light=mechanicy
następnym razem skorzystaj z :szukaj2:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#38 OFFLINE   Marcziano

Marcziano
  • 12 postów
  • Dołączył: 02-01-2010
  • Skąd: Sosnowiec

Napisany 03 stycznia 2010 - 12:21

Skoro jesteś nowy to w ramach promocji - link
http://forum.omegakl...light=mechanicy
następnym razem skorzystaj z :szukaj2:


Spytałem tutaj ponieważ pod wskazanym przez Ciebie adresem nie ma nic w pobliżu Sosnowca... Najbliżej to Myszków ale niestety do Myszkowa "bez" skrzyni moge nie dojechać... Dzieki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

#39 OFFLINE   matimon

matimon

    Miłośnik modelu...

  • 200 postów
  • Dołączył: 23-04-2009
  • Skąd: Busko Zdrój

Napisany 03 stycznia 2010 - 15:45

Kolego DOBOLS:

Jak nie wiesz o co biega, przeczytaj post BEAST`a, a nie mądruj.

#40 OFFLINE   bzyq

bzyq

    on road

  • 183 postów
  • Dołączył: 25-05-2008

Napisany 03 stycznia 2010 - 17:56

jesli sprawdzales interfejs na x25xe to sprawdz jeszcze x30xe czasmi zdaza sie tak ze dziala zamiennie...