Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

Oświetlenie tablicy rozdzielczej


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
46 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Suchyy

Suchyy
  • 25 postów
  • Dołączył: 02-12-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 09 lutego 2007 - 20:05

Tu jest wszytsko dobrze opisane http://www.bestiales...etlenie_kokpitu

#22 OFFLINE   mlody

mlody
  • 28 postów
  • Dołączył: 04-11-2006
  • Skąd: Góra Kalwaria

Napisany 09 lutego 2007 - 20:23

Ten link od Suchyy jest ok, ale mam prostsza metode.Nie trzeba zdejmowac kierownicy,wypinac wlacznika swiatel.Ja odkrecam maskownice nad kierownica i obudowe od licznika.Po jej odkreceniu eystarczy powypinac kostki od przelacznikow samych przelacznikow nie wyjmowalem bo nie ma takiej potrzeby.W samym liczniku jest(u mnie) trzy kostki.Wiem ze sa wersje z dwoma ale chyba tylko te bez obrotomierza.Linka szybkosciomierza jest na zatrzasku wystarczy wcisnac sprezyne
Szpachluje, lakieruje, rozkrecam i skrecam wszystko, co jezdzi
Dodany obrazek

#23 OFFLINE   marcin.mmz

marcin.mmz
  • 245 postów
  • Dołączył: 21-01-2007
  • Skąd: Mińsk Mazowiecki

Napisany 09 lutego 2007 - 20:44

ok dzieki chłopaki ale moze powiecie co jest lepsze diody czy żaróweczki? pewnie macie jakies doswiadczenie w tym temacie,niechce sie narobic pol dnia a pozniej po jednej nocy w trasie mi wszystko sie spali :grin:

#24 OFFLINE   scoobidoo25

scoobidoo25
  • 103 postów
  • Dołączył: 08-01-2007
  • Skąd: Swarzędz

Napisany 09 lutego 2007 - 20:51

ok dzieki chłopaki ale moze powiecie co jest lepsze diody czy żaróweczki? pewnie macie jakies doswiadczenie w tym temacie,niechce sie narobic pol dnia a pozniej po jednej nocy w trasie mi wszystko sie spali :grin:

No więc właśnie. Przecież orginalnie są żaróweczki i jakoś dobrze podświetlają zegary.

#25 OFFLINE   Suchyy

Suchyy
  • 25 postów
  • Dołączył: 02-12-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 09 lutego 2007 - 22:36

A moze digital chlopaki :mrgreen: ?? Osobiscie jednak wole tradycyjne zegary. A co do tego czy zarowki czy diody... wole zarowki tutaj tez mozna modzic odnoscie koloru.

#26 OFFLINE   mlody

mlody
  • 28 postów
  • Dołączył: 04-11-2006
  • Skąd: Góra Kalwaria

Napisany 10 lutego 2007 - 09:48

Na zwykle zarowki mozna zalozyc koszulki. Sa specjalne gumowe w kolorach niebieskim i czerwonym. Kupowalem do pozycji.Jest to lepsze jak kolorowe zarowki bo mozna przekladac jak zarowka sie spali.Jedyny sklep w jakim widzialem i kupilem to Norauto w Piasecznie.Jedna koszulka kosztuje 4,90.
Szpachluje, lakieruje, rozkrecam i skrecam wszystko, co jezdzi
Dodany obrazek

#27 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 10 lutego 2007 - 10:21

Sa specjalne gumowe w kolorach niebieskim i czerwonym.

I zielone

#28 OFFLINE   Misza23

Misza23
  • 26 postów
  • Dołączył: 21-12-2006
  • Skąd: Wrocław

Napisany 10 lutego 2007 - 12:38

Witam juz kiedys o tym pisalem ale nikt sie do tego nie odniosl.mianowicie ja mialem popalonych kilka zarowek.wiec kupilem kilka sztuk(70 groszy za jedna) do tego dokupilem zielony pisak do szyb(1 zl)i pomalowalem wszystkie zaroweczki przy okazji wymiany popalonych.moge wrzucic fotki ale to dopiero wieczorkiem jak bedzie ciemniej.mi sie osobiscie podoba

#29 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 10 lutego 2007 - 16:33

to czekamy na foteczki :wink:
a czemu zielone podswietlenie :?: chcesz w Opelku miec jak w Volkswagenie :?: :razz:
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#30 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 lutego 2007 - 19:33

A to moje. Dodany obrazek
Nawet fajnie to wyglada, zawsze to jakos ladniej niz białe. ja tego nie montowałem, taka omke juz kupiłem. pzd


 


#31 OFFLINE   mgrJered

mgrJered
  • 108 postów
  • Dołączył: 14-02-2007
  • Skąd: Opole/Warszawa

Napisany 22 lutego 2007 - 08:54

Mi sie temat bardzo podoba.
A to dlatego ze zegary w mojej omci sa jakies takie bezplciowe i nie zachwycaja mnie.
Jesli wiec na SPOCIE bedzie obgadywac sprawe, to ja sie przylanczam. Po 2 o ile z latwoscia odczytuje temperaturke, poziom paliwa i predkość, o tyle przebieg i dystans to masakra. Jadac w nocy przy maxymalnym podswietleniu tablicy za nic nie jestem w stanie ich odczytac i musze wlaczys siatelko w kabinie zeby zorietowac sie na ktorym kilometrze jestem.
Bede musial zatem wsadzic tam jakies mocniejsze zarowki albo cos, bo przyznam ze wkurza mnie ten problem.
A u was w (do urzytkownikow Omegi A) tez tak słabo te zegary swieca, czy tylko ja mam ten problem.

#32 OFFLINE   dr.Szuwar

dr.Szuwar
  • 23 postów
  • Dołączył: 17-02-2007
  • Skąd: Kraków

Napisany 22 lutego 2007 - 11:24

U mnie zegary są podświetlone diodami rozpraszającymi w kolorze niebieskim.
Montuje się je w standardowe otwory bez żadnego przerabiania. Podświetlone mam wszystko za wyjątkiem komputera ponieważ w dzień nic nie było na nim widać i musiałem założyć orginalne żarówki.
Dodany obrazek

Dodany obrazek

#33 OFFLINE   filippo

filippo
  • 8 postów
  • Dołączył: 06-02-2007
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 22 lutego 2007 - 12:39

mgrJered napisał:

Mi sie temat bardzo podoba.
A to dlatego ze zegary w mojej omci sa jakies takie bezplciowe i nie zachwycaja mnie.
Jesli wiec na SPOCIE bedzie obgadywac sprawe, to ja sie przylanczam. Po 2 o ile z latwoscia odczytuje temperaturke, poziom paliwa i predkość, o tyle przebieg i dystans to masakra. Jadac w nocy przy maxymalnym podswietleniu tablicy za nic nie jestem w stanie ich odczytac i musze wlaczys siatelko w kabinie zeby zorietowac sie na ktorym kilometrze jestem.
Bede musial zatem wsadzic tam jakies mocniejsze zarowki albo cos, bo przyznam ze wkurza mnie ten problem.
A u was w (do urzytkownikow Omegi A) tez tak słabo te zegary swieca, czy tylko ja mam ten problem.


U mnie też był ten problem, po bokach w liczniku miałem na czerwono a środek ultrafiolet i w ogóle nie było widać stanu km, teraz wstawiłem mocniejsze czerowne też po bokach i w środku białe takie jak postojówki W5W i świeci bardzo mocno. problem rozwiązany:) wszystkie włączniki na czerwono łacznie z panelem od ogrzewania i popielniczką :peace: miałem zrobić zdjęcia ale jakoś nie mogę trafić w porę ;)
pozdrawiam
filippo

#34 OFFLINE   mgrJered

mgrJered
  • 108 postów
  • Dołączył: 14-02-2007
  • Skąd: Opole/Warszawa

Napisany 22 lutego 2007 - 13:44

dr.Szuwar fajnie to wyglada musze przyznac.
W pierwszej chwili pomyslalem ze taz na niebiesko sobie walne, ale musze przemyslec sprawe bo kierownice mam wykonana z drzewa a srodek ze skory, i metalowa galke zmiany biegow, wiec musial bym dobrac jakis dobry kolorek do drzewa i metalowej gałki.
czerwony jakos mi sie nie widzi, wiec moze pomyśle nad tym niebieskim,bo mi sie podoba.
No i radyjko na dniach chcialem kupic ale tez sie wstrzymam zeby to jakos ladnie skompletowac sobie :)

#35 OFFLINE   scoobidoo25

scoobidoo25
  • 103 postów
  • Dołączył: 08-01-2007
  • Skąd: Swarzędz

Napisany 14 marca 2007 - 19:27

... dokupilem zielony pisak do szyb(1 zl)i pomalowalem wszystkie zaroweczki ...

Witam!!! Gdzie kupiłeś taki pisak do szyb :?: Czy może jest to zwykły marker :?:

#36 OFFLINE   Nelson

Nelson
  • 6 postów
  • Dołączył: 14-02-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 18 marca 2007 - 14:55

Co do zegarów to mam w tym małe doświadczenie bo ostatnie 2 dni przesiedziałem właśnie nad nimi:D Polecam podświetlenie diodowe pod każdą liczbą 1 dioda efekt bajeczny... Niebieskie tło i białe wskazówki postaram się wżucić swoje fotki. Do oświetlenie dobrze wykorzystać diody 5mm a nie 3mm jak ja to zrobiłem i teraz mam troche nierównomierne oświetlenie ale postaram się to poprawić:)
Tutaj macie link jak to zrobić samemu:
Zegary

#37 OFFLINE   Witek5

Witek5
  • 143 postów
  • Dołączył: 01-01-2007
  • Skąd: gdzies

Napisany 18 marca 2007 - 17:49

Nelson super to opisałes (jestem pełen podziwu za zredagowanie tematu) ale nie gniewaj się-można to zrobić dużo szybciej i łatwiej-bez klejenia,kombinacji i rozbierania zegarów praktycznie na części.Zobacz ten link-tego typu jest mnóstwo żarówek
http://www.allegro.p..._najtaniej.html

#38 OFFLINE   Nelson

Nelson
  • 6 postów
  • Dołączył: 14-02-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 20 marca 2007 - 22:20

To nie mój artykuł tylko zapożyczyłem go z http://astra.autokacik.pl/ :) A co do tego co napisałeś uwierz mi że nie będziesz miał takiego efektu jak zamienisz same żarówki:)zrobie foto niedługo...

#39 OFFLINE   zgred

zgred

    lama

  • 67 postów
  • Dołączył: 02-11-2006
  • Skąd: z kupki siana

Napisany 21 marca 2007 - 11:17

A jak wymienić podświetlenie kompa? Bo mi dziadostwo nie świeci a czasami w nocy chciałbym wiedzieć/widzieć jaki jest przepływ przez gary :)
Omega caravan 3.0 12V 1989 hehehe

#40 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 21 marca 2007 - 12:05

A jak wymienić podświetlenie kompa? Bo mi dziadostwo nie świeci a czasami w nocy chciałbym wiedzieć/widzieć jaki jest przepływ przez gary :)



musisz wyjac licznik. 2 sruby pod centralnym nawiewem + zdjecie obudowy kierownicy. 5 minut roboty ze zlozeniem spowrotem